Domů     Karty mi vše prozradily
Karty mi vše prozradily

To, co jsem zprvu brala s nadhledem jako dobrou legraci, mi najednou začalo dost komplikovat život. Najednou jsem přestala rozlišovat, co je pravda a co jen má pouhá fantazie.

Paní doktorka si mě zkoumavě prohlíží. „Jste připravená na to setkání?“ Ptá se a znovu mě retgenuje svým pohledem. No, jak jí odpovědět. Jsem a nejsem. Strašně moc se těším na to, až zase uvidím svou nejlepší kamarádku.

Na druhé straně se ale bojím, jak se ke mně bude chovat. Tolik bych jí toho chtěla ještě říct, ale bude mě vůbec ochotna poslouchat. Po tom všem?

Známe se už léta

Elišku jsem potkala ve svém prvním zaměstnání po škole. Obě jsme tehdy začínaly a to nás spojovalo. Ale nejen to. Od prvního momentu jsme si dost rozuměly. Naše hovory byly čím dál tím víc důvěrnější.

Svěřovaly jsme se navzájem nejen s pracovními, ale i osobními problémy, radostmi a strastmi. Staly se z nás dobré a důvěrné kamarádky. Neměly jsem před sebou žádná tajemství.

Chtěly jsme to zkusit

Eliška jednou přišla s nápadem, že bychom se mohly objednat ke kartářce. Do té doby jsem těmto ezoterickým věcem vůbec nefandila. Považovala jsem to za podvod a dobrý způsob, jak z lidí tahat peníze. Když jsem to Elišce řekla, jen se zasmála.

„Vždyť půjde jen o takovou legraci. Nemusíme to hned všechno přece brát vážně.“ Ustoupila jsem tedy kamarádce a vydaly jsme se společně ke známé věštkyni.

Udělalo to na mě dojem

Vědma mě svým zjevem i vystupováním skutečně ohromila. Ještě víc mě pak dostal její výklad karet. Řekla mi toho tolik z mé minulosti, že jsem si byla jistá, že si to nijak předem nemohla zjistit. Nedokázal jsem si to proto racionálně vysvětlit.

Zároveň viděla i mnoho zajímavého v mé budoucnosti. Přímo mi popsala mého budoucího manžela, kterého jsem ještě samozřejmě v té době neznala. Eliška prožívala úplně stejné pocity ohromení jako já. Odešly jsme odtamtud jak v mrákotách.

Vysoký, štíhlý, blonďák

Asi za rok a půl po onom podrobném výkladu karet jsem byla na jednom společenském večírku. A tam jsem potkala Kamila. Ano, byl to vysoký, štíhlý blonďák. Přesně takový, jakého viděla v mých kartách ona vědma. A jí se do něj zamilovala.

Začali jsme spolu chodit a nakonec se i vzali. V té době jsme s Eliškou definitivně uvěřily, že karty nelžou. Rozhodly jsme se proto, že čas od času si od kartářky necháme napovědět, co nás čeká a nemine do budoucna.

Opravdu to fungovalo

Kartářka nám byla plně k dispozici. Předpověděla Elišce svatbu, mě narození syna i vážnou nemoc mého otce. Tehdy jsem se poprvé setkala od ní i s dost negativní předpovědí. Můj tatínek skutečně dostal rakovinu a po dvou letech marného boje zemřel.

Říkala jsem si tehdy, že kdybych o tom nebezpečí věděla dřív, mohla jsem s tátou jít včas na vyšetření. Třeba by se dala ta jeho nemoc ještě zastavit. To mě přimělo k tomu, že jsem začala kartářku navštěvovat ještě častěji.

Stala se nezbytnou součástí mého života. Mojí berličkou, o kterou jsem se vždy opírala, když jsem nevěděla, jak dál.

Přišly finanční problémy

Samozřejmě, že rady paní vědmy nebyly zadarmo. A laciné rozhodně nebyly. Utratila jsem za ně všechny svoje úspory. Když jsem musela sáhnout i na úspory rodinné, ozval se konečně manžel.

Do té doby mou podivnou zálibu v kartářce neřešil, i když ji vůbec nechápal. Já už ale byla naprosto nesoudná a hlavně na kartách závislá. Na rozdíl od Elišky, která dokázala včas zabrzdit.

I mně radila, ať tolik na karty nedám a raději se řídím svým rozumem a svou vlastní intuicí. To ovšem neměla říkat.

I já mám tu schopnost

Kamarádka mi tou radou nasadila pořádného brouka do hlavy. Začala jsem se víc soustředit na to, co vnímám a co si myslím já. A ejhle, objevila jsem v sobě nebývalé schopnosti.

Moje intuice mi například říkala, že nemáme jezdit o víkendu na chatu,protože bude ošklivo. Nejeli jsme a celý víkend propršelo. Samozřejmě, že jsem to nevyvěštila z křišťálové koule, zřejmě jsem někde podvědomě zaslechla předpověď počasí. Jenže mě má hra s intuicí přímo nadchla.

Měla jsem takové tušení

Každou chvíli jsem díky své intuici něco tušila. A pak to konzultovala s Eliškou. Loňského Silvestra naše rodina trávila společně s několika přáteli. Byla mezi nimi samozřejmě i Eliška se svým manželem Karlem.

Ten se podle mne příliš motal celý večer kolem manželky našeho souseda. Byla o dost mladší a velice atraktivní. Měla jsem ji celkem ráda, ale nějaké tušení mi napovídalo, že je v ní zlo, které ublíží mé kamarádce Elišce.

Místo abych si tuto „vymyšlenost“ nechala pro sebe, ihned jsem Elišku varovala. Netušila jsem vůbec, co tím rozpoutám.

Karty nám to potvrdily

Eliška se myšlenky, že ji manžel podvádí s o dvacet let mladší sousedkou, ihned chytla jako klíště. Podezření tedy bylo na světě. Teď zbývala ještě naše kartářka. Ta nám ten fakt jen potvrdila. Eliška vyrazila do boje a začala manželovi tropit žárlivé scény.

V tomto hloupém počínání měla moje kamarádka bohužel ve mně velkou oporu. Její manžel se ale vzepřel. Řekl nám oběma, co si o našich kartářských experimentech myslí. Elišce dal ultimátum. Buď s tím přestane nebo odejde. Eliška ale bla příliš pod mým vlivem a nepřestala.

Zakročil i můj muž

Eliščin manžel se nakonec vážně odstěhoval. A také můj Kamil měl už všeho dost. Naštěstí mě neopustil, ale přesvědčil mě, že bych se svou závislostí měla něco udělat. Věděla jsem, že mi už nic jiného nezbývá. Vždyť se mnou už nemluvila ani moje kamarádka.

Alena H. (53), Prostějov

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
4.3.2024
Vnuk se o mě krásně staral, navštěvoval mě a pomáhal mi. Já jsem mu ale ublížila, když jsem dala na hloupé pomluvy svých lstivých sousedů. Pokud byl můj muž naživu, zvládali jsme stáří statečně, v našem domku jsme si vystačili a nikdy se moc nebavili ani se sousedy. Neměli jsme k tomu důvod, byli to hašteřiví lidé, na nikom nenechali nit suchou. Po smrti manžela jsem ale byla najednou sama.
3.3.2024
Marie byla dvakrát rozvedená a na svoje bývalé partnery raději ani nevzpomínala. Často a se smutkem však myslela na Pavla, svou první lásku ze střední školy. Moje kamarádka Marie často vzpomínala na první lásku. Byla dvakrát rozvedená, obě manželství byla, jak popisovala, katastrofa, lepší na ně nemyslet. Zato na prvního kluka myslela často, říkávala, že ty časy s ním patřily k tomu nejkrásnějš
29.2.2024
Byly jsme velké kamarádky už od první třídy. Bohužel pak se stalo něco, co nás rozdělilo. Mohu za to já. Chtěla bych to napravit. Ale jak? S Hankou jsme se poznaly na základní škole, když se přistěhovala v polovině roku. Třída měla už své skupinky kamarádů a ona byla osamělá. Bylo mi to líto a nějak víc jsem se s ní bavila. Sice to znamenalo, že budu také vyvrhel, ale nějak jsem to přežila. Byl
29.2.2024
Neměla jsem štěstí na muže, proto jsem si myslela, že zůstanu na stáří sama. Ale ne. Mám parťáka. I když důvod je smutný. Lenka se narodila pět let po mně, přesto tu už není. Osud to někdy takhle zařídí. Byla to tragická nehoda, smutná náhoda. Když tu zůstal Radek sám, našli jsme k sobě cestu. On totiž nebyl zrovna mluvný, takže jsme nebyli vyloženě semknutí přátelé. Přesto jsme k sobě cestu na
28.2.2024
Oblíbený herec Václav Vydra byl opět hostem zábavné talk show Hovory W, s níž už několik let baví své diváky jeho protagonisté Jiří Werich Petrášek a Pavel Mészáros, kteří svůj pořad nejen moderují, ale rádi si i zazpívají za pravidelného doprovodu klavíristy a skladatele Karla Štolby. „A za to Husovo osvobození tehdy mohli pánové Voskovec a Werich“, vzpomínal na svého slavného hereckého př
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Analýzou DNA ke stanovení průměrné délky života…
21stoleti.cz
Analýzou DNA ke stanovení průměrné délky života…
Pod mikroskopem vypadá DNA jako zkroucený žebřík. Pro vědce ale znamená mnohem víc. Je jakousi nepsanou učebnicí lidstva, která i 71 let po odhalení svého potenciálu stále pomáhá přepisovat dějiny.
Tajemný sarmatismus: Proč se polská šlechta domnívala, že jejími předky  jsou příslušníci íránského kočovného kmene?
enigmaplus.cz
Tajemný sarmatismus: Proč se polská šlechta domnívala, že jejími předky jsou příslušníci íránského kočovného kmene?
V období baroka se v kruzích polské šlechty objevila teorie takzvaného sarmatismu. Tvrdila, že polská aristokratická elita má svoje kořeny v prostředí starověkého národa Sarmatů, o kterém se zmiňoval
Hrad Švihov: Prohlídku můžeme absolvovat i na lodičce
epochanacestach.cz
Hrad Švihov: Prohlídku můžeme absolvovat i na lodičce
Hrad Švihov v okrese Klatovy se na své vodní opevnění mohl vždy spolehnout s výjimkou husitských válek, kdy husité dokázali vodní příkop vypustit. Hrad pak v pozdější době ale úspěšně odolal i švédským vojskům. Císař Ferdinand III. se jeho nedobytnosti dokonce tak obával, že po třicetileté válce nařídil Švihov zbořit, aby se nemohl stát baštou protihabsburského odporu. Tento
Všichni nám závidí, jaký jsme krásný pár
skutecnepribehy.cz
Všichni nám závidí, jaký jsme krásný pár
Chudák soused žil celá desetiletí se zlou ženou. Říkala jsem si, že se něco musí stát, že si ten muž přece také zaslouží být šťastný. Studené předjaří odhalilo, jaký mám na zahradě binec. Slezl sníh a ukázala se spousta neshrabaného listí. Šla jsem tu spoušť obhlédnout a všimla jsem si za plotem černých pichlavých očí, rentgenujících můj
Zapomenutý mcelský zázrak: Zjevila se dětem Panna Marie?
epochalnisvet.cz
Zapomenutý mcelský zázrak: Zjevila se dětem Panna Marie?
Dne 4. července 1849 se dvěma dětem zjevila ve vsi Mcely překrásná paní v zeleném dlouhém rouchu. Následně s nimi dokonce rozmlouvala a prohlásila se za matku Božího syna. Viděly snad děti Pannu Marii
Čtvrtá kapitola exkluzivní kolekce irské whiskey Midleton Very Rare Silent Distillery
iluxus.cz
Čtvrtá kapitola exkluzivní kolekce irské whiskey Midleton Very Rare Silent Distillery
V pořadí čtvrtá edice z celkových šesti, které jsou každoročně až do roku 2025 vydávány, 48letá ultraprémiová whiskey Midleton Very Rare Silent Distillery Collection Chapter Four z původní irské palír
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
V otci má velkou oporu
nasehvezdy.cz
V otci má velkou oporu
Saxofonista Felix Slováček (80) by udělal cokoli proto, aby jeho dcera Anna Slováčková (28) byla znovu zdravá. Herečka se minulý rok v říjnu svěřila, že se jí vrátila rakovina, a znovu tak svádí nerov
Boleslav III. Ryšavý: Vládl Čechům ničema?
epochaplus.cz
Boleslav III. Ryšavý: Vládl Čechům ničema?
„Panoval samovládně jako zlostný králík,“ líčí saský kronikář Dětmar z Merseburku Přemyslovce Boleslava III. Ryšavého, který roku 999 usedl na český knížecí trůn. Během tříleté vlády proti sobě stihne) poštvat každého v zemi a lidé proti němu v létě roku 1002 povstanou. Kníže Boleslav III. Ryšavý (kolem r. 965–1037prchá do Bavorska k vévodovi Jindřichovi ze Schweinfurtu (asi 970–1017), který
Smažené mozzarellové kuličky
tisicereceptu.cz
Smažené mozzarellové kuličky
Sýrové kuličky ochucené česnekem a tymiánem jsou voňavé a lehce pikantní. Potřebujete 300 mozzarelly třešniček 2–3 stroužky česneku 1 větvičku tymiánu olej sůl, pepř 2 vejce strouhanku hl
Skončili spolu v posteli?
nasehvezdy.cz
Skončili spolu v posteli?
Sympatickému herci ze seriálu Smysl pro tumor Filipu Březinovi (28) jeho role změnila život. Stal se prakticky ze dne na den slavným a poznávají ho lidé na každém rohu. Bohužel to ale na jeho soukr
Jednohubky se salámem
tisicereceptu.cz
Jednohubky se salámem
Tady se fantazii žádné meze nekladou. Můžete použít klasickou česnekovou pomazánku a různé varianty uzenin, v časové tísni lze využít třeba i jen roztíratelný tavený sýr, ať s příchutí, či bez příchut