Domů     Šéfové jsem vyhlásila válku
Šéfové jsem vyhlásila válku

K narozeninám jsem si nadělila plastiku a moje šéfová mi to nedokázala odpustit. Zasedla si na mě a nic jí nebylo dobré. Nezbylo, než s ní začít bojovat!

Měla jsem pověst hodné ženské, která je vždycky ochotná pomoct. Dost jsem si na tom zakládala, vždyť mě k tomu naši vedli už od dětství. Tatínek vždycky říkal, že známky ve škole jsou sice důležité, ale mnohem důležitější je, jakým se stanu člověkem.

To samé jsem po letech vtloukala do hlavy i vlastním dětem a potom i vnoučatům. Vždyť, k čemu je vzdělání bez slušného vychování a hlavně dobrého srdce!

S každým jsem dobře vycházela

Myslím, že díky vstřícnosti a empatii jsem neměla s nikým žádné zásadní problémy. Spolužáci ve škole na mě byli hodní, přestože jsem zrovna nevynikala krásou ani intelektem. Učila jsem se dost průměrně a byla ráda, když jsem se vyučila zahradnicí.

To mě moc bavilo. Kytičky a bylinky, stromky a taky třeba pěstování sazeniček. Neznala jsme nic hezčího, než když z malého semínka vyrostla nádherná květina! Když jsem se vdala a měla děti, můj život nabral trochu jiný směr.

Vše jsem podřídila rodině a vyplatilo se mi to. Z dětí vyrostli slušní lidé a můj manžel mě také nikdy nijak nezklamal. Nebyl to sice nějaký Romeo, ale pomáhal mi a byl oporou.

Společně jsme se postarali i o jeho nemocné rodiče a pár let před zaslouženým odpočinkem konečně nastal čas, kdy bych si mohla trochu oddychnout. „Tak co, nenudíš se, Štěpánko, když přijdeš z práce?“ nahodila moje kamarádka Petra jednou u kávy se šlehačkou.

Kamarádka šla na plastiku

Seděly jsme, jako každý čtvrtek, v místní cukrárně a dávaly si stále to samé. Onu kávu a taky čokoládový dort, který byl vyhlášený široko daleko. Kamarádčina otázka mě trochu udivila. Proč bych se měla nudit?

Prostě jsme po příchodu z práce zapnula televizi, spokojeně se uvelebila a vychutnávala kýženého nicnedělání. Ona ale měla důvod, proč se mě zeptala. Chystala se totiž na plastiku obličeje a snažila se mě přemluvit, abych šla s ní.

Abych se také nechala trochu vylepšit. „Prosím tě, na to já nejsem. Taková hloupost!“ oponovala jsem jí, ale ona nedala pokoj. Vylíčila mi, jak se budu skvěle cítit a jak se mi zvedne konečně sebevědomí.

Prý jsem na všechny hodná jen proto, že trpím komplexem méněcennosti! Nevěděla jsem, zda se urazit, nebo smát. Já a nějaký komplex? Jak na to ta holka přišla? Znaly jsme se od dětství, bývaly jsme spolužačky ve škole, i když každá v jiné třídě. Už tehdy byla Petra taková dračice a já tichá šedá myška.

Šla jsem taky a nelitovala

Doma jsem musela o našem rozhovoru stále přemýšlet. Co když má Petra nakonec pravdu? Zavedla jsem na tohle téma hovor s manželem. Skoro se na mě ani nepodíval. Jen pokrčil bez zájmu rameny a zamručel:

„Pro mě za mě, dělej si, co chceš.“ Jeho nezájem mě přesvědčil daleko rychleji, než naléhavé Petřino přemlouvání. „Vlastní manžel už o mě nestojí. Nechám se vylepšit a ukážu mu, co ve mně je!“ rozhodla jsem se a hned zavolala kamarádce, aby mě také objednala.

Na cenu jsem nehleděla. Celý život jsme si nic nedopřála a tak si to teď vynahradím! Plastika obličeje dopadla lépe, než jsem se odvážila doufat. Vypadal jsem opravdu mladší snad o deset, možná i víc let!

S Petrou jsme si ještě nakoupily nové oblečení a taky změnily barvu vlasů. Ze mě se stala blondýna a z ní zrzka. Nepoznaly by nás ani vlastní matky, kdybychom nějaké ještě měly…Manžel byl mým novým vzhledem naprosto okouzlen.

Obletoval mě a udělal, co mi na očích viděl. Náš manželský život dostal nový náboj a já si připadala jako novomanželka.

Šéfka mi záviděla

Byla to moje nejkrásnější dovolená, přestože strávená doma! Musela jsem si totiž vzít týden volna, než mi zmizí z tváří otoky a modřinky. Těšila jsme se na návrat do práce. Co mi budou kolegyně říkat? A poznají mě vůbec?

Celá natěšená jsem v pondělí ráno čekala na svém místě v zahrádkářství a radovala se z pochvalných komentářů. Všichni mi to přáli a chválili mě! Tedy, všichni až na moji šéfovou. Měla jsem ji vždycky ráda a uznávala její řídící schopnosti.

Vše uměla zorganizovat a se vším si dokázala poradit. Teď na mě zahlížela, jako bych něco provedla. „No, Štěpánko, vy ale vypadáte! To jste měla ve svém věku zapotřebí?“ zeptala se mě štiplavě a od té doby už na mě nepromluvila.

Zato práce mi přibylo ještě týž den. Musela jsem dělat to, co doposud jen chlapi nebo učni. Tahala jsme pytle se zeminou, ryla záhony a kydala chlévskou mrvu určenou ke hnojení. Domů jsem chodila sedřená a unavená. „Musíš se jí vzepřít! Vyhlásit válku!

Zlikvidovat ji jako malinu!“ domlouvala mi Petra, když jsem jí líčila svoje pracovní trable.

Rozpoutala jsem válku bez vítěze

Samozřejmě přeháněla, jako vždy. Ale v podstatě měla pravdu. Takhle to už to dál nešlo. Šéfka by mě úplně odrovnala! Dalšímu těžkému úkolu jsme se vzepřela.

Odmítla jsem tahat těžké kameny na skalku, a když mi vynadala, ocitovala jsem jí Zákoník práce, kterého mi Petra kousek vytiskla. Moc dobře tušila, že ho upotřebím.

Potom jsem se s šéfkou pohádala kvůli ochranným rukavicím, které mi odmítla vydat a potom si na ní šla rovnou stěžovat. K šéfovi na ředitelství. Koukal na mě dost nechápavě, protože takhle bojovnou mě neznal. Ale dal mi za pravdu a slíbil „nápravu“.

Neuplynul den, kdybychom my dvě nebyly v sobě. Hádky a urážky, ne nijak sprosté, spíš jen štiplavé, lítaly vzduchem jako vosy. Jako jedovaté šípy! Rozpoutala jsem válku, která neměla vítěze. Připadal jsem si jako na bojišti. Vyhraje ten, kdo přežije! „Štěpánko, nenecháme toho už?“ zeptala se mě jednou šéfka.

Zbývají mi ještě prsa

V ruce držela nějaký dopis z ředitelství. Dostala prý nějakou důtku, či co! Odsekla jsem, že já si nezačala. Přikývla a souhlasila: „Já vím. Prostě jsem záviděla! Nikoho nemám a krasavice také zrovna nejsem.

A potom si přijdete vy a vypadáte jako nějaká filmová hvězda!“ Její upřímnost mě skoro dojala. Můj vztek byl ta tam. Ta ženská byla chudák! A tak jsem jí navrhla, aby na tu plastiku šla taky. Proč ne? Proč si neudělat radost?

Dokonce jsem jí slíbila, že ji doprovodím. Toužila jsem totiž ještě po hezkém poprsí. Malém, ale pevném. A tak jsme si společně našetřily a na ta vylepšení šly společně. Ona omládla a já se konečně dočkala toho, co mi příroda odepřela. V nových růžových montérkách nám to oběma ve skleníku náramně sluší!

Štěpánka P. (55), Prostějov

reklama
Související články
20.5.2024
Dnes se se soukromými vysokými školami roztrhl pytel. Získat titul už není tak obtížné jako kdysi, kdy vysokou studovali opravdu jen ti nejnadanější. Když nejmladší kolegyně odcházela na mateřskou, sháněli jsme někoho na zástup. Jednou přišel vedoucí provozu s tím, že sehnal mladou a nadějnou zaměstnankyni. Dost nás to překvapilo, protože do personálních věcí se nikdy nepletl. „Je mladá, ještě
20.5.2024
Důvěřovala jsem mu a o jeho slovech nikdy nepochybovala. Nedůvěra se mě zmocnila až poté, co mi nalila jed do žil moje nejlepší kamarádka. O nějaké nevěře jsem vůbec nikdy nepřemýšlela. Ani o svojí, natož o manželově. Nebyl sebemenší důvod. Byl to takový můj méďa do nepohody. Moc krásy nepobral, ale o to víc jsem ho měla ráda. Byl takový retro Pěkně vypasené bříško, pleš začesaná trochou
19.5.2024
Milovala jsem sport. Nehledě na to, že jsem byla v pokročilém stadiu těhotenství, rozhodla jsem se jít na kolečkové brusle. Otěhotněla jsem ve dvaceti, ale tehdejší přítel mě opustil. Rozhodla jsem se dítě si nechat, i za předpokladu, že s ním zůstanu sama. Měla jsem dost přátel a rodiče. Na miminko se všichni těšili. „Postaráme se o tebe i o malé,“ ubezpečovali mě máma s tátou. „Ale musíš na s
18.5.2024
Mámin nový partner Bohouš mi dohazoval nápadníky a náramně se tím bavil. Bylo to trapné, a tak jsem se mu trošku pomstila. Máma celá zářila, tvrdila, že našla lásku. Upřímně jsem jí to přála. Táta nestál ani za fajfku tabáku a od doby, kdy mu spakovala kufry, nenašla nikoho, kdo by ji zaujal. Až teď, kdy jí bylo necelých sedmdesát. Nicméně po boku toho chlapíka rozkvetla a omládla, vypadala ne
17.5.2024
Pokaždé, když někde něco vezmu, stydím se za to a slibuji sama sobě, že to bylo naposledy. Ale příště to udělám zase. Je to jako droga! Ani nevím, kdy to přesně začalo, myslím, že na střední škole, když jsem jednou nechtěně nezaplatila v samoobsluze kus salámu. Nikdo mě nechytil! Zmocnil se mě zvláštní pocit, takové blaho, že se mi povedlo ušetřit. Jako studentka jsem měla málo peněz a najed
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Naberte inspiraci na jižní Moravě
epochanacestach.cz
Naberte inspiraci na jižní Moravě
Kraj, který proslavilo skvělé víno, honosné hrady a romantické zámky. Malebnou krajinou se vine nespočet cyklostezek a turistických cest. Pokud už znáte Pernštejn i Vranov nad Dyjí a zahrady lednického zámku jste prošli křížem krážem, přijeďte letos za novinkami a neobjevenými skvosty. Jižní Morava si jich má nepřeberně, nudu nepoznáte! Že víno ochutnáte jen o
Průlomová studie: Mezi autoimunitními poruchami a defekty zubní skloviny existuje souvislost
21stoleti.cz
Průlomová studie: Mezi autoimunitními poruchami a defekty zubní skloviny existuje souvislost
Mezinárodní výzkumný tým, jehož součástí byli vědci z Českého centra pro fenogenomiku a laboratoře transgenních modelů nemocí Ústavu molekulární genetiky AV ČR v centru BIOCEV, odhalil nové poznatky o
Lovci duchů v ČR: S kým se jim podařilo navázat kontakt?
enigmaplus.cz
Lovci duchů v ČR: S kým se jim podařilo navázat kontakt?
Takzvaní lovci duchů se rozhodně nevyskytují pouze v hororových filmech. Své vyšetřovatele nadpřirozených jevů má i Česká republika a mnoho z nich je na svých lovech pravidelně úspěšných. Co nebo koho
Odstavený vlak lákal ke spánku
skutecnepribehy.cz
Odstavený vlak lákal ke spánku
Vlak měl zpoždění, a tak jsem si zkrátila čekání v odstaveném vagonu. Usnula jsem a probral mě vlak, když se dal do pohybu. Vracela jsem se pozdě večer od kamarádky, čekala mě ještě cesta vlakem. Na setmělém nádraží jsem se dozvěděla, že má nemalé zpoždění. Byla mi zima a únavou jsem pomalu ani neudržela hlavu. Měla jsem náročný den,
Pád Antiochie: Křižáci si město podmanili díky lsti
historyplus.cz
Pád Antiochie: Křižáci si město podmanili díky lsti
Nepřestali doufat, že dokážou Antiochii vyhladovět. Bohemund z Tarentu však s názorem ostatních křižáckých velitelů nesouhlasí. Věří, že mohou město dobýt mnohem dříve a pohodlněji – lstí. Normanský dobrodruh neztrácí čas a mezi obránci získává spojence, který křižákům pomůže dostat se za hradby! Do Byzantské říše vtrhli ve druhé polovině 11. století z východu seldžučtí
Touží Denisa Nesvačilová po miminku?
nasehvezdy.cz
Touží Denisa Nesvačilová po miminku?
Stále nemůže najít toho pravého. Hvězda seriálu ZOO Denisa Nesvačilová (32) byla naposledy vášnivě zamilovaná do scenáristy Petra Kolečka (40), ale ten jí bohužel zlomil srdce. Herečka se však svého s
Bábovka se zakysanou smetanou
tisicereceptu.cz
Bábovka se zakysanou smetanou
Vláčná bábovka se hodí jako zákusek po nedělním obědě nebo jako sváteční snídaně. Potřebujete 4 vejce 1 hrnek cukru krupice 2 hrnky polohrubé mouky 1 prášek do pečiva 1 kelímek (200 g) zakys
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Hostina z lesa
iluxus.cz
Hostina z lesa
Restaurant Deer v Michalské ulici, jen pár kroků od Staroměstského náměstí, se těší velké oblibě. Příjemný interiér, profesionální servis a dechberoucí pokrmy, které připravuje šéfkuchař Lubomír Dolej
Rychlá a zběsilá jízda Paula Walkera: Od hvězdy k tragickému konci
epochaplus.cz
Rychlá a zběsilá jízda Paula Walkera: Od hvězdy k tragickému konci
Paul Walker, milovník rychlých aut a hvězda série Rychle a zběsile, tragicky zahynul při autonehodě v roce 2013. Jeho život byl plný adrenalinu, filmových úspěchů i charitativní činnosti.   Hvězda série filmů Rychle a zběsile umírá dne 30. listopadu 2013. Se svým známým, automobilovým závodníkem Rogerem Rodasem, opouští akci pořádanou Walkerovou charitou na pomoc obětem
Evropští šamani současnosti: Kde se s nimi můžete potkat?
epochalnisvet.cz
Evropští šamani současnosti: Kde se s nimi můžete potkat?
Šaman jako prostředník mezi světem nadpřirozena a lidmi nás spojuje s nejstaršími obdobími prehistorie. Z hlediska geografie byl šamanismus původním náboženstvím sibiřských národů. Brzy se však dostává i do našich končin, třeba do Uher, kde se i v pozdním středověku nacházeli šamani-táltosové. Existují a působí na našem kontinentu dodnes? Muž oslovovaný jako táltos právě odložil malý bubínek,
7 tipů, jak probudit metabolimus
nejsemsama.cz
7 tipů, jak probudit metabolimus
Zrychlit metabolismus při hubnutí je snazší, než si myslíte. To je cesta, jak začít hubnout a zhubnout! Jak tedy zrychlit metabolismus, aby více spaloval? Po třicítce u žen klesá rychlost metabolismu o pět procent. To znamená pomalejší spalování a zvyšování váhy. Ale nemusí tomu tak být. Existují způsoby, jak metabolismus nastartovat a znovu dostat do vyšších obrátek. Existuje hned sedm tipů, které