Domů     Zákaz mi zachránil manželství
Zákaz mi zachránil manželství

Uvažovala jsem už delší dobu o rozvodu, když mi plány zhatila karanténa. Bez možnosti vidět vnoučata a setkávat se s kamarádkami jsem se cítila čím dál hůř. Až když zasáhl manžel, uvědomila jsme si, jak moc ho mám ráda!

Vztah s manželem vzal dávno za své. Vlastně se už o žádném vztahu ani nedalo mluvit. Připadla jsem si, jako bych žila vedle cizince. Z mého kdysi tak milovaného Míly už nezbylo vůbec nic. Před lety se na mě usmíval. Mluvil se mnou a byl mi oporou.

Teď jen mlčel. Ne, že by mi nadával nebo něco vyčítal. On prostě nemluvil. Jako by byl němý! „Mílo, co by sis dal k obědu? A co budeš celý den dělat?“ ptala jsme se ho na to či ono, ale on se na mě ani nepodíval. Pro něho jsme prostě neexistovala!

Podezírala jsem ho z nevěry

Snažila jsem se s tím smířit, vyrovnat, ale nešlo to. Moje kamarádka měla na moje stesky vždy jen tu jedinou odpověď: „Uteč, dokud je čas!“ Její stále se opakující rada se mi samozřejmě moc nezamlouvala.

Přece jen, s Mílou jsem prožila celý život, vychovala tři děti a celkem sedm vnoučat. Spokojovala nás nejen rodina, ale i vzpomínky a v neposlední řadě i nějaký ten majetek. Postavili jsme dům a taky chatu. Něco naspořili na zadní kolečka.

A teď bych se o to všechno měla dělit? Nebo odejít jen s jedním kufrem? A tak utíkaly měsíce, ale mezi námi to lepší nebylo. Naopak. Nejen, že si mě manžel nevšímal, měla jsem pocit, že se mi přímo vyhýbá!

Ráno začal vstávat dřív a odešel z domu už před snídaní. Tedy té mojí, on se najedl sám. K obědu sice přišel, ale snědl ho skoro ve stoje a už byl zase pryč. Prostě byl spíš podnájemník, než partner a přítel.

Jeho podivného chování si všimla i nejstarší dcera a měla za to, že její otec někoho má. Dokonce ho jednou sledovala, ale nic nezjistila. On se prý jen tak procházel!

O všechno jsem přišla

Měla jsem toho právě dost. Pevně rozhodnutá jsem podala návrh na rozvod. Už jsem neřešila peníze ani majetek. Chtěla jsem se zbavit pohledu na chlapa, který mě tak zklamal! „Podala jsem žádost, rozvedeme se!“ oznámila jsem mu a on udiveně vzhlédnul od stolu.

Nic nechápal! Ještě se zeptal, co to do mě tak najednou vjelo? „Najednou? Vždyť jsme jako dva cizinci!“zařvala jsem jako lev, až Míla nadskočil ze židle. V tom se ale vrhnul k televizi a zesílil zvuk. Zrovna tam běželo upozornění.

Vyhlásili karanténu a my senioři neměli ani vycházet! „ No a máme to. Žádné návštěvy, žádné vycházky. Budeme teď doma zavření!“ prohlásil, a já bych byla stokrát raději, kdyby tentokrát zrovna mlčel. Nastaly mi krušné časy.

Byla jsem zvyklá na pravidelná setkání s kamarádkami, na nákupy a courání po obchodním centru. Na plavání v bazénu a taky na návštěvy vnoučat a rodin svých dětí. Prostě společnost všech ostatních mě dlouhou dobu držela nad vodou a teď jsem o to všechno přišla!

Začal se o mě starat

„Budu doma jen s tím nemluvou! Zblázním se!“ pomyslela jsme si a úplně cítila, jak ze mě prchá veškerá energie. Druhý den jsem nevstala z postele. Ne, že bych nechtěla, ale prostě to nešlo!

Neměla jsme hlad ani žízeň, nechtěla jsem vidět ani svůj oblíbený seriál. Nic mě nebavilo ani nezajímalo. Ani s dětmi jsem si nechtěla telefonovat. Koukala jsem do zdi nebo spala. Takhle jsem proležela celý týden. Sotva jsem se dokázala osprchovat!

Kdo něco takového nezažil ani neuvěří, že je to možné. Přitom až doposud jsem byla zdravá a čilá jako rybička! „Michalko, probuď se, uvařil jsem ti snídani!“ klepal mi na rameno manžel a v ruce držel tác. Na něm byla na talířku míchaná vajíčka a malé párečky.

Vše lákavě vonělo, ale já neměla chuť. Jen mi hlavou projela myšlenka, že se mi asi všechno zdá. Můj manžel a snídaně? Přemohl mě opět spánek, ale on mi nedal pokoj. Nosil mi jídlo a také četl nějakou knížku. Ani nevím jakou! Potom mi na noční stolek postavil nádherný pugét květin.

Zase jsme se sblížili

To mě přinutilo se posadit, Abych k nim mohla pořádně přivonět! „Nechal jsem si je poslat až domů!“ řekl s radostí v hlase, když viděl, že jsem se konečně zvedla. Toho dne jsem dokázala dojít až do kuchyně a později i na balkón.

Tady mě čekalo další překvapení. Několik krmítek pro ptáčky! Mohla jsem si sednout a pozorovat je. Moc mě to dojalo. Ani jsem si neuvědomila, že můj manžel se mnou zase mluví. Že mi dává najevo, jak mu na mně záleží.

„Tak co, mami, jak ti je?“ volala mi dcera, a když slyšela můj hlas, vysvětlila mi: „No, už lépe, viď? Já tátovi vynadala. A pořádně! Asi se chytnul za nos…On si ale vůbec neuvědomil, jak se chová.

Prý byl jen zamyšlený!“ Musela jsme se tomu manželovu tvrzení smát. To byl celý on! Popleta jeden. Karanténa mi zachránila manželství. O rozvodu jsem už nechtěla ani slyšet. S Mílou chodíme společně po ránu nakupovat a zvládneme i nějaké ty vycházky do přírody.

Potkávat nikoho nemusíme. Tentokrát si, po dlouhé době, vystačíme samotní!

Michala B. (64), Příbram

Další článek
reklama
Související články
28.2.2024
Toho kolegu neměl nikdo příliš v lásce. Tvářil se jako morous, byl to samotář a protiva. Přitom stačilo tak málo. Stáli jsme tam spolu sami a on mlčel. Koukal do křoví a mně to přišlo divné. Tak jsem ho oslovila. Nezdál se být nadšený. Odpovídal jedním slovem a nastalo vždy ticho, které jsem přerušila opět já sprchou dalších vět. Schůzky na cigárku Už mi docházely nápady, o čem mluvit. Ří
26.2.2024
Holky si myslely, že s Milošem spolu chodíme, ale nebyla to bohužel pravda. Překážela nám v tom taková nepříjemná věc. Seznámili jsme se na zábavě v kulturním domě. Pořadatelé pouštěli dovnitř jen mládež, která již dovršila šestnáctý rok života, což nebyl můj případ, bylo mi teprve patnáct. A tak mě takový tlustý, na první pohled zlý chlápek seřval a vyhodil. Smutně jsem courala venku a dych
16.2.2024
Nikdy ženské nehonil a ke mně byl pozorný a choval se s úctou. A najednou se událo něco, co jsem nečekala ani ve snu. Můj manžel se na prahu sedmdesátky bláznivě zamiloval! Choval se jako blázen a nedal si od nikoho říct. Bylo to jako z nějakého hloupého filmu. Starý chlap a mladá dívčina, co sotva odmaturovala. Seznámili se při hlídání Chodila mladým hlídat pravidelně třikrát týdně a k t
8.2.2024
Šla jsem za hlasem svého srdce a rozum nechala za sebou. Život mi za to uštědřil pořádnou lekci. O všechno jsem přišla a jen těžko jsem to získávala zpět. V mládí jsem se hrnula do manželství jako smyslů zbavená. Stačilo jen poznat Miloše, do kterého jsem se zamilovala tak, že jsem už po naší první schůzce slyšela v hlavě znít svatební zvony. Když se zamiluji, jsem zkrátka jako vystřelená dělov
5.2.2024
David byl hezounek, který si myslel, že se za ním otočí každá žena. Když nastoupil do naší firmy, hned jsem ho prokoukla. Moje šéfová hýřila nadšením, když nám říkala, že budeme mít nového kolegu. Povedlo se jí ho přetáhnout od konkurence a hodně si slibovala od jeho zkušeností a kreativity. „A navíc je to fešák,“ dodala a všechny kolegyně se zahihňaly. Jenom já ne. Tohle pro mě bylo varování,
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Tolik zklamání! Zůstane raději sama?
nasehvezdy.cz
Tolik zklamání! Zůstane raději sama?
Dramatický osobní život a marné čekání na lásku, to je problém hvězdy seriálu Na vlnách Jadranu Anny Šiškové (63). Blondýnka ze Slovenska to nemá jednoduché. Vdala se za režiséra Juraje Nvotu (69)
Legenda v novém kabátě: Prim Orlík 2024
iluxus.cz
Legenda v novém kabátě: Prim Orlík 2024
Rok 2024 se ponese v duchu hodinářských legend. Po vyprodané exkluzivní zlaté edici SPARTAK RESPEKT LE, přichází novoměstský výrobce hodinek s další novinkou. Ikonický PRIM ORLÍK se každé dva roky pře
Masové koule s pikantní omáčkou
tisicereceptu.cz
Masové koule s pikantní omáčkou
Koule jednoduše napíchněte na párátko a servírujte s pálivou červenou omáčkou. Ingredience 500 g hovězího mletého masa 2 větší cibule 200 ml ostrého kečupu 4 stroužky česneku 2 nakládané kap
Kdy se velryby přesunuly do moře a ztratily nohy?
epochalnisvet.cz
Kdy se velryby přesunuly do moře a ztratily nohy?
Historie velryb je jedním z největších záhad evoluce. Jak tito savci, kteří dýchají plícemi, přišli o nohy a vrátili se do moře? Na tuto otázku se pokusí odpovědět dokument Tajemné údolí velryb v Egyp
Domácí piškotová roláda
tisicereceptu.cz
Domácí piškotová roláda
Než nanesete na těsto krém, potřete ho vrstvou malinového džemu. Roládu dotáhnete k dokonalosti čokoládovou polevou. Ingredience Na těsto 3 vejce 80 g krupicového cukru 1 lžíce kakaa 100 g
Skandální odhalení: Napsala Bachova slavná díla jeho manželka?
enigmaplus.cz
Skandální odhalení: Napsala Bachova slavná díla jeho manželka?
Německý hudební skladatel Johann Sebastian Bach prý nebyl až takový génius, jak se dodnes věří. Jeho proslulá díla za něj totiž údajně napsala jeho druhá žena Anna Magdalena! Přijdou vám podobná prohl
Ztráta velkého přátelství
skutecnepribehy.cz
Ztráta velkého přátelství
Byly jsme velké kamarádky už od první třídy. Bohužel pak se stalo něco, co nás rozdělilo. Mohu za to já. Chtěla bych to napravit. Ale jak? S Hankou jsme se poznaly na základní škole, když se přistěhovala v polovině roku. Třída měla už své skupinky kamarádů a ona byla osamělá. Bylo mi to líto a nějak víc jsem se
Šli si pro lup v desítkách milionů. Odnesli si ale zlato v hodnotě přes 2,5 miliardy korun…
epochaplus.cz
Šli si pro lup v desítkách milionů. Odnesli si ale zlato v hodnotě přes 2,5 miliardy korun…
I zločinci potřebují mít ke své práci štěstí. V nenápadném transportním sejfu, v němž zlato čeká pár hodin, než ho přeloží na jiné letadlo, tak místo milionů najdou zlatý kov za miliardy. Jako pachatelé slavné loupeže z Brinks-Mat. Je sobota, 26. listopadu 1983. Do opevněného skladiště Brinks-Mat, které leží v blízkosti slavného londýnského letiště Heathrow, se snaží dostat skupina
Kdy se velryby přesunuly do moře a ztratily nohy?
21stoleti.cz
Kdy se velryby přesunuly do moře a ztratily nohy?
Historie velryb je jedním z největších záhad evoluce. Jak tito savci, kteří dýchají plícemi, přišli o nohy a vrátili se do moře? Na tuto otázku se pokusí odpovědět dokument Tajemné údolí velryb v Egyp
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Kraj Vysočina: Hvězdné území hejkala a Karafiátových broučků
epochanacestach.cz
Kraj Vysočina: Hvězdné území hejkala a Karafiátových broučků
Zvlněné kopce Českomoravské vrchoviny okouzlují v každém ročním období malebnou přírodou, čistými studánkami a množstvím historicky významných míst. Města Třebíč, Telč a Žďár nad Sázavou se dokonce pyšní zápisem na Seznamu světového dědictví UNESCO. Není divu, že kopcovitá Vysočina už po staletí inspiruje skladatele, malíře i spisovatele k vytvoření jejich nejznámějších děl. Ať už to byla poetická
Kdo se chce na ní přiživit?
nasehvezdy.cz
Kdo se chce na ní přiživit?
Má to těžké, problémy s manželem a teď ještě zprávy, že ji chce nahradit mladší blondýna. Dáda Patrasová (67) však tvrdí, že o ničem neví. Nová Dáda! Tak zněla tisková zpráva, kterou nedávno rozesíla