Jak naše bábí zametla s násilníkem

Total
1
Shares

V poslední době se hodně mluví o tom, že se staří lidé často stávají oběťmi kriminálníků. Na naši babičku Rózičku si ale nepřišel.

Když po smrti dědečka Lojzíčka naše babí Róza ovdověla a zůstala ve svém domečku na vesnici sama, došla jsem k názoru, že si ji vezmu domů. Byla to taková ta půvabná babička od Boženy Němcové a mé děti jí milovaly a stejně tak i má vnoučátka. Když děti povylétaly z hnízda, a nám zbyl volný pokojík, rozhodla jsem tak trochu i za svého muže. Nebyl z toho právě nadšený, ale nakonec se mi ho podařilo přesvědčit, protože i on měl vlastně naší bábí rád. Naši babičku Rózičku prostě musel milovat každý! Nakonec se začal těšit, jak s bábí bude po večerech mastit žolíky. Babička byla navzdory svému věku čiperka, za den dokázala vyluštit několik sudok, k naší velké hrůze ještě jezdila na kole, což jsem ji v našem městečku přísně zakázala, a hlavně se hrnula hned první den u nás k počítači. Byla velmi zvědavá a dokázala na něm slídit celé hodiny. Byla jsem docela ráda, že se zabaví, když jsem já v práci. Přes to všechno ještě stíhala přes den navařit a občas i vyžehlit.

Poznala toho lumpa

Každý den vyrážela naše babí na procházku a vždy to vzala nejen před vietnamský obchod, aby vyloudila nějakou tu slevu, ale neodepřela si také jedno pivečko v místní hospodě. Velmi rychle se tam spřátelila se štamgasty. Dokázala je bavit svými peprnými historkami z mládí. Jednou se takto vracela kolem poledne domů a na lavičce, kde si potřebovala odpočinout, ji oslovil mladík. Hned se s ním dala do řeči. Nabídl se, že naší babí pomůže s nákupem. Donesl ji tašku až ke vchodu a pak po schodech do druhého patra. Peníze nechtěl. „Jen pojďte, mladíku, já vám za to udělám aspoň kafe a dáte si mou bábovku.“ Mladík neodolal kouzlu naší babí, dal si kávičky dvě a čtyři kousky její výborné bábovky. Naše bábí mu k tomu švitořila její vtipné historky. Pak se rozloučil a běžel. Za dva dny manžel přiběhl domů s tím, že se na našem sídlišti pohybuje nebezpečný mladík, který okrádá nemohoucí důchodce. Když naše bábí uviděla jeho podobiznu, byl to přesně ten muž, který jí pomohl s nákupem a seděl u nás v bytě. Nejenže se babí nic nestalo, ale doma ani nic nechybělo. Naše babí dokázala okouzlit i lumpa, který podle zpráv v médiích, neměl slitování.

Marie (56), Ústí nad Labem

Také se vám může líbit