Domů     Ze sokyně se stala dobrá kamarádka
Ze sokyně se stala dobrá kamarádka

Sokyni v lásce, manželovu milenku, jsem nenáviděla a chtěla ji zničit. Později, když ji můj bývalý ublížil stejně jako mně, se z nás staly nerozlučné přítelkyně!

Moje deset let trvající manželství vzalo za své, když jsem se dozvěděla o manželově nevěře. Rozvádět jsme se nechtěla, měla jsem v živé paměti svůj předchozí rozvod. První manžel byl totiž velký despota a lhář. Slíbil mi, že mě zničí a málem se mu to povedlo.

Nebyl jen záletník, ale i lhář

Chtěl mě tenkrát připravit o děti i majetek. Nakonec jsem to nejdůležitější, svoje dvě dcery, uhájila a získala je do péče. Ale za cenu všeho, co jsem tenkrát měla. Skončila jsem s nimi na ubytovně a trvalo mnoho let, než jsem se finančně vzpamatovala.

Nikoho k sobě jsem si nehledala, ale život to zařídil jinak. Seznámila jsem se hezkým mužem a nakonec jsme se po tříleté známosti vzali. Člověk by čekal, že tři roky budou stačit k tomu, abych poznala, co je zač. Ale nebyla to pravda.

Radek byl na ženské a zahýbal mi, kde jen mohl. Samozřejmě jsem o tom nevěděla. To až jeho poslední nevěra mi otevřela oči! „Haničko, snad bys nežárlila.

Nebylo to tak, jak to vypadalo…“ tvrdil, když jsem ho přistihla při žhavém polibku přímo na jeho pracovišti. Šla jsem za ním, že ho tam vyzvednu a půjdeme na večeři.

On se uprostřed kanceláře líbal s nějakou kolegyní a ještě k tomu měl jednu ruku tam, kde by neměl!

Sokyni jsem nenáviděla

Kdyby to nebylo tak tragické a trapné, smála bych se. Prý že to nebylo, jak vypadalo…A jak to tedy bylo? Dával jí resuscitaci? Nebo ochutnával dutinu ústní? Od té doby jsme se hádali. A taky jsem mu přestala věřit.

Po pečlivém pátrání jsem se dozvěděla o mnoha dalších nevěrách. Následoval rozvod. Svoji sokyni jsem zuřivě nenáviděla. Vždyť nebýt jí, žila bych ve sladké nevědomosti a měla pokoj. „Tak co, jste spokojená?

Máte, co jste chtěla?“ ptala jsem se jí u soudu, kam přišla s tím mým. Ona se ale moc spokojeně netvářila. Spíš tak nějak rozpačitě. Bylo mi to jedno. Nemohla jsem se na ni ani podívat!

Byla nejen mladší a hezčí, ale chodila moc hezky oblečená a chovala se, jak to nazvat, vznešeně. Nehádala se, nediskutovala, nenadávala. Na to všechno jsem byla odborník já. Nejraději bych tu mršku něčím přetáhla! Dala jí na zadek velkou vařečkou! Možná by si zapamatovala, že s ženatými chlapy si nemá začínat…

Chodila jsem ho pozorovat

Rozvod skončil snad dřív, než začal. Nebylo co řešit, společný majetek ani děti jsme neměli. Byla jsem znovu volná jako ten pták. Mohla bych tvrdit, že jsem si svobody užívala, ale nebylo tomu tak.

Toho svého nevěrníka jsem měla, přes jeho sprosté jednání, pořád moc ráda. Chodila jsem ho pozorovat tajně až k jeho novému bydlišti. Bylo to přes celé město, tak jsem se vždycky pořádně prošla.

Opuštěná a zoufalá, sama ve tmě, jsem civěla dlouhé minuty do jejich rozzářeného okna. Pozorovala jsem ty dvě hrdličky, jak pobíhají po kuchyni, nebo se líbají na balkónu. Jednou jsem si všimla, že v bytě je jen ona. Moje sokyně.

Její milenec, můj bývalý manžel, chyběl. Až asi po hodině jsem ho zahlédla, jak se plíží domů. Čelo a krk si otíral nějakým kapesníkem a v zrcátku si kontroloval obličej. Stačila chvíle a pochopila jsem. Byl jí nevěrný! Stejně jako mně!

Přišla se mi omluvit

Moje sokyně to asi pochopila také, protože hned při mém dalším pozorování jsem uviděla prudkou hádku. Padla dokonce i nějaká ta facka! „A budeš se zase stěhovat!“ zašeptala jsem si spokojeně pod vousy a odebrala se domů.

Tentokrát jsem po dlouhé době spokojeně usnula. Tak moc jsem byla škodolibá! Neuplynul ani týden a u dveří se zjevila ta jeho krasavice. Moje sokyně! Ženská, co odloudila moji životní lásku! Stála na prahu a domáhala se vstupu. „Jdu vám něco říct!

A taky se omluvit!“ řekla nečekaně tiše a čekala na pozvání. Byla jsem plná vzteku, ale zvědavost mi nedala. Posadila jsem ji ke kuchyňskému stolu a nabídla kafe. Sama jsem se divila, jak dokážu předstírat vlídnost. Ona mi na to skočila a rozpovídala se.

Prý s tím mým zažila peklo! „Pořád by se jen miliskoval, až mi to lezlo na nervy. Samé pusinky a líbačky, ale aby s něčím doma pomohl, to ne. A peníze mi taky nedával.

Přitom měl slušný plat Vždyť je to můj kolega, tak o tom něco vím!“ Teprve v tuto chvíli jsme si uvědomila, že se mnou nebýval Radek jiný. Jen jsem byla slepá a jeho vady nechtěla vidět, natož nějak řešit. Klidně jsem za něho vše platila a ani se nezeptala, kolik vydělává…

Moc jsme si spolu rozuměly

„Hrozně mě zklamal. Nechápu, jak jsem mohla být tak slepá! Dlužím vám velkou omluvu…“ řekla sklesle a mně jí začalo být doopravdy líto. Byla tak milá a upřímná! Úplně jiná, než jsem si myslela.

Když mi vylíčila svoje těžké dětství bez maminky a sourozenců, málem jsem se rozplakala. „Víte, vyrostla jsem jen s tátou, který mě mlátil jako řešeto. Hrozně pil! Z domova jsem v šestnácti utekla. Protloukala jsem se, jak se dalo.

Maturitu jsem si dodělala až nedávno. Vlastně mi s ní pomohl ten váš…“ vysvětlovala a dodala: „To proto si asi hledám starší muže.

Utáhnou mě na svoji vlídnost a porozumění…“ Měla jsem mít vztek, když jsem si představovala, jak se můj Radek učil s touhle krasavicí a ona se mu potom za to odměnila tím jediným, co měla… Ale nepocítila jsem ani kousek žárlivosti.

Rozuměla jsem jí a byla mi čím dál sympatičtější. Neodolala jsem a taky se jí svěřila.

S kočárkem se dobře seznamuje

Vyprávěla jsem jí o prvním rozvodu a všech těžkostech, které následovaly. Možná proto jsem nad Radkovými chybami zavírala oči. Prostě jsem nechtěla být zase sama! Najednou jsme si toho měly tolik co říct!

Povídaly jsme si pořádně dlouho a loučily se jako kamarádky. Hned druhý den jsme si daly schůzku v jedné restauraci. Dobrá večeře a lahev červeného udělaly svoje. S Magdou, svoji bývalou sokyní a nyní kamarádkou, jsme si náramně rozuměly!

Kamarádství nám vydrželo dodnes. Magda se za necelý rok vdala a porodila svému o hodně staršímu manželovi krásného chlapečka. Chodím jí s ním pomáhat. Jezdím s kočárkem do parku a užívám si nové role babičky. Náramně se mi líbí! Obzvlášť v poslední době.

Seznámila jsem se totiž s jedním moc šarmantním opuštěným dědečkem. Fešákem! Je dokonce o trochu mladší než já. Zatím jsem ale opatrná, o nějakou další sokyni nemám zájem!

Hana R. (58), Louny

reklama
Související články
7.6.2023
Ještě že mám vedle sebe moji nejlepší kamarádku Zdenku. Jsme taková nerozlučná dvojka, která si vždy poradí. Můžu se na ni ve všem spolehnout. Jen občas jsem v úzkých, to když Zdena někam vyrazí. Ona strašně ráda cestuje, nalévá si do duše úžasné zážitky, jak sama říká. No jo, ale pak ji potřebuji a ona si nalévá. Zrovna jsem byla na vážkách, jestli si mám něco začít s Romanem, tím chlapíkem, k
7.6.2023
Když stavíte dům vlastníma rukama, samozřejmě průběžně docházejí peníze, síly i trpělivost. Manželé se hádají a někdy i rozvádějí... Stavěli jsme dům. Nikomu bych to nepřála. Za mých mladých let se stavělo svépomocí, prostě kdo měl nohy, ruce a dobré srdce, tak pomáhal. Samozřejmě po práci, o víkendech, o svátcích. Táhlo se to roky. To hlavní dělali manžel se švagrem, najímali si řemeslníky
5.6.2023
Mezilidské vztahy jsou velmi komplikované a člověk se v nich často sám nevyzná. Ani já netušila, co manželova nevěra rozpoutá. Kamarádka se na mě dlouze zadívala. „Pořád to ještě nechceš radikálně řešit? Co tě na tom tak baví?“ Nedokážu jí na to vlastně odpovědět. Prostě mě baví být v utajení. Manžel sice něco tuší, ale neví nic. Zatím. Zrada bolela Vracela jsem se právě z práce, otevřela
2.6.2023
Když jsem poznala Dana, byla jsem už nějakou dobu sama a jeho zájem mi lichotil. Vlastnil kavárničku a já si u něj ráda poseděla. V ždy jsem měla pocit, že spolu lehce flirtujeme, ale brala jsem to dost na lehkou váhu, protože byl o pár let mladší než já. Brzdila jsem se, přece jen, co by tomu řekli lidi, říkala jsem si. Když mě pak pozval na večeři, docela mě to překvapilo, ale k mému překvape
2.6.2023
Zase jsme se nepohodli. Na zahradě prostě nemůžeme být s manželem spolu. Doma nám to funguje, ale na čerstvém vzduchu to trochu drhne. Kyslík nám nejspíš leze do hlavy, mozek se okysličuje a manžela hned napadají věci, které mě za chvíli začnou vytáčet. Jako ten jeho nápad, že starý ořešák půjde k zemi. Má k tomu tisíc důvodů, proč ten krásný strom chce pokácet. Ani jeden není rozumný, bráním j
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Zámek Vrbičany spjatý s nacistickou minulostí: Zůstává zde snad negativní energie ponurých událostí až do dnešních dnů?
enigmaplus.cz
Zámek Vrbičany spjatý s nacistickou minulostí: Zůstává zde snad negativní energie ponurých událostí až do dnešních dnů?
Zámek Vrbičany najdeme nedaleko Lovosic na Litoměřicku. Tento pozdně barokní zámek byl postaven v 18. století Františkem Kresselem, svobodným pánem z Kvaltenberku, a to velice pravděpodobně na místě b
Krásna saunování: Horká alchymie a umění ceremoniálů
epochalnisvet.cz
Krásna saunování: Horká alchymie a umění ceremoniálů
Sauna. Nejdemokratičtější chrám, jaký kdy lidé postavili. Přináší odreagování, jaké může poskytnout hladovému jídlo, žíznivému voda, básníkovi čistý list papíru. A k tomu vyvolává v těle neuvěřitelné
BMW Alpina B5 GT: nejvýkonnější Alpina pro 250 vyvolených
iluxus.cz
BMW Alpina B5 GT: nejvýkonnější Alpina pro 250 vyvolených
Už více než 50 let se značka ALPINA věnuje vývoji a výrobě výjimečných automobilů pro znalce a nadšence. Firma obohacující automobilový svět prostřednictvím unikátních vozů, které charakterizuje dynam
Člověk vs. robot: Má smysl posílat lidi do vesmíru?
epochaplus.cz
Člověk vs. robot: Má smysl posílat lidi do vesmíru?
Vytvořili kráter na kometě 9P/Tempel. Postávají na Venuši, Titanu, asteroidu Eros i kometě Čurjumov-Gerasimenko. V současnosti prozkoumávají Měsíc i Mars a dva z nich vstoupili do mezihvězdného prosto
Usmíření až těsně před jeho smrtí
nasehvezdy.cz
Usmíření až těsně před jeho smrtí
České legendární herce Jiřinu Bohdalovou (92) a Radoslava Brzobohatého (†79) spojil osud. Vypadalo to, že tito dva umělci jsou pro sebe stvoření. Bouřlivé manželství ale nevydrželo a z lásky zbyla záš
Wrap se skyrovým dipem
tisicereceptu.cz
Wrap se skyrovým dipem
SKYR slouží nejen jako bílkovinami nabitá svačina, ale také jako ingredience, která má své místo ve sladkých i slaných receptech. Ingredience na salátovou směs – 4 porce 2 kuřecí prsa 1 konzerv
Proč je bolest v noci intenzivnější?
21stoleti.cz
Proč je bolest v noci intenzivnější?
Bolest vnímáme negativně, jako něco nepříjemného, co nám nedovoluje podávat stoprocentní výkon v práci či při sportu. Bolesti zubu, hlavy, zad či kloubů jsou zkrátka obtěžující, a tak často saháme po
Věnečky z kvítí jsem vysvobodila zakleté duše
skutecnepribehy.cz
Věnečky z kvítí jsem vysvobodila zakleté duše
To kvílení v noci mi nedalo spát, musela jsem zjistit, co se ve starém domě stalo. Kronika mi odhalila příběh tří nešťastných dívek, které neměly ani po smrti klid. Tehdy jsem jela na služební cestu do západních Čech. Pracovní jednání včetně setkání s německými kolegy se mělo uskutečnit během tří dnů a já našla ubytování v malém penzionu na
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
epochanacestach.cz
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
Socha Samsona se lvem se uprostřed největšího českobudějovického náměstí odráží ve vodní hladině zdejší historické kašny už téměř tři sta let. Kašna je jednou z největších v zemi a je také symbolem města. Nikdo z návštěvníků Českých Budějovic nemůže minout náměstí Přemysla Otakara II. Leží přece přímo v centru města a navíc je druhým největším čtvercovým náměstím v republice. Ten
Ořechová másla
tisicereceptu.cz
Ořechová másla
Lze je dělat z nejrůznějších druhů ořechů, třeba z kešu či pistácií. Suroviny 500 g ořechů sklenice mixér Postup Připravte si vybrané ořechy a buď je použijte ve stavu, v jakém jste je k
Ilona Svobodová věří v další lásku
nasehvezdy.cz
Ilona Svobodová věří v další lásku
Herečka ze seriálu Ulice Ilona Svobodová (62) v posledních letech velmi milovala dva muže. Bohužel kvůli nepřízni osudu o oba přišla. Nejprve pochovala svého milovaného manžela, hudebního skladatel