Domů     Viděla jsem své minulé životy
Viděla jsem své minulé životy

Na to, co jsme kdysi prožili, si vzpomene ve chvílích, kdy odcházíme. Během klinické smrti se mi před očima promítly nejen mé zážitky od dětství, ale i ty z dávných dob.

Měla jsem štěstí v tom, že většinu svého dospělého života jsem nepotřebovala vyhledávat pomoc doktorů. Nikdy jsem si nic nezlomila, nemusela jsem na žádnou operaci, kromě pár viróz a nachlazení jsem neprodělala žádnou vážnější nemoc.

Odmalička jsem sportovala, v dospělosti jsem se pak snažila jíst zdravě, nekouřila jsem a alkohol jsem pila jen příležitostně. Všichni moji známí o mně říkali, že mám tuhý kořínek, stejně jako moji rodiče a prarodiče.

O to více mě i ostatní překvapilo, když se mi přesně v den mých třiapadesátých narozenin udělalo špatně a skončila jsem v nemocnici…

Přepadly mě silné bolesti

Byla jsem zrovna doma úplně sama. Manžel odjel s kamarádem na ryby, dcera byla někde na výletě s přítelem a partou kamarádů. Zničehonic se mi udělalo špatně. Nebyla to obyčejná nevolnost, jakou občas prožije každý člověk.

Cítila jsem, že mám horečku, dělalo se mi nevolno a prudce mě píchalo na pravé straně břicha. Před očima jsem měla mžitky. Myslela jsem si bláhově, že stačí si na chvíli lehnout a ono to odezní.

Když ale můj stav pokračoval i po hodině a začal být opravdu nesnesitelný, zavolala jsem si záchranku.

Na okamžik jsem zemřela

Jen stěží jsem se udržela při vědomí do příjezdu sanitky. V ní jsem ztratila vědomí, takže to, co následovalo poté, vím jen z vyprávění své rodiny. Jednalo se o akutní a nebezpečný zánět slepého střeva. Okamžitě mě odvezli na operační sál.

Během zdánlivě rutinní operace však nastaly komplikace. „Na pár vteřin jsi se ocitla na druhém břehu,“ povídal mi manžel. A já jsem to také cítila… Najednou jsem totiž spatřila samu sebe, jak bezvládně ležím na nemocničním lůžku, napojená na přístroje.

Kolem mě stál tým lékařů a zdravotních sestřiček a všichni se mě snažili oživovat.

Zaplnila mě lítost a bolest

Byla jsem z toho zmatená a nechápala jsem, jak se můžu z výšky od stropu dívat na své tělo. Vnímala jsem ale, že se děje něco špatného.

Pomyslela jsem si, že asi umřu a cítila jsem strašnou lítost nad tím, že se nebudu moci rozloučit se svým mužem, dcerou a všemi lidmi, které jsem měla ráda. Srdce se mi plnilo bolestí, když vtom mě něco zase táhlo zpátky do mého těla.

Spatřila jsem bílé světlo

Nejprve jsem prožívala prudkou bolest a následně uvolnění. Pohybovala jsem se nějakým úzkým tunelem, na jehož konci jsem viděla zářivé bílé světlo. Chápala jsem, že to je konec a že umírám. Už jsem se nebránila a podvolila jsem se tomu.

V ten okamžik se přede mnou začal odvíjet celý můj život. Bylo to velice rychlé – jako když se přetáčí video.

Život se mi začal přehrávat

Viděla jsem samu sebe jakou malou holku, co jde poprvé do školy. Pak, jak dělám přijímací zkoušky na střední školu, jak vystupuji s tanečním souborem, také tam byl obrázek mého prvního rande, a pak i pohřeb mojí milované babičky.

Následovala svatba, narození dcery, všechny radosti i starosti, které jsem zažila. To všechno se mi promítlo během několika málo vteřin jako jeden celek až ke chvíli, kdy jsem si volala sanitku.

Viděla jsem dávnou minulost

Čekala jsem v tu chvíli, že tím okamžikem onen „film“ skončí. Místo toho ale následoval další. Opět jsem viděla sebe samotnou, ale tentokrát jsem vypadala úplně jinak a i prostředí kolem mě bylo jiné.

Žila jsem někde na malé vesnici, kde nebyla ani elektřina, spolu s mnoha dalšími sourozenci. Ještě jako dospívající dívka jsem onemocněla a v patnácti letech zemřela. Plně jsem si při sledování toho dalšího „filmu“ uvědomovala, že jsem to byla také já. Pochopila jsem, že to byl můj minulý život.

Zemřela jsem při narození syna

Následovaly ještě dva další takové příběhy, v ještě vzdálenějších dobách. V prvním z nich jsem byla obyčejnou vesnickou ženou s mnoha dětmi a prožila celkem dlouhý, šťastný a spokojený život.

Ve druhém jsem pobývala na nějakém malém zámku jako žena nějakého šlechtice. A zemřela jsem, když jsem na svět přiváděla naši malou dcerku. Bylo mi pouhých devatenáct let!

Probudila jsem se

Při tom všem sledování svých minulých životů jsem si pořád uvědomovala, kdo jsem a co se odehrává. Měla jsem současně jistotu, že i když teď v nemocnici zemřu, tak znovu přijdu na svět v nějaké další podobě. Potom najednou nastala tma a všechno se ztratilo.

Když jsem se znovu probrala k vědomí, byla jsem v nemocničním pokoji a kolem mě, kromě sestřiček a doktorů, stáli i moji blízcí. Rychle mi došlo, že jsem operaci přes komplikace přežila.

Nesvěřila jsem se

Všechny ty obrazy s mými minulými životy jsem si ale dobře pamatovala. I když jsem se s tím chtěla původně manželovi svěřit, nakonec jsem to neudělala. Nechala jsem si ty zážitky pro sebe, protože jsou pro mnoho lidí k neuvěření.

Před dvěma lety jsme s manželem cestovali po Polsku a v jednu chvíli jsem zůstala hledět v němém úžasu. Projížděli jsme totiž kolem jednoho malého zámku a já v něm poznala svůj domov z předchozího života…

Milena H. (60), Ostravsko

Předchozí článek
reklama
Související články
6.12.2023
Když můj muž tu práci přijal, bývalý hrobník mu kladl na srdce, aby se nezdržoval na hřbitově po jedenácté. Jednou ho ale neposlechl. Byl pátek, na kostele právě odbilo šest hodin večer a můj manžel se vydal do práce. Funkci hrobníka v obci, kam jsme se před pár týdny přistěhovali zastával nově, říkal tehdy, že to bude fajn přivýdělek. Slunce už zapadalo, prošel hřbitovní branou a zamířil k 
5.12.2023
Ze spaní mě probudilo děsivé stvoření. Mělo rohy a ocas. Místo do pekla mě vyvedlo ven z domu. Najednou se ozvala rána jako z děla. Bylo to tehdy v předvánočním čase, kdy chodí čert a Mikuláš. Byla jsem ještě malá holčička. Tenkrát mě hlídala babička, která bydlela v malém domku, kolem kterého pobíhalo všelijaké zvířectvo – husy, slepice, kočky i starý pes Azor. Bývala jsem tam moc ráda. Byl
5.12.2023
Před spaním jsem myslela na svého syna tak usilovně, že se najednou objevil naproti mně. V tu chvíli se mu prý v cizině zdál sen o mně a o domově. Tento příběh se mi přihodil před dvaceti lety. Bylo to zvláštní propojení mezi mnou jako matkou a mým synem Jakubem, který byl dlouhodobě v cizině. Pracoval až za oceánem a neviděli jsme se už přes rok, ani na Vánoce bohužel nepřijel. Měli jsme sp
5.12.2023
Jako zedník jsem měl na hradě vybourat dveře do tajného pokoje, kde podle legendy věznil tamní pán svou dceru. Během práce se mi asi povedlo vysvobodit ducha. Stál jsem na posledním schůdku točitého schodiště, které se táhlo do posledního patra hlásky hradu. Byl jsem tam naposledy jako malý kluk. Pamatuji si na výklad průvodkyně, která nám řekla, že zdejší kruhová místnost má několik zajímav
3.12.2023
Sestra zemřela, když mi bylo sedmnáct. Byla o patnáct let starší, a tak se po smrti maminky stala mojí největší oporou. Vychovávala mě a naučila se o sebe postarat. Byla jsem v podstatě takové její nejstarší dítě, její děti byly jen o málo let mladší než já. Po smrti sestry, která pro mě byla těžkou ranou, jsem se odstěhovala z rodného kraje. Pak už jsem tam nejezdila. Žila jsem v naprostém odt
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
epochanacestach.cz
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
Vylezte si na ledovec! Tyrolské ledovcové středisko Stubai, kde můžete lyžovat od října do června, je položeno ve výšce mezi 1750–3212 metry nad mořem. Největší skiareál na ledovci vám však kromě 34 sjezdovek nabídne i netradiční adrenalinový zážitek v podobě zdolávání zamrzlé stěny. Ta se tyčí do výšky 20 metrů přímo u horní stanice lanovky Gamsgarten
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
epochaplus.cz
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
Schválně si některý den změřte, kolik hodin během něj prosedíte. A to nejen v práci, ale i cestou do a z ní či večer na gauči před televizí. Výsledek může být překvapivý – až 14 či 15 hodin denně! Co takové dlouhé sezení udělá s vaším tělem? Kouření, alkohol, drogy, nadměrné slunění, špatná strava a přejídání jsou zničující,
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
nasehvezdy.cz
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
Osud si s herečkou několikrát nepěkně pohrál. Vždy ale sebrala zbytky svých sil a vyrazila do boje. Dnes se snaží žít jenom přítomností a užívat si každého dne. A zdá se, že to dokonale funguje. Kř
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
21stoleti.cz
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
Máte před sebou výdaje, s nimiž jste nepočítali? Krátkodobá půjčka může být dobrým pomocníkem. Je velmi rychlá a věcná, neptá se na detaily z osobního života a dovede pomoci vždy efektivně. Lze se
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
nasehvezdy.cz
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
Ačkoli už uplynulo od rozchodu herečky ze seriálu ZOO Denisy Nesvačilová (32) a scenáristy Petra Kolečka (39) několik měsíců, podle informací od našeho anonymního zdroje ho stále nedostala z hlavy.
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
epochalnisvet.cz
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
Jestliže pro horolezce je vrcholem Mount Everest a operní pěvec sní o La Scale, interpret klasické i populární hudby má jako nejvyšší metu Carnegie Hall, magickou koncertní síň v New Yorku.  
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
enigmaplus.cz
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
Nejznámější pověst o vzniku Pelhřimova, města v kraji Vysočina, uvádí jako jeho zakladatele pražského biskupa Pelhřima. Tento biskup se vydal jako prostý poutník pěšky na cestu do Říma. V místě blízko
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
iluxus.cz
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže o nejlepší destilát a likér Czech National Spirits Competition 2023 proběhl v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera v sobotu 2.
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Ukrajinský boršč s hovězím masem
tisicereceptu.cz
Ukrajinský boršč s hovězím masem
Věděli jste, že skvělý boršč je ve skutečnosti nikoliv ruskou, ale ukrajinskou specialitou! Je dokonce zapsán jako dědictví UNESCO. Můžete si jej připravit třeba tímto způsobem. Suroviny 200 g z
Vlastně jsem se znovu narodila
skutecnepribehy.cz
Vlastně jsem se znovu narodila
Už několik let se jen velmi obtížně pohybuji i s hůlkou. Snažím se proto být maximálně opatrná. Abych se nedostala do situace jako před třemi lety. S krátícím se dnem si chodím nakupovat raději už dopoledne. Také provoz v ulicích je bezpečnější. To jsem si aspoň myslela ještě před třemi lety, než mne z mého omylu vyvedla nadmíru nepříjemná událost. Vypnutá
Kokosové pusinky
tisicereceptu.cz
Kokosové pusinky
Lehoučké nadýchané cukroví bez mouky je jako stvořené pro zdravé mlsání. Potřebujete 1 hrnek strouhaného kokosu 1/4 hrnku medu 1/2 lžičky mandlového/vanilkového extraktu špetku mořské soli 3