SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Společné roky jsou pro mě víc
Společné roky jsou pro mě víc

Vždycky jsem si myslela, že máme s mužem idylický vztah bez lží, falše a úskoků. Jaký ale byl můj šok, když jsem zjistila, že mi dlouhé roky sprostě lhal.

Kdykoli jsme se s kamarádkami nebo kolegyněmi v práci bavily o našich partnerech, nestačila jsem se divit, v jakých vztazích jsou ženy schopné žít.

Jednu partner terorizoval bezdůvodnými žárlivými výstupy, jiná byla věčně bez koruny, protože jí chlap neplatil na děti, jiná se zase hroutila z provalené nevěry. Vždycky jsem jen nevěřícně kroutila hlavou a byla šťastná za to, že mám doma tak skvělého chlapa.

Byl hodný a choval se ke mně slušně

Luděk nebýval nikdy žádný lamač dívčích srdcí, ale byl to hodný a obětavý člověk. Rodina pro něho byla vždycky na prvním místě a žil jen pro ni. Našim dětem zařídil opravdu krásné dětství a odměnou mu bylo, že se za ním i v dospělosti s láskou vracely.

reklama

Ke mně byl vždycky uctivý, milý a ohleduplný. Neměla jsem důvod nikdy pochybovat o jeho lásce, věrnosti nebo o jeho úmyslech. Opravdu to byl jeden z mála kavalírů a ženy v okolí mi ho po právu záviděly.

Přiznám se, že mě nikdy nenapadlo pochybovat o něm nebo si dokonce myslet, že mi lže, a to jsme spolu byli od školy! Jenže nic netrvá věčně. Bohužel ani mé šťastné manželství.


Dozvěděla jsem se neuvěřitelnou věc

Před lety, když jsem byla s dětmi doma, založili jsme si s Luďkem společný účet v bance. Manžel chtěl, abych měla neustále přístup k penězům. Později jsem účet přestala využívat, karta a přístup k němu mi ale zůstal.

reklama

Uběhlo pár let a já jsem během úklidu narazila na kartu v šuplíku. Byla už pochopitelně neplatná. Napadlo mě, že by se mohla někdy ještě hodit, a tak jsem pro všechny případy o pár dní později zašla do banky, abych požádala o novou a starou odevzdala.

S bankovní poradkyní jsem se léta znala, takže vše proběhlo bez potíží. Byla jsem už na odchodu, když se za mnou rozběhla a požádala mě, ať se ještě vrátím na chvilku zpět.

Manžel si prý vyžádal výpisy z našeho účtu za poslední rok, ale nevyzvedl si je, tak prý jestli mu je nemůžu vzít. Ještě dodala, že nám končí stavební spoření a jestli už jsme přemýšleli o tom, co s penězi dál podnikneme. Zírala jsem na ni jako blázen.

O žádném spoření jsem neměla ani zdání, nicméně jsem přislíbila, že manželovi vše vyřídím.


Stále se opakující platba

Doma jsem se posadila a nad kávou jsem si rozložila výpisy, které mi v bance dali. Vlastně ani nevím, co jsem v nich hledala. Neměla jsem důvod, ale intuice mě přiměla si je prohlédnout. Nejprve mi na nich nepřišlo nic podezřelého.

reklama

Luděk platil běžné výdaje za dům, auto nebo pojistky. Asi u třetího výpisu jsem si všimla, že se jedna platba stále opakuje. Účet na který odcházel nebyl pojmenovaný. Částka šest tisíc korun odcházela vždy k 15. dni v měsíci po celý rok!

Nebyla jsem si vědoma, že bychom takhle velkou částku někam posílali a ještě navíc každý měsíc. Měla jsem obavy, jestli jsme se nestali obětí nějakého podvodu, a tak jsem zavolala do banky.

Známá mi ale oznámila, že není možné sdělit jméno příjemce, ale že tenhle příkaz manžel zadával osobně přímo u ní už před lety.

Chtěla jsem znát pravdu

Nechtěla jsem dělat předčasné závěry, ale bylo jasné, že mi muž něco tají. Když přišel Luděk domů, položila jsem na stůl výpisy jakoby nic. Jakmile je spatřil, okamžitě je schoval do aktovky. Oznámila jsem mu, že mi je pro něj dala Jarka v bance.

Něco jen nervózně zamumlal a zmizel v ložnici. Chvíli jsem čekala a pak vyrazila za ním. Udeřila jsem hned bez otálení. Luděk se začal ošívat a bylo zřejmé, že je mu situace krajně nepříjemná. Řekl mi, abych se posadila, že si promluvíme. Poslechla jsem.

Když však začal mluvit, jen stěží jsem lapala po dechu. Nevěřila jsem tomu, co slyším. Cítila jsem, jak se mi točí hlava. Cítila jsem balvan na hrudi a pálení při každém nádechu.

Říkala jsem si, že takhle asi bolí zrada, o které jsem slýchala od svých kamarádek.


Měl nemanželskou dceru

Všechno, co jsme za ty roky společného života vybudovali mi najednou připadalo nepodstatné. Z manžela vypadlo, že peníze odchází na účet jisté paní Jitky, matky jeho nemanželské dcery. Zírala jsem na něho a stěží popadala dech.

Před jedenácti lety se prý poznali u nich v realitní kanceláři a během jednoho firemního víkendu na horách se hodně sblížili. Proběhla prý jediná noc, která však nezůstala bez následku.

Když prý po čtyřech měsících Jitka oznámila v práci, že je v jiném stavu, ani na vteřinu ho nenapadlo, že čeká jeho dítě. To mu prozradila až o několik týdnů později. Nikdy jí prý o vztah nešlo.

Cítila jen, že jí tikají biologické hodiny a Luďka jen využila, aby otěhotněla dokud to bylo možné. Nic po něm nechtěla, dokonce se dohodli, že nebude ani v rodném listě a všechno zůstane jen mezi nimi.

Luděk ale trval na tom, že své dítě zaopatří a od prvního měsíce jeho narození platil Jitce alimenty. Později dokonce založil své dceři i spoření, aby měla později něco do začátků.

Snažím se hledět dopředu

Zhnusení nad tou odpornou lží místy střídala zvláštní hrdost, že se můj muž zachoval tak velkoryse a o holčičku se postaral, i když nemusel. Trvalo mi hodně dlouho, než jsem manželovi odpustila a dokázala mu zase věřit.

Naším vztahem to otřáslo, ale přece jenom všechny ty krásné společné roky znamenají víc.


Marie T. (58), Znojmo

reklama
Související články
26.1.2023
S Martinem jsem chodila skoro šest měsíců. Doufala jsem, že i on mě miluje alespoň tak jako já jeho. Neustále mi to totiž říkal. Potkali jsme se na jednom večírku, který pořádala naše spolužačka z vysoké školy. Měla narozeniny a pozvala na ně skoro půlku celé koleje. Všichni jsme se do jejího malého pokoje samozřejmě nevešli, proto se mejdan zanedlouho rozjel po celé budově. V mém pokoji už
23.1.2023
Po nefunkčním manželství jsme se s mým mužem rozvedli. Spadl mi kámen ze srdce a věřila jsem, že láska na mě ještě někde čeká. A tak jsem zkusila štěstí na seznamce... Dívala jsem se na text v úředním dopise a slzy se mi draly do očí. Byla jsem rozvedená! Naše manželství nefungovalo, a navíc si můj muž našel ještě milenku. Už jsem s ním nemohla žít dál, rozvodem jsem se osvobodila, ale trápila
19.1.2023
V příslib „spolu šťastně až navěky“ jsem nevěřila. Sama sobě jsem ale dnes důkazem toho, že mýlit se může každý, i já. V partnerských vztazích bývají obvykle karty rozdané tak, že tím, kdo nechce svatbu, je muž. V našem případě to ale bylo přesně naopak. To já jsem zarputile odmítala závazek podobného typu. Přišlo mi zbytečné a nerozumné hnát se do svatby za každou cenu. Proč vlastně? Protože s
18.1.2023
Krasavec to zrovna nebyl, ale vlastně to mohl být docela normální kluk, kdyby se hezky učesal a oblékl. To ale neudělal. Byl to nejpříšernější kluk ze třídy. Věty, které mu říkali učitelé, mi dodnes nevymizely z hlavy. Rosteš pro šibenici, to byla ta nejmírnější. Na střední škole mu jedna mladá profesorka řekla, že kdyby byla jeho ženou, tak by se zastřelila. Vypadal, že je mu to jedno. Spolužá
14.1.2023
Chodila jsem s Petrem od střední školy a malovala si, že spolu budeme mít velkolepou svatbu, kupu dětí a budeme žít šťastně až do smrti. Když jsme byli ve druhém ročníku na vysoké, něco se změnilo. Neměli jsme na sebe tolik času, ale já se utěšovala, že až dostudujeme, bude to lepší. Spousta párů to tak měla. Jenže Petr začal být odtažitý. Byla jsem ve třetím ročníku a intenzivně jsem se připra
Nenechte si ujít další zajímavé články
Poslední dílo slavného architekta celebrit
rezidenceonline.cz
Poslední dílo slavného architekta celebrit
Jeho návrhy okouzlovaly slavné, bohaté a mocné napříč generacemi. Projektantská kariéra Wallace Neffa trvala dlouhá desetiletí, od dvacátých let minulého století až do roku 1982, kdy zemřel. Na své
Co se stane, když včela onemocní?
epochaplus.cz
Co se stane, když včela onemocní?
Včely medonosné (Apis mellifera) mají nezastupitelnou úlohu při opylování, jsou rozšířeny téměř po celé Zemi, kromě Antarktidy. Existuje cca 40 tisíc druhů rostlin, které by se bez pomoci včel obešly
Nevěra zpěváka Timberlake konečně zapomenuta?
nasehvezdy.cz
Nevěra zpěváka Timberlake konečně zapomenuta?
Obnovit svatební slib je mezi mnohými manželskými páry skoro samozřejmostí. Dají si tak i po letech najevo, že na jejich touze vstoupit s tím druhým do svazku manželského se ani za roky společného
Zimní dovolená v Egyptě: Tajuplný Sinajský poloostrov bez vízové povinnosti
21stoleti.cz
Zimní dovolená v Egyptě: Tajuplný Sinajský poloostrov bez vízové povinnosti
Egypt láká svojí tajuplnou atmosférou světově proslulých památek a celoročně slunečným počasím s přívětivými teplotami, které jsou v zimě příjemnější než v létě. Křišťálově čisté moře a bílé pláže lák
Gottova dcera Lucie čeká další dítě!
nasehvezdy.cz
Gottova dcera Lucie čeká další dítě!
Kdyby byl Karel Gott (†80)naživu, jistě by měl obrovskou radost. Jeho dcera Lucie (35) totiž čeká miminko. Z prvního manželství už má dva syny, Vojtu (11) a Honzíka (10). Oba vnuci svého dědečka ješ
VEGETARIÁNSKÁ ŘECKÁ MUSAKA
tisicereceptu.cz
VEGETARIÁNSKÁ ŘECKÁ MUSAKA
Musaka je tradiční jídlo typické pro oblast středomoří. Jeho základ tvoří v originální verzi masovo-rajčatová omáčka, lilky a bešamel. Můžete si ho snadno připravit i ve vegetariánské verzi. Díky směs
Lexus partnerem světové kulinářské soutěže Bocuse d`Or
iluxus.cz
Lexus partnerem světové kulinářské soutěže Bocuse d`Or
Automobilová značka Lexus se v Česku stala partnerem nejprestižnější světové kuchařské soutěže Bocuse d`Or, o níž jsme již informovali. České národní kolo se uskuteční od 4. do 6. května v pražském O2
Vláčný dýňový chlebíček bez lepku
tisicereceptu.cz
Vláčný dýňový chlebíček bez lepku
Tento dýňový chlebíček je vynikající i ve více kořeněné verzi. Chuť dýně skvěle doplní a zvýrazní mletý zázvor, badyán nebo kardamom. Potřebujete 300 g dýňového pyré (upečená rozmixovaná dýně H
Utíkala jsem do knížek, skutečný život mě lekal
skutecnepribehy.cz
Utíkala jsem do knížek, skutečný život mě lekal
Starala jsem se o brášku, vařila, nakupovala. Předčasně jsem tenkrát dospěla, protože mi zkrátka nic jiného nezbývalo. Maminka zemřela, když mi bylo třináct. Měla jsem ještě tříletého brášku. Táta byl na všechno sám, držel se statečně, ale mámu nahradit nedokázal. To bylo ostatně na mně – dělala jsem maminku bráškovi. Táta se vracel z práce pozdě odpoledne,
Děs z postsovětských hlubin: Obývají jezera Somin a Issyk-kul neznámá monstra?
epochalnisvet.cz
Děs z postsovětských hlubin: Obývají jezera Somin a Issyk-kul neznámá monstra?
Vesnice Lukiv leží na západě Ukrajiny, nedaleko od krasového jezera Somin. A právě z jeho hlubin se má pravidelně vynořovat monstrum, které terorizuje místní obyvatele už přes 100 let. Podle různých s
Návrat poručíka McConella: Přišel se jeho duch rozloučit se svým kamarádem?
enigmaplus.cz
Návrat poručíka McConella: Přišel se jeho duch rozloučit se svým kamarádem?
Někteří lidé se v okamžiku smrti údajně zjevují svým příbuzným a přátelům. Na Vánoce roku 1918 prý spatřil ducha zesnulého britského vojáka Davida McConnella jeho blízký kamarád, který je příslušníkem
Zastávka ve Dvoře Krasíkov
epochanacestach.cz
Zastávka ve Dvoře Krasíkov
Během procházky mezi Krasíkovem a Ovčím vrchem nezapomeňte navštívit Dvůr Krasíkov, zemědělský areál, který v minulosti sloužil zdejšímu knížeti. Když roku 1644 hrad Švamberk kompletně vyhořel kvů