SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Moje dcera se narodila z náhodné známosti na jednu noc
Moje dcera se narodila z náhodné známosti na jednu noc

Když jsem zjistila, že jsem v jiném stavu, ani na chvíli mě nenapadlo jít na potrat.

Byla jsem ještě poměrně mladá a dychtivá po zážitcích. S Františkem jsme se seznámili na taneční zábavě a hned jsme si padli do oka. Celý večer jsme protančili a propovídali spolu a po skončení jsme se vydali na noční procházku.

Byla krásná teplá květnová noc, a protože jsme oba něco vypili, skončilo to romantickým milováním v poli. Franta mě pak doprovodil k našemu domu, políbil mě na rozloučenu a odešel. O té doby jsem ho už nikdy neviděla.

Zjistila jsem, že jsem v jiném stavu

Zanedlouho jsem začala trpět ranními nevolnostmi, ale myslela jsem si, že jsou to běžné střevní potíže, které zase zmizí. Jenže pak jsem zjistila, že ona májová noc nezůstala bez následků – byla jsem těhotná!

reklama

Nejdřív to byl pro mě šok, s něčím takovým jsem nepočítala, a navíc jsem si s Františkem na sebe ani nevyměnili kontakt. Ale hned od počátku mi bylo jasné, že to dítě chci.

Některé moje spolužačky už byly v té době vdané a měly děti, věk jsem na to měla, jen ten otec jaksi chyběl. Přesto – i přes počáteční nátlak rodičů – jsem se rozhodla si miminko nechat a vychovávat ho sama.

Časem se rozbouřená situace trochu uklidnila a další rok v lednu jsem si už z porodnice odvážela uzlíček štěstí – moji malou Emičku. Žili jsme s rodiči v rodinném domku, střechu nad hlavou jsem tedy měla a novopečení babička s dědečkem mi pomáhali, jak mohli. Nějaký manžel mi vlastně vůbec nechyběl.

Na škole jsem si našla novou známost

Když byl Emičce necelý rok, přihlásila jsem se na dvouletou nástavbu. Dojížděla jsem studovat do nedalekého města a rodiče dcerku hlídali, když jsem byla ve škole. Tam jsem se záhy seznámila s Patrikem. Zamilovala jsem se do něj a on do mě.

reklama

Hned na začátku jsem mu řekla, že jsem svobodná matka, a jemu to vůbec nevadilo. Začali jsme spolu chodit, k Emičce se choval skvěle, a když jsme oba studium dokončili, vzali jsme se. Patrik byl skvělý manžel i otec a Ema ho taky tak brala.

Učil ji jezdit na kole, hrát fotbal a vyváděli spolu spoustu rošťáren, až jsem je někdy musela oba mírnit.

Žili jsme jako každá jiná rodina a všem nám přišlo zbytečné dceři říkat, že Patrik je nevlastní táta, zvlášť když se k ní choval a staral se o ni lépe než mnohý jiný otec o své vlastní děti.

Běžná prohlídka odhalila zákeřnou nemoc

Žili jsme si celkem spokojeně, občas se samozřejmě objevil i nějaký ten menší mráček, jako všude jinde, ale nakonec se vždycky vyčasilo. Mám dojem, že jsme se měli pořád rádi jako na začátku.

reklama

Jen mi bylo divné, že se nám nedaří počít dítě, i když jsme chtěli Emičce dopřát sourozence. Nakonec jsme šli na vyšetření, které odhalilo, že Patrik děti mít nemůže.

Ale to nám nevadilo, byli jsme rádi, že máme aspoň moji Emu a on to bral jako takový dar nebes. .Ema rostla a dělala nám radost, ve škole jí to šlo, byla hodná a pracovitá. Po základní škole začala studovat na gymnáziu a ani puberta s ní nijak moc necloumala.

Když ji bylo 20 let, zjistili jí v rámci běžného preventivního vyšetření, že má polycystózu ledvin. Doktor nám vysvětlil, že jde o onemocnění, které se dědí z generace na generaci bez ohledu na pohlaví. Byli jsme v šoku, vždyť Ema, kromě běžných nemocí, byla dosud zdravá jako řepa!

Musela jsem dceři říct pravdu

Od té doby začala být dcera pod lékařským dohledem I když zatím nepociťovala žádné obtíže, bylo nutné pravidelně sledovat, zda nedochází na ledvinách a cystách v nich k nějakým dramatickým změnám.

Vysvětlili nám, že tato nemoc může postihnout i další orgány, například játra, slezinu, slinivku, vaječníky, ale i srdce nebo mozek. A že sice nejde vyléčit, ale je možné průběh zpomalit a léčit projevy a komplikace s ní spojené.

Bohužel může časem dojít k chronickému selhání ledvin a nutnosti dialýzy nebo transplantace. Byla to pro nás pro všechny velká rána. A navíc Ema přišla s tím, jak je možné, že má tuto dědičnou nemoc, když nikdo z nás ji nemá. Nedalo se nic dělat, lhát jsme jí nechtěli, a tak jsem musela s pravdou ven.

Ani odhalené tajemství nás nerozdělilo

Sedli jsme si všichni spolu a já se jí řekla o jejím pravém otci. Naštěstí to vzala docela statečně, i když to pro ni musel být další hrozný šok.

Vzhledem k tomu, že jsem Františka od oné osudové noci už nikdy neviděla a ani jsem po něm nepátrala, netušila jsem, kam ho osud zavál. Kromě jeho jména a příjmení jsem věděla pouze to, že tenkrát studoval archeologii, ale to bylo asi tak všechno.

Ema se rozhodla zatím po svém biologickém otci nepátrat. Je spokojená s tím, kterého má doma, a stejně by průběh nemoci nemohl nijak ovlivnit. A kdyby prý časem došlo na nejhorší, případným dárcem ledviny prý nemusí být přímý rodinný příslušník.

Dnes už má dcera sama malé dítě, s manželem prošli genetickými testy a zatím se zdá, že vše dopadlo dobře. Jednou se mi svěřila, že zkoušela Františka vyhledat pomocí internetu a možná narazila na stopu, ale pak si to rozmyslela.

Prý že když jsme se bez něj obešli doteď, obejdeme se bez něho i dál. A tak i když František dal své dceři neblahý „dárek“ do života, vím, že se popereme i s tímhle.

Blažena (53), Vysočina

reklama
Související články
25.3.2023
Když se před rokem vdala za mého bratra, neměla vůbec nic, jen dvě malé děti. O celých třicet let mladší nevěsta bráchu okouzlila. Vyklubala se z ní zlatokopka. Stále se jen usmívá a mnoho toho nenamluví. Taková tichá voda! Ale já jí vidím až do žaludku. V hlavě má jen jedinou věc, a tou jsou peníze! Bratra si vzala po krátké známosti. Sbalila ho, jak je dnes moderní, na internetové seznamce. V
24.3.2023
Vztahy mezi tchyněmi a snachami nebývají vždy ideální. Já jsem to poznala už při prvním setkání s partnerkou mého syna. Věděla jsem, že syn Aleš to nebude mít v životě snadné. Měl až příliš mírnou povahu, nebyl průbojný. Nemusela jsem sice řešit žádné jeho průšvihy, ale tak trochu jsem se obávala, aby se mu jeho vrozená dobrota nevymstila. Přála jsem si, aby si našel dívku podobně založenou a v
23.3.2023
Najít dnes uplatnění na trhu práce není vůbec snadné. Své o tom ví i můj vnuk. Jeho žena Alena se po mateřské marně snaží vrátit do práce. Bohužel se ukazuje, že za ty roky doma naše Alena leccos zapomněla. Nic neumí, proto ji nikde nechtějí. Vnuk manželku přemlouvá, aby vzala cokoli, protože jim docházejí peníze. Největší problém spočívá v tom, že se jeho žena neumí, nebo dokonce nechce při
23.3.2023
Mám dva syny. Jednoho jsem příliš rozmazlila a teď se mi to vrací. Nedokážu ho vyhodit ze svého domu, připadám si jen jako jeho služka. Když mi před rokem zemřel manžel, syn Pavel mi přispěchal hned na pomoc. Nastěhoval se ke mně a já věřila, že mi pomůže zahnat smutek. Druhý syn Karel má totiž rodinu a bydlí na opačné straně republiky. Pavel je mladší, v dětství býval často nemocný, tak jsm
17.3.2023
Táta od nás včas utekl a založil novou rodinu, daleko od nás, protože s mámou se zkrátka nedalo žít. Ale já jsem s ní zůstat musela. To nemohlo dobře dopadnout. Máma byla samý chlap. Její výchova spočívala v tom, že mi dávala najíst, občas, po delší době, vyprala oblečení a někdy i podepsala domácí úkoly. Jejím hlavním zájmem bylo lovit muže. Asi nemusím dodávat, že táta utekl a nechal mě mámě
Nenechte si ujít další zajímavé články
Miliardy planetárních vyvrhelů se toulají naší galaxií
21stoleti.cz
Miliardy planetárních vyvrhelů se toulají naší galaxií
Většina dosud známých planet svůj život tráví v rodinném kruhu s mateřskou hvězdou a mnohdy i s planetárními sourozenci. Ale jak to tak někdy bývá u lidí, tak i mezi planetami může dojít ke konfliktu,
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
iluxus.cz
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
Lifestylový hotel Andaz Prague, unikátní místo čerpající z bohatých lokálních tradic, kultury, umění a architektury, poskytl své prostory a záštitu kosmetické značce Klara Rott, která zde vytvořila un
Kvůli komu se tak Lucie Benešová stále šlechtí?
nasehvezdy.cz
Kvůli komu se tak Lucie Benešová stále šlechtí?
Těžko věřit, že je Lucie Benešová (48) babičkou. Vzhledem směle konkuruje i o generaci mladším herečkám – není divu, že ještě dnes jí scenáristé předepisují košilaté scény, jak je sama nazývá. Z je
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
epochalnisvet.cz
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
Skotsko je neuvěřitelně pestrá země s bohatou a bohužel také pořádně komplikovanou a krvavou minulostí. Tu připomíná i množství historických staveb, mezi které patří i slavný chrám stojící v zeleni ma
Bez zakryté hlavy to nejde: Kdo kvůli zničenému slamáku zrušil svatbu?
epochaplus.cz
Bez zakryté hlavy to nejde: Kdo kvůli zničenému slamáku zrušil svatbu?
Francouzské královně Marii Antoinettě (1755–1793) dělá její manžel Ludvík XVI. (1754–1793) všechno, co jí na očích uvidí. Projevuje se to na výdajích dvora. Ministru financí Turgotovi dochází trpělivo
Záhada rodinné chaty
skutecnepribehy.cz
Záhada rodinné chaty
V mládí jsem zažila na naší chatě opravdu hrozivé věci, které jsem si nedovedla vysvětlit. Odpovědi na moje otázky přinesl až čas. Jako dívka z Prahy jsem si uměla vychutnat víkendy na naší chatě. Oproti panelákovému bytu to byla vždycky vítaná změna. Přírodu a čerstvý vzduch jsem milovala odmalička. Měli jsme chatu kousek od jednoho rybníka,
Excentrická svatyně klasického designu
rezidenceonline.cz
Excentrická svatyně klasického designu
Sebevědomá kombinace témat, materiálů a textur, směs paradoxů, tvořená moderními formami v kombinaci s nadčasovým nábytkem – to vše stojí za výsledným jemným leskem luxusního interiéru, jehož vyznění
Špagety se zeleninou
tisicereceptu.cz
Špagety se zeleninou
Jídlo, se kterým si poradíte, i když vás na vaření zrovna moc neužije. Ingredience 500 g špaget 500 g mletého masa 250 g rajčatového pyré 1 větší cibule 3 velká rajčata 1 červená paprika 2
Zeleninový kuskus s krevetami
tisicereceptu.cz
Zeleninový kuskus s krevetami
Suroviny 250 g mražených krevet 2 hrnky kuskusu 1 l zeleninového vývaru 2 velké cukety 2 pórky 2 lžíce olivového oleje hrubozrnná mořská sůl pepř čerstvá bazalka Postup Suchý kuskus n
Vymění Martin Zounar partnerku za kolegyni?
nasehvezdy.cz
Vymění Martin Zounar partnerku za kolegyni?
Po třinácti letech se rozešel s partnerkou Simonou Brdičkovou (46). Mají spolu dceru Claudii (14). Když to ale Martin Zounar (55) nejméně čekal, vstoupila mu do cesty pohledná psycholožka Kateřina K
První knihu na území dnešního Slovenska napsal římský císař: Ale kde?
enigmaplus.cz
První knihu na území dnešního Slovenska napsal římský císař: Ale kde?
Už pozorná dítka ve školách se mohou dozvědět, že první knihu na území sousedního Slovenska napsal římský císař Marcus Aurelius. Dokážeme však určit přesné místo, kde slavná sbírka úvah „Hovory k sobě
Pardubický kraj Vůně perníku, úsměv loutek a UNESCO
epochanacestach.cz
Pardubický kraj Vůně perníku, úsměv loutek a UNESCO
Ačkoli patří k těm menšímv České republice, nabízí aktivity a působivé expozice, kterým nelze říci „ne“. Pouze v Pardubickém kraji můžete nasát omamnou vůni perníku, stát se součástí dostihového vesel