Domů     Ze záhrobí usvědčil pachatele
Ze záhrobí usvědčil pachatele

S mrtvými lidmi se prý dá spojit prostřednictvím vyvolávání duchů. Nevěřila jsem tomu, dokud jsem tímto způsobem nenavázala kontakt se svým zesnulým bratrem.

Měla jsem celkem pěkné dětství. Rodiče spolu dobře vycházeli, nehádali se.

Odmalička jsem byla hodně kamarádská, takže jsem měla spoustu přátel a v kolektivu jsem byla celkem oblíbená, na rozdíl od mého mladšího bratra Romana, který měl divnou, samotářskou povahu.

Vedl samotářský život

Nikdy se neoženil a po čtyřicítce skončil tak, že už jen každý večer vysedával v hospodě. Kromě práce – byl zedník na stavbě, nikam jinam nechodil. Neměl žádné koníčky, ani kamarády. Já jsem byla jeho pravým opakem. Vdala jsem se ve třiadvaceti letech.

Měla jsem šťastnou rodinu, úspěšné děti a spoustu přátel. Moc jsme se spolu s Romanem nestýkali, nikdy jsme si moc blízcí nebyli, i přesto mě však jeho nečekaná smrt tvrdě zasáhla.

Odvezla ho záchranka

Jednoho večera u nás zazvonil muž, kterého jsem si nejprve nedovedla zařadit. Až pak jsem si uvědomila, že je to jeden z Romanových hospodských přátel.

Tvářil se vyděšeně a vysoukal ze sebe, že mému bratrovi se stalo neštěstí a že ho odvezla sanitka do nemocnice. Poprosila jsem manžela, aby mě za Romanem hned odvezl. Samozřejmě mi vyhověl. Vzal klíčky z věšáku a už jsme jeli.

Po dvou dnech zemřel

Teprve postupně jsem se dozvěděla, co se stalo. V hospodě došlo ke rvačce a někdo uhodil mého bratra sklenicí do hlavy. Roman upadl do bezvědomí. Doktor mi řekl, že jde o nebezpečný otok mozku.

Byl ke mně naprosto upřímný a otevřený a sdělil mi, že šance na přežití příliš velké nejsou. Bohužel měl pravdu – bratr byl dva dny v kómatu a pak zemřel. Z jeho smrti byl obviněn člověk, který celou rvačku v hospodě rozpoutal. Vyšetřovali ho na svobodě.

Překvapilo mě, když za mnou po dvou týdnech přišel a tvrdil, že je nevinný a že mému bratrovi neublížil! Za několik měsíců ho ale stejně odsoudili ke krátkému, nepodmíněnému trestu.

Jeho smrt mě bolela

Bratrova smrt mě zasáhla. Trápilo mě hlavně to, že jsme si během života nestihli říct spoustu věcí a více se poznat. Rok po Romanově smrti mi nabídla jedna známá možnost zúčastnit se spiritistické seance.

Věci mezi nebem a zemí mě vždycky přitahovaly, ale cítila jsem trochu i strach. Nakonec jsem na nabídku kývla.

Zúčastnila jsem se duchařské seance

Následující víkend jsem přišla do bytu, kde se vyvolávání duchů mělo konat. Už cestou mě napadlo, že bych se chtěla spojit s Romanem. Poslední dobou jsem opravdu hodně vzpomínala, jaké jsme měli oba celkem hezké dětství.

Kromě své známé jsem na seanci nikoho neznala. Předem jsem si nastudovala, jak to na takových sezeních chodí. V zatemněné místnosti, osvětlené jen svíčkami, pak začal samotný rituál. Na stole ležela tabulka s písmeny a na ní byla položená tužka.

Spojili jsme ruce dohromady tak, že jsme se dotýkali palci a malíčky svých sousedů. Na moje přání jsme se pokusili přivolat ducha mého bratra.

Byl to skutečně on!

Žena, která seanci vedla, ho vyzvala, ať přijde a projeví se. Po chvíli jsem ucítila ledový záchvěv. V tu chvíli jsem si byla jistá, že je Roman přítomen. Položila jsem otázku, na kterou mohl znát odpověď pouze můj bratr.

Týkala se jednoho místa, kam jsme jezdili jako malí s rodiči. Duch odpověděl správně a přidal ještě další podrobnost navíc. Byla jsem už stoprocentně přesvědčená, že komunikuji s Romanem.

Prozradil mi jméno viníka

Seance trvala chvíli, ale byla hodně vyčerpávající. Když dospěla ke konci a já se chtěla s bratrem rozloučit, tužka se po písmenech ještě rozpohybovala sama od sebe. Dala dohromady jedno křestní jméno: David.

Dalšího vysvětlení jsem se už nedočkala, ale po cestě domů mi to došlo – Roman takto označil skutečného viníka své tragické smrti!

Pátrala jsem

Ihned druhý den jsem zašla do hospody a u stolu, kde obvykle Roman sedával, jsem řekla, že bych ráda mluvila s Davidem. K mému šoku vstal ze židle muž, který tehdy k nám domů přišel celé neštěstí oznámit! Požádala jsem toho muže, aby šel se mnou ven. Podle toho, jak nejistě se tvářil, jsem poznala, že se bojí.

Nakonec se přiznal

Na rovinu jsem mu vyprávěla o včerejší seanci a o tom, jak Romanův duch před rozloučením poukázal na jeho jméno. David se přede mnou málem nervově zhroutil.

Přiznal se, že už dlouho trpí pocitem viny, mimo jiné i za to, že kvůli němu je ve vězení nevinný člověk. Vůbec se nevymlouval a tvářil se vyděšeně. Nepochybovala jsem, že tomu, jak jsem se s Romanem spojila, věří.

Omlouval se, tvrdil, že to byla nešťastná nehoda a že ho to moc mrzí. Svědomí mu už dál nedalo spát a následující den se šel na policii přiznat. Samozřejmě ale to, že k jeho odhalení napomohl někdo ze záhrobí, neuvedl.

Miroslava K. (60), Jablonec nad Nisou

Související články
16.7.2024
Rádi jsme sedávali na zahradě ve stínu toho košatého, starého stromu. Neměli jsme ani tušení, že se v jeho kořenech skrývá velké tajemství. Strážce byl ale děsivý! Lenošili jsme pod tím stromem často a rádi. Stál v koutě zahrady u plotu, za nímž tekl potůček. Byl to obrovský dub, který musel být starý snad tisíc let. Tyto stromy se dožívají opravdu vysokého věku a pamatují mnoho staletí. Děda s
15.7.2024
Ten duch se na mě přilepil v parku u křížku a pronásledoval mě celou cestu, marně jsem před ním utíkala, zachránila mě až lávka přes potok. Stalo se to před několika lety, když jsem se vracela s manželem, již značně společensky upraveným, z večírku u jeho bratra. Švagrová nás přemlouvala, abychom přespali u nich. Já ale chtěla domů do své postele, a tak jsem popadla manžela a vyrazila na cestu.
15.7.2024
Manžel mě opustil kvůli jiné ženě a já byla úplně na dně. Souhlasila jsem s tím, že se zúčastním podivné seance. Měla jsem v tom vztahu navrch! Manžel nebyl žádný velký krasavec, zatímco já si mohla vybírat. Majetný taky závratně nebyl. Měli jsme byt v osobním vlastnictví, dvě auta a chalupu. Nic víc! Abych si nezkazila život, svou postavu a dobré zaměstnání, tak jsem nechtěla mít nikdy děti.
15.7.2024
Podle lékařů mi nebylo pomoci. Já ale věřila, že se stane zázrak a já porazím smrt. V těžké chvíli se objevila babička, aby mi poradila. Ještě když jsem slavila své šedesáté narozeniny, říkala jsem si, že jsem zdravý člověk, který si nemá na co stěžovat. A asi jsem se rouhala, protože se sešel rok s rokem, a udeřily problémy ze všech stran. Jako by se můj organismus začal úplně sypat. Preventiv
11.7.2024
Když rodiče zemřeli, z jejich domu jsem se odstěhovala a pořídila si menší byt. Jednou k ránu se mi v pracovně rozhořela svíčka. Bydlela jsem roky na polosamotě se svými rodiči, kteří na stáří potřebovali péči. I když jsem se v tom domě vždycky bála, nic zvláštního se tam nedělo. Po smrti rodičů jsem se z něj ale raději odstěhovala. Otec byl hodně nemocný a vzhledem k jeho vysokému věku bylo ja
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
enigmaplus.cz
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
Hrad Svojanov patří mezi naše nejtajemnější hrady. Koluje o něm celá řada záhadných legend a pověstí. Pravděpodobně nejznámější z nich jsou pověsti o tragických osudech místních žen jménem Kateřina
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
epochanacestach.cz
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
Který výhled na česko-polské pohraničí, označované jako Euroregion Silesia, je ten nejkrásnější? Na tuto otázku nemusíme odpovídat teoreticky, ale můžeme v praxi vyzkoušet turistickou stezku Silesianka. Nachází se nedaleko od hradu Štramberk v okrese Nový Jičín. Provede nás k celkem 34 vyhlídkovým objektům na obou stranách hranice – 23 na české straně, 11 na polské. Na trase jsou
Láska v duchu feng-šuej
nejsemsama.cz
Láska v duchu feng-šuej
Jste už dlouho sama a nedaří se vám potkat vhodného partnera? Zkuste to podle moudrého učení feng-šuej, které vám může pomoci nejen tipy, jak udělat domov kouzelnějším, ale také jak potkat pana Božského. Když to v dávných dobách nešlo jinak, lidé se uchylovali k milostné magii. A dělají to i dnes. Existují metody, jak přivábit
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
historyplus.cz
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
„Heil Hitler!“ ozývají se 20. února 1939 halasné výkřiky z davu shromážděného v newyorské hale Madison Square Garden. Paže účastníků švihají nahoru v nacistickém pozdravu. Na 22 000 Němců, naturalizovaných v USA, protestuje proti židovskému spiknutí…   Na shromáždění, konaném u příležitosti blížícího se výročí narození prvního amerického prezidenta George Washingtona (1732‒1799), se vedle sebe objevuje jeho
Randová se strachuje o své blízké
nasehvezdy.cz
Randová se strachuje o své blízké
Hvězda seriálu Ulice je prostě smolařka v lásce. Ač Martina Randová (52) vypadá rok od roku stále lépe, toho pravého pořád ne a ne najít. Ještě před dvěma lety otevřeně říkala, že je přesvědčená o
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
iluxus.cz
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
Letošní limitovaná edice Damast je fascinujícím spojením nože Victorinox Farmer X, oblíbených střenek Alox v syté tmavě hnědé barvě a elegantní čepele Damasteel®. Jmenuje se Farmer X Alox Damast a je
Matka mi pořád mluví do života
skutecnepribehy.cz
Matka mi pořád mluví do života
Asi nejsem jediná, koho to potkalo. Ale až příliš pozdě jsem zjistila, že mi moje matka řídí život a já tak žiju ten její, nikoliv svůj. Moje máma byla doma vždy generál a táta byl typický podpantoflák… Máma ho jen úkolovala a on ani neodporoval. Rozhodovala o všem Když jsem byla trošku starší, dali mě na výběrovou školu s rozšířenou
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
tisicereceptu.cz
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
Houby a těstoviny k sobě pasují jako rajče a bazalka! Takhle je nejraději vaříme my. Ingredience na 4 porce 1 balení oblíbených těstovin 100 g čerstvých hub 1 šalotka 5 snítek tymiánu 300 ml
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
epochalnisvet.cz
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
Záhada jednoho z nejzvučnějších případů UFO v Argentině, pokřtěného tiskem jako argentinský případ Roswell, dodnes přetrvává v paměti nejen argentinských ufologů. Podobnost s legendárním případem v Novém Mexiku z roku 1947 je skutečně až zarážející…   Je právě 17. srpna 1995 a Antonio Galvagno si za jasného dne se svou ženou dopřává oběd, když asi v
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
21stoleti.cz
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
Soužití dvou organismů, kdy jeden žije uvnitř těla druhého, se označuje jako endosymbióza. Pokud dojde k jejich splynutí, změní se jednodušší organismus v organelu druhého. Za celou historii naší plan
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
epochaplus.cz
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
Češi si k trávení své dovolené vybírají čím dál exotičtější země. Kromě obohacujícího zážitku si s sebou domů však mohou přivézt i nechtěný suvenýr – některou ze život ohrožujících nemocí, které se u nás nevyskytují, nebo zde již byly vymýceny. Jak tomu zabránit? Vedle úrazů, které jsou nejčastější zdravotní komplikací, postihující turisty na cestách, se jich velká
Jídelna s vytříbeným vkusem
rezidenceonline.cz
Jídelna s vytříbeným vkusem
Místo pro stolování je velmi často součástí multifunkční společenské zóny, proto na ni svým stylem obvykle navazuje. Shoduje se zejména materiálově, výsledná kompozice mnohdy poslouží i jako přirozený prostorový předěl. Vybavení prostoru, souvisejícího s konzumací jídla, se odvíjí od dané dispozice a její velikosti, odpovídat by mělo rovněž počtu členů domácnosti. Odráží určitě i to,