SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Ze záhrobí usvědčil pachatele
Ze záhrobí usvědčil pachatele

S mrtvými lidmi se prý dá spojit prostřednictvím vyvolávání duchů. Nevěřila jsem tomu, dokud jsem tímto způsobem nenavázala kontakt se svým zesnulým bratrem.

Měla jsem celkem pěkné dětství. Rodiče spolu dobře vycházeli, nehádali se.

Odmalička jsem byla hodně kamarádská, takže jsem měla spoustu přátel a v kolektivu jsem byla celkem oblíbená, na rozdíl od mého mladšího bratra Romana, který měl divnou, samotářskou povahu.

Vedl samotářský život

Nikdy se neoženil a po čtyřicítce skončil tak, že už jen každý večer vysedával v hospodě. Kromě práce – byl zedník na stavbě, nikam jinam nechodil. Neměl žádné koníčky, ani kamarády. Já jsem byla jeho pravým opakem. Vdala jsem se ve třiadvaceti letech.

reklama

Měla jsem šťastnou rodinu, úspěšné děti a spoustu přátel. Moc jsme se spolu s Romanem nestýkali, nikdy jsme si moc blízcí nebyli, i přesto mě však jeho nečekaná smrt tvrdě zasáhla.

Odvezla ho záchranka

Jednoho večera u nás zazvonil muž, kterého jsem si nejprve nedovedla zařadit. Až pak jsem si uvědomila, že je to jeden z Romanových hospodských přátel.

Tvářil se vyděšeně a vysoukal ze sebe, že mému bratrovi se stalo neštěstí a že ho odvezla sanitka do nemocnice. Poprosila jsem manžela, aby mě za Romanem hned odvezl. Samozřejmě mi vyhověl. Vzal klíčky z věšáku a už jsme jeli.

Po dvou dnech zemřel

Teprve postupně jsem se dozvěděla, co se stalo. V hospodě došlo ke rvačce a někdo uhodil mého bratra sklenicí do hlavy. Roman upadl do bezvědomí. Doktor mi řekl, že jde o nebezpečný otok mozku.

reklama

Byl ke mně naprosto upřímný a otevřený a sdělil mi, že šance na přežití příliš velké nejsou. Bohužel měl pravdu – bratr byl dva dny v kómatu a pak zemřel. Z jeho smrti byl obviněn člověk, který celou rvačku v hospodě rozpoutal. Vyšetřovali ho na svobodě.

Překvapilo mě, když za mnou po dvou týdnech přišel a tvrdil, že je nevinný a že mému bratrovi neublížil! Za několik měsíců ho ale stejně odsoudili ke krátkému, nepodmíněnému trestu.

Jeho smrt mě bolela

Bratrova smrt mě zasáhla. Trápilo mě hlavně to, že jsme si během života nestihli říct spoustu věcí a více se poznat. Rok po Romanově smrti mi nabídla jedna známá možnost zúčastnit se spiritistické seance.

Věci mezi nebem a zemí mě vždycky přitahovaly, ale cítila jsem trochu i strach. Nakonec jsem na nabídku kývla.

Zúčastnila jsem se duchařské seance

Následující víkend jsem přišla do bytu, kde se vyvolávání duchů mělo konat. Už cestou mě napadlo, že bych se chtěla spojit s Romanem. Poslední dobou jsem opravdu hodně vzpomínala, jaké jsme měli oba celkem hezké dětství.

reklama

Kromě své známé jsem na seanci nikoho neznala. Předem jsem si nastudovala, jak to na takových sezeních chodí. V zatemněné místnosti, osvětlené jen svíčkami, pak začal samotný rituál. Na stole ležela tabulka s písmeny a na ní byla položená tužka.

Spojili jsme ruce dohromady tak, že jsme se dotýkali palci a malíčky svých sousedů. Na moje přání jsme se pokusili přivolat ducha mého bratra.

Byl to skutečně on!

Žena, která seanci vedla, ho vyzvala, ať přijde a projeví se. Po chvíli jsem ucítila ledový záchvěv. V tu chvíli jsem si byla jistá, že je Roman přítomen. Položila jsem otázku, na kterou mohl znát odpověď pouze můj bratr.

Týkala se jednoho místa, kam jsme jezdili jako malí s rodiči. Duch odpověděl správně a přidal ještě další podrobnost navíc. Byla jsem už stoprocentně přesvědčená, že komunikuji s Romanem.

Prozradil mi jméno viníka

Seance trvala chvíli, ale byla hodně vyčerpávající. Když dospěla ke konci a já se chtěla s bratrem rozloučit, tužka se po písmenech ještě rozpohybovala sama od sebe. Dala dohromady jedno křestní jméno: David.

Dalšího vysvětlení jsem se už nedočkala, ale po cestě domů mi to došlo – Roman takto označil skutečného viníka své tragické smrti!

Pátrala jsem

Ihned druhý den jsem zašla do hospody a u stolu, kde obvykle Roman sedával, jsem řekla, že bych ráda mluvila s Davidem. K mému šoku vstal ze židle muž, který tehdy k nám domů přišel celé neštěstí oznámit! Požádala jsem toho muže, aby šel se mnou ven. Podle toho, jak nejistě se tvářil, jsem poznala, že se bojí.

Nakonec se přiznal

Na rovinu jsem mu vyprávěla o včerejší seanci a o tom, jak Romanův duch před rozloučením poukázal na jeho jméno. David se přede mnou málem nervově zhroutil.

Přiznal se, že už dlouho trpí pocitem viny, mimo jiné i za to, že kvůli němu je ve vězení nevinný člověk. Vůbec se nevymlouval a tvářil se vyděšeně. Nepochybovala jsem, že tomu, jak jsem se s Romanem spojila, věří.

Omlouval se, tvrdil, že to byla nešťastná nehoda a že ho to moc mrzí. Svědomí mu už dál nedalo spát a následující den se šel na policii přiznat. Samozřejmě ale to, že k jeho odhalení napomohl někdo ze záhrobí, neuvedl.

Miroslava K. (60), Jablonec nad Nisou

reklama
Související články
2.2.2023
Ten černý pták se objevil zničehonic na okenním parapetu. Jako kdyby věděl, že se můj manžel chystá odejít na věčnost. S mým manželem Hynkem nebylo jednoduché žít. Kdybych neměla vesnickou výchovu, kdy nám maminky kladly na srdce, že žena musí všechno zamést pod svou sukni, určitě bych se svým chotěm nevydržela. Nebyl vůbec oblíbený Byl to výbušný cholerik, který nešel nikdy daleko pro rá
2.2.2023
Ten, kdo nahlédne do prostoru mezi dvěma světy, pocítí velké usmíření. Když získáme jistotu, že naše duše přetrvá, smrti se už nebojíme! Stalo se to před necelými sedmi lety. Měla jsem dlouhou dobu velké bolesti v oblasti žlučníku, které mě nakonec přiměly k návštěvě doktora. Vyšetření ukázala, že mám zánět žlučníku. Zkoušela jsem nejprve dietu, ale nepomohlo mi to. Nakonec mi lékař doporučil o
2.2.2023
Nemohla jsem v noci spát. Byl úplněk. Zírala jsem z okna a najednou se to objevilo. Když jsem si ale nasadila brýle, bylo to pryč. Nerada čtu články o záhadách a nadpřirozených bytostech, protože se těchto věcí bojím. Jednou jsem ale viděla na vlastní oči úkaz, který se mi zdál neuvěřitelný. Nikdy jsem nenašla na něj uspokojivé vysvětlení. Bezesná noc Bylo to před několika lety v noci ze
27.1.2023
Manžel mě varoval, abych tou zkratkou nejezdila. Já ho poslechla až ve chvíli, když jsem potkala na starém bicyklu zesnulého inženýra. Nad úzkým pruhem cesty se válela mlha hustá jako kaše. Vyvalila se jako pára nad kotlem nebo husté těsto, prchající z díže. Ačkoli jsem měla světlo na kole, viděla jsem jen pár metrů před sebou. Šlapala jsem na kole co mi síly stačily. V hlavě mi znělo varová
27.1.2023
Nikdo tu dívku neznal. Objevovala se v zahrádkářské kolonii vždy kolem poledne. Kudy šla, tam se tráva zelenala a květy rozkvétaly. Věřili jsme tomu, co nám babička vyprávěla. Sama jsem tu dívku viděla na vlastní oči, byla krásná, vznášela se nad zemí jako víla a vždycky měla náruč plnou květin. Když rozkvetly v babiččině zahrádce nové květy, říkala, že za to vděčí květinové víle, a také jí nik
Nenechte si ujít další zajímavé články
Řádí v Malawi čupakabra? Neznámý tvor vysál krev slepicím na tržišti
epochalnisvet.cz
Řádí v Malawi čupakabra? Neznámý tvor vysál krev slepicím na tržišti
Čupakabra je charakteristická pro americký kontinent, zdá se ale, že podobný tvor začal řádit i v Africe. V roce 2015 neznámý predátor zaútočil na trh v hlavním městě Malawi a pozabíjel tamní kuřata.
Dolomitské hřebeny na skialpech
epochanacestach.cz
Dolomitské hřebeny na skialpech
Opustíte-li ruch lyžařských středisek a vydáte se do Jižního Tyrolska, narazíte na národní park Fanes-Sennes-Prags, rozprostírající se v samém centru Dolomit. Při cestě k horské chatě Rifugio Fanes,
Nový šéfcukrář hotelu Four Seasons v Praze Giovanni Marco Carandino se představuje valentýnským Afternoon Tea
iluxus.cz
Nový šéfcukrář hotelu Four Seasons v Praze Giovanni Marco Carandino se představuje valentýnským Afternoon Tea
Giovanni Marco Carandino, rodák ze sicilského Palerma, přináší do týmu restaurace CottoCrudo více než desetileté zkušenosti a nepopiratelnou vášeň pro sladké chutě z Itálie. Před přesunem do Prahy
VEGETARIÁNSKÉ PLNĚNÉ PAPRIKY S RAJSKOU OMÁČKOU
tisicereceptu.cz
VEGETARIÁNSKÉ PLNĚNÉ PAPRIKY S RAJSKOU OMÁČKOU
„Užít si tradiční jídlo plné vůně a chuti ve vege verzi? Ano a je to opravdu snadné. Uvařte si snadno z dostupných ingrediencí toto atraktivní jídlo s vychytanou omáčkou.“ Ingredience Na papriky
Ztratil se radioaktivní zdroj? Vývojáři dronů z FEL ČVUT umí pomoct
21stoleti.cz
Ztratil se radioaktivní zdroj? Vývojáři dronů z FEL ČVUT umí pomoct
Pátrání po ztraceném miniaturním zdroji radioaktivního césia 137 dokázalo v uplynulých dnech vytížit úřady a záchranné složky v západní Austrálii. Zdroj nebezpečného beta a gama záření se po intenzivn
Moje žárlivost vše zničila
skutecnepribehy.cz
Moje žárlivost vše zničila
Můj život se ocitl v troskách. Zničila jsem sebe a celou mou rodinu. Neposlouchala jsem dobré rady. ž jsem se zase přistihla, jak bedlivě sleduji svého jezevčíka. Vesele pobíhá s ostatními pejsky po trávníku a já mám najednou pocit závisti. On se dobře baví a já tu stojím jako kůl v plotě. Ani ho nenapadne hrát si se mnou, když
Ananasový pohár s jogurtem
tisicereceptu.cz
Ananasový pohár s jogurtem
Jako sladkou tečku zkuste tenhle ananasový pohár – je plný zdravých ingrediencí, takže po něm nepřiberete. Potřebujete 1 ks menší ananas 2 lžíce medu 200 ml jogurtu 4 lžíce ananasového džusu
Radikální adamité: Praktikovali volnou lásku i s dětmi?
epochaplus.cz
Radikální adamité: Praktikovali volnou lásku i s dětmi?
V roce 1421 vrcholí husitská revoluční vlna. Jedna početně malá větev husitů si kázání kněžích vyloží po svém, utrhne se a začne praktikovat divoký, sexuálně nespoutaný způsob života. „Děvička nejmenš
Geometrie ve službách minimalismu
rezidenceonline.cz
Geometrie ve službách minimalismu
Jasná koncepce moderní vily dává vyznít architektonickému konceptu objektu a výhledům na okolní krajinu, rovněž však poskytuje maximum uživatelského komfortu. Architektonická firma TRAMA navrhla a p
Vztah s nevěrníkem Kolečkem jí zničil kariéru!
nasehvezdy.cz
Vztah s nevěrníkem Kolečkem jí zničil kariéru!
Sice se může zdát, že z milostného trojúhelníku vyšla Denisa Nesvačilová (31) ze seriálu Dobré zprávy jako vítězka, neboť si nakonec scenárista Petr Kolečko (38) vybral ji a na Anetu Vignerovou (35) s
Milenka ve hře?
nasehvezdy.cz
Milenka ve hře?
Představitel proradného Alberta v seriálu ZOO David Gránský (30) si užívá svou rodinu plnými doušky. Přesto jeho manželka Nikola Gránská (29) přiznala, že není všechno tak růžové, jak to na první po
Pro a proti: Dokazují zážitky klinické smrti existenci onoho světa?
enigmaplus.cz
Pro a proti: Dokazují zážitky klinické smrti existenci onoho světa?
Prožitky blízké smrti jsou ve všech případech téměř totožné. Odborníci proto hledají odpověď na palčivou otázku: Jsou tato svědectví důkazem existence onoho světa, nebo jde jen o poslední signály umír