Manželství mi rozbila naše sousedka

Total
1
Shares

I v těch nejpevnějších lidských vztazích se člověk může po letech dočkat nepříjemného překvapení. Mně ho připravila nejlepší kamarádka!

S Vaškem, svým manželem, jsem prožila krásný vztah. Byl mojí první láskou a po šestiletém vztahu jsme se vzali. Měli jsme syna a dceru. Žili jsme ve městě a nic nám nechybělo. Děti vyrostly a opustily rodné hnízdo. Zůstali jsme sami. Vašek navrhl, abychom se přestěhovali na venkov. Prý že je to dnes móda a jeho kolegové z práce, kteří už také vyměnili panelákové byty za rodinné domky, si to nemohou vynachválit. Nechala jsem se proto přesvědčit a do roka jsme se opravdu přestěhovali patnáct kilometrů za město.

Vedlejší dům navštívila smrt

Žilo se nám tam dobře a já musela uznat, že na Vaškových slovech něco bylo. Po dvou letech se vedle nás nastěhovali noví sousedé. Miloš a Jiřina byli manželé v našem věku. Skamarádili jsme se s nimi a často jsme se navštěvovali. Miloš ale zanedlouho těžce onemocněl. Zemřel v 55 letech. My dva s Vaškem jsme si nad ovdovělou Jiřinou vzali něco jako „patronát“. Pomáhali jsme jí, jak se jen dalo. Bohužel mi ale nedošlo, že za tou pomocí ze strany Vaška se může skrývat i něco jiného! Podezření jsem začala mít, až když se mě jedna známá zeptala, jestli Vašek pracuje někde u obchodního domu. Prý ho tam několikrát viděla. Uvědomila jsem si, že je tam zaměstnaná Jiřina.

Přiznal, že mě dlouho podváděl!

Pak jsem udělala krok, který bych jinak odsuzovala: podívala jsem se do manželova mobilního telefonu. Zprávy, které jsem tam našla, mě šokovaly! Bylo z nich jasné, že mezi Vaškem a Jiřinou je už dlouhou dobu tajný poměr, který začal ještě v době, kdy byl naživu Miloš. Rozbrečela jsem se a dál na nic nečekala. Zeptala jsem se Vaška přímo, jak to s ním a s Jiřinou je. Přiznal se a to mi zlomilo srdce ještě víc. Dala jsem mu na vybranou mezi jí a mnou. Navrhl mi rozvod. Neměla jsem sílu ho přesvědčovat. Naše téměř třicetileté manželství tak skončilo vinou manželovy nevěry. Domek jsme prodali. Vašek zůstal v tom sousedním, se svojí novou partnerkou. Já jsem se vrátila do města a jsem sama. Do vesnice, kde jsme strávili několik pěkných let, se už nikdy nechci podívat!

Eva (51), Jihlava

Také se vám může líbit