Domů     Ovládala mě vůle cizí osoby
Ovládala mě vůle cizí osoby

Nechat na sebe působit vůli jiného člověka může mít kruté následky! Pod vlivem hypnózy jsem provedla strašné věci!

Člověk se občas nechá zatáhnout do dobrodružství, kterým by se za normálních okolností raději vyhnul.

Kdyby mi někdo navrhoval, abych na sobě vyzkoušela účinky hypnózy, asi bych se na něj podívala jako na blázna a jasně mu odpověděla, že nemám čas zabývat se nesmysly, kterým nevěřím.

Nikdy mě totiž takovéto věci, co se vymykají běžnému lidskému chápání, nezajímaly.

Pak ale stačilo, aby s tímhle nápadem přišla moje nejlepší kamarádka Karolína, nadšeně mi o tom několik dní po sobě povídala a přesvědčovala mě různými argumenty, až jsem se nakonec nechala vyhecovat.

Každá z nás měla svůj názor

Dnes už vím, že moje kamarádka na hypnózu zavedla řeč schválně, aby viděla, jestli se „chytím“. Nejprve jsme se do sebe docela tvrdě pustily se svými názory.

Já jsem říkala, že pokud už něco takového jako hypnóza opravdu funguje, platí to jen na slabé a ovlivnitelné jedince. Karolína naopak prohlašovala, že hypnóze podlehne každý, pokud ji ten, kdo ji dělá, skutečně ovládá.

Věřila jsem svému přesvědčení

Naše hádka dospěla do bodu, kdy mi kamarádka navrhla, ať se přesvědčím na vlastní kůži. Ona prý zná člověka, který mě uvede do změněného stavu vědomí, i když se tomu budu bránit.

Dohadovaly jsme se jako dvě naivní puberťačky a ne jako dvě rozvedené padesátnice, kterými jsme byly. Věřila jsem si ovšem natolik silně, že jsem nakonec souhlasila, abychom toho jejího známého navštívily a abych se o jeho schopnostech přesvědčila osobně.

Šla jsem do toho

Karolína tedy domluvila setkání na jedno sobotní odpoledne. Chtěla jsem s sebou vzít i svého současného přítele Miroslava, ale ten se na to příliš netvářil a námitky měla i kamarádka. Prý by se hypnotizér pak nemohl dobře soustředit.

Pomyslela jsem si něco o výmluvách, ale pak jsem nad tím mávla rukou a v dohodnutý termín jsem s Karolínou za očekávaným dobrodružstvím vyrazila.

Vše kolem mě se ztrácelo

Musela jsem už při prvním pohledu uznat, že známý mojí dlouholeté kamarádky působí velmi charismaticky a věrohodně. Před jeho zkoumavým pohledem jsem hned musela uhýbat, natolik byl silný a pronikavý. Seanci jsem ale podstoupila. Bylo to nečekané a zvláštní.

Muž na mě chvíli mluvil a já jsem pomalu ztrácela ponětí o světě kolem, jako bych upadala do hlubokého spánku, kterému jsem se nemohla bránit.

Začala jsem se hádat s nadřízeným

Když jsem se po nějaké době znovu vzpamatovala, chvíli mi trvalo, než jsem pochopila, kde jsem a co tam dělám. Nakonec jsem tedy musela dát kamarádce za pravdu, protože jsem se opravdu ocitla úplně „mimo“.

Neměla jsem ovšem tušení, co mě kvůli návštěvě u hypnotizéra v dalších dnech čeká. Začalo to tím, že jsem v práci ostře vyjela na svého nadřízeného.

Se šéfem měla problém většina z nás, ale všichni se ho báli a nenašel se nikdo, kdo by měl odvahu říct mu svůj názor do očí. Já jsem se náhle před ostatními kolegy a kolegyněmi postavila a vypočítávala nadřízenému, co mi na něm vadí.

Vnímala jsem, co dělám, věděla jsem, že je to špatně, ale nedokázala jsem tomu zabránit. Nějaká síla v mojí hlavě mě k tomu prostě nutila!

Moje kariéra skončila

Dopadlo to samozřejmě skandálem, protože jsem si opravdu nebrala servítky. Šéf si mě pak pozval do své kanceláře a tam mi pořádně vynadal. Navrhl mi, abych si raději našla jiné zaměstnání. Neměla jsem na to co říct. Své chování jsem nemohla nijak ospravedlnit.

Ta síla, která mě předtím donutila proti němu vystoupit, byla náhle pryč. Tiše jsem se mu omluvila a domů jsem toho dne odcházela zlomená a se slzami v očích.

Život se mi rozpadl na kousky

Ještě horší však byl zásah hypnózy do mého soukromí. Brzy po tom vystoupení v kanceláři jsem se krutě pohádala s Miroslavem. Znovu došlo k situaci, kterou bych přirovnala k pádu, jemuž člověk nemůže zabránit, ale plně ho vnímá.

Když jsem nahlas příteli řekla, že se s ním rozejdu – aniž bych pro to vlastně měla nějaký konkrétní důvod – viděla jsem, jak ho to ranilo. Nedokázala jsem s tím ale nic udělat. Prostě se to stalo.

Slova ze mě vycházela, aniž bych je dokázala jakkoli kontrolovat. Během několika málo dní jsem si tak hrozně zkomplikovala, ne-li zničila, profesní i osobní život. A nedalo se to vrátit zpátky.

Byla to tvrdá lekce

Zavolala jsem Karolíně a chtěla vědět, co se mnou ten hypnotizér vlastně provedl. Nejprve se všelijak vykrucovala, ale nakonec se mi téměř škodolibě přiznala, že mu řekla, jaké posthypnotické příkazy mi má dát. A důvod?

Žárlila na to, jak se mi na rozdíl od ní daří v práci i v osobním životě. Byla jsem v šoku a zhroucená. Ztratila jsem další osobu, kterou jsem navíc považovala za kamarádku. Na druhou stranu jsem ale získala zkušenost k nezaplacení.

Zhypnotizovat se už nikdy nenechám, ale stejně tak už v životě nikdy nebudu tvrdit, že tyhle věci nefungují!

Andrea M. (57), Olomoucko

reklama
Související články
11.12.2023
V poslední době trpím nespavostí a v noci jen tak chodím po bytě nebo koukám z okna. Jednou jsem uviděla něco děsivého. V posledních měsících jsem toho měla v práci hodně a ani doma jsem se nedokázala zbavit myšlenek na nový projekt. Prostě spousta povinností a stresu. Už pár týdnů kvůli tomu trpím nespavostí. Na práci jsem se těšila Na nový projekt jsem se opravdu těšila. Změna je někdy
10.12.2023
Stála jsem u hrobu a vzpomínala na svého strýce, když se zničehonic začaly dít neuvěřitelné věci, které se rozumem vysvětlit nedají. Negativní emoce si mohou lidé přenést až do záhrobí! Nenávist mých příbuzných se přenesla až na onen svět! Na vlastní oči jsem viděla, jak zuřivý boj mezi dvěma lidmi probíhal ještě po jejich smrti. Do oka si nepadli Jak se říká, přátele si člověk vybrat můž
10.12.2023
Zdědila jsem dům, který kdysi postavil děda vlastníma rukama. V noci v něm slyším podivné kroky. Mám si ho nechat, nebo se ho zbavit? Když zemřela moje babička, zdědila jsem dům, ve kterém strávila celý život. Má velkou zahradu a byla by to úžasná změna v porovnání s tím, že teď se s manželem a dvěma dětmi tlačíme v menším panelákovém bytě. Jenže už první noc v tom baráku mě pořádně vyděsila. J
6.12.2023
Když můj muž tu práci přijal, bývalý hrobník mu kladl na srdce, aby se nezdržoval na hřbitově po jedenácté. Jednou ho ale neposlechl. Byl pátek, na kostele právě odbilo šest hodin večer a můj manžel se vydal do práce. Funkci hrobníka v obci, kam jsme se před pár týdny přistěhovali zastával nově, říkal tehdy, že to bude fajn přivýdělek. Slunce už zapadalo, prošel hřbitovní branou a zamířil k 
5.12.2023
Ze spaní mě probudilo děsivé stvoření. Mělo rohy a ocas. Místo do pekla mě vyvedlo ven z domu. Najednou se ozvala rána jako z děla. Bylo to tehdy v předvánočním čase, kdy chodí čert a Mikuláš. Byla jsem ještě malá holčička. Tenkrát mě hlídala babička, která bydlela v malém domku, kolem kterého pobíhalo všelijaké zvířectvo – husy, slepice, kočky i starý pes Azor. Bývala jsem tam moc ráda. Byl
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Přišla Forejtovi na milenku?
nasehvezdy.cz
Přišla Forejtovi na milenku?
Bojuje se syndromem vyhoření, to ale asi není nejhorší. Eva Burešová (30) se trápí, podle mnoha informací za to může její partner Přemek Forejt (36). Našel si jinou ženu? Je slavná, má peníze a spous
Silný vývar z hovězí oháňky
tisicereceptu.cz
Silný vývar z hovězí oháňky
Chcete si udělat skutečně silný vývar? Použijte hovězí oháňku a spoustu petržele. Suroviny 1 kg hovězí oháňky 1 velká cibule 2 velké mrkve ½ menšího celeru 5 kuliček nového koření 6 kuliček
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
21stoleti.cz
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
Je tomu zhruba 75 milionů let, co si jistý dinonosaurus dal k obědu stehno z předka dnešního krocana. Asi netušil, že je to poslední jídlo v jeho životě, protože pár dní poté jej dostihla smrt v koryt
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
epochaplus.cz
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
Ráno přijdete do koupelny, vyčistíte si zuby a sáhnete na poličku pro svůj deodorant… , ale žádný tam není! Co teď? Pojďte s námi hledat jiný. Ovšem ne do obchodu, ale do historie! Proboha, co je to za hrozné zvíře, které si na vás brousí zuby? Ocitli jste se v pravěku a během odpočinku v
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
iluxus.cz
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
Společnost DS Automobiles představila od svého vzniku velké množství nových modelů v Muzeu Louvre a jeho okolí, pod jeho pyramidou a v Tuilerijských zahradách. Exkluzivní prezentace a výjimečné výstav
Nenávist trvala i po jejich smrti
skutecnepribehy.cz
Nenávist trvala i po jejich smrti
Stála jsem u hrobu a vzpomínala na svého strýce, když se zničehonic začaly dít neuvěřitelné věci, které se rozumem vysvětlit nedají. Negativní emoce si mohou lidé přenést až do záhrobí! Nenávist mých příbuzných se přenesla až na onen svět! Na vlastní oči jsem viděla, jak zuřivý boj mezi dvěma lidmi probíhal ještě po jejich smrti. Do oka
Ořechy s krémem
tisicereceptu.cz
Ořechy s krémem
Plněné ořechy nesmí chybět. Potřebujete 100 g mletých vlašských ořechů 250 g hladké mouky 150 g másla 70 g cukru moučky lžičku kakaa 1 vejce 1/2 lžičky kypřicího prášku olej a mouku na vy
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
epochalnisvet.cz
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
„Zmenši tělo, budeš míň hladovět!“ Pod tímto heslem se snaží přečkat zimu krtci. Zimní spánek si totiž nemohou dovolit, brání tomu jejich metabolismus, který patří mezi vůbec nejaktivnější mezi savci.
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
epochanacestach.cz
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
V letošním roce trh potrvá až do 7. ledna 2024 včetně Silvestra a Tří králů. Veletrh bude otevřen každý den kromě: • 24. prosince 2023 (Štědrý den) – v tento den bude veletrh uzavřen • 25. prosince 2023 (1. svátek vánoční) – v tento den bude veletrh uzavřen • 26. prosince , 2023 (2. svátek vánoční) – v tento den Jarmark
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
enigmaplus.cz
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
Na skutečnost, že naše pohoří mají své patrony-strážce, můžeme být patřičně hrdí. Krakonoš v Krkonoších, Praděd pečující o Jeseníky, Rampušák hospodařící v Orlických horách. Záhadou ale zůstává duch M
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
nasehvezdy.cz
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
Když herec, režisér a moderátor Ondřej Sokol (52) opustil komediální pořad Partička, diváci byli velmi zklamaní. A ihned se začaly rojit spekulace, co za tím stálo. To teď rozsekl přímo Sokol, kte