Zachráníme naše manželství?

Total
1
Shares

Manžel mi byl nevěrný s tou největší kozou z okolí. Oplatila jsem mu to už několikrát. On o tom sice neví, ale já z toho mám dobrý pocit satisfakce.

S Hynkem jsem byla v manželství téměř třiadvacet let, když jsem zjistila, že mi je manžel nevěrný. Nejhorší bylo, že jeho milenkou byla barmanka Irenka z naší hospody. S tou, která „nedala“ jen tomu, kdo si neřekl. Avšak místo toho, abych si to s ním vyříkala, dala jsem na radu kamarádky a našla si milence.

Láska si nevybírá

Když jsme se s manželem dali dohromady, nikdo nevěřil, že nám to spolu vydrží. Mezi kamarády jsme měli přezdívku Kráska a zvíře. Já si mohla vybírat, zatímco manželovi říkali Žabák. Doháněl to ale svojí povahou. Byl milý, přátelský, vtipný, chytrý, měl charisma. V každé společnosti byl tím, kdo ostatní bavil. A to mu vydrželo…

Pojala jsem podezření

Vzali jsme se, protože jsme museli. Byla jsem totiž těhotná. Tři měsíce po svatbě se nám narodila krásná holčička Anežka. Tři roky doma utekly jako voda a já se těšila do práce. Potřebovala jsem změnu. Zaměstnání jsem si ale moc neužila. Anežka byla věčně nemocná a já s ní musela být doma. Ještě že nás manžel dokázal uživit. Tak běžel jeden rok za druhým. A co čert nechtěl, začala jsem mít jednoho dne podezření, že je manžel nějak podezřele často dlouho v práci. A nenapadlo mě nic lepšího než mu prolustrovat mobil.

Kamarádka měla na věc svůj názor
Pochopitelně jsem našla žhavé sms zprávy, a ještě k tomu od Irenky. Její smích mořské hyeny se nese z hospody městem každý den i v době nočního klidu. Ani neměl potřebu je vymazat. Tak nevím, jestli mi tak věřil, nebo mě pokládal za hloupou, že si ničeho nevšimnu. Moje první reakce byla – rozvod! Pak se mi to ale rozleželo. Když to skončí, odpustím mu, pokusím se zapomenout a půjdeme dál. Třeba je nějaká vina i na mé straně. Svěřila jsem se kamarádce, sama měla stejnou zkušenost, a ta mi řekla, že rozvést se umí každý blbec. Vždyť, kdo je dneska věrný? To, že se manžel zapomněl, není přece žádná tragedie. Řekla mi, ať si to zkusím sama a aspoň si budeme kvit.

Sympatický kolega

Přišlo mi to šílené, rozhodně jsem neměla v úmyslu někde někoho sbalit. Ale nejspíš ze mě vyzařovala nějaká zvláštní energie, jako že jsem k mání, protože se chytil Martin – kolega v práci. Zatím jsme se vždycky jen pozdravili. On ale nějak vycítil příležitost, dal se se mnou do řeči a proč jsem prý taková smutná. A já blbka se rozbrečela…

Milenec z práce

Martin mě pozval do kavárny, ať mu všechno povím. Pravdu jsem mu neřekla, styděla jsem se, jen jsem se svěřila, že doma mi to neklape. Byla jsem jako omámená a taky zmanipulovaná pomstychtivou kamarádkou, která svému manželovi zahýbala už několik let, a toužila mít nejspíš chápající spolupachatelku. A tak se ze mě a kolegy stali milenci.

Takhle to nejde věčně

Bylo to s ním hezké, ale rozhodně ne tak jako s mým mužem. Cítila jsem zadostiučinění, že jsem se manželovi pomstila za jeho nevěru. Nejdříve jsem se styděla, ale i přesto jsem se s milencem scházela dál. Byl rozvedený, mohli jsme chodit k němu. Náš vztah trvá dodnes – už dva roky. Nemiluji ho, ale je mi s ním hezky, s ním zapomenu na manželovu nevěru. Ale říkám si, jestli bych to neměla ukončit a udělat si doma raději pořádek. Myslím si, že jedině upřímnost může naše manželství s Hynkem zachránit.

Blanka F. (47), Chomutov

Také se vám může líbit

Vyznání po letech

Snad se jednou dočkám, říkala jsem si. Přece nemůže být tak slepý, aby neviděl, že ho miluji. Potkali jsme se na vysoké škole, vlastně až na jejím konci. Roman mě hned zaujal…
Zobrazit

Seladon z kolonády

Do lázní jsem si vyrazila léčit záda, nervy i bolavé srdce. Ale takovou lázeňskou kúru, jakou jsem dostala, bych přála každému. Dovolte, abych se vám představila. Rozvedená šedesátka, celý život pracující…
Zobrazit