SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Hrůza na samotě u lesa
Hrůza na samotě u lesa

Mezi námi se pohybují lidé, kteří se věnují temným praktikám magie. Dokud je nespatříme na vlastní oči, tak si myslíme, že jsou to jen řeči.

Před několika lety jsme se s Alešem, mým manželem rozhodli, že si pořídíme chalupu, kam bychom jezdili o víkendech.

Bydleli jsme v hlavním městě a naším snem vždycky bylo mít někde na horách nebo na venkově chalupu, kam bychom mohli jezdit prozatím na víkendy, a pak tam ve stáří vždy trávit jaro, léto a začátek podzimu.

Chtěli jsme si splnit sen

Peníze jsme na to měli, prodali jsme nějaké zděděné pozemky, navíc jsme si celý život dávali část peněz z výplaty bokem.

reklama

Samozřejmě jsme měli nějaký cenový strop, ale byl poměrně vysoký, takže jsme chtěli najít hlavně takový dům, který by byl velice zachovalý a nemuselo se na něm dělat moc oprav.

Téměř ideální místo

Pročítali jsme s Alešem nabídky na internetu i v novinách, ale dlouho jsme nemohli najít nějaký vhodný objekt ke koupi. Až jednoho dne zaujal Aleše inzerát na internetu. Vypadalo to, že jsme konečně našli to, co jsme hledali.

Dotyčná chalupa se nacházela na trochu odlehlém místě, ale vedla k ní sjízdná polní cesta. Do nejbližší vesnice to byly asi dva kilometry, k sousední chalupě pak deset minut chůze.

reklama

Lesem jsme se mohli během pár minut dostat k rybníku, ve kterém se dalo v létě koupat. Zdálo se, že je to přímo ideální objekt i místo.

Cena byla až překvapivě nízká

Zavolali jsme stávajícímu majiteli a domluvili jsme si schůzku. Už týden nato jsme se s ním dohadovali o ceně. K našemu překvapení se nesnažil cenu nijak vyšroubovat, dokonce byl ochotný přistoupit i na slevu.

Skoro to až vypadalo, jako by se chtěl té krásné a pro nás vytoužené nemovitosti rychle zbavit. S Alešem jsme se shodli na tom, že je to podezřelé a mysleli jsme si, že jde třeba o nějaký realitní podvod.

reklama

Po pečlivé kontrole přes známé v katastru jsme ale zjistili, že je všechno v pořádku. Našli jsme tedy jiné vysvětlení, se kterým jsme se spokojili: majitel se dostal do finančních potíží a potřebuje rychle peníze, takže je ochotný prodat dům za každou cenu.

Nabídl nám, ať tam přespíme

Na důvod prodeje jsme se ho však pochopitelně vyptávat nechtěli. Jakmile jsme však s koupí nemovitosti začali váhat, začal nás bombardovat skoro denně telefonáty. Výsledkem bylo, že nám nabídl, ať tam strávíme zkušební víkend.

S jeho návrhem jsme nakonec souhlasili. Vzali jsme s sebou i moji o dva roky mladší sestru Danu. Ta bývala často sama, protože její manžel i syn lezli po horách a ona se takovému sportu vyhýbala, a tak byla ráda, že stráví víkend s námi mimo Prahu.

Náhlý pocit úzkosti

Přijeli jsme na chalupu v sobotu ráno. Prožili jsme krásný slunečný den. Bylo teprve časné jaro, takže na koupání to určitě ještě nebylo, ale jinak jsme si užívali klidu a okolní přírody.

Byli jsme na procházce v nedalekém lese, došli jsme až k nejbližší vesnici. Vše se nám zdálo být v pořádku. S příchodem večera jsem z toho osamělého místa ale začala cítit trochu úzkost, ale uklidňovala jsem se, že jsem v bezpečí, po boku manžela a sestry.

Z lesa se ozvaly tajemné zvuky

Seděli jsme večer při svíčce před chalupou, když se najednou z nedalekého lesa ozvaly divné zvuky. Zněly dost výhrůžně a strašidelně, jako nějaké zvířecí mručení. Navrhla jsem, ať jdeme dovnitř do chalupy.

Sestra by se mnou i souhlasila, ale Aleš, jak se dalo předpokládat, byl zvědavý. Chtěl zjistit, co se děje. My dvě jsme šly s ním, sama by žádná z nás v té chvíli v chalupě nezůstala.

Děsivá podívaná

Po chvilce cesty temným lesem jsme spatřili mýtinu, odkud se linulo světlo. Kolem něho se pohybovalo několik postav. Se srdcem bušícím jako o závod jsme se dostali tak blízko, jak to jen šlo.

Připadalo mi, že se dívám na scénu jako vystřiženou z nějakého hororu. Ti lidé byli sice živí, ale někteří z nich se najednou začali proměňovat ve zvířata. Nejprve se tak jenom chovali a potom jsme v matném světle skutečně viděli psy, vlky a další šelmy!

Do rána už jsem nespala

Dana zašeptala, že je to nějaký čarodějnický sabat, při kterém na sebe berou lidé zvířecí podobu. Už jsme na nic nečekali a co nejrychleji jsme se přesunuli zpátky do chalupy.

V té chvíli nám bylo s Alešem jasné, že tady bydlet nechceme, a že o těch rejdech černé magie majitel určitě dobře ví. Navrhovala jsem, ať hned odjedeme, ale Aleš mě uklidnil, že za námi do chalupy nikdo nepůjde. Přesto jsem spala jen krátkým, trhaným spánkem.

Zážitek, na který nezapomeneme

Ráno, když jsme si předčasně balili věci, všimla jsem si, že na kraji lesa stojí velký černý pes. Možná se mi to jenom zdálo, ale v jeho očích bylo něco lidského. Jestli to byl jen můj dojem, to se nedozvím.

Na chalupu už jsme se nikdy nevrátili, nabídku jsme odmítli bez udání důvodů a o té noční příhodě vyprávíme jen málokdy.

Monika Š. (60), Praha

Předchozí článek
reklama
Související články
27.1.2023
Manžel mě varoval, abych tou zkratkou nejezdila. Já ho poslechla až ve chvíli, když jsem potkala na starém bicyklu zesnulého inženýra. Nad úzkým pruhem cesty se válela mlha hustá jako kaše. Vyvalila se jako pára nad kotlem nebo husté těsto, prchající z díže. Ačkoli jsem měla světlo na kole, viděla jsem jen pár metrů před sebou. Šlapala jsem na kole co mi síly stačily. V hlavě mi znělo varová
27.1.2023
Nikdo tu dívku neznal. Objevovala se v zahrádkářské kolonii vždy kolem poledne. Kudy šla, tam se tráva zelenala a květy rozkvétaly. Věřili jsme tomu, co nám babička vyprávěla. Sama jsem tu dívku viděla na vlastní oči, byla krásná, vznášela se nad zemí jako víla a vždycky měla náruč plnou květin. Když rozkvetly v babiččině zahrádce nové květy, říkala, že za to vděčí květinové víle, a také jí nik
25.1.2023
Po smrti manželových rodičů jsme se přestěhovali do jejich domu. Velmi rychle nám s Hynkem došlo, že v domě nejsme sami. Manžel zdědil po smrti svých rodičů dům. Stojí kousek od hlavní silnice. Tchán s tchyní si vždycky stěžovali na hluk z aut, ale my jsme na to z velkého města zvyklí. V domě mě znepokojovala úplně jiná věc. A sice hrobové ticho, které se čas od času dostavilo. Než jsme se do d
25.1.2023
To, že některé osoby vidíme pouze my, neznamená, že neexistují. Na procházkách lesem se mi zjevoval přízrak staré ženy! ředloni jsme si s manželem Radimem půjčili chatu od známých, kteří odjeli dlouhodobě do zahraničí. Oba dva jsme měli přírodu moc rádi a tamní lesy přímo vybízely k několikahodinovým procházkám. Známí nebyli proti. Lesy hned za domem Souhlasili a my jsme jim na oplátku sl
25.1.2023
Už několik let žiji většinu času sama, jen občas za mnou přijedou moji synové. A právě, když jsou u mě, slyším v noci hlasy. Můj manžel Václav zemřel před více než deseti lety. Od té doby jsem sama. Žiji i nadále v našem bytě. Nedokázala jsem ho po smrti manžela opustit. Nikdy se tam nedělo nic zvláštního. To až poslední dobou. Hlasy z obýváku Celé to začalo loni na jaře. Dostala jsem ošk
Nenechte si ujít další zajímavé články
Konec módy korzetů: Odmítaly je ženy nosit kvůli válce?
epochaplus.cz
Konec módy korzetů: Odmítaly je ženy nosit kvůli válce?
Už ve starověké Krétě kolem roku 1800 př. n.l. nosí ženy korzety vyrobené z měděných plátů. Starověké Římanky používají pro zakrytí ňader pruhy látky omotané okolo hrudníku, ty znázorňují i nástěnné m
Žárlí na manželovu bývalku?
nasehvezdy.cz
Žárlí na manželovu bývalku?
I když už od jejich rozchodu uplynulo hodně vody, ze vztahu s Justinem Bieberem (28) čerpá zpěvačka Selena Gomez (30) dodnes, alespoň v písních. Neustálé rozchody a návraty a guláš v hlavě z lásky
Na lásku můžete narazit kdekoli
skutecnepribehy.cz
Na lásku můžete narazit kdekoli
Láska není jen pro mladé. Kvete opravdu v každém věku a narazit na ni můžete třeba i při nakupování potravin. Bylo mi čtyřicet sedm let a deset let jsem byla rozvedená. Sen o novém vztahu jsem už dávno dosnila. Byla jsem přesvědčená, že mě žádná velká láska už nečeká. Dokud jsem nepoznala Jaromíra. Už jsme si neměli co říct
Sabina Laurinová už nechce být sama
nasehvezdy.cz
Sabina Laurinová už nechce být sama
Ačkoli je Sabina Laurinová (50), kterou můžeme vídat v seriálu ZOO, velmi krásná žena, sama přiznala, že už na sobě občas přibývající roky pociťuje. A přestože v minulosti tvrdila, že se do žádných
Záhadný římský předmět zřejmě sloužil magii
21stoleti.cz
Záhadný římský předmět zřejmě sloužil magii
Podivných dutých, kovových dvanáctistěnů s velkými otvory v každé ze stran a čepy v každém rohu, pocházejících z dob římské říše, bylo po celé Evropě nalezeno mnoho. Nikdo však netuší, k čemu tyto záh
Výstava: Zemědělská krajina a technika na fotografiích Miloše Sedláčka
epochanacestach.cz
Výstava: Zemědělská krajina a technika na fotografiích Miloše Sedláčka
Výstava výtvarného fotografa Miloše Sedláčka představí témata krajiny v jejích různých podobách se zaměřením na krajinu zemědělskou. Vernisáž výstavy Miloš Sedláček – fotografie ZE MĚ proběhne ve čt
Poslední dílo slavného architekta celebrit
rezidenceonline.cz
Poslední dílo slavného architekta celebrit
Jeho návrhy okouzlovaly slavné, bohaté a mocné napříč generacemi. Projektantská kariéra Wallace Neffa trvala dlouhá desetiletí, od dvacátých let minulého století až do roku 1982, kdy zemřel. Na své
Kuře s chorizem a bramborami
tisicereceptu.cz
Kuře s chorizem a bramborami
Chorizo /čorízo/ je typický španělský salám, který Španělé přidávají téměř do kažého pokrmu. Nejlépe však chutná v kombinaci s opečenými bramborami a kuřetem. Ingredience 4 ks kuřecích prsou s k
Marinované krevety s opečenou bagetou
tisicereceptu.cz
Marinované krevety s opečenou bagetou
Pravá chuťovka pro milovníky mořských plodů. Jako příloha stačí opečená bageta, kterou si vytřete i zbylou šťávu z pánve. Ingredience 200 g nevyloupaných krevet 5 lžic olivového oleje šťáva z
Saunování: Častou chybou je spojení odpočinku s plaváním v bazénu
epochalnisvet.cz
Saunování: Častou chybou je spojení odpočinku s plaváním v bazénu
Saunování je opravdovým umění relaxace. Teplem se dá zbavit svalových potíží i těžkých myšlenek. Pravidelné saunování zbavuje stresu, podporuje imunitu, pomáhá proti bolestem zad i migrénám.  
Záhada vlaku Zanetti: Po vjezdu do tunelu se už nikdy neobjevil!
enigmaplus.cz
Záhada vlaku Zanetti: Po vjezdu do tunelu se už nikdy neobjevil!
V roce 1911 se v Itálii chystala zajímavá technicko-společenská událost. Železniční společnost Zanetti vypravila nový typ osobního vlaku na propagační jízdu. Skončilo to však poněkud rozpačitě. Vlak v
Nový Falkensteiner Hotel Montafon: Ekologie. Hory. Ochrana přírody.
iluxus.cz
Nový Falkensteiner Hotel Montafon: Ekologie. Hory. Ochrana přírody.
Ekologie. Hory. Ochrana přírody. Tři kvalitní pojmy, které označují nový Falkensteiner Hotel Montafon v rakouském Vorarlbersku. Ještě před svým oficiálním otevřením 16. prosince 2022 nasazuje první pě