S tetičkou jsem zatočila

Total
6
Shares

Z movité tetičky, po které mělo zbýt velké bohatství, se nevyklubala chudá podvodnice, ale rafinovaná zlodějka, která se nás chystala okrást!

Manžel i já pocházíme z velkých rodin. Nemyslím jen sourozence, kterých máme každý rovnou pět, ale i tetiček, strýčků a nejrůznějších bratranců je na obou stranách nepočítaně. Není se proto co divit, že když se u našich dveří zjevila jakási tetička, kterou nikdo neznal, vůbec jsme se nedivili.

Zahrnula nás dárky

„Já jsem teta Anča, od bratrance strýce tady Dalibora!“ hnala se dál a my jen kývli. O jednoho víc nebo míň, vždyť je to jedno! Tety Anči bylo všude plno. Prošmejdila dům a seznámila se s celou širokou rodinou. Táhlo jí na sedmdesát, ale vypadala minimálně o deset let méně. Hned nás začala zahrnovat penězi i dárky. Mojí dceři koupila drahý kočárek pro dlouho očekávaného prvního vnoučka. A mně dokonce nové kolo, abych nedělala ostudu se starou skládačkou. I mého muže si získala. Slíbila mu příspěvek na vytouženou motorku. Mohl na ní oči nechat. O sedm let starší a docela atraktivní. Měla jsem podezření, že ji k tomu dost dopomohla plastická chirurgie!

Dostala zálusk na náš domek

„Teti, co tady děláš?“ nechápala jsem její počínání. S metrem v ruce totiž přeměřovala náš obývák. Prý, že nám chce koupit nový koberec! O den později kráčela jako čáp podél plotu na zahradě. Také jakoby ji měřila! „Zase vidíš problém, kde není,“ zastával se jí můj muž. Nemohla jsem si pomoct. Teta Anča mi začala být podezřelá! „Nevíš něco o Anče? Něco z minulosti?“ zavolala jsem jedné ze svých sestřenic a ta se začala smát. „Snad se k vám taky nenastěhovala!“ Když jsem jen němě přikývla do telefonu, ozvalo se po chvilce ticha varování: „Dej si na ni pozor. Je to podvodnice! Prodala nám naše auto přímo před očima!“ Zůstala jsem jako opařená. Že ona nám chce prodat barák? To proto si všechno měří!

Falešný kupec ji okouzlil

Hned večer jsem usedla k internetu a zadala hledání nemovitostí na prodej. Za chvíli jsem měla výsledek. Náš domeček i zahrádka byly v nabídce! Za pouhé 3 miliony… Vyskočila jsem od počítače a vrazila do Ančiných dveří. Zarazila jsem se. V posteli vypadala tak bezmocně! Kdo mi uvěří, že tahle ženská je rafinovaná podvodnice? Tiše jsem za sebou zavřela a dala se do přemýšlení. Za pár dní u našich dveří zazvonil kupec. Moc hezký a šarmantní pán středního věku, draze oblečený, s pěkným naleštěným autem. „Teti, máš návštěvu!“ Zavolala jsem na Anču a ta pána odtáhla na zahradu. Potom s ním zašla do domu, prý, že mu ukáže, jak se má u nás dobře. „Kdo to byl?“ ptala jsem se, ale odpovědí mi bylo jen váhavé pokrčení ramen. Prý jen nějaký známý její kamarádky, co měl vyřídit vzkaz…

Nastražila jsem past

Dalo mi hodně přemáhání, abych se nesmála. Toho pána jsem si totiž najala já! Aby od Anči koupil náš domek! Za pár dní přišel domnělý kupec znovu, tentokrát na předem sjednanou schůzku. V ruce držel předběžnou smlouvu. Byli jsme na něho připraveni! Anča ho přivítala v domnění, že je doma sama. U stolu a skleničky vína radostně podepsala prodej našeho domu. „Ančo, co to provádíš?“ zařval hrozivě na oklamanou podvodnici můj muž. Až doteď ji sledoval okýnkem z přilehlé komory. Na hlavě měl sice pavučinu, ale jinak vypadal opravdu hrozivě. Anča se lekla, málem omdlela. A já? Smála jsem se, až mi tekly slzy. I mnou najatý pán, manžel mojí kolegyně z práce, se chechtal. Prý se mu splnil sen, zahrát si ochotnicky divadlo!

Radka S. (59), Kroměříž

Také se vám může líbit