Domů     Z manžela se stal úplný závislák
Z manžela se stal úplný závislák

Nikdy si nevzal ani acylpyrin a nemoci léčil bylinkami. Až po úrazu se změnil a polykal prášky po hrstech. Z manžela se stal feťák a přede všemi svoji závislost na lécích tajil!

Cílem našich procházek byly vždycky nějaké bylinky. S dětmi jsme trhali květy, listy i občas i nějaké ty kořeny. Časem se ze mě i z dětí stali díky manželovým přednáškám úplní znalci. Třeba žebříček jsme sušili a léčili s ním můj vysoký tlak.

A třezalka zas zabírala, když syn trpěl nespavostí. A když manželovi začaly řídnout vlasy, myl si je odvarem z lichořeřišnice a opravdu mu to pomohlo!

Úraz všechno změnil

Díky tomu koníčku jsme nejen pobývali často v přírodě, ale dcera vystudovala zemědělskou školu a v tomto oboru podniká. Ani syn nezůstal pozadu a pracuje v bylinkářské firmě vyrábějící kapky a tinktury. Prostě jsme byli takoví hodně přírodní lidé.

Nikdy by mě nenapadlo, jak rychle se může všechno změnit. Manželovi nebylo ani pětapadesát a cítil se skvěle, když prodělal těžký úraz. Spadl z kola. Na rovině a při celkem pomalé jízdě.

Dokonce měl na hlavě helmu, kterou nosil opravdu nerad, protože si v ní prý připadal jako nějaký ňouma. No, tenkrát ji měl, ale nebyla mu nic platná. Zlomil si totiž nohu a pochroumal páteř. V nemocnici si poležel skoro měsíc a bylo to s ním k nevydržení!

„Nudím se! Přines mi nějaké knížky! Přines mi přehrávač, ať mohu poslouchat nějakou muziku. Kup mi malinkou televizi na noční stolek!“

Myslela jsem, že užívá viagru

Příkazy rozdával snad při každé návštěvě. Jídlo, ovoce, bylinkové odvary. Bylo to s ním k nevydržení. Možná právě proto byl zřejmě propuštěn do domácího ošetřování dřív, než bylo vhodné. Doma se uvelebil v křesle a z něho řídil celou domácnost. Tedy, jen mě.

Děti už u nás nebydlely a jejich návštěvy se omezily jen na nějakou tu hodinku týdně. Vůbec jsem se jim nedivila. Po pár týdnech našeho malého soukromého pekla se ale přece jen začal manželův stav zlepšovat. Alespoň jsem si to tehdy myslela!

Najednou byl čilý a plný života. Ale také jakoby zrychlený. Jakoby ho někdo natáhl na klíček! Nevěnovala jsem tomu pozornost. Byla jsem ráda, že mám konečně trochu klidu. Jednou, při úklidu, jsem našla pod manželovým křeslem nějakou pilulku.

Byla světle modrá a mě napadlo, zda nechroustá viagru! Musela jsem se smát. To bych tedy do svého muže nikdy neřekla!

Léky z internetu

Ale bezstarostný smích mě okamžitě přešel, když jsem usedla k internetu a našla si obrázek. Tahle pilulka vypadala jinak. Neměla ani ten známý tvar a dokonce ani velikost. Byla to záhada. Kde se v naší domácnosti vzala? Napadlo mě prohledat manželovy věci.

Noční stolek, kapsy a jeho tajnou přihrádku ve skříni. On si totiž jen myslel, že je tajná. Já o ní věděla dlouho, ale nikdy nic, mimo pár hanbatých časopisů jsem v ní nenašla. Tentokrát ale můj objev předčil očekávání. V přihrádce měl několik balení léků!

Na bolest, na spaní a dokonce na deprese, což jsem zjistila z takových těch letáčků, co jsou v každé krabičce. Prášky si objednával přes internet! To jsem zjistila, až když jsem zavolala synovi, aby mu prohlédnul jeho počítač.

„Mami, táta je úplný feťák, to jsou hrozně silné léky, co tajně užívá! A navíc ani nejsou legální. To je tedy hrůza!“ děsil se syn a nevěřícně kroutil hlavou.

Choval se jako dítě

Můj manžel byl ten poslední člověk na světě, koho bychom z něčeho takového podezírali! Dcera se hned svého otce zastávala. Prý to musí být nějaké nedorozumění. Ale jaké? Žádné vysvětlení nás přes všechnu snahu nenapadlo. Na večer jsem svolala rodinnou poradu.

Po večeři jsem společně s dětmi na manžela udeřila. Nejdřív zapíral, ale potom se pod tíhou důkazů přiznal. „Nemohl jsem už ty bolesti vydržet! Bylinky nezabíraly. Tak jsem si pomohl sám,“ přiznal smutně a skoro se rozbrečel.

Ráno jsem šla k našemu obvodnímu lékaři a všechno řekla. Manžel trucoval doma a za žádnou cenu na žádné vyšetření jít nechtěl. Choval se jako malé dítě. Nebo spíš jako puberťák na drogách… Přestal jíst a nemohl spát. Klepaly se mu ruce.

Začaly mu padat vlasy a stárnul snad ze dne na den. Skoro si nebyl podobný. Měl asi abstinenční příznaky, když všechny ty dryáky přestal ze dne na den užívat!

Už se zase léčí jen bylinkami

A taky byl pěkně protivný. Dokonce mi jednou ukradl z peněženky peníze, aby si mohl koupit nějaké prášky v lékárně. Snědl jich rovnou půlku balení. Začala jsem mít o něho opravdový strach, a jak se ukázalo, byl opodstatněný.

„Je mi hrozně zle,“ sdělil mi jednou ráno tenkým hláskem, a když jsem se na něho podívala, zděsila jsme se. Můj manžel byl úplně žlutý! Jako citron. Zavolala jsem záchranku. Žlutá barva byla od selhávajících jater.

Všechny ty pilulky, co spolykal, mu je poškodila! A tak, tentokrát, ležel manžel v nemocnici skoro půl roku. Dali ho jakž takž dohromady, ale podlomené zdraví mu zůstalo. Už zase chodíme do přírody na bylinky a doufáme, že se jeho zdraví časem zlepší!

Blažena S. (58), Prachatice

reklama
Související články
11.12.2023
Klára byla hýčkaná, obdivovaná, já byla upozaděná a ještě jsem se o ni musela starat. Sestra se měla v životě lépe, přesto nepřežila. A já se zase musela postarat. echci ji pomlouvat. Jen přibližuji, že jsme zkrátka neměly milující sourozenecký vztah, takže jsme asi ani jedna neočekávaly, že ta druhá pomůže, pokud bude třeba. Klárka se narodila tři roky po mně. Protože jsem byla starší, tak jse
9.12.2023
Býval to takový tichý hoch. Nesmělý a bázlivý. Teď je z něho hrubián. Hovoří sprostě a nejraději by se pral. Můj syn se změnil k nepoznání. Vždycky nám dělal jen a jen samou radost. Už jeho narození byl malý zázrak. Dlouho jsem nemohla mít děti, tak jsme byli s manželem, i a prarodiče z obou stran, štěstím bez sebe. Všichni jsme ho rozmazlovali, nemohli jsme si pomoci. Ale on nezlobil, byl posl
9.12.2023
Provdala jsem se za staršího, úspěšného a bohatého muže. Kvůli mně se rozvedl. Mně i dětem zajistil život v přepychu, ale já se trápím. Před více než třiceti lety jsem po vysoké nastoupila do jedné firmy jako asistentka ředitele. Práce to pro mě byla velmi zajímavá, navíc zde byla možnost postoupit časem dál v kariérním žebříčku. Život jako v bavlnce Po několika měsících jsem musela zasto
8.12.2023
Když můj syn dospěl, byla jsem ráda, že mi zůstal doma. Jsem pár let vdova, tak jsem byla ráda, že ještě nějakou dobu nebudu opuštěná. Můj Tomáš byl vždy moc hodný kluk. Po maturitě sice uvažoval o vysoké škole ve velkém městě, ale když ho nevzali, našel si práci u nás a zůstal bydlet doma. Sama jako kůl v plotě Jsem už pět let vdovou, tak jsem to přivítala s nadšením. Sama bych náš velký
6.12.2023
Máme s mužem srdce veliké, vejde se nám do něj hodně lásky. Nevíme, proč bychom se zejména na Vánoce neměli vídat s bývalou snachou. Syny máme dva, starší Venca zůstal starým mládencem, zatímco mladší David se ženil už v pětadvaceti. Ženit se musel, půl roku po svatbě se nám narodila vnučka Věruška a za tři roky ještě chlapeček Matýsek. Manželství synovi ale dlouho nevydrželo. Skutečný důvod
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Přišla Forejtovi na milenku?
nasehvezdy.cz
Přišla Forejtovi na milenku?
Bojuje se syndromem vyhoření, to ale asi není nejhorší. Eva Burešová (30) se trápí, podle mnoha informací za to může její partner Přemek Forejt (36). Našel si jinou ženu? Je slavná, má peníze a spous
Silný vývar z hovězí oháňky
tisicereceptu.cz
Silný vývar z hovězí oháňky
Chcete si udělat skutečně silný vývar? Použijte hovězí oháňku a spoustu petržele. Suroviny 1 kg hovězí oháňky 1 velká cibule 2 velké mrkve ½ menšího celeru 5 kuliček nového koření 6 kuliček
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
21stoleti.cz
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
Je tomu zhruba 75 milionů let, co si jistý dinonosaurus dal k obědu stehno z předka dnešního krocana. Asi netušil, že je to poslední jídlo v jeho životě, protože pár dní poté jej dostihla smrt v koryt
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
epochaplus.cz
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
Ráno přijdete do koupelny, vyčistíte si zuby a sáhnete na poličku pro svůj deodorant… , ale žádný tam není! Co teď? Pojďte s námi hledat jiný. Ovšem ne do obchodu, ale do historie! Proboha, co je to za hrozné zvíře, které si na vás brousí zuby? Ocitli jste se v pravěku a během odpočinku v
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
iluxus.cz
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
Společnost DS Automobiles představila od svého vzniku velké množství nových modelů v Muzeu Louvre a jeho okolí, pod jeho pyramidou a v Tuilerijských zahradách. Exkluzivní prezentace a výjimečné výstav
Nenávist trvala i po jejich smrti
skutecnepribehy.cz
Nenávist trvala i po jejich smrti
Stála jsem u hrobu a vzpomínala na svého strýce, když se zničehonic začaly dít neuvěřitelné věci, které se rozumem vysvětlit nedají. Negativní emoce si mohou lidé přenést až do záhrobí! Nenávist mých příbuzných se přenesla až na onen svět! Na vlastní oči jsem viděla, jak zuřivý boj mezi dvěma lidmi probíhal ještě po jejich smrti. Do oka
Ořechy s krémem
tisicereceptu.cz
Ořechy s krémem
Plněné ořechy nesmí chybět. Potřebujete 100 g mletých vlašských ořechů 250 g hladké mouky 150 g másla 70 g cukru moučky lžičku kakaa 1 vejce 1/2 lžičky kypřicího prášku olej a mouku na vy
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
epochalnisvet.cz
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
„Zmenši tělo, budeš míň hladovět!“ Pod tímto heslem se snaží přečkat zimu krtci. Zimní spánek si totiž nemohou dovolit, brání tomu jejich metabolismus, který patří mezi vůbec nejaktivnější mezi savci.
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
epochanacestach.cz
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
V letošním roce trh potrvá až do 7. ledna 2024 včetně Silvestra a Tří králů. Veletrh bude otevřen každý den kromě: • 24. prosince 2023 (Štědrý den) – v tento den bude veletrh uzavřen • 25. prosince 2023 (1. svátek vánoční) – v tento den bude veletrh uzavřen • 26. prosince , 2023 (2. svátek vánoční) – v tento den Jarmark
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
enigmaplus.cz
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
Na skutečnost, že naše pohoří mají své patrony-strážce, můžeme být patřičně hrdí. Krakonoš v Krkonoších, Praděd pečující o Jeseníky, Rampušák hospodařící v Orlických horách. Záhadou ale zůstává duch M
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
nasehvezdy.cz
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
Když herec, režisér a moderátor Ondřej Sokol (52) opustil komediální pořad Partička, diváci byli velmi zklamaní. A ihned se začaly rojit spekulace, co za tím stálo. To teď rozsekl přímo Sokol, kte