Domů     Moje snacha lže a krade
Moje snacha lže a krade

Ta ženská mi nebyla sympatická od samého začátku. Vybral si ji ale můj syn, tak jsem se to snažila nějaký čas respektovat. Donekonečna to ale nejde.

Už jsem sahala po telefonu, že zavolám policii. Včas jsem se ale zarazila. Co jim asi tak řeknu? Kde mám nějaké pádné důkazy? Co když se to pak všechno obrátí proti mně? Můj syn Marek mi určitě zase nebude věřit a obviní mě z toho, že na Irenu nasazuju.

Jenže, co tedy mám dělat? Stojím před svopu šperkovnicí a v ní naprosto prokazatelně chybí několik nejcennějších kousků. Nádherný perlový náhrdelník po mé babičce a dva zlaté náramky.

Co si prý myslím

Před čtrnácti dny jsem odjela na poznávací zájezd a poprosila syna, aby mi vybíral poštu a zaléval kytky. Nebydlíme totiž daleko od sebe. Stačí, když půjde vyvenčit jejich psa a cestou to vezme přes můj byt.

Ani vesnu mě tehdy nenapadlo, že do mého bytu pošle místo sebe, svou ženu. Ta byt zřejmě pěkně prošmejdila a vzala si, co potřebovala. Nebylo by to poprvé.

Pěkně vychytralá Irenka

Když mi tehdy Marek oznámil, že by rád přijel k nám na chatu i se svou novou slečnou, byla jsem moc ráda. Těšila jsem se na ně. Zvědavostí jsem nemohla ani dospat.

Zdálo se mi totiž, že má náš kluk na děvčata trochu smůlu a netoužila jsem po ničem jiném, než aby si konečně našel tu pravou. Jenže Irena to bohužel nebyla.

Hned jak jsem se na ni podívala, moje intuice zapracovala a já před sebou uviděla pěkně prohnanou holku.

Brali se prý z lásky

Jenže můj syn to viděl jinak. Řekl mi, že je hrozně zamilovaný, že Irenka je jeho životní láska a že se vezmou. Moje pocity považoval za bezpředmětné. Prý se chovám přirozeně jako každá matka, která na partnerku svého syna žárlí.

Prý Irenku vůbec neznám a nemám ani tušení, jak skvělá je. Nemělo tedy smysl dál něco říkat. Snažila jsem se alespoň, aby si udělali předmanželskou smlouvu. Ale i s tím jsem tvrdě narazila. A tak jsme měli svatbu.

Najedli se, napili se…

Na svatbu dorazil celý houf Ireniných příbuzných. Už to samo o sobě byl velký zážitek. Když pak vzali útokem pohoštění a lili do sebe všechen alkohol, který byl k dispozici, říkala jsem si, že takhle přesně jsem si Irenino rodinné zázemí představovala.

Nejprve se zuřivě pohádali její rodiče. Pak pod vlivem alkoholu padla i nějaká ta facka mezi nějakými strýci. Zavolala jsem si s manželem taxi a dál už jsme to neřešili.

Snažili jsme se hodně

Kvůli Markovi a také dítěti, které bylo na cestě, jsme se s manželem snažili udržovat s naší snachou dobré vztahy. Když jsme po ní nic nechtěli, ani ji v ničem takzvaně nepoučovali, šlo to.

Bylůa to dobrá komediantka a před Markem dokázala vždy sehrát neuvěřitelné divadlo. Samý úsměv, objímaní, maminko, jak mi důvěrně říkala, se,, maminko tam. Stejně tak si snažila otočit kolem prstu mého manžela, kterému říkal, kvůli našemu vnukovi, dědo.

A na to můj muž slyšel. Vnoučka totiž miloval a byl velice pyšný dědeček.

Neustálé lhaní

To, že si snacha dost často vymýšlí, jsem věděla od samého začátku. Postupně ale ty její lži nabývaly na velké intenzitě. Nejprve lhala o tom, odkud má třeba ten krásný, ale od prvního pohledu dost drahý svetr. Bez rozpaků řekla, že si ho koupila.

Poprvé, i podruhé jsem tomu i uvěřila. Pak jsem si ale uvědomila, že ze svého platu si těžko něco tak druhého může dovolit. Bylo jasné, že jí to koupil syn. Proč ale to lhaní. Je přece její manžel a když na takové dárky má, tak proč ne?

Jenže Irena mlžila naprosto ve všem. Nejen ohledně financí.

Lhala i Markovi

Snacha lhala i Markovi. Především o tom, kde byla a s kým. Nemyslela jsem si, že má snad nějakého milence, kterého tají. Snad si jen tak chtěla dokazovat, že si prostě může dělat co chce a nikomu to nemusí vysvětlovat. Nebo nevím proč.

Každopádně to nebylo normální a vznikaly z toho mezí ní a mým synem zbytečné konflikty.

Hodinky po tátovi

Při jedné rodinné oslavě u syna doma, se ztratily hodinky, které jsem měla na památku po tátovi a které jsem mu dala. Byla to neskutečná záhada. Prostě nikde nebyly a nakonec všichni došli k závěru, že je malý Tomášek, můj vnuk, někam zastrčil.

„Časem se určitě najdou, maminko.“ Uklidňovala mě snacha a líbezně se na mě přitom usmívala. Samozřejmě se hodinky dodnes nenašli. Postupně se tak u nás doma ztratilo i několik dalších věcí.

Případ „karta“

Jednou přiběhla Irenka k nám domů s pláčem. Prý jí někdo okradl a z platební karty jí zmizela celá výplata. Byla v té době doma sama s naším vnukem. Marek byl zrovna na nějaké služební cestě.

Vypadalo to, že snad nebudou mít s vnoučkem ani na jídlo, než se Marek vrátí. Manžel nezaváhal ani na chvíli a ihned snachu „založil“. Nebylo to poprvé ani naposled. Věděla jsem, že nám snacha lže a jen z nás tahá peníze, ale nedokázala jsem jí to říct do očí.

Už také kvůli mému manželovi, který měl pocit, že takto pomáhá ne snaše, ale vnukovi.

Nevím, co mám dělat

Ovšem ta poslední „krádež“ je zatím ze všeho nejhorší. Nevím, co s tím náhrdelníkem po mé babičce, chce Irena dělat. Nosit ho nemůže. Možná ho prodá, možná si ho i s náramky schová na horší časy. Jsem bezmocná.

Když to řeknu synovi, neuvěří mi a ještě se pohádáme. Bude mi tvrdit, že na Irenu neprávem pořád nasazuji. A manžel, ten si nechce snachu rozhněvat. Už jednou nám naznačila, že bychom také vnoučka nemuseli vůbec vídat. A to by bylo hrozné.

Alžběta K. (56), Praha

reklama
Související články
1.12.2023
Bylo mi už sedmnáct let a naši si mysleli, že jsem velká holka a že mi proto jejich rozvod nebude už tolik vadit. Ale to se velice spletli. Kdybych psala dopis Ježíškovi, jako jsem to dělávala, když jsem byla malá, napsala bych tam, že si přeji jediný dárek: mít tátu na Štědrý den doma. Ale byla jsem už velká, sedmnáctiletá, a dospělí se bůhvíproč domnívali, že se s jeho odchodem vyrovnám. Slyš
30.11.2023
Jak asi vypadá naše teta Anna? Znala jsem ji jen z fotografií, protože se s mámou kdysi pohádala a od té doby spolu nemluvily. V naší rodině panoval rozkol jako hrom, v hlavní roli s tetou Annou. Když jsem se kohokoli, babičky, dědy nebo třeba strejdy Tondy zeptala na tetu Annu, pokaždé opatrně zdvihli obočí, vzdychli si a zanaříkali: „No jo, to je ta dávná, nešťastná věc.“ Nikdo se neobtěžo
22.11.2023
Kubíčkův vztah ke mně mi imponuje, i když mají jeho rodiče obavy, že to už přehání. Místo přítelkyně se zabydlel u mne – své milující babičky. Můj milovaný nejstarší vnouček byl vždycky moc hodný, tichý, slušný a mluvil jen spisovně. S manželem jsme si říkali, že ho dcera se zetěm dobře vychovali. Když dostudoval a začal pracovat, byli jsme rádi, že z domova nikterak nepospíchal. A nás, prarodi
21.11.2023
Moje sestra Renata byla vymodlené dítě, narodila se, když mně bylo 14 let. Neměly jsme k sobě vztah, ačkoli jsem se musela postarat. Byla divoká, někdy i zlá. Stále to ale omlouvám tím, že se narodila rodičům později a moc si je, bohužel, neužila. Proč jsem si to ale měla odtrpět já? Když mi bylo osmnáct let, odstěhovala jsem se od rodiny. Chodila jsem tehdy s Markem, který bydlel ve větším rod
18.11.2023
Byla mi vždy vzorem. O hodně chytřejší, hezčí a úspěšnější. Potom ji okouzlil charismatický muž a vyloudil z ní veškerý majetek včetně bytu. Už od dětství jsem k ní vzhlížela. A taky se ji snažila napodobovat. V mých očích byla vždycky dokonalá, nejlepší sestra ze všech! Měla jsem totiž ještě další dvě. Také jsem je měla ráda, ale Jiřinu jsem prostě zbožňovala. Pečovala o manžela Tatínek
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kolik nakonec zaplatí za drbání na zádech?
nasehvezdy.cz
Kolik nakonec zaplatí za drbání na zádech?
Bývalá osobní asistentka Graham Chase Robinson, která pracovala před čtyřmi lety pro Roberta De Nira (80), svého chlebodárce žaluje. Tentokrát nejde o obvinění ze sexuálního deliktu, ale o krutou d
GOLDBERGH GO BIG OR GO HOME: nová kolekce snow couture
iluxus.cz
GOLDBERGH GO BIG OR GO HOME: nová kolekce snow couture
Lyžařský ráj David Sport představuje snow couture kolekci luxusní značky GOLDBERGH, kterou si díky jedinečnému stylu, špičkové kvalitě a dokonale funkčnímu zpracování oblíbila i řada módních osobností
Obíhá Zemi mimozemský satelit?
epochalnisvet.cz
Obíhá Zemi mimozemský satelit?
Na oběžné dráze Země je v posledních letech dost rušno. Pohybuje se po ní totiž již několik tisíc satelitů. Podle záhadologů má být jedním z nich také Black Knight, tedy Černý rytíř. Na nebi byl údajn
VÁNOČNÍ JARMARK.
epochanacestach.cz
VÁNOČNÍ JARMARK.
Tradiční vánoční jarmark v Mnichově Hradišti s bohatou nabídkou vánočních dárků a pochutin ve stáncích se uskuteční 9. prosince na Masarykově náměstí. Můžete očekávat pestrý kulturní program místních škol, spolků a kapel na pódiu před budovou radnice. http://mnhradiste.cz
Modrá krev ostrorepa: Drahocenná surovina biomedicíny v ohrožení?
21stoleti.cz
Modrá krev ostrorepa: Drahocenná surovina biomedicíny v ohrožení?
„Každý muž, žena, dítě a domácí zvíře na této planetě, které užívá lékařské služby, je spojeno s ostrorepem,“ připomíná profesor zoologie Win Watson z UNH. Zatímco poptávka po modré, antibakteriální k
Vymění ho za tanečníka?
nasehvezdy.cz
Vymění ho za tanečníka?
První malé neshody se mají objevovat v manželství herce ze seriálu Pod hladinou Marka Adamczyka (35) a snowboardistky Evy Adamczykové (30). Rivalita v taneční show StarDance jim prý ve vztahu nedělá
Pohádkový poklad bývalého benediktinského kláštera: Bude někdy skutečně nalezen?
enigmaplus.cz
Pohádkový poklad bývalého benediktinského kláštera: Bude někdy skutečně nalezen?
Bývalý bohatý benediktinský klášter Opatovice nad Labem byl vypleněn v listopadu 1415 Otou z Bergova a Janem Měšteckým z Opočna. Přestože hlavní poklad, přísně střežený v klášterním podzemí, přes vešk
Byla jsem až moc sobecká
skutecnepribehy.cz
Byla jsem až moc sobecká
Spíš o tom čteme. Jak někdo neuměl stárnout s noblesou. Já to neviděla, dokud mne všichni neopustili. Jsem žena a ty se chtějí vždy líbit. Nepatřila jsem však mezi ty dámy, které by ve dvaceti nebo i ve třiceti šílely z prvních vrásek. Zde mám genetickou výhodu, v podstatě až ve čtyřiceti jsem si všimla, že tam
Záhadní jezuité v Čechách: Nelegální majetek se v Klementinu nenašel, ale provázela je špatná pověst
epochaplus.cz
Záhadní jezuité v Čechách: Nelegální majetek se v Klementinu nenašel, ale provázela je špatná pověst
Muž v černém hábitu zaklepe na dveře malého zednického domku kousek od Vltavy. Když se z nitra ozve rozpačitá pobídka ke vstupu, vezme za kliku. Cizinec sáhne do kapsy, vytáhne z ní kovově lesklý peníz a přisune ho zedníkovi před oči. „Nechtěl bys další?“ zeptá se. Když zedník kývne, muž ho pobídne, aby si vzal své nástroje a
Lilkové závitky se sýrem
tisicereceptu.cz
Lilkové závitky se sýrem
Pro milovníky italské kuchyně přinášíme originální recept na zapékané lilkové rolky. Suroviny na 2 porce 1 větší lilek 200 g ricotty 50 g parmezánu 50 g cottage sýru snítka tymiánu snítka r
Skvělý jahodový tvarožník
tisicereceptu.cz
Skvělý jahodový tvarožník
Tvarožník je tuzemskou obdobou italského tiramisu. Ingredience 400 g jahod 120 g piškotů 350 g zakysané smetany 400 g plnotučného tvarohu 2 vanilkové cukry 3 lžíce moučkového cukru 2 lžíce
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř