Domů     Můj soused dělá dámám společníka
Můj soused dělá dámám společníka

Soused byl stále samá návštěva. Dámská! Trochu jsem pátrala a zjistila, že má neobvyklou profesi. Nechává si platit za společnost!

Není nic nového pod slunce, že ne každý soused se vyvede. V paneláku, kde jsou tenké zdi jako z papíru, to platí dvojnásobně. Člověk často slyšel i to, co nechtěl! Snažila jsme se být tolerantní.

Malé děti se stále udržet v tichosti nedají, ale když si dospělí lidé pouští muziku co nejvíc nahlas, musí se s tím něco dělat! Natož když se celý den hádají, nebo rovnou perou.

Souseda nebylo vidět ani slyšet

Zažila jsem i hlídku policie, co musela zasahovat při domácím násilí. Paní měla monokl a chlap škrábanec přes celou tvář. Druhý den už ti dva vrkali jako holoubci, a chystali se pořídit další, již čtvrté, děťátko!

Když se odstěhovala hodně hlučná rodina, doufala jsem, že po ní přijde někdo tichý. Nějaký vášnivý čtenář detektivek! Bude hezky zalezlý v posteli a já o něm ani neuslyším! To by bylo štěstí!

Moje přání se k mému překvapení, radosti a taky nadšení, celkem splnilo. První dva dny nebylo nového souseda vůbec slyšet! Jakoby snad vedle mého bytu ani nebydlel. Zvědavě jsem vyhlížela z balkónu, zda ho někde nezahlédnu, ale ne.

Ani na chodbě jsem ho nepotkala! „Co je s tím chlapem? Nastěhoval se vůbec?“ zeptala jsme se sousedky z přízemí.

Pozorovala jsem ho kukátkem

Byla to velká drbna, a o všech věděla i to, co oni ne. Ona ale jen rozpačitě pokrčila rameny. Nic nezjistila, rozvědčice. Ani jí se nepodařilo vypátrat vůbec nic. O to větší nadšení, bohužel dočasné, jsem zažila hned týž den večer.

Z ničeho nic se otevřely dveře a ozval veselý hlahol. I přes dveře jsem cítila vůni drahé kolínské. Soused v krásné košili a společenských kalhotách vyprovázel jakousi dámu. Značně korpulentní, ale v obličeji moc hezkou.

Byla zjevně o dost starší než on, mohlo ji táhnout klidně i na sedmdesát. Oblečená ve vypasované halence a krátké sukni trochu vypadala, jako by si půjčila pár kousků od dcery či vnučky ze skříně. Na vysokých podpatcích sotva udržela balanc!

K mojí lítosti jsem ji úplně zřetelně kukátkem ve dveřích neviděla. Na chodbě totiž již dlouho nesvítila žárovka!

Jen samé ženy

„Musím ji hned jít vyměnit,“ umínila jsme si čistě ze zvědavosti. Přiznávám, veškeré novinky mě zajímaly moc a moc! Také, co bych celý den doma dělala. Byla jsem sama, ani pejska už jsem si už netroufla pořídit. Co kdyby se mi něco stalo a on musel do útulku!

Ještě týž den večer bylo na chodbě světla víc než ve dne. Také mě žárovka stála majlant! Měla jsem ji připravenou v záloze, ale šetřila jsem a tak ležela stále bezpečně uložená v šuplíku. Konečně jsem pro ni našla využití.

Za ty peníze mi ta trocha zábavy stála! Byla jsem spokojená. Výhled na sousedovy dveře jsem měla zaručený! Návštěva oné dámy na sebe nechala čekat přesně týden. Stejný čas i doba trvání návštěvy. K mému údivu ji ale hned v zápětí vystřídala další paní.

Byla o trochu mladší a štíhlejší, jen ne tak hezká. Ztrápená tvář dávala tušit velké starosti.

Dotaz souseda rozčílil

„Chudák, asi si jde pro nějakou radu nebo pomoc. Že by soused byl advokát? Nebo dokonce nějaký lékař? Pojišťovák? Makléř?“ Profesí, které by mohl pan soused vykonávat, mě napadlo mnoho. Netušila jsem ale, jak moc se mýlím!

„Zdravím vás pane sousede,“ oslovila jsme ho jednou, a on se na mě vstřícně usmál. Prý, co bych potřebovala? Pravdivě jsem mu přiznala, co se mi honí hlavou. Čím je, jako co pracuje, že se mu tam návštěvy střídají jako na běžícím pásu?

Nemyslela jsem to nijak zle, ale on se hrozně naštval. Začal na mě křičet jako pominutý. „A co je vám, vy drbno, do toho? Koukejte si hledět svého a mně nechte na pokoji!“ Zůstala jsem stát jako opařená. Takovou reakci jsem nečekala!

Měla jsem být taktnější, ale špatný úmysl to nebyl. Opravdu!

Sousedka mě šokovala

O to větší důvod jsem měla nespustit z jeho dveří oči. Dokonce jsem si pořídila sešitek a do něho každou návštěvu zapisovala. Brzy jsem měla ucelený seznam všech ženských. Střídaly se u něho denně po dvou. Někdy dokonce i po třech!

Třeba jedna chodila už ráno v půl sedmé. Tak tak, že jsem nezaspala! Vlastně i údaj, že k němu chodí jen ženy, byl nadmíru zajímavý. Proč se k sousedovi nechodí radit žádný muž? Nebo dvojice? Všechno to byly jen ženské ve středním a vyšším věku!

A všechny nafintěné jako do divadla, ne-li do plesu! U kafíčka jsem všechno dopodrobna vypověděla té mojí oblíbené drbně z přízemí. Chvíli přemýšlela a potom s jistotou prohlásila:

„Nebudeš tomu, Andulko, věřit, ale já si vím, čím se ten novej z tvojí chodby živí. Je to gigolo! Poskytuje sex ženským za peníze!“ Nedalo mi to a rozesmála jsem se. Vůbec jsem jejímu tvrzení nevěřila!

Zvláštní živobytí

Byla jsem přesvědčená, že taková profese ani neexistuje. Snad jen ve filmech! „Ne, to není možné! Vždyť on ani není hezký. Ani mladý. Natož aby měl nějaký sex- appeal, nebo jak se tomu říká…“ domlouvala jsem jí.

Asi bláznila z těch všech drbů, které od rána do večera spřádala. Ona si to ale nenechala vymluvit. Jen mávla rukou, nalila mi další štamprličku a rezolutně prohlásila: „Tak nevěř. Já tě přesvědčím!

To se budeš divit, co je všechno dneska možné!“ A opravdu mě přesvědčila. Nedalo jí to ani moc práce. Poprosila vnuka o pomoc a ten našel na internetu sousedův inzerát i s fotografií: „Zkušený muž ve středním věku zve ženy k nezávazným schůzkám.

Diskrétnost zajištěna! Platba předem!“ Nevěřila jsem svým očím, že je to možné. A že se tohle všechno odehrává přímo před mými dveřmi!

Stačilo pár plakátků

„Já ti dám diskrétnost. Ty budeš koukat!“ umínila jsme si v duchu a šla si koupit barevné fixy a čtvrtky. Abych mohla vyrobit pár cedulek! Diskrétních! S malováním a psaním jsem si dala záležet. Výtvarná výchova mě vždycky moc bavila.

Malou chvilku před návštěvou oné korpulentní dámy jsem vyběhla bosa na chodbu. Aby mě nikdo, natož soused, neslyšel. Na jeho dveře jsem přilepila jeden svůj vlastnoručně vyrobený barevný letáček: „ Vítejte u protivného gigola.

Diskrétní není, o jeho práci vědí v našem domě skoro všichni!“ Stejný leták jsem dala i do výtahu a do mezipatra na chodbu. Aby je nemohla minout! Za chvíli se ozval křik. Paní mlátila toho svůdníka mezi dveřmi mokrým deštníkem!

Křičela na něho a vyhrožovala soudem! Dodala jsem si odvahy a otevřela dveře. Musela jsem si svoji malou pomstu vychutnat. Zasloužil si jí, ten jeden proutník. Neměl mi nadávat!

Anna N. (72), Praha

Předchozí článek
Související články
17.6.2024
Už od dětství jsem od mámy slyšela, jen jak jsem hloupá a tlustá. Přitom jsem ze školy nosila jedničky a nadváhu jsem nikdy neměla. Asi bych měla začít seznámením mých rodičů. To totiž o mnohém vypovídá. Táta pracoval jako strojírenský odborník v zahraničním obchodě. Máma tam nastoupila po maturitě jako sekretářka. Během pár let dokázala tátu rozvést, zakázat mu stýkat se s dospělými dětmi z pr
17.6.2024
Byla moc milá a sympatická. Vždycky jsme se společně hodně nasmály. Jenže smích mě pomalu přešel. To, když jsem poznala pravý důvod jejích návštěv. Byla jsem ráda, když se do bytu vedle mě nastěhovala usměvavá paní asi tak v mém věku. Hned pozdravila, představila se a utrousila nějakou vtipnou poznámku. Ulevilo se mi. Obávala jsem se nějaké rodiny s malými dětmi, co budou křičet od rána do veče
16.6.2024
Měla jsem pochybnosti. Přišlo mi, že říká samé nesmysly. Ale měla pravdu. V dobrém i zlém se všechny kartářčiny předpovědi vyplnily do puntíku přesně! Ke kartářce jsem chodila pravidelně už několik let a byla s její předpovědí vždy spokojená. Znala jsem i její dceru, která převzala živnost po matce. Vlastně se ty dvě střídaly, a tak si mě přehodily. Prý potřebuji jiný přístup než předtím.Moc sy
15.6.2024
Mezi mojí a Matějovou rodinou byla přehrada. Bydleli jsme sice, já i Matěj, v paneláku, ale rozdíly by přehlédl jen slepý. Já byla hýčkaná princezna, jezdili jsme k moři, v pokojíčku jsem měla růžové závěsy a růžový přehoz přes křesílko, snídala jsem chleba s medem nebo bábovku a měli jsme chatu u rybníka. Zato Matěj. To byl smutný případ. Děti se mu smály, že je socka. A to on byl. Nemohli
14.6.2024
Můžete být svědomitý řidič a stejně se vám to může stát! Strhla jsem volant proto, abych to zvíře nepřejela. Jen zázrakem to tehdy dopadlo dobře. Jako malá jsem ráda jezdila na kole a nebála se vyrazit na silnici do provozu. Už v osmnácti jsem si udělala řidičský průkaz a auta byla mou vášní. Řídila jsem ráda a často. A jezdila jsem bez nehod. Až před několika lety se mi stala ošklivá věc. Jela
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kořeněné trhané maso
tisicereceptu.cz
Kořeněné trhané maso
Kdo má rád pikantní pokrmy, ten si na trhaném vepřovém rozhodně pochutná. Suroviny 300 g vepřové kýty 2 zelené chilli papričky 10 ředkviček 1 lžíce grilovacího koření čerstvě namletý pepř s
Srovnání hodinových sazeb za úklid v různých regionech: Na co se zaměřit při výběru úklidové společnosti
epochaplus.cz
Srovnání hodinových sazeb za úklid v různých regionech: Na co se zaměřit při výběru úklidové společnosti
Hodinová sazba za úklid… Je klíčovým faktorem při výběru úklidové služby. Cena může výrazně kolísat v závislosti na regionu, velikosti a povaze úklidového úkolu a specifických požadavcích zákazníka. Tento článek se zaměří na srovnání hodinových sazeb za úklid v různých regionech a na to, co je třeba při výběru úklidové společnosti zohlednit. Regionální rozdíly v hodinových
Třená niva
nejsemsama.cz
Třená niva
Můžeme ji dochutit i jemně nasekanou jarní cibulkou nebo česnekem. Ingredience: 150 g sýru niva 1 žervé 1 tavený sýr 100 g majolky 6 lžic zakysané smetany 5 g mletých vlašáků 20 g zeleného pepře 1 pomeranč Postup: Nivu nastrouháme, přidáme ostatní sýry, majolku, zakysanou smetanu a dobře rozmixujeme. Přisypeme ořechy a pepř. Pomeranč nakrájíme na plátky a chlebíčky natřené
Čelil nezkrotný básník Li Po trestu smrti?
historyplus.cz
Čelil nezkrotný básník Li Po trestu smrti?
Zdi sün-jangského vězení jsou vlhké a olezlé plísní. Na vlastní kůži se o tom přesvědčí i geniální čínský básník Li Po, který zde čeká na osudný ortel. Dohnaly sem Li Poa hříchy mládí, kdy při soubojích zabil několik lidí, nebo skončil v žaláři z jiného důvodu?   Na promrzlou zem dopadají krvavé krůpěje. Patří lehce raněnému
Je Anežka Rusevová opět nešťastně zamilovaná?
nasehvezdy.cz
Je Anežka Rusevová opět nešťastně zamilovaná?
Stálice seriálu Ulice, herečka Anežka Rusevová (37), zatím v lásce moc štěstí neměla. V případě sympatické a milé Anežky je to poněkud zvláštní, i proto, že ona sama prý po milujícím partnerovi a rodi
I sloni si dávají přezdívky… Nevěříte?
21stoleti.cz
I sloni si dávají přezdívky… Nevěříte?
Potvrzeno! Ze studie založené na pozorování dvou sloních stád ve volné přírodě v Keni nedávno vyplynulo, že i sloni se navzájem dokážou „oslovovat“ individuálními jmény. Až dosud přitom byla tato scho
Láska hory někdy nepřenáší
skutecnepribehy.cz
Láska hory někdy nepřenáší
Vdávala jsem se před třiceti lety. Vlado pochází z Bratislavy, po mamince je částečně Maďar, po otci má polskou a rakouskou krev. Já jsem se narodila v Praze ve vinohradské nemocnici, na Vinohradech jsem chodila do jazykové školy i na gympl, jen na vysokou jsem se posunula do jiného pražského obvodu, na lékařskou fakultu blízko Karlova náměstí.
Najděte svůj vysněný Gin & Tonik a řekněte mu své „ANO“
iluxus.cz
Najděte svůj vysněný Gin & Tonik a řekněte mu své „ANO“
Gin & Tonik, známý jako „G&T“, je globálním fenoménem a stálicí snad v každém baru. Věděli jste ale, že i s jedním prémiovým ginem si můžete připravit hned několik variant osvěžujícího drinku?
Tajemný kruh u Chanctonbury: Vytvořil jej sám ďábel?
enigmaplus.cz
Tajemný kruh u Chanctonbury: Vytvořil jej sám ďábel?
Záhadami opředený kruh u Chanctonbury se nachází na křídových útesech jižní Anglie. Je to místo, jehož pověst je černější než ta nejtemnější noc. Podle některých názorů zde působí démonické síly! S ja
Bohémský interiér s pařížským šarmem
rezidenceonline.cz
Bohémský interiér s pařížským šarmem
Zcela nový projekt, vybavený odborníky na design z LUXXU, byl promyšlen do nejmenších detailů a evokuje francouzskou klasiku s dotekem historie. Exkluzivní realizace je tak ztělesněním pronikavého kouzla a elegance půvabné metropole země galského kohouta a jejího životního stylu. Hned po vstupu do nitra charismatického bytu je téměř hmatatelně cítit vůni panujícího avantgardního stylu –
Strašidelný pronájem v Salemu: Tamní duchové jsou prý přátelští!
epochalnisvet.cz
Strašidelný pronájem v Salemu: Tamní duchové jsou prý přátelští!
Dům, který si můžete pronajmout na Airbnb, je postaven v roce 1838 v Salemu ve státě Massachusetts ve Spojených státech amerických. Mnoho hostů, kteří v domě zůstali, tvrdí, že v něm straší. Jaká nadpřirozená síla tam přebývá? Původní majitel domu Henry Derby pracoval v malém americkém městečku Salem ve státě Massachusetts jako krejčí až do
Bečov nad Teplou: Botanická zahrada pro zdatné návštěvníky
epochanacestach.cz
Bečov nad Teplou: Botanická zahrada pro zdatné návštěvníky
Šlechtický rod Beaufort-Spontinů po sobě v Bečově zanechal ještě nejednu významnou stopu. Jednou z nich je i unikátní botanická zahrada, jedna z největších na našem území. Na místě zbouraného pivovaru vzniklo v roce 1870 malé zahradnictví, kolem něj se v podhradí rozvíjel park a zahrada rostla i v dalších letech, nejvíce v období po vzniku