Manželka poštvává děti proti mně

Total
2
Shares

Ženil jsem se z lásky. Po letech se ale z milé a krásné princezny vyklubala hádavá čarodějnice, která se nestydí zatahovat do našich sporů děti a dokonce i vnuky.

Svou ženu jsem si bral před třiceti lety, bylo mi téměř třicet let, jí o sedm let méně. Brát jsme se „nemuseli“, dcera se nám narodila dva roky po svatbě. Po ní se narodil syn, kterému je dnes pětadvacet. Obě děti už mají svou rodinu, dcera dvě malé holčičky a syn taky dcerku. Téměř po dvanácti letech se nám pak narodil ještě druhý syn Hynek. Bude mu třináct. Mohli bychom tedy být šťastná rodina. Když jsem svou ženu poznal, na první pohled mě na ní zaujala pohoda a skromnost, jakou jsem ještě u žádné ženy nezažil. Moc se mi líbila, a já okamžitě věděl, že je to žena, kterou hledám. Dnes bych si nafackoval, že jsem se jí nechal uhranout.

Když ptáčka lapají

Po svatbě jsme konečně měli příležitost si víc užívat jeden druhého, bylo to úžasné období. Žena se mi měnila před očima, z ušlápnuté dívky bez sebevědomí mi pod rukama rostla žena s názorem. A já byl pyšný, jakou má doma úžasnou babu, navíc moc hezkou. Začala se i jinak oblékat, malovat, prostě se změnila. I když něco z té zakřiknutosti v ní pořád zůstávalo. Vždyť my se ani nehádali. Když viděla, že mám pravdu, ustoupila. Všechno se začalo měnit po narození druhého syna. Manželka poznala v porodnici dvě matky dračice. Kamarádství s nimi ji poznamenalo. Obě jsou dnes rozvedené a do mé ženy vtloukají názory na muže, které bychom si (my muži) za rámeček nedali. Stávala se z ní svéhlavá a hádavá ženská. Málokdy jsme se dokázali na něčem v klidu domluvit. Marně jsem v ní hledal tu skvělou dívku, do které jsem se na první pohled zamiloval.

Stala se z ní dračice

Dokonce začala pomlouvat i lidí z okolí a nosit domů drby. Také nevybíravým způsobem komentuje herce a další lidi, které vidí v televizi. V hádkách proti mně začala používat moji mámu, tátu, sestru. Že se nediví, jaký jsem, když je moje máma taková a maková. Co je pro mě ale úplně nejhorší, je to, že do našich sporů zatahuje děti, včetně malých vnoučků. Starší syn stojí na mé straně, mámu prokoukl. Mladší syn v pubertě je radši někde venku, než doma. Dcera ale mezi námi lítá jako hadr na holi. Měl jsem s ní vždy krásný vztah, hodně jsem se jí odmalička věnoval. Jenže když jí máma vykládá, co jsem udělal špatně a jaký jsem nemožný, a přitom si vymýšlí, tak v tom má dcera guláš. Mámu má pochopitelně taky ráda. Už mi pomalu dochází trpělivost. Nechápu, kde se v manželce bere taková nenávist! Sestra, které jsem se svěřil, mi řekla, ať přestěhuju k našim. Je tam volný byt. Kdoví, třeba by Hynek chtěl od matky odejít se mnou.

Luboš (60), Táborsko

Také se vám může líbit

Švagrová mě drze okradla!

Do naší rodiny příliš nezapadala. Nebylo mi jasné, proč si bratr vybral za ženu právě tuhle zpovykanou ženskou. Každá její návštěva byla utrpením. Moje švagrová, na rozdíl ode mě, vystudovala vysokou školu a byla…
Zobrazit