SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Chtěla jsem být pro svého muže zase krásná
Chtěla jsem být pro svého muže zase krásná

Naše šťastné manželství už nebylo takové, jako kdysi. Zestárli jsme. Manžel ale dokázal okouzlit každou i navzdory svému věku. Začala jsem propadat panice.

„To je ale kočka!“ slýchávala jsem často v mládí. Vždycky jsem o sebe dbala, pravidelně cvičila, decentně se líčila a snažila se hezky oblékat. I když jsem neměla peněz nazbyt, byla jsem vždy za dámu. Vdávala jsem se v pětadvaceti.

Svého muže, který pracoval jako vysoký státní úředník, jsem milovala celou svou duší. Obdivovala jsem ho a on zase mne. Vychovali jsme spolu tři děti a mohlo nás čekat šťastné stáří – kdybych… nepropadla panice. Najednou jsem byla stará!

reklama

Můj muž sice také zestárl, ale stal se z něho elegantní prošedivělý švihák. Večery jsem seděla doma před televizí, svůj žal jsem zajídala sladkostmi a tajně utápěla v alkoholu.

Když jsem po jedné takové pohodlné zimě vylezla na jaře ven, zjistila jsem, že si nejen nemám co obléknout, ale že se nemohu skoro ani hnout. Uvědomila jsem si, že se sebou musím začít něco dělat.

Venku se udělalo hezky a já jsem dospěla k rozhodnutí, že musím začít trochu sportovat. S kamarádkou jsme začaly chodit na pravidelné dlouhé procházky.

Nejen, že jsem získala ztracenou energii a chuť do života, během pár měsíců jsem se zbavila nadváhy a byla ze mě zase „štíhlá holka“.

Styděla jsem se

Během rychlého hubnutí dostala má pleť zabrat. Nebyla už tak pružná jako za mlada. Vrásky, které se mi rýsovaly nad čelem, vypadaly jako hluboké pruhy ornice, pytle pod očima mi na kráse taky nepřidávaly.

reklama

Snažila jsem se vše zamaskovat make-upem, výsledek byl ale ještě tragičtější. Když jsem jednoho večera civěla do zrcadla, napadla mě v zoufalství spásná myšlenka. Plastická operace!

Protože jsem moderní babička, sedla jsem k počítači a začala hledat specializované kliniky v mém okolí.

„ No co, celý život jsem šetřila, proč bych si teď nedopřála trochu luxusu,“ říkala jsem si v duchu a tak tím omlouvala svou nejistotu, která mne při pomyšlení na řezání do mého obličeje provázela.

Neuplynulo ani pár dní a já už čekala v ordinaci jistého soukromého specialisty na krásu. Byla jsem nervozní. Pan doktor nebyl zrovna takový, jakého jsem si představovala.

reklama

Sám měl plno vrásek, mluvil divným přízvukem a když mi na figuríně ukazoval, co se mnou bude provádět, měla jsem pocit, že vůbec neví, o čem mluví. Když mi však sdělil, že by mohl můj zkrášlovací zákrok provést už za tři dny, neváhala jsem a souhlasila.

Málem mě zabil!

To ráno jsem nalačno dorazila do ordinace. Během chvilky jsem ležela na operačním sále a čekala na injekci, která měla uspat mé tělo. Stála nade mnou postarší zdravotní sestra a tvářila se odměřeně.

Chtěla jsem se na mnoho věcí zeptat, myšlenky se mi ale motaly v hlavě jedna přes druhou a já jsem samou nervozitou na všechno podstatné zapomněla. Zmohla jsem se na jediné – ležet a koukat. Pamatuji si to malé píchnutí – a pak už nic.

Probudila jsem se na nemocničním lůžku jednotky intenzivní péče v nedaleké nemocnici a vyděšený manžel stál u mého lůžka. Rychle jsem si sáhla na obličej a zjistila, že je ovázaný. „Proč jsem tady, co se stalo?,“ Karel jen nešťastně zavrtěl hlavou.

„Co tě to jenom napadlo, Irenko?“ S pláčem jsem se přiznala, že jsem se bála, že se mu už nelíbím, že mě nemiluje. Slzy se mu zaleskly v očích. Stiskl mi ruku a mlčel. Až po chvíli ze sebe vypravil: „Tohle už nikdy nedělej!

Byla jsi moje největší láska a tou navždy zůstaneš. V mých očích jsi stále stejná. Víš, jak jsem se o tebe bál? Málem jsi umřela.“ Jak jsem se vzápětí dozvěděla, k anastezii byla zřejmě použita příliš silná dávka a moje srdíčko to málem nevydrželo.

Nevěřila jsem vlastním uším! Došlo mi, že jsem vlastně nepodstoupila žádné předoperační vyšetření a že se mě ten plastický chirurg na nic ani nezeptal.

Už nikdy více!

Operace mých vrásek se nepovedla. Když byl totiž můj „skvělý a pečlivý“ plastický chirurg asi v polovině své práce na operačním sále, začala jsem podivně oddychovat a bylo jasné, že moje srdce situaci nezvládá. Doktor naštěstí rychle zavolal záchranku.

Pomocí léků se moje srdeční funkce vrátily zase do normálu. Když jsem však sundala obvazy ze svého obličeje, měla jsem pocit, že přede mnou stojí zrůda. Ihned jsem rozhořčeně volala lékaři, který to vše zapříčinil.

„ Moc se omlouvám, samozřejmě vám peníze vrátím a další operaci máte u mě zadarmo,“ dušoval se. Já jsem k němu však už nechtěla. „ Svůj obličej si nechám upravit jinde, o účet se doufám postaráte vy,“ řekla jsem naštvaně. Manžel s tím ale nechtěl souhlasit.

Byl ochoten mít mě doma takovou, jaká jsem byla – nepovedená hrůza! Odvezl si mě domů a byl ke mně milý a laskavý, pečlivě se o mě staral. Nakonec jsem ale za tři měsíce jela do Prahy k opravdovému odborníkovi. Druhá plastika se naštěstí povedla!

Vypadám opravdu mladší, ale kdybych věděla, co si tím způsobím, nikdy bych na takovou operaci nešla. V jednom jsem ale dnes šťastná. Vím, že by mě manžel miloval i jako starou vrásčitou babičku.

Irena N. (71), Karlovy Vary

reklama
Související články
20.3.2023
Žila jsem si už svůj poklidný život důchodkyně, když ho pěkně rozvířila neuvěřitelná náhoda. Dnes jsem ráda, že jsem ji tehdy chytla za pačesy. Sedím u svatebního stolu spolu s celou rodinou a dvěma vnoučaty. Řeklo by se, normální svatební hostina, tak o co jde? Já totiž sedím v čele toho stolu a jako čerstvá nevěsta jím společnou lžící polévku se svým manželem. První svatba v životě. Špatné
19.3.2023
Poté, co jsem ovdověla a onemocněla, jsem nedoufala, že mě ještě něco pěkného potká. Pak jsem ale našla muže, který mi vrátil smysl života! Doufám, že můj příběh poslouží vašim čtenářkám jako důkaz o všemocné síle lásky a o tom, že dokud jsme tady na světě, může se stát cokoli. Hlavní je mít pevnou vůli a víru. Vždy nás totiž může potkat krásný a hluboký cit, bez ohledu na stáří. Nic mi nesc
11.3.2023
Když šel syn Honzík do první třídy, nebylo to zrovna jednoduché období. Byla jsem na něho sama, pracovala jsem do úmoru, aby měl všechno. Bláhově jsem se domnívala, že mu fakt, že nejsme úplná rodina, dokážu uspokojivě vynahradit. Naivně jsem si předsevzala, že budu-li pracovat za dva, vydělám dost na to, abychom v ničem netrpěli nedostatkem. Byl to absolutní nesmysl. Dřepěla jsem v kanceláři n
9.3.2023
Poznali jsme se přes seznamku, ze začátku se mi jevil jako slušný muž. Vyklubal se z něj ale podvodník, který vyhledával přes internet osamělé ženy. Proto si tak střežil své soukromí. Od rána jsem byla nervózní a myslela jen na to, jestli bude skutečně tak sympatický, jak se jeví na fotografiích, které mi posílal. Od mého rozvodu s despotickým manželem uplynuly čtyři roky a už jsem moc toužila
6.3.2023
Trvalo mi celou věčnost, než jsem se zamilovala. Až v sedmnácti se mi zalíbil Tomáš, který byl můj pravý opak. Tomáš byl excentrický extrovert, já zase plachý introvert. Ale něco nás k sobě magicky přitahovalo. Když jsme spolu začali v sedmnácti letech chodit, byla to taková téměř dětská láska. Vodili jsme se za ruku, líbali se. Objížděli jsme koncerty, scházeli se s přáteli a bylo nám spolu mo
Nenechte si ujít další zajímavé články
Manželská krize Jany Švandové?
nasehvezdy.cz
Manželská krize Jany Švandové?
Momentálně září Jana Švandová (75) v oblíbeném seriálu ZOO a další nabídky se jí jen hrnou. V osobním životě se jí prý ale už tolik nedaří. Říká se, že ačkoli je se svým manželem Pavlem Satoriem (73
Elegantní rapsodie v černé a zlaté
rezidenceonline.cz
Elegantní rapsodie v černé a zlaté
Základem exkluzivního stylu sofistikovaného interiéru, překypujícího tvorbou designéra Carla Donatiho, jsou jedinečné kousky, inspirované ikonickým modernistickým hnutím v architektuře a designu pod t
Putování po Labi: Od pramene až k moři…
epochanacestach.cz
Putování po Labi: Od pramene až k moři…
Putování po Labi vás dovede do překrásných míst, která stojí za to navštívit a shlédnout. Pojďme se projít alespoň k hranicím naší vlasti. Labe je jednou z největších řek i vodních cest Evropy. Jeho
Nešťastná Radka Třeštíková. Zoufalé ženy někdy tropí zoufalé hlouposti
nasehvezdy.cz
Nešťastná Radka Třeštíková. Zoufalé ženy někdy tropí zoufalé hlouposti
Od rozchodu s fotografem Tomášem Třeštíkem (45) jako by se ve spisovatelce Radce Třeštíkové (41) probudilo její divoké já. Nedávno znovu obnovila svůj profil na sociálních sítích, který v jakémsi a
Slavnostní paštika se slaninou
tisicereceptu.cz
Slavnostní paštika se slaninou
Ochutnejte drůbeží paštiku se slaninou, červeným vínem a zavařenými třešněmi. Ingredience 500 g drůběžích jater 3 velké cibule 250 g slaniny 2,5 dcl červeného vína 150 ml smetany na vaření
Umělá inteligence jako hrozba budoucnosti?
21stoleti.cz
Umělá inteligence jako hrozba budoucnosti?
Umělá inteligence (AI) dokáže usnadnit práci napříč obory. Od medicíny přes reklamu, výrobní proces až po investování na burze. Stále častěji se však setkáváme se strachem, zda se nevyplní apokalyptic
Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
iluxus.cz
Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
Ikonická řada Extreme, která se poprvé objevila téměř před dvaceti lety, se nyní vrací v novém designu. Hodinky se sportovní DNA a nezaměnitelným designem mají za úkol zdůraznit dobrodružného ducha zn
Kdy se klobouk stal symbolem stavovské cti?
epochaplus.cz
Kdy se klobouk stal symbolem stavovské cti?
„Čepici, kuklu, helmu nebo hučku?“ Ať si narazím na hlavu cokoli, jednoznačně dám najevo, co jsem zač. Nikdo se mnou nemusí promluvit ani slovo, ale přesto má hned jasno. Policista, nebo bohatá dáma?
Sen mě upozornil, že je paní Svatava v nebezpečí
skutecnepribehy.cz
Sen mě upozornil, že je paní Svatava v nebezpečí
Pracovala jsem v domově pro seniory a oblíbila si tam starou milou paní. Jedné noci se mi o ní ale zdál děsivý sen. Ukázal se jako varování. Pracovala jsem léta v domově pro senio­ry. Poznala jsem za tu dobu mnoho různých stařečků, ale jedna žena se mi zapsala do paměti nejvíce. Byla to paní Svatava. Měla jsem ji jako
Co se skrývá za létajícím mexickým přízrakem?
enigmaplus.cz
Co se skrývá za létajícím mexickým přízrakem?
Do prašné cesty jsou vytlačeny podivné otisky neznámého tvora. Se zájmem v očích je roku 1908 sleduje obyvatel mexické obce Villa García ležící 570 kilometrů severně od Mexico City.   [gal
Mrazivá předpověď: Do roku 2100 zmizí polovina ledovců na Zemi
epochalnisvet.cz
Mrazivá předpověď: Do roku 2100 zmizí polovina ledovců na Zemi
Ledovce jsou krásné a majestátní. Vytvářejí horské štíty, vyhloubily malebná údolí a mnohé jsou rájem pro lyžaře. Na jiných koncích světa poskytují tolik potřebnou sladkou vodu. Brzy se stanou jen vzp
Krůtí maso se zeleninovým salátem
tisicereceptu.cz
Krůtí maso se zeleninovým salátem
Bezchybná volba, pokud hubnete. Krůtí maso patří k nejdietnějším. Ingredience 1 cibule 1 salátová okurka 1 červená kapie 1 žlutá kapie 1 zelená kapie 5 rajčat 150 g měkkého salámu 3 vejce