Jak jsem překonala zlou šéfovou

Total
9
Shares

Možná i vy jste se dostali do situace, kdy vám nadřízený v práci dělá ze života horor. Jak se v takové situaci zachovat? Nechávat si šlapat po hlavě asi není to pravé ořechové.

Jestli se říká, že na každého vepře se vaří voda, pak v tomto případě to platí dvojnásobně. Jako mladá holka jsem nastoupila do renomovaného vydavatelství jako redaktorka módního měsíčníku. Byla jsem šťastná, že jsem dostala tak skvělé a dobře placené místo, kde mohu dát průchod své kreativitě. I moje práce byla poměrně časově náročná a na články se kladly velké nároky, ale velmi mě to bavilo. Jenomže brzy přišlo peklo.

Byla jsem hromosvod

Byla jsem vybrána ze dvou set uchzečů. Když jsem přišla na pracovní pohovor a předložila mé práce na ukázku, šéfredaktorka mě přijala bez váhání. Prý jsem byla jednoznačně nejlepší. Přesto se ale na mě vedoucí od začátu dívala tak nějak z vrchu. Neustále mi něco vytýkala, najednou se jí nic, co jsem udělala, nelíbilo a její chování přešlo v naprostou šikanu. Když jsme měli hodnocení na poradách, komentovala mé články stylem “Kupodivu je to pěkné”. V její blízkosti jsem se bála i nadechnout.

Dohnala ji spravedlnost

Posléze jsem se od svých kolegyň dozvěděla, že vedoucí časopisu se takto chová ke všem mladým podřízeným. Vysvětlovali mi to tak, že jí v minulosti zemřela dospělá dcera a takto si kompenzuje svůj žal. Zároveň mi prozradili, že některé ze zaměstanankyň se z toho zhroutily. Chodily do práce ubrečené a některé skončily v psychiatrické léčebně. I já jsem se z toho tlaku jednoho dne doma sesypala, ale byla jsem odhodlaná to nevzdat. Tohle místo si vybojuji. Jenomže moje velitelka se rozhodla mi sama zasadit smrtelnou ránu. Dostala jsem výpověď s několikatýdenní výpovědní lhůtou. Pocítila jsem krutou nespravedlnost. Vždyť odvádím perfektní práci. Rozhodla jsem se, že si to nenechám líbit. A tak jsem se šla svěřit na personální oddělení. Vzala jsem s sebou na obhajobu své stránky. Jenomže co čert nechtěl, šéfredaktorka to shodou náhod okamžitě zjistila. Než jsem se stihla vrátit ke svému počítači, dostala jem vyhazov na hodinu. Po týdnu hledání práce mi zavolali z vydavatelství, že dotyčnou vedoucí vyhodili a nabídli mi její místo.

Magda V. (51), Praha

Také se vám může líbit