SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Z manžela se stal úplný závislák
Z manžela se stal úplný závislák

Nikdy si nevzal ani acylpyrin a nemoci léčil bylinkami. Až po úrazu se změnil a polykal prášky po hrstech. Z manžela se stal feťák a přede všemi svoji závislost na lécích tajil!

Cílem našich procházek byly vždycky nějaké bylinky. S dětmi jsme trhali květy, listy i občas i nějaké ty kořeny. Časem se ze mě i z dětí stali díky manželovým přednáškám úplní znalci. Třeba žebříček jsme sušili a léčili s ním můj vysoký tlak.

A třezalka zas zabírala, když syn trpěl nespavostí. A když manželovi začaly řídnout vlasy, myl si je odvarem z lichořeřišnice a opravdu mu to pomohlo!

Úraz všechno změnil

Díky tomu koníčku jsme nejen pobývali často v přírodě, ale dcera vystudovala zemědělskou školu a v tomto oboru podniká. Ani syn nezůstal pozadu a pracuje v bylinkářské firmě vyrábějící kapky a tinktury. Prostě jsme byli takoví hodně přírodní lidé.

reklama

Nikdy by mě nenapadlo, jak rychle se může všechno změnit. Manželovi nebylo ani pětapadesát a cítil se skvěle, když prodělal těžký úraz. Spadl z kola. Na rovině a při celkem pomalé jízdě.

Dokonce měl na hlavě helmu, kterou nosil opravdu nerad, protože si v ní prý připadal jako nějaký ňouma. No, tenkrát ji měl, ale nebyla mu nic platná. Zlomil si totiž nohu a pochroumal páteř. V nemocnici si poležel skoro měsíc a bylo to s ním k nevydržení!

„Nudím se! Přines mi nějaké knížky! Přines mi přehrávač, ať mohu poslouchat nějakou muziku. Kup mi malinkou televizi na noční stolek!“

Myslela jsem, že užívá viagru

Příkazy rozdával snad při každé návštěvě. Jídlo, ovoce, bylinkové odvary. Bylo to s ním k nevydržení. Možná právě proto byl zřejmě propuštěn do domácího ošetřování dřív, než bylo vhodné. Doma se uvelebil v křesle a z něho řídil celou domácnost. Tedy, jen mě.

reklama

Děti už u nás nebydlely a jejich návštěvy se omezily jen na nějakou tu hodinku týdně. Vůbec jsem se jim nedivila. Po pár týdnech našeho malého soukromého pekla se ale přece jen začal manželův stav zlepšovat. Alespoň jsem si to tehdy myslela!

Najednou byl čilý a plný života. Ale také jakoby zrychlený. Jakoby ho někdo natáhl na klíček! Nevěnovala jsem tomu pozornost. Byla jsem ráda, že mám konečně trochu klidu. Jednou, při úklidu, jsem našla pod manželovým křeslem nějakou pilulku.

Byla světle modrá a mě napadlo, zda nechroustá viagru! Musela jsem se smát. To bych tedy do svého muže nikdy neřekla!

Léky z internetu

Ale bezstarostný smích mě okamžitě přešel, když jsem usedla k internetu a našla si obrázek. Tahle pilulka vypadala jinak. Neměla ani ten známý tvar a dokonce ani velikost. Byla to záhada. Kde se v naší domácnosti vzala? Napadlo mě prohledat manželovy věci.

reklama

Noční stolek, kapsy a jeho tajnou přihrádku ve skříni. On si totiž jen myslel, že je tajná. Já o ní věděla dlouho, ale nikdy nic, mimo pár hanbatých časopisů jsem v ní nenašla. Tentokrát ale můj objev předčil očekávání. V přihrádce měl několik balení léků!

Na bolest, na spaní a dokonce na deprese, což jsem zjistila z takových těch letáčků, co jsou v každé krabičce. Prášky si objednával přes internet! To jsem zjistila, až když jsem zavolala synovi, aby mu prohlédnul jeho počítač.

„Mami, táta je úplný feťák, to jsou hrozně silné léky, co tajně užívá! A navíc ani nejsou legální. To je tedy hrůza!“ děsil se syn a nevěřícně kroutil hlavou.

Choval se jako dítě

Můj manžel byl ten poslední člověk na světě, koho bychom z něčeho takového podezírali! Dcera se hned svého otce zastávala. Prý to musí být nějaké nedorozumění. Ale jaké? Žádné vysvětlení nás přes všechnu snahu nenapadlo. Na večer jsem svolala rodinnou poradu.

Po večeři jsem společně s dětmi na manžela udeřila. Nejdřív zapíral, ale potom se pod tíhou důkazů přiznal. „Nemohl jsem už ty bolesti vydržet! Bylinky nezabíraly. Tak jsem si pomohl sám,“ přiznal smutně a skoro se rozbrečel.

Ráno jsem šla k našemu obvodnímu lékaři a všechno řekla. Manžel trucoval doma a za žádnou cenu na žádné vyšetření jít nechtěl. Choval se jako malé dítě. Nebo spíš jako puberťák na drogách… Přestal jíst a nemohl spát. Klepaly se mu ruce.

Začaly mu padat vlasy a stárnul snad ze dne na den. Skoro si nebyl podobný. Měl asi abstinenční příznaky, když všechny ty dryáky přestal ze dne na den užívat!

Už se zase léčí jen bylinkami

A taky byl pěkně protivný. Dokonce mi jednou ukradl z peněženky peníze, aby si mohl koupit nějaké prášky v lékárně. Snědl jich rovnou půlku balení. Začala jsem mít o něho opravdový strach, a jak se ukázalo, byl opodstatněný.

„Je mi hrozně zle,“ sdělil mi jednou ráno tenkým hláskem, a když jsem se na něho podívala, zděsila jsme se. Můj manžel byl úplně žlutý! Jako citron. Zavolala jsem záchranku. Žlutá barva byla od selhávajících jater.

Všechny ty pilulky, co spolykal, mu je poškodila! A tak, tentokrát, ležel manžel v nemocnici skoro půl roku. Dali ho jakž takž dohromady, ale podlomené zdraví mu zůstalo. Už zase chodíme do přírody na bylinky a doufáme, že se jeho zdraví časem zlepší!

Blažena S. (58), Prachatice

reklama
Související články
4.2.2023
O tom, že by nás mohlo být na tátovo dědictví víc, jsme neměli ani tušení. Najednou se ale zjevil cizí člověk, který tvrdil, že je náš bratr... Bylo to jako ze špatného filmu. Prožijete něco zlého, myslím tím smrt tatínka – a najednou se stane ještě něco dalšího, co vás dorazí. Nevěřila jsem vlastním uším, když na nás máma tu zprávu vyhrkla. Táta měl nemanželské dítě? Koukla jsem na sestru, jak
3.2.2023
Nikdy by mě nenapadlo, že naši rodinu může něco rozházet. Zapomněla jsem ale, že závist dokáže být nekonečná. Znovu trpělivě čekám a nechávám vyzvánět telefon. Jenže můj starší bráška, který byl vždy mou oporou a mým ochráncem, se mnou nemluví. Hlavní vinu na našem rozkolu nese jeho chamtivá manželka. A dědictví, které mi byl čert dlužen. Vědět to, tak vše odmítnu. Stále spolu Mezi mnou,
30.1.2023
Náhrdelník mé tety v sobě skrýval tajemství nešťastné lásky. Když jsem ho tehdy nesla do klenotnictví, netušila jsem, že tím nechám spravit nejen starý šperk, ale také dvě zlomená srdce. Moje teta měla náhrdelník, který se mi moc líbil. Bylo na něm umělecky provedené písmeno „M“, protože teta se jmenovala Miluše. Jednou, když jsem si jako holka s náhrdelníkem hrála, teta mi ho beze slov vzala a
26.1.2023
Pokud už nemají rozum zralí lidé s životními zkušenostmi, musí ho mít alespoň jejich děti. Naši potomci nás o tom přesvědčili v praxi! Důvodem mého rozvodu s manželem, ke kterému došlo po dvaceti letech od svatby, nebyla ani nevěra, ani to, že by Michal pil nebo byl agresivní. Ani s penězi jsme problém neměli. Přestali jsme si ale rozumět. Tak se rozvedeme! Najednou jsme si oba připadali
24.1.2023
O děti se nesnažila ani po nich ještě netoužila. Přesto se z mojí dcery stala šestinásobná matka. Od rána do večera dře a sebe zanedbává! Už jsem měla o dceru strach, že si nikoho nenajde. Dívky v jejím věku randily a užívaly si života. Ona ne. Stále jen ležela v knihách a učila se. Nejdřív na maturitu a potom na zkoušky. Chtěla se stát lékařkou a svému snu obětovala mnoho dní i nocí. Rozmaz
Nenechte si ujít další zajímavé články
Řádí v Malawi čupakabra? Neznámý tvor vysál krev slepicím na tržišti
epochalnisvet.cz
Řádí v Malawi čupakabra? Neznámý tvor vysál krev slepicím na tržišti
Čupakabra je charakteristická pro americký kontinent, zdá se ale, že podobný tvor začal řádit i v Africe. V roce 2015 neznámý predátor zaútočil na trh v hlavním městě Malawi a pozabíjel tamní kuřata.
Dolomitské hřebeny na skialpech
epochanacestach.cz
Dolomitské hřebeny na skialpech
Opustíte-li ruch lyžařských středisek a vydáte se do Jižního Tyrolska, narazíte na národní park Fanes-Sennes-Prags, rozprostírající se v samém centru Dolomit. Při cestě k horské chatě Rifugio Fanes,
Nový šéfcukrář hotelu Four Seasons v Praze Giovanni Marco Carandino se představuje valentýnským Afternoon Tea
iluxus.cz
Nový šéfcukrář hotelu Four Seasons v Praze Giovanni Marco Carandino se představuje valentýnským Afternoon Tea
Giovanni Marco Carandino, rodák ze sicilského Palerma, přináší do týmu restaurace CottoCrudo více než desetileté zkušenosti a nepopiratelnou vášeň pro sladké chutě z Itálie. Před přesunem do Prahy
VEGETARIÁNSKÉ PLNĚNÉ PAPRIKY S RAJSKOU OMÁČKOU
tisicereceptu.cz
VEGETARIÁNSKÉ PLNĚNÉ PAPRIKY S RAJSKOU OMÁČKOU
„Užít si tradiční jídlo plné vůně a chuti ve vege verzi? Ano a je to opravdu snadné. Uvařte si snadno z dostupných ingrediencí toto atraktivní jídlo s vychytanou omáčkou.“ Ingredience Na papriky
Ztratil se radioaktivní zdroj? Vývojáři dronů z FEL ČVUT umí pomoct
21stoleti.cz
Ztratil se radioaktivní zdroj? Vývojáři dronů z FEL ČVUT umí pomoct
Pátrání po ztraceném miniaturním zdroji radioaktivního césia 137 dokázalo v uplynulých dnech vytížit úřady a záchranné složky v západní Austrálii. Zdroj nebezpečného beta a gama záření se po intenzivn
Moje žárlivost vše zničila
skutecnepribehy.cz
Moje žárlivost vše zničila
Můj život se ocitl v troskách. Zničila jsem sebe a celou mou rodinu. Neposlouchala jsem dobré rady. ž jsem se zase přistihla, jak bedlivě sleduji svého jezevčíka. Vesele pobíhá s ostatními pejsky po trávníku a já mám najednou pocit závisti. On se dobře baví a já tu stojím jako kůl v plotě. Ani ho nenapadne hrát si se mnou, když
Ananasový pohár s jogurtem
tisicereceptu.cz
Ananasový pohár s jogurtem
Jako sladkou tečku zkuste tenhle ananasový pohár – je plný zdravých ingrediencí, takže po něm nepřiberete. Potřebujete 1 ks menší ananas 2 lžíce medu 200 ml jogurtu 4 lžíce ananasového džusu
Radikální adamité: Praktikovali volnou lásku i s dětmi?
epochaplus.cz
Radikální adamité: Praktikovali volnou lásku i s dětmi?
V roce 1421 vrcholí husitská revoluční vlna. Jedna početně malá větev husitů si kázání kněžích vyloží po svém, utrhne se a začne praktikovat divoký, sexuálně nespoutaný způsob života. „Děvička nejmenš
Geometrie ve službách minimalismu
rezidenceonline.cz
Geometrie ve službách minimalismu
Jasná koncepce moderní vily dává vyznít architektonickému konceptu objektu a výhledům na okolní krajinu, rovněž však poskytuje maximum uživatelského komfortu. Architektonická firma TRAMA navrhla a p
Vztah s nevěrníkem Kolečkem jí zničil kariéru!
nasehvezdy.cz
Vztah s nevěrníkem Kolečkem jí zničil kariéru!
Sice se může zdát, že z milostného trojúhelníku vyšla Denisa Nesvačilová (31) ze seriálu Dobré zprávy jako vítězka, neboť si nakonec scenárista Petr Kolečko (38) vybral ji a na Anetu Vignerovou (35) s
Milenka ve hře?
nasehvezdy.cz
Milenka ve hře?
Představitel proradného Alberta v seriálu ZOO David Gránský (30) si užívá svou rodinu plnými doušky. Přesto jeho manželka Nikola Gránská (29) přiznala, že není všechno tak růžové, jak to na první po
Pro a proti: Dokazují zážitky klinické smrti existenci onoho světa?
enigmaplus.cz
Pro a proti: Dokazují zážitky klinické smrti existenci onoho světa?
Prožitky blízké smrti jsou ve všech případech téměř totožné. Odborníci proto hledají odpověď na palčivou otázku: Jsou tato svědectví důkazem existence onoho světa, nebo jde jen o poslední signály umír