Ovládala mě vůle cizí osoby

Total
1
Shares

Nechat na sebe působit vůli jiného člověka může mít kruté následky! Pod vlivem hypnózy jsem provedla strašné věci!

Člověk se občas nechá zatáhnout do dobrodružství, kterým by se za normálních okolností raději vyhnul. Kdyby mi někdo navrhoval, abych na sobě vyzkoušela účinky hypnózy, asi bych se na něj podívala jako na blázna a jasně mu odpověděla, že nemám čas zabývat se nesmysly, kterým nevěřím. Nikdy mě totiž takovéto věci, co se vymykají běžnému lidskému chápání, nezajímaly. Pak ale stačilo, aby s tímhle nápadem přišla moje nejlepší kamarádka Karolína, nadšeně mi o tom několik dní po sobě povídala a přesvědčovala mě různými argumenty, až jsem se nakonec nechala vyhecovat.

Každá z nás měla svůj názor

Dnes už vím, že moje kamarádka na hypnózu zavedla řeč schválně, aby viděla, jestli se „chytím“. Nejprve jsme se do sebe docela tvrdě pustily se svými názory. Já jsem říkala, že pokud už něco takového jako hypnóza opravdu funguje, platí to jen na slabé a ovlivnitelné jedince. Karolína naopak prohlašovala, že hypnóze podlehne každý, pokud ji ten, kdo ji dělá, skutečně ovládá.

Věřila jsem svému přesvědčení

Naše hádka dospěla do bodu, kdy mi kamarádka navrhla, ať se přesvědčím na vlastní kůži. Ona prý zná člověka, který mě uvede do změněného stavu vědomí, i když se tomu budu bránit. Dohadovaly jsme se jako dvě naivní puberťačky a ne jako dvě rozvedené padesátnice, kterými jsme byly. Věřila jsem si ovšem natolik silně, že jsem nakonec souhlasila, abychom toho jejího známého navštívily a abych se o jeho schopnostech přesvědčila osobně.

Šla jsem do toho

Karolína tedy domluvila setkání na jedno sobotní odpoledne. Chtěla jsem s sebou vzít i svého současného přítele Miroslava, ale ten se na to příliš netvářil a námitky měla i kamarádka. Prý by se hypnotizér pak nemohl dobře soustředit. Pomyslela jsem si něco o výmluvách, ale pak jsem nad tím mávla rukou a v dohodnutý termín jsem s Karolínou za očekávaným dobrodružstvím vyrazila.

Vše kolem mě se ztrácelo

Musela jsem už při prvním pohledu uznat, že známý mojí dlouholeté kamarádky působí velmi charismaticky a věrohodně. Před jeho zkoumavým pohledem jsem hned musela uhýbat, natolik byl silný a pronikavý. Seanci jsem ale podstoupila. Bylo to nečekané a zvláštní. Muž na mě chvíli mluvil a já jsem pomalu ztrácela ponětí o světě kolem, jako bych upadala do hlubokého spánku, kterému jsem se nemohla bránit.

Začala jsem se hádat s nadřízeným

Když jsem se po nějaké době znovu vzpamatovala, chvíli mi trvalo, než jsem pochopila, kde jsem a co tam dělám. Nakonec jsem tedy musela dát kamarádce za pravdu, protože jsem se opravdu ocitla úplně „mimo“. Neměla jsem ovšem tušení, co mě kvůli návštěvě u hypnotizéra v dalších dnech čeká. Začalo to tím, že jsem v práci ostře vyjela na svého nadřízeného. Se šéfem měla problém většina z nás, ale všichni se ho báli a nenašel se nikdo, kdo by měl odvahu říct mu svůj názor do očí. Já jsem se náhle před ostatními kolegy a kolegyněmi postavila a vypočítávala nadřízenému, co mi na něm vadí. Vnímala jsem, co dělám, věděla jsem, že je to špatně, ale nedokázala jsem tomu zabránit. Nějaká síla v mojí hlavě mě k tomu prostě nutila!

Moje kariéra skončila

Dopadlo to samozřejmě skandálem, protože jsem si opravdu nebrala servítky. Šéf si mě pak pozval do své kanceláře a tam mi pořádně vynadal. Navrhl mi, abych si raději našla jiné zaměstnání. Neměla jsem na to co říct. Své chování jsem nemohla nijak ospravedlnit. Ta síla, která mě předtím donutila proti němu vystoupit, byla náhle pryč. Tiše jsem se mu omluvila a domů jsem toho dne odcházela zlomená a se slzami v očích.

Život se mi rozpadl na kousky

Ještě horší však byl zásah hypnózy do mého soukromí. Brzy po tom vystoupení v kanceláři jsem se krutě pohádala s Miroslavem. Znovu došlo k situaci, kterou bych přirovnala k pádu, jemuž člověk nemůže zabránit, ale plně ho vnímá. Když jsem nahlas příteli řekla, že se s ním rozejdu – aniž bych pro to vlastně měla nějaký konkrétní důvod – viděla jsem, jak ho to ranilo. Nedokázala jsem s tím ale nic udělat. Prostě se to stalo. Slova ze mě vycházela, aniž bych je dokázala jakkoli kontrolovat. Během několika málo dní jsem si tak hrozně zkomplikovala, ne-li zničila, profesní i osobní život. A nedalo se to vrátit zpátky.

Byla to tvrdá lekce

Zavolala jsem Karolíně a chtěla vědět, co se mnou ten hypnotizér vlastně provedl. Nejprve se všelijak vykrucovala, ale nakonec se mi téměř škodolibě přiznala, že mu řekla, jaké posthypnotické příkazy mi má dát. A důvod? Žárlila na to, jak se mi na rozdíl od ní daří v práci i v osobním životě. Byla jsem v šoku a zhroucená. Ztratila jsem další osobu, kterou jsem navíc považovala za kamarádku. Na druhou stranu jsem ale získala zkušenost k nezaplacení. Zhypnotizovat se už nikdy nenechám, ale stejně tak už v životě nikdy nebudu tvrdit, že tyhle věci nefungují!

Andrea M. (57), Olomoucko

Také se vám může líbit