Domů     Srážka se mi dost vyplatila
Srážka se mi dost vyplatila

Tak tohle se může stát jenom mě, pomyslela jsem si. Nedávala jsem v podzemní garáži pozor a omylem přejela muže, který zrovna vystupoval z auta. Netušila jsem, že je to můj nový šéf!

Pospíchat se nevyplácí, říkal vždycky můj tatínek. Já zdvihla oči a dodala: „Práce kvapná málo platná.“ Potom jsme se oba rozesmáli. Zůstalo nám to dodnes a vždycky, když se vidíme, řekneme si právě toto pořekadlo. Tentokrát mi ale do smíchu vůbec nebylo. Spíš do velkého pláče!

Hrozil mi vyhazov

Toho odpoledne, nebo spíš večera, jsem moc pospíchala. V práci jsem strávila mnoho hodin a nebyly to zrovna příjemně strávené chvíle. Vrchní auditor firmy si ode mě nechal předložit všechna lejstra, tabulky a výpočty, kterými jsem se zabývala.

Pracovala jsem coby účetní a měla na starosti mimo jiné i finanční podklady pro nové zakázky. Právě zde objevil přísný a nesmlouvaný kontrolor spoustu pochybení. Když je začal vypočítávat, domnívala jsem se, že si dělá legraci.

„Samé prkotiny!“ řekla jsem a neubránila se úsměvu. Přísně se na mě podíval a zapíchl prst do jednoho z lejster: „Tady chybí datum a zde podpis. Hrubé chyby, hrozí vám pokuta v řádu desetitisíců!“ Stále jsem nevěřila a asi to bylo na mém výrazu znát.

„Ženská, přestaňte se culit, už jsem všechno oznámil vašemu novému šéfovi. Navrhuje okamžitý vyhazov!“

Prostě nepozornost

S náladou pod psa jsem pospíchala domů. Těšila jsem se, až usednu do svého auta, zaparkovaného v podzemní garáži. Až budu chvíli sama! „Pustím si nahlas pořádnou muziku. Nacpu si pusu čokoládovými bonbóny!

A taky zavolám dceři a vypovím jí, jakou křivdu jsem zažila…“ plánovala jsem si. To proto ten spěch, proto ta nepozornost! Zařadila jsem zpátečku, abych vyjela z řady aut. Ozvala se rána. Taková tlumená, tichá!

Byla jsem už myšlenkami jinde a znovu šlápla na pedál. Tentokrát jsem měla pocit, jako bych narazila na nějaký hrbol. „Asi tam někdo něco pohodil,“ pomyslela jsem si, ale v tom se ozvalo volání: „Pomoc!“ Potom už jsem slyšela jen ty nejsprostší nadávky.

Ani se nedaly zopakovat, takové vulgarity! Byly určené mně! Zastavila jsem a šla se podívat, co se děje. Nějaký chlápek se válel po zemi a držel se za nohu. Na světlé nohavici měl vyznačený pruh od mojí pneumatiky. Z prachu, tmavě šedý!

Všude se válely peníze

„Vy jste mě přejela! Budu vás žalovat!“ křičel na mě jako smyslů zbavený ten chlap. Chuť na omluvu mě přešla. „Můžete si za to sám! Neměl jste stát tak blízko!“ Zařvala jsem na něho.

Potom jsem si všimla nějakých papírů poházených na zemi kolem něho a zeptala se: „ A vůbec, co je to tady za čurbes?“ Zrak mi padnul na velkou hnědou obálku. Byla trochu roztržená a koukaly z ní samé pětitisícovky.

On chvíli sledoval můj pohled na tu obálku, překulil se na břicho a snažil se schovat obálku do aktovky. Když se mu to nepovedlo, snažil se ji zastrčit do kapsy saka. Ale ani to nešlo. „Tak pomůžete mi, nebo na mě budete jen tak koukat?“ vyštěknul.

Mlčky jsem mu pomohla vstát a sesbírala mu rozházené věci. Uložila je do jeho aktovky a beze slova podala onu obálku. „Odvezu vás na rentgen,“ nabídla jsem mu a on kývnul.

Jako z nějaké detektivky

Cestou jsme spolu nepromluvili ani slovo. Před nemocnicí jen procedil mezi zuby: „Už jeďte, potom si zavolám taxi.“ Teprve cestou domů mě napadlo, že asi něco nebylo v pořádku. Kdo dneska nosí peníze v papírové obálce?

A kdo, místo aby se zajímal o přejetou holeň, myslí na mamon? Byl to úplatek? Nebo nějaká tajná výplata? Napadlo mě snad tisíc možných odpovědí, ale o žádné jsem nebyla přesvědčená, že je správná. Vždyť jsem o tom muži vůbec nic nevěděla!

Jen to, že byl draze oblečený, nepříjemný a hodně rozrušený. „Vlastně mohu být ráda, že mě rovnou nezastřelil,“ pomyslela jsem si tak trochu z legrace. Bylo to všechno tak neskutečné! Nepochybovala jsem, že mi manžel neuvěří, až mu to všechno vylíčím.

Z mafiána se vyklubal nový šéf

Ráno jsem šla do zaměstnání opět s náladou pod psa. Čekala jsem výpověď, kterou si pro mě nový šéf přál. Byla jsem zvědavá, jak bude vypadat. A jak se zachová. Dá mi alespoň nějaké odstupné? Nebo mě vykopne na hodinu? Co si počnu?

Úzkostí jsem nemohla skoro ani dýchat. Když se otevřely dveře a do zasedací místnosti vstoupil nový šéf, otevřela jsem údivem pusu. Byl to ten chlap, kterého jsem málem přejela! Přátelsky všechny přivítal a začal si nás zvát po jednom do svojí kanceláře.

„Máte štěstí. Lejstra si opravte a koukejte mlčet! O včerejším incidentu ani slovo! Rozumíme si?“ zeptal se mě mile, ale já v jeho hlase cítila skrytou hrozbu. „Myslíte ty peníze rozházené po zemi?

Tak ty jsem nikdy neviděla…,“ přikývla jsem a od té doby měla klid. Moje malé chybičky nikomu nevadí. Dokonce jsem za ně dostala přidáno!

Alena S. (57), Teplice

Související články
21.6.2024
Kam se jen poděla moje radost ze života, má lehkomyslnost a smysl pro humor? S léty se to všechno kamsi ztratilo, zbyl jen nekonečný smutek. Ten pocit naštěstí netrval věčně. Bývala jsem po celý život veselá, optimistická, ba až lehkomyslná. Alespoň to říkali všichni kolem mě, ale i já sama jsem si tak připadala. Dodávala jsem lidem, zejména nejbližším, chuť do života, z ničeho jsem si nedělala
19.6.2024
Dnes už se neohlížím. Chodím klidně domů. Nemám strach. Není to však tak dávno, kdy jsem se bála. Byla jsem tehdy rok vdovou. Neuměla jsem si představit, že bych si našla jiného muže. Jenže pak se objevil Radek. Můj nový soused. Potkali jsme se na chodbě. Rychle ta láska zhořkla Představil se mi, byl sympatický. Občas jsme se potkávali, prohodili jsme pár slov. Jednou zazvonil u mých dveř
19.6.2024
Nechápala jsem, jak někdo může zkoušet štěstí v lásce přes seznamku. Pak ale došlo i na mne. Mám kamarádku, která si prošla láskami přes seznamky nesčetněkrát. Přesto ji to nikdy neomrzelo. Zajímalo mne, co na tom tedy vidí. Nebyla nijak ošklivá, přesto jinde muže nenašla. Tajemství seznamky Lenka, má kamarádka, pracovala, chodila do společnosti, byla vždy komunikativní, zkrátka žila spol
17.6.2024
Už od dětství jsem od mámy slyšela, jen jak jsem hloupá a tlustá. Přitom jsem ze školy nosila jedničky a nadváhu jsem nikdy neměla. Asi bych měla začít seznámením mých rodičů. To totiž o mnohém vypovídá. Táta pracoval jako strojírenský odborník v zahraničním obchodě. Máma tam nastoupila po maturitě jako sekretářka. Během pár let dokázala tátu rozvést, zakázat mu stýkat se s dospělými dětmi z pr
17.6.2024
Byla moc milá a sympatická. Vždycky jsme se společně hodně nasmály. Jenže smích mě pomalu přešel. To, když jsem poznala pravý důvod jejích návštěv. Byla jsem ráda, když se do bytu vedle mě nastěhovala usměvavá paní asi tak v mém věku. Hned pozdravila, představila se a utrousila nějakou vtipnou poznámku. Ulevilo se mi. Obávala jsem se nějaké rodiny s malými dětmi, co budou křičet od rána do veče
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kvalita a design pro zdravý spánek
rezidenceonline.cz
Kvalita a design pro zdravý spánek
Noční odpočinek regeneruje tělo i mysl, zlepšuje paměť, podporuje imunitu a přispívá k lepší náladě. Kvalita spánku tedy ovlivňuje nejen zdraví, ale i produktivitu, kreativitu a sociální vztahy každého člověka. Základem každé ložnice je kvalitní a dobře umístěná postel. Její pozice by měla umožňovat pohodlný přístup z obou stran lůžka, což zamezí rušení partnera při
Není akné jako akné: Zpozorněte zejména v létě
epochaplus.cz
Není akné jako akné: Zpozorněte zejména v létě
Kromě běžného akné, které se vyskytuje především v době puberty v důsledku prudkých hormonálních změn, existuje však též takzvané kosmetické akné, které vzniká v důsledku používání některých mastných krémů. Často se tak děje ve snaze zamaskovat již vzniklé vřídky. Stejně tak, jako některé kosmetické prostředky mohou situaci s akné zhoršit, existují pak samozřejmě i takové,
Konec světa, který nepřišel
enigmaplus.cz
Konec světa, který nepřišel
Astronomické znalosti starých Mayů ohromují i dnešní vědce, stejně jako mayský kalendář, který přesně předvídá pohyby Slunce, planet, zatmění a další jevy. Tento kalendář ale končí. Znají Mayové konec
Řecký salát „trošku jinak“
tisicereceptu.cz
Řecký salát „trošku jinak“
Tohle jsou všechny chutě léta. Olivy můžete nakombinovat i zelené. Místo sýra můžete udělat i variantu s tuňákem. Ingredience na 4 porce 200 g listového salátu 100 g černých oliv 150 g balkáns
Teď jsem šťastnou babičkou
skutecnepribehy.cz
Teď jsem šťastnou babičkou
Doktoři mi říkali, že nikdy nebudu máma. O to větší radost jsem měla, když mi gynekolog pověděl, že jsem ve třetím měsíci těhotenství. Bylo červencové ráno a já po dlouhé těžké noci svírala vytoužené novorozeňátko. Zdravá holčička s dolíčky na tvářích. Slzy mi radostí stékaly z očí. Pět krásných let jsme si s dcerkou užívali. Měli jsme to, o
Jedovatí ohniví červi, kteří jedovatí nejsou
21stoleti.cz
Jedovatí ohniví červi, kteří jedovatí nejsou
Ta zpráva mohla vyděsit tisíce lidí, kteří zamíří v létě na Jadran. Kvůli oteplování moře se u pobřeží Černé Hory, zejména v moři u pláží v okolí Budvy, objevili mnohoštětinatci známí jako ohniví červ
Cesta za pivem Karlovarským krajem
epochanacestach.cz
Cesta za pivem Karlovarským krajem
Každý správný výlet by měl být spojený s ochutnávkou místních specialit. Pokud už vás lázeňské oplatky ničím nepřekvapí, je na čase začít objevovat chutě piv z Karlovarského kraje. Existuje zde lokálních pivovarů hned několik a je na nich krásné to, že je každý jiný. Kamkoli zavítáte, vždy vás překvapí něco nového. V Karlovarském kraji se vaří
SIN Studio Gallery, nová galerie na Jungmannově náměstí v Praze, přivítala první návštěvníky
iluxus.cz
SIN Studio Gallery, nová galerie na Jungmannově náměstí v Praze, přivítala první návštěvníky
SIN Studio Gallery, známá svou jedinečnou sklářskou technologií Vitrum Vivum, přivítala návštěvníky ve své nově otevřené galerii na Jungmannově náměstí. Tato nová pobočka, která spojuje tradiční sklář
Monolity Pumapunku: Přesnost, která udivuje dodnes
epochalnisvet.cz
Monolity Pumapunku: Přesnost, která udivuje dodnes
V departementu La Paz najdete jednu z nejvýznamnějších archeologických lokalit Bolívie. Bývalé andské město Tiwanaku. Necelý kilometr od něj leží nejzáhadnější část – Pumapunku, v překladu Brána pumy.   Západobolivijský chrámový komplex objeví již španělští dobyvatelé. „Na jedné z plošin se tyčí mohutná brána a cosi jako okno,“ popíše nám, zřejmě jako první, jezuitský misionář Bernabé Cobo (1582–1657).
Lososová pomazánka
nejsemsama.cz
Lososová pomazánka
Ryby by se v jídelníčku měly objevovat alespoň dvakrát týdně, ať už v podobě pomazánky, zavináčů, nebo pečeného kusu masa. Ingredience: 100 g uzeného lososa 400 g Lučiny nebo jiného krémového sýra 2 šalotky (1 červená cibule) hrst klíčků (ředkvička, řeřicha) hrst nasekané čerstvé petrželky sůl pepř Postup: Zeleninu jemně nastrouháme nebo použijeme robota. Vymačkáme přebytečnou šťávu a smícháme
Potrestal král významného měšťana neprávem?
historyplus.cz
Potrestal král významného měšťana neprávem?
Protestuje, že se ničím neprovinil, odmítá obvinění ze zrady. Zbytečně, Ferdinand I. se rozhodl, že udělá ze svého věrného služebníka obětního beránka! Krále neobměkčí ani Jakubův věk – 70letého starce vydá katovi…   Vzpoura českých stavů proti králi Ferdinandovi I. (1503–1564) skončila v roce 1547 debaklem. Habsburk si svůj triumf náležitě vychutná. Tvrdě potrestá hlavně
Místo veselky smutný rozchod mezi Sedláčkovou a Töpferem?
nasehvezdy.cz
Místo veselky smutný rozchod mezi Sedláčkovou a Töpferem?
Hvězda seriálu Zlatá labuť Jitka Sedláčková (63) už několik let tvoří pár se starším restauratérem Pavlem Töpferem (76). Bratra herce Tomáše Töpfera (73) dlouho vykreslovala jako svého pana Božského