Domů     Ze sokyně se stala dobrá kamarádka
Ze sokyně se stala dobrá kamarádka

Sokyni v lásce, manželovu milenku, jsem nenáviděla a chtěla ji zničit. Později, když ji můj bývalý ublížil stejně jako mně, se z nás staly nerozlučné přítelkyně!

Moje deset let trvající manželství vzalo za své, když jsem se dozvěděla o manželově nevěře. Rozvádět jsme se nechtěla, měla jsem v živé paměti svůj předchozí rozvod. První manžel byl totiž velký despota a lhář. Slíbil mi, že mě zničí a málem se mu to povedlo.

Nebyl jen záletník, ale i lhář

Chtěl mě tenkrát připravit o děti i majetek. Nakonec jsem to nejdůležitější, svoje dvě dcery, uhájila a získala je do péče. Ale za cenu všeho, co jsem tenkrát měla. Skončila jsem s nimi na ubytovně a trvalo mnoho let, než jsem se finančně vzpamatovala.

Nikoho k sobě jsem si nehledala, ale život to zařídil jinak. Seznámila jsem se hezkým mužem a nakonec jsme se po tříleté známosti vzali. Člověk by čekal, že tři roky budou stačit k tomu, abych poznala, co je zač. Ale nebyla to pravda.

Radek byl na ženské a zahýbal mi, kde jen mohl. Samozřejmě jsem o tom nevěděla. To až jeho poslední nevěra mi otevřela oči! „Haničko, snad bys nežárlila.

Nebylo to tak, jak to vypadalo…“ tvrdil, když jsem ho přistihla při žhavém polibku přímo na jeho pracovišti. Šla jsem za ním, že ho tam vyzvednu a půjdeme na večeři.

On se uprostřed kanceláře líbal s nějakou kolegyní a ještě k tomu měl jednu ruku tam, kde by neměl!

Sokyni jsem nenáviděla

Kdyby to nebylo tak tragické a trapné, smála bych se. Prý že to nebylo, jak vypadalo…A jak to tedy bylo? Dával jí resuscitaci? Nebo ochutnával dutinu ústní? Od té doby jsme se hádali. A taky jsem mu přestala věřit.

Po pečlivém pátrání jsem se dozvěděla o mnoha dalších nevěrách. Následoval rozvod. Svoji sokyni jsem zuřivě nenáviděla. Vždyť nebýt jí, žila bych ve sladké nevědomosti a měla pokoj. „Tak co, jste spokojená?

Máte, co jste chtěla?“ ptala jsem se jí u soudu, kam přišla s tím mým. Ona se ale moc spokojeně netvářila. Spíš tak nějak rozpačitě. Bylo mi to jedno. Nemohla jsem se na ni ani podívat!

Byla nejen mladší a hezčí, ale chodila moc hezky oblečená a chovala se, jak to nazvat, vznešeně. Nehádala se, nediskutovala, nenadávala. Na to všechno jsem byla odborník já. Nejraději bych tu mršku něčím přetáhla! Dala jí na zadek velkou vařečkou! Možná by si zapamatovala, že s ženatými chlapy si nemá začínat…

Chodila jsem ho pozorovat

Rozvod skončil snad dřív, než začal. Nebylo co řešit, společný majetek ani děti jsme neměli. Byla jsem znovu volná jako ten pták. Mohla bych tvrdit, že jsem si svobody užívala, ale nebylo tomu tak.

Toho svého nevěrníka jsem měla, přes jeho sprosté jednání, pořád moc ráda. Chodila jsem ho pozorovat tajně až k jeho novému bydlišti. Bylo to přes celé město, tak jsem se vždycky pořádně prošla.

Opuštěná a zoufalá, sama ve tmě, jsem civěla dlouhé minuty do jejich rozzářeného okna. Pozorovala jsem ty dvě hrdličky, jak pobíhají po kuchyni, nebo se líbají na balkónu. Jednou jsem si všimla, že v bytě je jen ona. Moje sokyně.

Její milenec, můj bývalý manžel, chyběl. Až asi po hodině jsem ho zahlédla, jak se plíží domů. Čelo a krk si otíral nějakým kapesníkem a v zrcátku si kontroloval obličej. Stačila chvíle a pochopila jsem. Byl jí nevěrný! Stejně jako mně!

Přišla se mi omluvit

Moje sokyně to asi pochopila také, protože hned při mém dalším pozorování jsem uviděla prudkou hádku. Padla dokonce i nějaká ta facka! „A budeš se zase stěhovat!“ zašeptala jsem si spokojeně pod vousy a odebrala se domů.

Tentokrát jsem po dlouhé době spokojeně usnula. Tak moc jsem byla škodolibá! Neuplynul ani týden a u dveří se zjevila ta jeho krasavice. Moje sokyně! Ženská, co odloudila moji životní lásku! Stála na prahu a domáhala se vstupu. „Jdu vám něco říct!

A taky se omluvit!“ řekla nečekaně tiše a čekala na pozvání. Byla jsem plná vzteku, ale zvědavost mi nedala. Posadila jsem ji ke kuchyňskému stolu a nabídla kafe. Sama jsem se divila, jak dokážu předstírat vlídnost. Ona mi na to skočila a rozpovídala se.

Prý s tím mým zažila peklo! „Pořád by se jen miliskoval, až mi to lezlo na nervy. Samé pusinky a líbačky, ale aby s něčím doma pomohl, to ne. A peníze mi taky nedával.

Přitom měl slušný plat Vždyť je to můj kolega, tak o tom něco vím!“ Teprve v tuto chvíli jsme si uvědomila, že se mnou nebýval Radek jiný. Jen jsem byla slepá a jeho vady nechtěla vidět, natož nějak řešit. Klidně jsem za něho vše platila a ani se nezeptala, kolik vydělává…

Moc jsme si spolu rozuměly

„Hrozně mě zklamal. Nechápu, jak jsem mohla být tak slepá! Dlužím vám velkou omluvu…“ řekla sklesle a mně jí začalo být doopravdy líto. Byla tak milá a upřímná! Úplně jiná, než jsem si myslela.

Když mi vylíčila svoje těžké dětství bez maminky a sourozenců, málem jsem se rozplakala. „Víte, vyrostla jsem jen s tátou, který mě mlátil jako řešeto. Hrozně pil! Z domova jsem v šestnácti utekla. Protloukala jsem se, jak se dalo.

Maturitu jsem si dodělala až nedávno. Vlastně mi s ní pomohl ten váš…“ vysvětlovala a dodala: „To proto si asi hledám starší muže.

Utáhnou mě na svoji vlídnost a porozumění…“ Měla jsem mít vztek, když jsem si představovala, jak se můj Radek učil s touhle krasavicí a ona se mu potom za to odměnila tím jediným, co měla… Ale nepocítila jsem ani kousek žárlivosti.

Rozuměla jsem jí a byla mi čím dál sympatičtější. Neodolala jsem a taky se jí svěřila.

S kočárkem se dobře seznamuje

Vyprávěla jsem jí o prvním rozvodu a všech těžkostech, které následovaly. Možná proto jsem nad Radkovými chybami zavírala oči. Prostě jsem nechtěla být zase sama! Najednou jsme si toho měly tolik co říct!

Povídaly jsme si pořádně dlouho a loučily se jako kamarádky. Hned druhý den jsme si daly schůzku v jedné restauraci. Dobrá večeře a lahev červeného udělaly svoje. S Magdou, svoji bývalou sokyní a nyní kamarádkou, jsme si náramně rozuměly!

Kamarádství nám vydrželo dodnes. Magda se za necelý rok vdala a porodila svému o hodně staršímu manželovi krásného chlapečka. Chodím jí s ním pomáhat. Jezdím s kočárkem do parku a užívám si nové role babičky. Náramně se mi líbí! Obzvlášť v poslední době.

Seznámila jsem se totiž s jedním moc šarmantním opuštěným dědečkem. Fešákem! Je dokonce o trochu mladší než já. Zatím jsem ale opatrná, o nějakou další sokyni nemám zájem!

Hana R. (58), Louny

Související články
17.6.2024
Už od dětství jsem od mámy slyšela, jen jak jsem hloupá a tlustá. Přitom jsem ze školy nosila jedničky a nadváhu jsem nikdy neměla. Asi bych měla začít seznámením mých rodičů. To totiž o mnohém vypovídá. Táta pracoval jako strojírenský odborník v zahraničním obchodě. Máma tam nastoupila po maturitě jako sekretářka. Během pár let dokázala tátu rozvést, zakázat mu stýkat se s dospělými dětmi z pr
17.6.2024
Byla moc milá a sympatická. Vždycky jsme se společně hodně nasmály. Jenže smích mě pomalu přešel. To, když jsem poznala pravý důvod jejích návštěv. Byla jsem ráda, když se do bytu vedle mě nastěhovala usměvavá paní asi tak v mém věku. Hned pozdravila, představila se a utrousila nějakou vtipnou poznámku. Ulevilo se mi. Obávala jsem se nějaké rodiny s malými dětmi, co budou křičet od rána do veče
16.6.2024
Měla jsem pochybnosti. Přišlo mi, že říká samé nesmysly. Ale měla pravdu. V dobrém i zlém se všechny kartářčiny předpovědi vyplnily do puntíku přesně! Ke kartářce jsem chodila pravidelně už několik let a byla s její předpovědí vždy spokojená. Znala jsem i její dceru, která převzala živnost po matce. Vlastně se ty dvě střídaly, a tak si mě přehodily. Prý potřebuji jiný přístup než předtím.Moc sy
15.6.2024
Mezi mojí a Matějovou rodinou byla přehrada. Bydleli jsme sice, já i Matěj, v paneláku, ale rozdíly by přehlédl jen slepý. Já byla hýčkaná princezna, jezdili jsme k moři, v pokojíčku jsem měla růžové závěsy a růžový přehoz přes křesílko, snídala jsem chleba s medem nebo bábovku a měli jsme chatu u rybníka. Zato Matěj. To byl smutný případ. Děti se mu smály, že je socka. A to on byl. Nemohli
14.6.2024
Můžete být svědomitý řidič a stejně se vám to může stát! Strhla jsem volant proto, abych to zvíře nepřejela. Jen zázrakem to tehdy dopadlo dobře. Jako malá jsem ráda jezdila na kole a nebála se vyrazit na silnici do provozu. Už v osmnácti jsem si udělala řidičský průkaz a auta byla mou vášní. Řídila jsem ráda a často. A jezdila jsem bez nehod. Až před několika lety se mi stala ošklivá věc. Jela
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kořeněné trhané maso
tisicereceptu.cz
Kořeněné trhané maso
Kdo má rád pikantní pokrmy, ten si na trhaném vepřovém rozhodně pochutná. Suroviny 300 g vepřové kýty 2 zelené chilli papričky 10 ředkviček 1 lžíce grilovacího koření čerstvě namletý pepř s
Srovnání hodinových sazeb za úklid v různých regionech: Na co se zaměřit při výběru úklidové společnosti
epochaplus.cz
Srovnání hodinových sazeb za úklid v různých regionech: Na co se zaměřit při výběru úklidové společnosti
Hodinová sazba za úklid… Je klíčovým faktorem při výběru úklidové služby. Cena může výrazně kolísat v závislosti na regionu, velikosti a povaze úklidového úkolu a specifických požadavcích zákazníka. Tento článek se zaměří na srovnání hodinových sazeb za úklid v různých regionech a na to, co je třeba při výběru úklidové společnosti zohlednit. Regionální rozdíly v hodinových
Třená niva
nejsemsama.cz
Třená niva
Můžeme ji dochutit i jemně nasekanou jarní cibulkou nebo česnekem. Ingredience: 150 g sýru niva 1 žervé 1 tavený sýr 100 g majolky 6 lžic zakysané smetany 5 g mletých vlašáků 20 g zeleného pepře 1 pomeranč Postup: Nivu nastrouháme, přidáme ostatní sýry, majolku, zakysanou smetanu a dobře rozmixujeme. Přisypeme ořechy a pepř. Pomeranč nakrájíme na plátky a chlebíčky natřené
Čelil nezkrotný básník Li Po trestu smrti?
historyplus.cz
Čelil nezkrotný básník Li Po trestu smrti?
Zdi sün-jangského vězení jsou vlhké a olezlé plísní. Na vlastní kůži se o tom přesvědčí i geniální čínský básník Li Po, který zde čeká na osudný ortel. Dohnaly sem Li Poa hříchy mládí, kdy při soubojích zabil několik lidí, nebo skončil v žaláři z jiného důvodu?   Na promrzlou zem dopadají krvavé krůpěje. Patří lehce raněnému
Je Anežka Rusevová opět nešťastně zamilovaná?
nasehvezdy.cz
Je Anežka Rusevová opět nešťastně zamilovaná?
Stálice seriálu Ulice, herečka Anežka Rusevová (37), zatím v lásce moc štěstí neměla. V případě sympatické a milé Anežky je to poněkud zvláštní, i proto, že ona sama prý po milujícím partnerovi a rodi
I sloni si dávají přezdívky… Nevěříte?
21stoleti.cz
I sloni si dávají přezdívky… Nevěříte?
Potvrzeno! Ze studie založené na pozorování dvou sloních stád ve volné přírodě v Keni nedávno vyplynulo, že i sloni se navzájem dokážou „oslovovat“ individuálními jmény. Až dosud přitom byla tato scho
Láska hory někdy nepřenáší
skutecnepribehy.cz
Láska hory někdy nepřenáší
Vdávala jsem se před třiceti lety. Vlado pochází z Bratislavy, po mamince je částečně Maďar, po otci má polskou a rakouskou krev. Já jsem se narodila v Praze ve vinohradské nemocnici, na Vinohradech jsem chodila do jazykové školy i na gympl, jen na vysokou jsem se posunula do jiného pražského obvodu, na lékařskou fakultu blízko Karlova náměstí.
Najděte svůj vysněný Gin & Tonik a řekněte mu své „ANO“
iluxus.cz
Najděte svůj vysněný Gin & Tonik a řekněte mu své „ANO“
Gin & Tonik, známý jako „G&T“, je globálním fenoménem a stálicí snad v každém baru. Věděli jste ale, že i s jedním prémiovým ginem si můžete připravit hned několik variant osvěžujícího drinku?
Tajemný kruh u Chanctonbury: Vytvořil jej sám ďábel?
enigmaplus.cz
Tajemný kruh u Chanctonbury: Vytvořil jej sám ďábel?
Záhadami opředený kruh u Chanctonbury se nachází na křídových útesech jižní Anglie. Je to místo, jehož pověst je černější než ta nejtemnější noc. Podle některých názorů zde působí démonické síly! S ja
Bohémský interiér s pařížským šarmem
rezidenceonline.cz
Bohémský interiér s pařížským šarmem
Zcela nový projekt, vybavený odborníky na design z LUXXU, byl promyšlen do nejmenších detailů a evokuje francouzskou klasiku s dotekem historie. Exkluzivní realizace je tak ztělesněním pronikavého kouzla a elegance půvabné metropole země galského kohouta a jejího životního stylu. Hned po vstupu do nitra charismatického bytu je téměř hmatatelně cítit vůni panujícího avantgardního stylu –
Strašidelný pronájem v Salemu: Tamní duchové jsou prý přátelští!
epochalnisvet.cz
Strašidelný pronájem v Salemu: Tamní duchové jsou prý přátelští!
Dům, který si můžete pronajmout na Airbnb, je postaven v roce 1838 v Salemu ve státě Massachusetts ve Spojených státech amerických. Mnoho hostů, kteří v domě zůstali, tvrdí, že v něm straší. Jaká nadpřirozená síla tam přebývá? Původní majitel domu Henry Derby pracoval v malém americkém městečku Salem ve státě Massachusetts jako krejčí až do
Bečov nad Teplou: Botanická zahrada pro zdatné návštěvníky
epochanacestach.cz
Bečov nad Teplou: Botanická zahrada pro zdatné návštěvníky
Šlechtický rod Beaufort-Spontinů po sobě v Bečově zanechal ještě nejednu významnou stopu. Jednou z nich je i unikátní botanická zahrada, jedna z největších na našem území. Na místě zbouraného pivovaru vzniklo v roce 1870 malé zahradnictví, kolem něj se v podhradí rozvíjel park a zahrada rostla i v dalších letech, nejvíce v období po vzniku