Domů     Největší láska mého života
Největší láska mého života

Dnes už jsem vdaná a mám dítě. Na svoji první velkou lásku, kterou ovlivnilo moje stěhování s rodiči do jiného města, ale dodnes vzpomínám…

Poté, co jsem se tenkrát dozvěděla, že se budeme stěhovat do Brna, probrečela jsem celou noc. Přišlo to jako blesk z čistého nebe, třebaže jsem věděla, že se k tomu schyluje. Najednou mi v plné šíři došlo, že už se neuvidím s Radimem.

Náš vztah od začátku neměl moc šancí na dlouhé trvání. O to silněji jsme ho oba prožívali a byli vděčni za každý den navíc. Já jsem chodila do třetí třídy gymnázia a byla závislá na svých rodičích. Radim, tomu bylo přes třicet.

Byl ženatý, měl sedmiletého syna, a přestože svoji ženu už dávno nemiloval tak jako kdysi, rozvádět se s ní nechtěl. V našem vztahu se pro mě i pro něj zastavil čas.

Konec se rychle blížil

Tak nějak jsem počítala s tím, že po mém přestěhování vztah s Radimem skončí. Věděla jsem, že naše láska má vymezený čas, ale stále jsem si mohla říkat, že zatím nevím dokdy. Teď už jsem to věděla, ale Radimovi jsem to nedokázala říct.

Osmý červenec mě strašil ve snech. Bylo to datum, u kterého jsem si dělala křížek, jako u data úmrtí. A Radim stále nic nevěděl…

Pravdu jsem mu zamlčela

Týden před stěhováním jsme zase byli spolu, daleko za městem, mimo pohledy ostatních lidí. Když jsme se pak loučili, Radim mi řekl: „Teď se deset dní neuvidíme, lásko moje. Musím s ženou a s klukem na dovolenou. Bude se mi po tobě stýskat…“ Málem jsem omdlela.

Deset dní… ale já za týden odjíždím pryč natrvalo, chtělo se mi zakřičet. Byla jsem ale příliš zbabělá na to, abych svému miláčkovi řekla pravdu do očí. Bála jsem se toho, co by následovalo. Věděla jsem, že Radim by kvůli mně zrušil dovolenou.

Události by se daly do pohybu… snad až k rozvodu. Necítila jsem se zralá na to, abych rozvracela něčí manželství…

Byl moje osudová láska

Domů jsem šla jako tělo bez duše, padla jsem na postel a připadalo mi, že jsem umřela. Kdybych nepoznala Radima a vztah s ním, určitě bych už měla cestovní horečku a cítila se slavnostně.

Takhle jsem jen s vyhaslým pohledem pomáhala balit věci, aby zítra, až přijede stěhovací vůz, bylo všechno připraveno. Matka mě podezírala, že jsem tu měla nějakého kluka a že jsem smutná z toho, že ho opouštím.

Skoro se trefila, jen s tím rozdílem, že pro ni jsem byla i v sedmnácti stále malou holkou, která se tak maximálně se spolužákem drží za ručičku. Podobný vztah by pro mě asi byl nahraditelný. Láska s Radimem byla ale taková, která se prožívá jednou za život – osudová.

Spontánní rozhodnutí

První dny v Brně proběhly v horečném zmatku, jaký každé stěhování doprovází. Na chvíli mě to strhlo, hlavu jsem měla plnou nových dojmů, a také jsem věděla, že Radim je pořád ještě pryč s rodinou.

Ráno, den poté, co se měl Radim vrátit, jsem se probudila ve čtyři ráno. Přecházela jsem po svém novém pokoji sem a tam, hlava mi třeštila. V duchu jsem si stále promítala situaci, kdy se Radim dovídá, že jsem se odstěhovala.

Do konce života budu mít na sobě cejch zrádkyně. Pak jsem náhle pocítila takovou lítost, že aniž bych si přesně uvědomovala, co dělám, začala jsem se oblékat, v rychlosti jsem popadla kabelku, vzala trochu peněz, doklady a vyklouzla ven na ulici. Mířila jsem na nádraží.

Čekala jsem, až vyjde

Teprve na nádraží ve svém rodném městečku jsem se vzpamatovala. Jak to udělám? Půjdu a zazvoním u Radimových dveří? Záblesky rozumu ale naštěstí pracovaly, a tak jsem se přesunula k domu, kde můj miláček se svojí rodinou bydlel.

Tady jsem pak čekala, až vyjde ven. Za čtvrt hodiny jsem se dočkala. Srdce se mi rozbušilo na plné obrátky. Sledovala jsem Radima, jak míří na roh ulice. Jakmile se tam ocitl, vystartovala jsem za ním.

Když jsem měla jistotu, že nás neuvidí jeho žena, předběhla jsem ho, zastoupila mu cestu a v příští vteřině jsme si padli do náruče. Bylo to, jako bychom se neviděli celou věčnost.

Rozloučili jsme se navždy

Šeptala jsem přerývaně Radimovi o tom, co se stalo v době, kdy byl prč. „Chtěla jsem tě ještě jednou vidět, všechno ti vysvětlit, slyšet tvůj hlas, ujistit tě, že tě mám ráda,“ povídala jsem. Radim proud mé řeči zastavil vášnivým polibkem.

Chvíli jsme stáli v objetí. Potom se Radim musel vrátit domů. Doprovodila jsem ho zpátky na roh ulice Oba jsme věděli, že náš vztah tímto okamžikem končí. Slíbili jsme si sice, že někdy přijedu… ale bylo nám jasné, že to už nebude ono.

Když jsem pak odjížděla zpátky do Brna, obloha se zatáhla a začalo drobně pršet. Vyklonila jsem hlavu z okna vlaku. Kapky dopadaly na moji tvář a mísily se se slzami, které mi stékaly po tváři.

Byly to slzy smutku z rozloučení, ale také slzy štěstí z toho, že mi bylo dopřáno prožít tak velkou lásku…

Hanka P. (49), Brněnsko

reklama
Související články
11.6.2024
Na muže jsem štěstí neměla, a tak jsem se spíše ze zvědavosti přihlásila na seznamku. Lásku jsem ani nehledala, ale ona si mě stejně našla. Mnoho z nás dá na první dojem a věří v lásku na první pohled. V případě mě a Tondy byl průběh seznámení, vztahu i hledání společné cesty úplně jiný. Dá se říct, že opačný. Od rozčarování a neporozumění jsme se nakonec dostali až k lásce, která stále trvá. U
11.6.2024
Bylo mi devatenáct, pracovala jsem jako sekretářka v podnikovém časopise v našem městě a těšila jsem se z vážné známosti. S Milošem jsme spolu už bydleli. Všechno nasvědčovalo tomu, že mě brzy požádá o ruku. Skutečnost, že koupil zájezd do Jugoslávie, jsem uvítala. Bylo pravděpodobné, že Miloš mě na horké pláži při západu slunce požádá o ruku. Anebo to udělá v romantické hospůdce na břehu moře.
29.5.2024
Byl máj, a tak jsem se k smrti zamilovala. Dokonce tak, že jsme s Martinem plánovali tajnou svatbu v okresním městě. Byl máj. Vidím to jako dnes: blížila jsem se k venkovskému nádraží v letních šatech. K vlaku vedla cesta vroubená rozkvetlými třešněmi. Vlak měl jen patnáct minut zpoždění, to byla taky dobrá zpráva. Když přisupěl, Martin mával z otevřeného okýnka a vesele volal: „Máš občanku?“ V
25.5.2024
Byla jsem praktická holka z vesnice, uměla jsem podojit kozu, pokosit louku či postarat se o drůbež. Jenomže Petr byl úplně jiný. Táta byl na mě pyšný. „Naše holka je do hospodářství,“ říkával s dojetím v hlase. Měla jsem to ostatně po kom zdědit, předkové z matčiny i otcovy strany byli statkáři, a tak nám to kolovalo v krvi. Byla jsem praktická venkovská holka, která bez problémů podojila kozu
19.5.2024
Po letech jsem se setkala se svojí studentskou láskou. Z nespokojeného manželství jsem odešla a nelitovala. Dnes jsem opět šťastná. V sedmnácti letech jsem začala chodit s Jindrou, byl to nejhezčí kluk ze školy. Mé kamarádce se samozřejmě líbil taky. Když jsem strávila tři týdny po operaci slepáku v nemocnici, řekla mi Klára, že Jindra balil nějakou holku z prváku, prý je viděla, jak se líbají.
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kolem sebevraždy Perryho jsou nejasnosti…
nasehvezdy.cz
Kolem sebevraždy Perryho jsou nejasnosti…
Ani několik měsíců po smrti Matthewa Perryho (†54) ze seriálu Přátelé není jasné, co přesně se osudnou noc stalo. Herec zemřel ve svém domě v Los Angeles, kde se utopil ve vířivce. Toxikologický rozb
„Líné“ knedlíčky s jahodovou omáčkou
nejsemsama.cz
„Líné“ knedlíčky s jahodovou omáčkou
Milujete jahodové knedlíky, ale zdají se vám příliš pracné? Pak vyzkoušejte jednodušší recept. Potřebujete: ✿ 250 g polotučného tvarohu ✿ 1 vejce ✿ 20 g másla ✿ 50 g strouhanky ✿ 40 g dětské krupičky ✿ 1 lžíci moučkového cukru ✿ špetku soli Omáčka: ✿ 500 g jahod ✿ 1 lžíci třtinového cukru ✿ 2 lžíce 33% smetany ke šlehání 1. V míse promíchejte strouhanku, krupičku, cukr a
Karamelové řezy
tisicereceptu.cz
Karamelové řezy
Koláč můžete připravit s různými druhy pudinku, podle chuti. Ingredience: na 1 plech Na těsto 4 vejce 300 g hladké mouky 3 lžíce kakaa 1 prášek do pečiva 100 ml oleje 100 ml kefíru 150
Turecká invaze: Osud Kréty zpečetila hádka mezi obránci
historyplus.cz
Turecká invaze: Osud Kréty zpečetila hádka mezi obránci
Situace v obléhané Kandii je neúnosná. Demoralizované obránce trápí nemoci i nedostatek zásob. Francesco Morosini se rozhádá s Francouzi, kteří těžce zkoušenou pevnost záhy opouštějí. „Bez nich nemá další odpor smysl,“ napíše velitel krétského města do Benátek a vzdá se Turkům… Krétu na počátku 13. století ovládli Benátčané, když odtud vyhnali janovské piráty. Středomořský ostrov
Z dějin vesmírného závodu: Proč nikdo nestál o obyčejnou tužku?
21stoleti.cz
Z dějin vesmírného závodu: Proč nikdo nestál o obyčejnou tužku?
Tuto notoricky známou anekdotu slyšel už někdy každý: Američané měli v 60. letech utratit miliony dolarů za vývoj pera schopného psát ve vesmíru, zatímco Sověti použili tužku. Vesmírné pero skutečně e
Strašidelný sen znamenal kupodivu štěstí
skutecnepribehy.cz
Strašidelný sen znamenal kupodivu štěstí
Týdny mě mučila děsivá noční můra, útočily na mě dravé ryby a já jim unikala. Bála jsem se, že je to znamení, že se blíží strašné nebezpečí. Bylo to v době, kdy se mi narodila dvojčátka a já byla na mateřské. Kromě obrovského štěstí jsem tehdy prožívala i velký smutek, zemřela mi totiž maminka. Byla jsem smutná a vyčerpaná, což
„Vrhněte se do náručí pohodlí a zdravého spánku,“ radí Ivana Gutová
iluxus.cz
„Vrhněte se do náručí pohodlí a zdravého spánku,“ radí Ivana Gutová
Nespavost a nekvalitní spánek se staly charakteristickými rysy moderní éry. Zeptali jsme se tedy paní Ivany Gutové, majitelky oblíbeného showroomu LUXURY SLEEPING, na pár rad, jak docílit opravdu kval
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
epochanacestach.cz
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
Pivo na Náplavce – oblíbený degustační festival zlatavého moku, na kterém nebude chybět ani redakce Epochy na cestách, se v letošním roce bude konat 14. a 15. června na Rašínově nábřeží. Účastnit se ho budou stálice i nováčci, na pravém břehu Vltavy se představí 40 zástupců českých minipivovarů. Součástí festivalu budou i stánky s jídlem,
Posezení v kontextu se současnými trendy
rezidenceonline.cz
Posezení v kontextu se současnými trendy
V segmentu bydlení se projevují modifikace související nejen s proměnami architektury, ale rovněž s vývojem technologií. Průběžné aktualizace nabídky pak zasahují jak do materiálové, tak do barevné škály nábytkového portfolia a interiérových doplňků, a to včetně sedacích prvků. K zásadním trendům rozhodně patří multifunkčnost a flexibilita, umožňující přizpůsobit sestavy proměnlivým potřebám v průběhu dne s
Drosoulité, duchové mrtvých válečníků: Kde se zjevují?
enigmaplus.cz
Drosoulité, duchové mrtvých válečníků: Kde se zjevují?
S ostrovem Kréta je spojena pověst o přízracích skupiny statečných bojovníků za řeckou nezávislost, takzvaných Drosoulitů. Tato legenda se však čas od času zhmotní a místní lidé a turisté skutečně poz
16. ročník soutěže o prestižní značku Česká chuťovka!
epochalnisvet.cz
16. ročník soutěže o prestižní značku Česká chuťovka!
RADOST Z JÍDLA JE KLÍČOVOU SOUČÁSTÍ STRAVOVACÍHO NÁVYKU České potravinářství je pod stále větším tlakem nejen veřejnosti, ale i byrokratických struktur, přičemž zejména to druhé výrobcům příliš nepomáhá. Pokud například průměrná spotřeba piva na obyvatele loni klesla dokonce na historické minimum, něco to asi signalizuje. Čeští potravináři nejsou vlivem nejrůznějších vnitropolitických i vnějších okolností v
Harvey Weinstein: hlavní poražený kauzy MeToo se odmítá vzdát
epochaplus.cz
Harvey Weinstein: hlavní poražený kauzy MeToo se odmítá vzdát
Harvey Weinstein, někdejší mocný filmový producent, se snaží zvrátit své odsouzení za znásilnění a sexuální obtěžování. Jeho šance na očištění jsou však mizivé. Skandál, který začal v roce 2017, odhalil dekády zneužívání moci, kdy Weinstein nutil herečky k sexuálním službám výměnou za kariérní příležitosti. Navzdory pokusům vše zamést pod koberec a dohodám s oběťmi byl