Domů     Staráme se o děti naší šéfové
Staráme se o děti naší šéfové

Chystala jsme se dát výpověď, už jsem nemohla snášet šikanu mojí nadřízené. Potom se vše změnilo a ze mě se stala chůva jejích tří malých dětí!

S manželem jsme oba pracovali ve stejném podniku, ale často se za celý den ani nepotkali. On byl řidič a já mistrová ve výrobě. Těžko říct, kdo z nás na tom byl hůř. On, taková ta děvečka pro všechno. Hodně nadřízených a nikdo spokojený. Když vyhověl jednomu, druhý se zlobil a třetí rovnou nadával a vyhrožoval.

Zasedla si na mě

Já na tom nebyla lépe. Ženským pod sebou jsem se nezavděčila a vrchnosti také ne. Když odcházel můj starý šéf do důchodu, radovala jsem se. „Nikdo horší už nemůže přijít,“ říkala jsem si, ale moc se pletla. Přišla ženská, celkem mladá a na pohled sympatická.

Už druhý den ale bylo jasno. „Je tu nepořádek. Zmatek. Já to tady vyčistím!“ vyhrožovala hned na prvním setkání a jakoby nic rozdala pár výpovědí. Další prý budou následovat! Začalo mi peklo.

Do práce jsem musela chodit skoro o hodinu dřív a odcházela o hodinu později. Samozřejmě zadarmo! „Jestli se vám něco nelíbí, nikdo vás tu nedrží,“ řekla mile, když jsem se ptala na proplacení přesčasů. Neměla jsem to dělat, protože od té doby na mě měla šéfka spadeno.

Raději do důchodu než trpět v práci

Jednou jsem neměla správně vyplněný výkaz, podruhé zase špatně nasazený šátek. V potravinářství totiž byly povinné takové ty síťované šátky, aby nikomu nepadaly vlasy do cukrovinek. Každý den jsem prožívala stres. Začaly mi padat vlasy a potom bolet žaludek.

Objevil se mi vřed a potom i žlučníkové kameny! „Máš to zapotřebí? Jdi do předčasného důchodu. Těch pár stovek, co ti seberou, nás nezabije!“ přemlouval mě manžel a já pomalu sepisovala výpověď. „No, myslím, že se nemusíte ukvapovat.

Já asi brzy odejdu a budete mít ode mě pokoj,“ řekla mi šéfová tak nějak smutně, když jsem jí tu svoji výpověď podávala. Ani jsem jí nemusela říkat, že je to kvůli ní… Tón, který zazněl z jejího hlasu, se mi vůbec nelíbil. Překvapil mě! Slyšela jsem v něm zoufalství a vyčerpanost.

Nebyla až tak zlá

Z ničeho nic mi bylo téhle protivné ženské skoro líto, přestože mi neudělala nikdy nic dobrého. Zarazila jsem se a s trochou přemáhání se jí zeptala, co se stalo. Proč by měla odejít? Šéfka se na mě zadívala. Zkoumavě.

Jako by se rozhodovala, zda se mi má svěřit, nebo mě vyrazit ze dveří. Nakonec si povzdychla: „Víte, každý mě tu bere jako zlou megeru. Ale já svoji pozici musím denně obhajovat, abych také nepřišla o zaměstnání. Mám tři malé děti a jsem na ně úplně sama.

Teď je ta moje nejmladší moc nemocná a já s ní budu muset zůstat doma. Vůbec nevím, jak to všechno utáhnu!“ Na to jsem neměla co říct. Najednou jsem viděla šéfku v úplně jiném světle. Bylo mi jí líto ještě víc.

Tiše jsem za sebou zavřela dveře a později jsem všechno převyprávěla manželovi. I on jen krčil rameny. V jednom ale měl jasno. Měla jsem odejít z práce stůj co stůj!

Odešli jsme oba

„Víš co, já odejdu taky. Mám už toho všeho dost! Budeme spolu doma a užívat si klidu!“řekl rezolutně a dal se, po mém vzoru, také do sepisování výpovědi. Náš společný odchod měl být rychlý. Dohodou, hned na konci měsíce!

Těšila jsem se, ale stále jsem musela myslet na svoji šéfku. Moje nenávist byla ta tam! „Romane, něco mě napadlo. Teď, když budeme spolu v tom důchodu, co kdybychom té mojí šéfce trochu pomohli?“ zeptala jsem se opatrně manžela a on na mě zůstal mlčky civět.

Jakoby vůbec netušil, o čem to mluvím. Dřív, než mi stačil vypočítat všechny moje nenávistné řeči, jsem ho předběhla: „Já vím, co mi chceš říct. Ale ona je v těžké situaci!

Možná by byla i hodnější, kdyby jí někdo pomohl…“ Potom jsem seznámila manžela se svým plánem. Budou z nás hlídací prarodiče!

Pomohli jsme šéfce i sobě

„No já nevím, takové řešení mě vůbec nenapadlo! A kolik bych vám musela platit?“ zeptala se mě nedůvěřivě, když jsem jí to u ní v kanceláři navrhla. Domluvila jsem si s ní na ten den schůzku a ona určitě předpokládala, že se chci vrátit do práce.

Že mě to doma přestalo za těch krátkých pár dnů bavit! Svojí otázkou mě nicméně zaskočila. O penězích za hlídání jsem vůbec nepřemýšlela. Spontánně jsem vyhrkla, že nic. Že to měla být od nás jen pomoc, nikoli placená brigáda! Šéfce se zalily oči slzami.

Přikývla a dodala: „A já na vás byla jako pes…“ Z mojí nečekané nabídky byla nadšená. Hned večer jsme se šli s manželem na holčičky podívat. Padli jsme si všichni do oka. Hlavně manžel jim učaroval. Vždyť, kdo z nás by nechtěl tak hodného dědu?

A tak máme hned tři krásné skoro vnučky. Nenudíme se. A naši bývalí kolegové jsou také šťastní. Z dračice se totiž stala docela hodná ženská!

Alžběta T., 62 let, Tachov

reklama
Související články
8.12.2023
Moje kamarádka ze školy to uměla vždy roztočit, což jsem jí vždy trochu záviděla. Ve společnosti na sebe strhne veškerou pozornost. Už od školy jsem s ní vždy ráda chodila na pařby a později už jen na fajn večery, kolikrát jen ve dvou. Sice na sebe strhávala vždy pozornost všech mužů okolo, ale příliš mi to nevadilo. Sama jsem po obdivu tolik netoužila, zvlášť poté, co jsem se vdala. A nakonec
7.12.2023
Už několik let se jen velmi obtížně pohybuji i s hůlkou. Snažím se proto být maximálně opatrná. Abych se nedostala do situace jako před třemi lety. S krátícím se dnem si chodím nakupovat raději už dopoledne. Také provoz v ulicích je bezpečnější. To jsem si aspoň myslela ještě před třemi lety, než mne z mého omylu vyvedla nadmíru nepříjemná událost. Vypnutá světla Stejně jako jindy jsem se
6.12.2023
Bylo mi pětadvacet a moje máma se proměnila v dohazovačku. Naháněla mi ženichy ze všech stran. Její intriky mi ale přinesly jen samou ostudu. Když jsem byla mladá, nebylo zvykem, aby byla holka na vesnici ještě v pětadvaceti svobodná. A přesně to jsem byla já, neprovdaná, a navíc nezadaná. Pro moji mámu katastrofa. Propadla panice, že zůstanu na ocet, a došla k názoru, že mě provdá za každou
4.12.2023
Manželovi se přihlásil jeho dávný povedený kamarád, který mu nikdy nic dobrého nepřinesl. Vždy mu nosil smůlu, a teď ho přemluvil a zase zatáhl do karbanu. Rozjařená nálada nic dobrého nevěstila. A když jsem zjistila, z čeho pramení, stala se z podezření jistota. Manžel mi totiž radostně oznámil, s kým se náhodou potkal. Se svým dávným spolužákem. Hned jsem věděla, že z toho nekouká nic dobrého
1.12.2023
Naše veselka se nepovedla, je to vidět i z fotografií, které se bohužel neztratily. Bála jsem se, jak bude po tak zpackané svatbě vypadat náš budoucí život. Myslela jsem, že nemáme šanci. Byla to svatba narychlo, protože jsem se vdávat musela. Zároveň to ale byl jeden z nejhorších dní v mém životě, veselka se vůbec nepovedla. Hrozně jsem pak brečela mámě v náručí a ona mě ujišťovala, že zpackan
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Přišla Forejtovi na milenku?
nasehvezdy.cz
Přišla Forejtovi na milenku?
Bojuje se syndromem vyhoření, to ale asi není nejhorší. Eva Burešová (30) se trápí, podle mnoha informací za to může její partner Přemek Forejt (36). Našel si jinou ženu? Je slavná, má peníze a spous
Silný vývar z hovězí oháňky
tisicereceptu.cz
Silný vývar z hovězí oháňky
Chcete si udělat skutečně silný vývar? Použijte hovězí oháňku a spoustu petržele. Suroviny 1 kg hovězí oháňky 1 velká cibule 2 velké mrkve ½ menšího celeru 5 kuliček nového koření 6 kuliček
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
21stoleti.cz
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
Je tomu zhruba 75 milionů let, co si jistý dinonosaurus dal k obědu stehno z předka dnešního krocana. Asi netušil, že je to poslední jídlo v jeho životě, protože pár dní poté jej dostihla smrt v koryt
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
epochaplus.cz
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
Ráno přijdete do koupelny, vyčistíte si zuby a sáhnete na poličku pro svůj deodorant… , ale žádný tam není! Co teď? Pojďte s námi hledat jiný. Ovšem ne do obchodu, ale do historie! Proboha, co je to za hrozné zvíře, které si na vás brousí zuby? Ocitli jste se v pravěku a během odpočinku v
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
iluxus.cz
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
Společnost DS Automobiles představila od svého vzniku velké množství nových modelů v Muzeu Louvre a jeho okolí, pod jeho pyramidou a v Tuilerijských zahradách. Exkluzivní prezentace a výjimečné výstav
Nenávist trvala i po jejich smrti
skutecnepribehy.cz
Nenávist trvala i po jejich smrti
Stála jsem u hrobu a vzpomínala na svého strýce, když se zničehonic začaly dít neuvěřitelné věci, které se rozumem vysvětlit nedají. Negativní emoce si mohou lidé přenést až do záhrobí! Nenávist mých příbuzných se přenesla až na onen svět! Na vlastní oči jsem viděla, jak zuřivý boj mezi dvěma lidmi probíhal ještě po jejich smrti. Do oka
Ořechy s krémem
tisicereceptu.cz
Ořechy s krémem
Plněné ořechy nesmí chybět. Potřebujete 100 g mletých vlašských ořechů 250 g hladké mouky 150 g másla 70 g cukru moučky lžičku kakaa 1 vejce 1/2 lžičky kypřicího prášku olej a mouku na vy
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
epochalnisvet.cz
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
„Zmenši tělo, budeš míň hladovět!“ Pod tímto heslem se snaží přečkat zimu krtci. Zimní spánek si totiž nemohou dovolit, brání tomu jejich metabolismus, který patří mezi vůbec nejaktivnější mezi savci.
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
epochanacestach.cz
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
V letošním roce trh potrvá až do 7. ledna 2024 včetně Silvestra a Tří králů. Veletrh bude otevřen každý den kromě: • 24. prosince 2023 (Štědrý den) – v tento den bude veletrh uzavřen • 25. prosince 2023 (1. svátek vánoční) – v tento den bude veletrh uzavřen • 26. prosince , 2023 (2. svátek vánoční) – v tento den Jarmark
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
enigmaplus.cz
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
Na skutečnost, že naše pohoří mají své patrony-strážce, můžeme být patřičně hrdí. Krakonoš v Krkonoších, Praděd pečující o Jeseníky, Rampušák hospodařící v Orlických horách. Záhadou ale zůstává duch M
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
nasehvezdy.cz
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
Když herec, režisér a moderátor Ondřej Sokol (52) opustil komediální pořad Partička, diváci byli velmi zklamaní. A ihned se začaly rojit spekulace, co za tím stálo. To teď rozsekl přímo Sokol, kte