Domů     Ovládala mě vůle cizí osoby
Ovládala mě vůle cizí osoby

Nechat na sebe působit vůli jiného člověka může mít kruté následky! Pod vlivem hypnózy jsem provedla strašné věci!

Člověk se občas nechá zatáhnout do dobrodružství, kterým by se za normálních okolností raději vyhnul.

Kdyby mi někdo navrhoval, abych na sobě vyzkoušela účinky hypnózy, asi bych se na něj podívala jako na blázna a jasně mu odpověděla, že nemám čas zabývat se nesmysly, kterým nevěřím.

Nikdy mě totiž takovéto věci, co se vymykají běžnému lidskému chápání, nezajímaly.

Pak ale stačilo, aby s tímhle nápadem přišla moje nejlepší kamarádka Karolína, nadšeně mi o tom několik dní po sobě povídala a přesvědčovala mě různými argumenty, až jsem se nakonec nechala vyhecovat.

Každá z nás měla svůj názor

Dnes už vím, že moje kamarádka na hypnózu zavedla řeč schválně, aby viděla, jestli se „chytím“. Nejprve jsme se do sebe docela tvrdě pustily se svými názory.

Já jsem říkala, že pokud už něco takového jako hypnóza opravdu funguje, platí to jen na slabé a ovlivnitelné jedince. Karolína naopak prohlašovala, že hypnóze podlehne každý, pokud ji ten, kdo ji dělá, skutečně ovládá.

Věřila jsem svému přesvědčení

Naše hádka dospěla do bodu, kdy mi kamarádka navrhla, ať se přesvědčím na vlastní kůži. Ona prý zná člověka, který mě uvede do změněného stavu vědomí, i když se tomu budu bránit.

Dohadovaly jsme se jako dvě naivní puberťačky a ne jako dvě rozvedené padesátnice, kterými jsme byly. Věřila jsem si ovšem natolik silně, že jsem nakonec souhlasila, abychom toho jejího známého navštívily a abych se o jeho schopnostech přesvědčila osobně.

Šla jsem do toho

Karolína tedy domluvila setkání na jedno sobotní odpoledne. Chtěla jsem s sebou vzít i svého současného přítele Miroslava, ale ten se na to příliš netvářil a námitky měla i kamarádka. Prý by se hypnotizér pak nemohl dobře soustředit.

Pomyslela jsem si něco o výmluvách, ale pak jsem nad tím mávla rukou a v dohodnutý termín jsem s Karolínou za očekávaným dobrodružstvím vyrazila.

Vše kolem mě se ztrácelo

Musela jsem už při prvním pohledu uznat, že známý mojí dlouholeté kamarádky působí velmi charismaticky a věrohodně. Před jeho zkoumavým pohledem jsem hned musela uhýbat, natolik byl silný a pronikavý. Seanci jsem ale podstoupila. Bylo to nečekané a zvláštní.

Muž na mě chvíli mluvil a já jsem pomalu ztrácela ponětí o světě kolem, jako bych upadala do hlubokého spánku, kterému jsem se nemohla bránit.

Začala jsem se hádat s nadřízeným

Když jsem se po nějaké době znovu vzpamatovala, chvíli mi trvalo, než jsem pochopila, kde jsem a co tam dělám. Nakonec jsem tedy musela dát kamarádce za pravdu, protože jsem se opravdu ocitla úplně „mimo“.

Neměla jsem ovšem tušení, co mě kvůli návštěvě u hypnotizéra v dalších dnech čeká. Začalo to tím, že jsem v práci ostře vyjela na svého nadřízeného.

Se šéfem měla problém většina z nás, ale všichni se ho báli a nenašel se nikdo, kdo by měl odvahu říct mu svůj názor do očí. Já jsem se náhle před ostatními kolegy a kolegyněmi postavila a vypočítávala nadřízenému, co mi na něm vadí.

Vnímala jsem, co dělám, věděla jsem, že je to špatně, ale nedokázala jsem tomu zabránit. Nějaká síla v mojí hlavě mě k tomu prostě nutila!

Moje kariéra skončila

Dopadlo to samozřejmě skandálem, protože jsem si opravdu nebrala servítky. Šéf si mě pak pozval do své kanceláře a tam mi pořádně vynadal. Navrhl mi, abych si raději našla jiné zaměstnání. Neměla jsem na to co říct. Své chování jsem nemohla nijak ospravedlnit.

Ta síla, která mě předtím donutila proti němu vystoupit, byla náhle pryč. Tiše jsem se mu omluvila a domů jsem toho dne odcházela zlomená a se slzami v očích.

Život se mi rozpadl na kousky

Ještě horší však byl zásah hypnózy do mého soukromí. Brzy po tom vystoupení v kanceláři jsem se krutě pohádala s Miroslavem. Znovu došlo k situaci, kterou bych přirovnala k pádu, jemuž člověk nemůže zabránit, ale plně ho vnímá.

Když jsem nahlas příteli řekla, že se s ním rozejdu – aniž bych pro to vlastně měla nějaký konkrétní důvod – viděla jsem, jak ho to ranilo. Nedokázala jsem s tím ale nic udělat. Prostě se to stalo.

Slova ze mě vycházela, aniž bych je dokázala jakkoli kontrolovat. Během několika málo dní jsem si tak hrozně zkomplikovala, ne-li zničila, profesní i osobní život. A nedalo se to vrátit zpátky.

Byla to tvrdá lekce

Zavolala jsem Karolíně a chtěla vědět, co se mnou ten hypnotizér vlastně provedl. Nejprve se všelijak vykrucovala, ale nakonec se mi téměř škodolibě přiznala, že mu řekla, jaké posthypnotické příkazy mi má dát. A důvod?

Žárlila na to, jak se mi na rozdíl od ní daří v práci i v osobním životě. Byla jsem v šoku a zhroucená. Ztratila jsem další osobu, kterou jsem navíc považovala za kamarádku. Na druhou stranu jsem ale získala zkušenost k nezaplacení.

Zhypnotizovat se už nikdy nenechám, ale stejně tak už v životě nikdy nebudu tvrdit, že tyhle věci nefungují!

Andrea M. (57), Olomoucko

reklama
Související články
17.4.2024
Když se mi to stalo prvně, myslela jsem, že je to náhoda. Od té doby se stalo ale několikrát, že se ty přístroje samy spustily a komunikovaly spolu. Počítače a mobily, čím jsou chytřejší a modernější, dokážou žít více vlastním životem. A nebo je snad někdo ovládá na dálku? Občas se mi zdá, že jsou oblíbenou hračkou duchů, šotků, nebo dokonce mimozemšťanů? Když jsem mívala obyčejný tlačítkový
14.4.2024
S Davidem jsme plánovali společný život, když musel odjet do zahraničí. Slíbil mi, že na mě bude myslet, i když zemře. Po letech to splnil! Říká se, že lidé jsou schopni milovat až za hrob. Věříte tomu, nebo ne? Mě vlastní děsivá zkušenost přesvědčila o tom, že to tak skutečně může být. Léta jsem nevěděla, co se s mým přítelem stalo. Odhalení, které po letech přišlo, bylo hodně děsivé. Byla
13.4.2024
Během víkendu na horách jsem prožila noční můru. Ztratila jsem se v lese, všude jen sníh a stromy. A pak jsem uslyšela vytí. Kamarádka mi volala na poslední chvíli. Musela zrušit víkend na chalupě, kterou měla zamluvenou měsíce dopředu. Nabídla mi, abych jela místo ní. Byla by škoda, kdyby ubytování propadlo. Sice jsem tak narychlo nesehnala nikoho do páru, ale vyrazila jsem. Knížka u kamen a p
13.4.2024
Když mi Klárka v největší horečce řekla, že zanedlouho zemřu, návštěvu u kamarádky jsem zkrátila. Kamarádky dcerka byla nemocná, takže místo do kavárny jsem šla na návštěvu k Janě domů. Nicméně návštěva nestála za nic, ani jsme si pořádně nepopovídaly. Klárce večer šplhala teplota nahoru. Nakonec jsem pomáhala se studenými zábaly a držela kamarádku alespoň psychicky. Starost o dítě Jana b
8.4.2024
Nechala jsem si ho vytetovat na kotník. Najednou ale zmizel. Přesně v tu chvíli se objevil stejný motýl u muže, kterého jsem milovala. Bylo to na konci letních měsíců, kdy jsem seděla u vody a rozjímala o svém beznadějně nudném životě a o své nešťastné lásce. Nad vodní hladinou se mihla vážka a vzápětí se mé nohy dotkl motýl. Přistál mi na kotníku. Byl tak krásný, takové zbarvení jsem ještě
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Ach, ta láska aneb Co se děje s vaším tělem, když jste zamilovaní
21stoleti.cz
Ach, ta láska aneb Co se děje s vaším tělem, když jste zamilovaní
Kdo by nechtěl být zamilovaný, cítit motýly v břiše, neustále myslet na protějšek bez nutnosti spát či jíst. I když zamilovanost netrvá věčně, protože pro tělo je velmi vyčerpávající, přináší řadu zdr
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Nakonec ještě bude Ryška ráda prodavačkou zmrzliny
nasehvezdy.cz
Nakonec ještě bude Ryška ráda prodavačkou zmrzliny
Během natáčení seriálu Zlatá labuť trávila Kristýna Ryška (38) většinu času ve vlaku. Jedna jízda z Rožnova pod Radhoštěm do pražských ateliérů jí zabrala čtyři hodiny – a takto jezdila i dvacetkrát
Pikantní tuňáková pomazánka
tisicereceptu.cz
Pikantní tuňáková pomazánka
Nevíte, co si počít s konzervovaným tuňákem? Máme pro vás připravený opravdu chutný recept. Suroviny 1 velká tuňáková konzerva 1 větší červená cibule 2 lžíce citronové šťávy 4 lžíce jogurtu n
Sen o americké osadě stál Skoty samostatnost
historyplus.cz
Sen o americké osadě stál Skoty samostatnost
Dlouhá plavba je u konce, lodě zakotvily nedaleko Nového Edinburghu. Skotští kolonisté se těší na svoje krajany, kteří sem připluli už před rokem. Čeká je však obrovské zklamání. Místo vzkvétající osady plné pohody a smíchu je přivítají stovky hrobů…   Skotové by ze své země rádi udělali hospodářskou velmoc. Chtějí – stejně jako Anglie, Nizozemí
Omega připomíná sto dní do zahájení Olympijských her
iluxus.cz
Omega připomíná sto dní do zahájení Olympijských her
Už za 100 dní odstartují Olympijské hry 2024 v Paříži a atmosféra se už nyní elektrizuje přípravami a očekáváním. Hodinářská značka Omega, jako oficiální časoměřič her, přichází s novinkou: hodinkami
Evropský unikát? Neolitické srdce Orknejí!
epochaplus.cz
Evropský unikát? Neolitické srdce Orknejí!
Starší než Stonehenge a pyramidy v Gíze, zachovalá div ne jako Vesuvem pohřbené Pompeje. Tak se často hovoří o unikátní kamenné neolitické osadě Skara Brae na západním pobřeží orknejského ostrova Mainland.   Žije se tu zhruba mezi lety 3180 př. n. l. až 2500 př. n. l. A nejde o žádné chatrče. Desítka kamenných seskupených
No řekněte, cožpak může přátelství skončit?
skutecnepribehy.cz
No řekněte, cožpak může přátelství skončit?
Když jsem slavila šedesáté narozeniny, číšník mi přinesl obálku. Ale nebyly tam peníze. Uvnitř se skrýval můj nejkrásnější narozeninový dárek. Celý život jsem neměla kamarádku. Tedy když nepočítám Bohunku, ale o tu jsem přišla. S Bohunkou jsme byly spřízněné duše. Než ta první něco dořekla, ta druhá se tomu už smála, až se za břicho popadala. Bohunku
Poprvé na kameru: Vědci zachytili rozmnožování mořských korálů v laboratorních podmínkách
epochalnisvet.cz
Poprvé na kameru: Vědci zachytili rozmnožování mořských korálů v laboratorních podmínkách
Vůbec první přímý přenos rozmnožování mořských korálů v umělých podmínkách se podařilo zachytit vědcům z londýnského Mordenu. Cílem projektu laboratoře Coral Spawning Lab a společnosti Canon je porozumět životním cyklům těchto organismů klíčových pro udržení ekosystému na planetě a poskytnout informace a nástroje, které umožní je zachránit.   Laboratoř Coral Spawning Lab se zabývá záchranou
Co je pravdy na konspirační teorii chemtrails?
enigmaplus.cz
Co je pravdy na konspirační teorii chemtrails?
Příznivci konspiračních teorií jim říkají chemtrails – chemické stopy. Údajně jsou napuštěny chemikáliemi, viry či kovy a mohou mít nejrůznější účely. Pomalé trávení lidstva, šíření nemocí či steriliz
Kuře na citronech
nejsemsama.cz
Kuře na citronech
Suroviny: 1 kuře 3 citrony 1 svazek petrželky 2 snítky čerstvého tymiánu 2 snítky rozmarýnu 2 stroužky česneku 2 palice česneku 200 g másla cibule olivový olej sůl, pepř mletý Postup: Kuře omyjte a důkladně osušte. Nastrouhejte kůru z jednoho citronu, nasekejte petrželku, polovinu tymiánu a rozmarýnu, rozdrťte dva stroužky česneku a vše důkladně promíchejte
Olomoucká zajímavost: Vodopád v Bezručových sadech
epochanacestach.cz
Olomoucká zajímavost: Vodopád v Bezručových sadech
Tato olomoucká zajímavost nemá dlouhou historii jako gotické nebo barokní památky, ale za prohlídku určitě také stojí. Vodopád na skále v Bezručových sadech vysoký osm metrů vznikl až v roce 1965 u příležitosti květinové výstavy Flora Olomouc a měl tehdy být jen reklamou na kvalitu vodních čerpadel. Voda v něm cirkuluje v uzavřeném okruhu, jehož součástí je podzemní nádrž,