Při cestě na dovolenou nás drsně okradli

Total
1
Shares

Když jedete na dovolenou, může se všechno pokazit už při cestě. Nám se to stalo ve vlaku do Itálie. Vytipovali si nás sehraní zloději!

Jsem opatrný cestovatel, hlídám věci jako ostříž a většinou ani nezdřímnu. Tenkrát nás dcera pozvala na dovolenou do Itálie. Měla nás čekat už v letovisku. Zabalili jsme si zavazadla, vyměnili peníze, vyřídili jízdenky do zahraničí a vzali pasy.

Procitnutí bylo kruté

Naše kupé bylo poloprázdné, na hranici s Itálií nasedl nějaký mladík s velkým kufrem. Usadil se naproti nás. S manželem jsme si povídali a četli a pak se trochu natáhli, já si dala svou kabelku pod hlavu. Před ulehnutím jsem si stačila všimnout, že se na chodbičce posadil nějaký muž a hned mi bylo divné, proč si nesedl do kupé, kde bylo dost místa. Pochopila jsem vše, až se nám stala ta „ kalamita“. Po pár minutách jsem najednou procitla a zjistila, že mi chybí kabelka, kde bylo úplně všechno. Ocitli jsme se v cizí zemi, ve vlaku, bez znalosti jazyka, odkázaní jen na sebe. Okamžitě jsem probudila křikem manžela. Slzy se mísily s obrovskou zlostí nejen na zloděje, ale také na sebe, že jsem kabelku neohlídala.

Měli jsme štěstí v neštěstí

Manžel běžel na konec vagónu, kde jej napadlo podívat se na toaletu. Za ušmudlanou mísou nalezl ve folii naše pasy a jízdenky a také prázdnou kabelku, naštěstí s obstarožním mobilem a českou tisícikorunou. Zmizely jen peníze. To nejdůležitější nám zůstalo. Muž z chodbičky byl pravděpodobně oním zlodějem, a náš spolucestující byl asi jeho komplic. Domnívám se, že zloděje manžel vyděsil svou hbitostí, a tak neměli čas zbavit se zbytku lupu. Kdyby vyhodili pasy a jízdenky, byli bychom v zapeklité situaci. Zbytek cesty jsme už nezamhouřili oka, popíjeli becherovku určenou pro první večer v letovisku, a spílali všem vlakovým lapkům. I přes všechny peripetie jsme prožili krásnou dovolenou, o kapesné se postarala dcera. Na zpáteční cestě jsme celou noc mastili karty a manžel mně stihl obehrát skoro o dvě stovky. Moc ráda jsem je oželela, jelikož jsme bez úhony stanuli na našem prahu hezky opálení a nabití energií.

Jarka (45), Praha

Také se vám může líbit