Domů     Nespokojeného manžela trestám nevěrou
Nespokojeného manžela trestám nevěrou

Přestalo mě bavit poslouchat, jak mě manžel kritizuje. Vadila mu moje nadváha, vrásky i jídlo, které jsem mu vařila. Nejdřív jsem se tím trápila, ale potom mě napadlo, že se mu pomstím.

Neuplynul den, kdy bych neslyšela nějakou kritiku. Jednou to byl údajně nepovedený oběd, podruhé zase šaty, které mi dle mínění mého Reného neslušely. Potom zase vrásky, kterých mi prý přibylo až moc. Bylo by toho ještě hodně, co bych mohla vyjmenovat. Prostě, pro mého manžela nebylo nic dobré!

Poslouchala jsme jen samé urážky

Sám samozřejmě dokonalý také nebyl. Ne, že by nebyl fešák, ale inteligence moc nepobral. Knížky nečetl a v televizi ho zajímal jen sport. Na politiku uměl jen nadávat.

„Co bych se na stará kolena dřel, už jsem se napracoval dost,“ bylo jeho nové heslo, jen co získal důchodovou almužnu. Že by si mohl jít někam přivydělat, ho ani nenapadlo. No, štval mě, proč to nepřiznat. Jenže, kdo by se chtěl v mém věku rozvádět? Já tedy ne.

Pár měsíců jsem se poctivě snažila, aby byl se mnou spokojený. Zhubla jsem, změnila účes a začala o sebe dbát. Vařila jsem mu jídla podle televizních soutěží. A že to nebylo nic levného! Jenže, on mlel pořád to samé.

„Jsi stará a ošklivá!“ tvrdil, když jsem se mu ukázala v nových šatech. Rozbrečela jsem se, tolik záště jsem nečekala!

Byla jsem zoufalá

Pár dní jsem mu za trest neuvařila, ale jemu jakoby to bylo jedno. Prostě šel na oběd do hospody a potom celé odpoledne básnil, jak si konečně pochutnal. Neměla jsme se ani komu svěřit. Všechny moje kamarádky byly rozvedené a radily mi, ať to taky udělám.

S bývalými kolegyněmi jsem se už moc často nevídala a dcera bydlela daleko. Volaly jsme si, ale na nějaké svěřování do telefonu tohle téma nebylo. Na nápad, který se stal mým velkým koníčkem, mě nečekaně přivedl soused. Takový hodně starý pán. Vdovec.

Býval profesorem na našem místním gymnáziu. „Tak jsem jaksi včera nechtěje zaslechl vašeho manžela, jak s vámi mluví. Bylo mi z toho zle,“ oslovil mě jednou před domem a já neodolala a svěřila se mu. Vylíčila jsem mu všechno, co mě už tak dlouho trápilo.

Vnuknul mi nápad

Pozorně mě vyslechl a potom mi řekl něco, co změnilo můj život od základu: „No, neměl bych to říkat, ale mně vždycky na manželské hádky pomohla nevěra. Moje manželka byla strašná metrnice a pořád mi něco vyčítala.

Tak jsem se vždycky sebral a s někým jí zahnul. Spravila se mi nálada a taky mi pomohly výčitky svědomí. Její nadávky se mi pak o mnoho lépe snášely. Nevěra mi vlastně mnohokrát zachránila manželství…“ Z jeho přiznání jsem byla šokovaná.

Nikdy bych to do tak slušného pána neřekla! Měla jsem za to, že svoji ženu nade vše miloval a nikdy by jí nezahnul. Potom se mi všechno rozleželo v hlavě. Pan profesor měl pravdu. Byl moudrý! Začala jsem mu závidět. Na tak elegantní řešení bych nikdy nepřišla!

Zatoužila jsem ho napodobit. Být také nevěrná! Užívat si a manželovi se v duchu smát…

Musela mi stačit stará chatka

Začala jsem shánět milence. Muže, který také touží udržet nepovedené manželství. Nebylo to vůbec snadné, přece jen, žádná velká krasavice jsem nikdy nebyla, ale po pár měsících snažení jsem našla první oběť. Nebyl ani hezký, ani moc přitažlivý.

Mně to bylo jedno. Scházeli jsme se dvakrát týdně u něho na zahradě v takové omšelé dřevěné chatce. Jemu to připadalo romantické, na rozdíl ode mě. „Co to máš na těch zádech? Vypadáš jako malomocná,“ vyjel na mě manžel, když jsem si převlékala tričko.

Pokožku jsem měla odřenou od ztvrdlé vlněné deky, na které jsem ještě před chvílí ležela. Málem jsem leknutím omdlela. René ale na odpověď nečekal. Byl rád, že mě mohl opět zesměšnit! Umínila jsme si, že příště musím být opatrnější.

Nakoupila jsem nové deky i peřiny, vyšlo mě to docela draho, ale co bych pro svoji malou pomstu neudělala!

S novým koníčkem se mi žije lépe

Samozřejmě, že bych dala přednost hezkému hotýlku s voňavým povlečením, pěknou koupelnou a kyblíkem s chlazenou lahví šampaňského. Ale nemohla jsem si moc vybírat. Hlavně, že jsem měla doma na co myslet! Vzpomínat!

Přehrávat si všechny ty peprné scénky, které si nezadaly s leckterým lechtivým filmem. V pořadí druhý chlap, kterého jsem zdědila po bývalé kolegyni, na oko vzorné manželce, už byl o mnoho lepší. A také movitější.

Na vysněný hotel sice neměl, ale půjčoval si pěkně zařízený byt od kamaráda. Dočkala jsme se i toho šampaňského! S každým dalším milencem jsem laťku svých nároků mohla o malinký kousíček zvednout. V umění podvádět manžela jsem se časem zdokonalila.

Zahýbání se stalo mým velkým koníčkem. Už se nemusím stresovat manželovou kritikou. Při jeho výlevech se mohu usmívat. Vždycky si jen řeknu: „Kdybys hochu věděl…“

Lucie B. (64), Mělník

Další článek
reklama
Související články
8.12.2023
Moje kamarádka ze školy to uměla vždy roztočit, což jsem jí vždy trochu záviděla. Ve společnosti na sebe strhne veškerou pozornost. Už od školy jsem s ní vždy ráda chodila na pařby a později už jen na fajn večery, kolikrát jen ve dvou. Sice na sebe strhávala vždy pozornost všech mužů okolo, ale příliš mi to nevadilo. Sama jsem po obdivu tolik netoužila, zvlášť poté, co jsem se vdala. A nakonec
7.12.2023
Už několik let se jen velmi obtížně pohybuji i s hůlkou. Snažím se proto být maximálně opatrná. Abych se nedostala do situace jako před třemi lety. S krátícím se dnem si chodím nakupovat raději už dopoledne. Také provoz v ulicích je bezpečnější. To jsem si aspoň myslela ještě před třemi lety, než mne z mého omylu vyvedla nadmíru nepříjemná událost. Vypnutá světla Stejně jako jindy jsem se
6.12.2023
Bylo mi pětadvacet a moje máma se proměnila v dohazovačku. Naháněla mi ženichy ze všech stran. Její intriky mi ale přinesly jen samou ostudu. Když jsem byla mladá, nebylo zvykem, aby byla holka na vesnici ještě v pětadvaceti svobodná. A přesně to jsem byla já, neprovdaná, a navíc nezadaná. Pro moji mámu katastrofa. Propadla panice, že zůstanu na ocet, a došla k názoru, že mě provdá za každou
4.12.2023
Manželovi se přihlásil jeho dávný povedený kamarád, který mu nikdy nic dobrého nepřinesl. Vždy mu nosil smůlu, a teď ho přemluvil a zase zatáhl do karbanu. Rozjařená nálada nic dobrého nevěstila. A když jsem zjistila, z čeho pramení, stala se z podezření jistota. Manžel mi totiž radostně oznámil, s kým se náhodou potkal. Se svým dávným spolužákem. Hned jsem věděla, že z toho nekouká nic dobrého
1.12.2023
Naše veselka se nepovedla, je to vidět i z fotografií, které se bohužel neztratily. Bála jsem se, jak bude po tak zpackané svatbě vypadat náš budoucí život. Myslela jsem, že nemáme šanci. Byla to svatba narychlo, protože jsem se vdávat musela. Zároveň to ale byl jeden z nejhorších dní v mém životě, veselka se vůbec nepovedla. Hrozně jsem pak brečela mámě v náručí a ona mě ujišťovala, že zpackan
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
epochanacestach.cz
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
Vylezte si na ledovec! Tyrolské ledovcové středisko Stubai, kde můžete lyžovat od října do června, je položeno ve výšce mezi 1750–3212 metry nad mořem. Největší skiareál na ledovci vám však kromě 34 sjezdovek nabídne i netradiční adrenalinový zážitek v podobě zdolávání zamrzlé stěny. Ta se tyčí do výšky 20 metrů přímo u horní stanice lanovky Gamsgarten
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
epochaplus.cz
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
Schválně si některý den změřte, kolik hodin během něj prosedíte. A to nejen v práci, ale i cestou do a z ní či večer na gauči před televizí. Výsledek může být překvapivý – až 14 či 15 hodin denně! Co takové dlouhé sezení udělá s vaším tělem? Kouření, alkohol, drogy, nadměrné slunění, špatná strava a přejídání jsou zničující,
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
nasehvezdy.cz
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
Osud si s herečkou několikrát nepěkně pohrál. Vždy ale sebrala zbytky svých sil a vyrazila do boje. Dnes se snaží žít jenom přítomností a užívat si každého dne. A zdá se, že to dokonale funguje. Kř
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
21stoleti.cz
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
Máte před sebou výdaje, s nimiž jste nepočítali? Krátkodobá půjčka může být dobrým pomocníkem. Je velmi rychlá a věcná, neptá se na detaily z osobního života a dovede pomoci vždy efektivně. Lze se
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
nasehvezdy.cz
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
Ačkoli už uplynulo od rozchodu herečky ze seriálu ZOO Denisy Nesvačilová (32) a scenáristy Petra Kolečka (39) několik měsíců, podle informací od našeho anonymního zdroje ho stále nedostala z hlavy.
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
epochalnisvet.cz
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
Jestliže pro horolezce je vrcholem Mount Everest a operní pěvec sní o La Scale, interpret klasické i populární hudby má jako nejvyšší metu Carnegie Hall, magickou koncertní síň v New Yorku.  
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
enigmaplus.cz
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
Nejznámější pověst o vzniku Pelhřimova, města v kraji Vysočina, uvádí jako jeho zakladatele pražského biskupa Pelhřima. Tento biskup se vydal jako prostý poutník pěšky na cestu do Říma. V místě blízko
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
iluxus.cz
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže o nejlepší destilát a likér Czech National Spirits Competition 2023 proběhl v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera v sobotu 2.
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Ukrajinský boršč s hovězím masem
tisicereceptu.cz
Ukrajinský boršč s hovězím masem
Věděli jste, že skvělý boršč je ve skutečnosti nikoliv ruskou, ale ukrajinskou specialitou! Je dokonce zapsán jako dědictví UNESCO. Můžete si jej připravit třeba tímto způsobem. Suroviny 200 g z
Vlastně jsem se znovu narodila
skutecnepribehy.cz
Vlastně jsem se znovu narodila
Už několik let se jen velmi obtížně pohybuji i s hůlkou. Snažím se proto být maximálně opatrná. Abych se nedostala do situace jako před třemi lety. S krátícím se dnem si chodím nakupovat raději už dopoledne. Také provoz v ulicích je bezpečnější. To jsem si aspoň myslela ještě před třemi lety, než mne z mého omylu vyvedla nadmíru nepříjemná událost. Vypnutá
Kokosové pusinky
tisicereceptu.cz
Kokosové pusinky
Lehoučké nadýchané cukroví bez mouky je jako stvořené pro zdravé mlsání. Potřebujete 1 hrnek strouhaného kokosu 1/4 hrnku medu 1/2 lžičky mandlového/vanilkového extraktu špetku mořské soli 3