Soused nám dělá naschvály

Total
0
Shares

Sousedy si člověk většinou nevybírá a měl by se proto snažit s nimi dobře vycházet. Ne vždy je to ale dost dobře možné.

Už zase! Je sobota, šest hodin ráno. A do ložnice nám doléhá velice nepříjemný hluk sousedovy sekačky. Manžel přijel z práce včera až v jedenáct hodin. Spát jsme šli o půlnoci a těšili se, že dnes konečně nikam nemusíme a pěkně se prospíme. Jenže, to by naším sousedem nesměl být Josef. I když kdysi jsme ho za souseda měli docela rádi.

Rád pomohl i poradil

Když jsme se před deseti lety rozhodli odstěhovat z města, považovali jsme to za skvělý nápad. Děti už odešly z domova a my s manželem jsme vždy po životě na venkově toužili. Prodali jsme proto byt a pořídili si domek. Vedle Josefa. Tehdy ještě bydlel se svou manželkou a oba nás celkem radostně přivítali. Josef nám zpočátku dokonce rád se vším pomohl a poradil. Přece jen jsme nebyli zvyklý n venkovský život a za rady i pomoc jsme byli vděční.

Strašně se změnil

Před třemi lety Josefovi zemřela žena a z něj se ze dne na den stal úplně jiný člověk. Neochotný, věčně nazlobený morous. Začalo mu vadit všechno to, co dříve ne. Samozřejmě i my. Náhle jsme všechno dělali špatně. Hrálo nám rádie, spadla nám nějaká jablka a švestky na Josefův pozemek. Prostě všechno špatně, ať jsme se snažili, jak jsme chtěli.

Začal nám to vracet

A tak si Josef vzal do hlavy, že nám bude také „škodit“, jak to nazval. Oko za oko, zub za zub. Jenže, my jsme rádio přestali pouštět, větve jabloně i švestky jsme seřízli tak, aby nic nepadalo k sousedovi. Josef ale ve své žabomyší válce pokračuje dál. Je v důchodu, takže je mu jedno, že se potřebujeme někdy vyspat a klidně seká v šest hodin ráno o víkendu. Vyklopil nám na zahradu hnůj, zalil keře něčím, po čem všechny uhynuly. Rádio, zapnuté na plné pecky, si staví přímo k našemu plotu, abychom dobře slyšeli. A řeč sním prostě není. Už to nejde vydržet.

Alice H. (56), severní Morava

Také se vám může líbit

Smutné dědictví

Do svých osmadvaceti let jsem byla tou nejšťastnější ženou na světě. Vyrůstala jsem ve spokojené rodině, našla si skvělého muže, porodila mu dvě krásné děti. Vše skončilo ve chvíli, kdy…
Zobrazit