SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Nevydařené rande naslepo
Nevydařené rande naslepo

Kamarádka měla domluvené rande naslepo a nevím, co mě to popadlo, řekla jsem si, že bych jí toho fešáka mohla vyfouknout. No, dopadlo to špatně.

S kamarádkou Soňou jsme měly odjakživa blízký vztah. Už ve škole na základce jsme si rozuměly, jako bychom byly sestry. Potom se naše životy rozdělily na mnoho let. Obě jsme se vdaly a bydlely každá v jiném městě.

Na nějaké dlouhé povídání jsme čas neměly, ale někdy jsme si zavolaly a někdy se dokonce měly možnost i vidět. To díky našim manželům, kteří si kupodivu také padli do oka, přestože byli úplně rozdílní.

Přiznání mi vyrazilo dech

Ten její byl takový křikloun ukřičený. Ne, že by řval na Soňu nebo dokonce na děti. On byl jen takový hlučný, jako ten Pepín z filmu Postřižiny. Mně ten jeho křik lezl hrozně na nervy, ale Soňu nechával klidnou. Prostě si zvykla a ignorovala ho!

reklama

Ten můj byl zase úplně nemluvný. Člověk aby z něho páčil každé slovo! Někdy jsem měla chuť do něho dloubnout, aby se konečně probral a začal mluvit! „Ty Soňo, jak to s tím svým můžeš vydržet.

Já občas úplně šílím!“ kroutila jsem obdivně hlavou nad tím, co Soňa vydrží, ale ona jen mávla rukou. Jako že to nic není! Když viděla ten můj obdiv, nedalo jí to. A čestně se přiznala. K nevěře! K mnoha nevěrám! Zprvu jsem myslela, že si ze mě dělá legraci.

Soňa? A zahýbat? Vždyť jsem jí znala tolik let a nic netušila! To nebylo možné! Byla to šedá myška nenápadná. Hezká, ale žádná krasavice. Malá a drobná, skoro jako dítě. I nohu měla tak malou, že boty kupovala v dětském oddělení.

Moc dobře jsem jí rozuměla

„Ale jo. Je to pravda. Víš, Evi, já nejsem taková klidná a tichá voda, jak vypadám. Abych nezešílela, musím si ten svůj život trochu zpestřit! Trochu hodně, občas…Dávám si takové ty inzeráty na rande naslepo. Někdy to vyjde, někdy ne.

reklama

Je to prostě sázka do loterie, ale i to mě baví. Celý den se těším, koho potkám a zda něco bude. No a potom jsem i na toho svého křiklouna milejší. Prostě mi to zahýbání zlepšuje manželství!“ Vůbec jsem nevěděla, co říct. Úplně mě tím přiznáním rozhodila!

Ona si ale moje mlčení vyložila po svém. Myslela, že jsem se naštvala, či co. Ale proč bych to dělala? Pohladila jsem ji přátelsky po ruce a řekla, že jí rozumím. I já se občas cítila jako pták uvězněný v kleci!

V kleci stereotypních povinností a také stereotypního manželského sexu. Pořád to samé, předvídatelné. Nic už mě nemohlo překvapit. Až teď Soňa! Ta, povzbuzena mým porozuměním vytáhla z kabelky mobil a ukázala mi fotku svého posledního objevu. Byl to ohromný fešák!

Chtěla jsem jejího fešáka

Úplně mi začalo tlouct srdce, když jsem ho viděla. To se mi nestalo určitě dvacet let, abych pocítila tak intenzivní pocit touhy! „Teda, ten je! Nepůjčila bys mi ho?“ zeptala jsem se toužebně, ale Soňa jen zavrtěla hlavou.

reklama

„Nemohu ti ho půjčit, mám s ním teprve první rande. Naslepo! Tedy, on mě ještě neviděl, vůbec netuší, jak vypadám. Poslal mi fotku, ale já mu tu svoji ne. Netroufla jsem si. Co kdybych se mu nelíbila!“ vysvětlovala mi Soňa a stále hleděla do toho svého mobilu.

Od Fešáka, jak jsme mu společně začaly říkat, nemohla odtrhnout oči! V tu chvíli se mi v hlavě zrodil plán. Ani nevím, co mě to napadlo, ale nemohla jsem si pomoct. Fešáka jsem si usmyslela získat stůj co stůj!

V kýžený den jsem se na místo jejich setkání vypravila dřív, abych kamarádku předběhla. Fešák už seděl u stolu a před sebou měl rudou růži. Poznávací znamení! Měla jsem v plánu s ním odejít jinam, ale Soňa přišla dřív, než měla.

Uviděla nás u stolu, a když si všimla té růže, všechno jí došlo. Otočila se na podpatku a vyběhla z restaurace! S pláčem!

Přebrala mi manžela

Chtěla jsem se jí omluvit, ale telefon mi nebrala a dveře neotevřela. Přerušila se mnou veškeré kontakty! No, ani se jí nedivím. Po tom, co jsem jí provedla. Z Fešáka se vyklubal pěkný pitomec! Ani jsme si s ním nic neužila. Pořád jen žvanil a žvanil!

K ničemu se neměl! Zato doma mi nastalo peklo. Manželovi totiž přišel od Soni dopis. Potom se sešli. A potom si spolu začali to, co já s Fešákem ne. Pěkně si užívali! A ani se tím netajili. Brala jsem to všechno jako zasloužený trest za svoje chování.

Zasloužila jsem si to! Ale ztrátu poctivě vydělaných peněz tedy ne. Ona mi ta potvora úplně vybílila konto! Měli jsme ho s manželem společné. Vůbec mě nenapadlo, že by mi něco tak odporného mohli udělat. Ale stalo se. Za moje peníze koupil můj manžel Soně auto!

A potom dovolenou. Úspory na zadní kolečka vzaly rychle za své. Obávala jsme se nejhoršího. Co když Soňa vymění zámek a já se už nedostanu domů? Stanu se bezdomovkyní. S malým, ještě k tomu předčasným důchodem si nepořídím ani podnájem!

Svádění se mi nepovedlo

Nezbylo, než se s prosbou o pomoc obrátit na Sonina manžela. Toho křiklouna! Jako by mě už čekal, filuta. Pěkně oblečený, čerstvě ostříhaný a navoněný. Nechtíc jsem musela uznat, že mu to sluší! Jak to, že jsem si nikdy nevšimla, jaký je to pohledný chlap?

Jak jsem si ho tak prohlížela, vloudila se mi do hlavy myšlenka na odvetu. „Nechal by se svést?“ ptala jsem se sama sebe, když mě zval dál. On ale na nic takového neměl náladu. Přiznal, že už dlouho tušil, že se něco děje!

Ale stále byl ochotný uvěřit, že Soňa má práci přes čas, koníčky a další aktivity. „Jsem všem za hlupáka! Nechtěl jsem si přiznat pravdu. Přitom jsem ji měl před nosem!“ chytal se za hlavu a ani moc nehřímal. Spíš skoro plakal, chudák jeden parohatá.

Pozval mě dál a trpělivě znovu vyslechnul. „Pěkně popořádku!“ přikazoval mi stále dokolečka a já musela líčit den za dnem. Co se vlastně stalo. Řekla jsem mu pravdu, i když nebyla pro mě moc lichotivá.

Už mám manžela i milence

Asi na něho moje upřímnost zapůsobila. A taky informace o autu, které zakoupil můj manžel jeho ženě. „No to snad ne! Nebudu nikomu za kašpara! Moje žena v cizím auto jezdit nebude!“ vykřiknul pořádně hlasitě, toho večera poprvé, naštěstí.

Společně jsme jeli k nám. Soňa seděla u mého stolu a pila kafe z mého nejoblíbenějšího hrnku. Co se dělo potom, ani nemám chuť říkat! Křikloun ji popadl kolem pasu a doslova ji odnesl pryč. Nikdo se nezmohl ani na slovo. Auto i sklíčky zůstalo doma.

Hned druhý den ráno jsem s ním jela do práce. Usmiřování s manželem mi trvalo hodně dlouho, ale povedlo se. Vždyť měl větší máslo na hlavě než já. Ale Fešáka číslo 2 jsem si přece jenom našla. Jezdím za ním novým autem. Tajně, aby mi ho nikdo nepřebral!

Eva L.,60 let, Čáslav

reklama
Související články
19.3.2023
Nabrala jsem víc, než bych chtěla. Samotnou mě to trápí. Jsem v jednom kole, manžel mi nepomůže a teď mě zradila i kamarádka. Nikdy jsem nebyla žádná Twiggy, ale byla jsem pěkná ženská krev a mlíko. Nikdy jsem si se svojí postavou moc hlavu nelámala. Teď jsem ale vysloveně nešťastná. V přechodu jsem nabrala 20 kg a jsem tak teď vysloveně tlustá. A můj manžel, místo toho, aby mě podpořil, jako j
17.3.2023
Význam psychiky a jejího vlivu na naši fyzickou kondici je vážně neuvěřitelný. Dokáže bojovat i se zákeřným nepřítelem, jakým je vážná nemoc. Jakub přichází svižným krokem. Na zádech batůžek, oblečený je do sportovního a celý jen září. Už se zase scházíme na zahrádce naší oblíbené vinárničky a říkám si, jak obrovské štěstí mě potkalo. Vždyť ještě před rokem jsem byla psychicky i fyzicky úplně n
16.3.2023
Jela jsem z návštěvy od tety. Od ní jsem odcházela na poslední chvíli a jak jsem pospíchala, aby mi poslední spoj domů neujel, nastoupila jsem omylem do jiného vlaku. S tetičkou jsme se zapovídaly více než obvykle a než jsem se nadála, bylo na čase jít na nádraží. Měla jsem koupenou zpáteční jízdenku, takže jsem si to zamířila rovnou na nástupiště a naskočila do vlaku připraveného k odjezdu.
14.3.2023
Moje Pepina byla úžasná kamarádka a žádná druhá ji nemohla nahradit. Šanci ale dostal někdo docela jiný. Rexík se spokojeně rozvaluje na mojí pohovce a kouká po mně šibalskýma očima. Na ty mě doopravdy dostal. Mluvit sice tenhle psí šibal neumí, ale jeho oči to zvládnou za něho. Sedám si vedle něj a on mi pokládá hlavu do klína. Za chvíli nám v televizi začíná seriál. Ten už jsme s Pepinou nedo
12.3.2023
Tak výjimečný muž a vzal si takovou čůzu! To mi letělo hlavou, když jsem se vracela po třetí, čtvrté schůzce s Michalem k sobě domů. Jak to, že ty mrchy mají štěstí? Je takové klišé: „Moje žena mi nerozumí.“ Kdyby něco takového řekl, vysmála bych se mu, ale on to neřekl. Až mnohem později mi začal po malých dávkách „svěřovat“, jak mu žena „ubližuje“ a on je nešťastný! Prý nevěděl, že si ve skut
Nenechte si ujít další zajímavé články
Manželská krize Jany Švandové?
nasehvezdy.cz
Manželská krize Jany Švandové?
Momentálně září Jana Švandová (75) v oblíbeném seriálu ZOO a další nabídky se jí jen hrnou. V osobním životě se jí prý ale už tolik nedaří. Říká se, že ačkoli je se svým manželem Pavlem Satoriem (73
Elegantní rapsodie v černé a zlaté
rezidenceonline.cz
Elegantní rapsodie v černé a zlaté
Základem exkluzivního stylu sofistikovaného interiéru, překypujícího tvorbou designéra Carla Donatiho, jsou jedinečné kousky, inspirované ikonickým modernistickým hnutím v architektuře a designu pod t
Putování po Labi: Od pramene až k moři…
epochanacestach.cz
Putování po Labi: Od pramene až k moři…
Putování po Labi vás dovede do překrásných míst, která stojí za to navštívit a shlédnout. Pojďme se projít alespoň k hranicím naší vlasti. Labe je jednou z největších řek i vodních cest Evropy. Jeho
Nešťastná Radka Třeštíková. Zoufalé ženy někdy tropí zoufalé hlouposti
nasehvezdy.cz
Nešťastná Radka Třeštíková. Zoufalé ženy někdy tropí zoufalé hlouposti
Od rozchodu s fotografem Tomášem Třeštíkem (45) jako by se ve spisovatelce Radce Třeštíkové (41) probudilo její divoké já. Nedávno znovu obnovila svůj profil na sociálních sítích, který v jakémsi a
Slavnostní paštika se slaninou
tisicereceptu.cz
Slavnostní paštika se slaninou
Ochutnejte drůbeží paštiku se slaninou, červeným vínem a zavařenými třešněmi. Ingredience 500 g drůběžích jater 3 velké cibule 250 g slaniny 2,5 dcl červeného vína 150 ml smetany na vaření
Umělá inteligence jako hrozba budoucnosti?
21stoleti.cz
Umělá inteligence jako hrozba budoucnosti?
Umělá inteligence (AI) dokáže usnadnit práci napříč obory. Od medicíny přes reklamu, výrobní proces až po investování na burze. Stále častěji se však setkáváme se strachem, zda se nevyplní apokalyptic
Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
iluxus.cz
Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
Ikonická řada Extreme, která se poprvé objevila téměř před dvaceti lety, se nyní vrací v novém designu. Hodinky se sportovní DNA a nezaměnitelným designem mají za úkol zdůraznit dobrodružného ducha zn
Kdy se klobouk stal symbolem stavovské cti?
epochaplus.cz
Kdy se klobouk stal symbolem stavovské cti?
„Čepici, kuklu, helmu nebo hučku?“ Ať si narazím na hlavu cokoli, jednoznačně dám najevo, co jsem zač. Nikdo se mnou nemusí promluvit ani slovo, ale přesto má hned jasno. Policista, nebo bohatá dáma?
Sen mě upozornil, že je paní Svatava v nebezpečí
skutecnepribehy.cz
Sen mě upozornil, že je paní Svatava v nebezpečí
Pracovala jsem v domově pro seniory a oblíbila si tam starou milou paní. Jedné noci se mi o ní ale zdál děsivý sen. Ukázal se jako varování. Pracovala jsem léta v domově pro senio­ry. Poznala jsem za tu dobu mnoho různých stařečků, ale jedna žena se mi zapsala do paměti nejvíce. Byla to paní Svatava. Měla jsem ji jako
Co se skrývá za létajícím mexickým přízrakem?
enigmaplus.cz
Co se skrývá za létajícím mexickým přízrakem?
Do prašné cesty jsou vytlačeny podivné otisky neznámého tvora. Se zájmem v očích je roku 1908 sleduje obyvatel mexické obce Villa García ležící 570 kilometrů severně od Mexico City.   [gal
Mrazivá předpověď: Do roku 2100 zmizí polovina ledovců na Zemi
epochalnisvet.cz
Mrazivá předpověď: Do roku 2100 zmizí polovina ledovců na Zemi
Ledovce jsou krásné a majestátní. Vytvářejí horské štíty, vyhloubily malebná údolí a mnohé jsou rájem pro lyžaře. Na jiných koncích světa poskytují tolik potřebnou sladkou vodu. Brzy se stanou jen vzp
Krůtí maso se zeleninovým salátem
tisicereceptu.cz
Krůtí maso se zeleninovým salátem
Bezchybná volba, pokud hubnete. Krůtí maso patří k nejdietnějším. Ingredience 1 cibule 1 salátová okurka 1 červená kapie 1 žlutá kapie 1 zelená kapie 5 rajčat 150 g měkkého salámu 3 vejce