Domů     Karty mi vše prozradily
Karty mi vše prozradily

To, co jsem zprvu brala s nadhledem jako dobrou legraci, mi najednou začalo dost komplikovat život. Najednou jsem přestala rozlišovat, co je pravda a co jen má pouhá fantazie.

Paní doktorka si mě zkoumavě prohlíží. „Jste připravená na to setkání?“ Ptá se a znovu mě retgenuje svým pohledem. No, jak jí odpovědět. Jsem a nejsem. Strašně moc se těším na to, až zase uvidím svou nejlepší kamarádku.

Na druhé straně se ale bojím, jak se ke mně bude chovat. Tolik bych jí toho chtěla ještě říct, ale bude mě vůbec ochotna poslouchat. Po tom všem?

Známe se už léta

Elišku jsem potkala ve svém prvním zaměstnání po škole. Obě jsme tehdy začínaly a to nás spojovalo. Ale nejen to. Od prvního momentu jsme si dost rozuměly. Naše hovory byly čím dál tím víc důvěrnější.

Svěřovaly jsme se navzájem nejen s pracovními, ale i osobními problémy, radostmi a strastmi. Staly se z nás dobré a důvěrné kamarádky. Neměly jsem před sebou žádná tajemství.

Chtěly jsme to zkusit

Eliška jednou přišla s nápadem, že bychom se mohly objednat ke kartářce. Do té doby jsem těmto ezoterickým věcem vůbec nefandila. Považovala jsem to za podvod a dobrý způsob, jak z lidí tahat peníze. Když jsem to Elišce řekla, jen se zasmála.

„Vždyť půjde jen o takovou legraci. Nemusíme to hned všechno přece brát vážně.“ Ustoupila jsem tedy kamarádce a vydaly jsme se společně ke známé věštkyni.

Udělalo to na mě dojem

Vědma mě svým zjevem i vystupováním skutečně ohromila. Ještě víc mě pak dostal její výklad karet. Řekla mi toho tolik z mé minulosti, že jsem si byla jistá, že si to nijak předem nemohla zjistit. Nedokázal jsem si to proto racionálně vysvětlit.

Zároveň viděla i mnoho zajímavého v mé budoucnosti. Přímo mi popsala mého budoucího manžela, kterého jsem ještě samozřejmě v té době neznala. Eliška prožívala úplně stejné pocity ohromení jako já. Odešly jsme odtamtud jak v mrákotách.

Vysoký, štíhlý, blonďák

Asi za rok a půl po onom podrobném výkladu karet jsem byla na jednom společenském večírku. A tam jsem potkala Kamila. Ano, byl to vysoký, štíhlý blonďák. Přesně takový, jakého viděla v mých kartách ona vědma. A jí se do něj zamilovala.

Začali jsme spolu chodit a nakonec se i vzali. V té době jsme s Eliškou definitivně uvěřily, že karty nelžou. Rozhodly jsme se proto, že čas od času si od kartářky necháme napovědět, co nás čeká a nemine do budoucna.

Opravdu to fungovalo

Kartářka nám byla plně k dispozici. Předpověděla Elišce svatbu, mě narození syna i vážnou nemoc mého otce. Tehdy jsem se poprvé setkala od ní i s dost negativní předpovědí. Můj tatínek skutečně dostal rakovinu a po dvou letech marného boje zemřel.

Říkala jsem si tehdy, že kdybych o tom nebezpečí věděla dřív, mohla jsem s tátou jít včas na vyšetření. Třeba by se dala ta jeho nemoc ještě zastavit. To mě přimělo k tomu, že jsem začala kartářku navštěvovat ještě častěji.

Stala se nezbytnou součástí mého života. Mojí berličkou, o kterou jsem se vždy opírala, když jsem nevěděla, jak dál.

Přišly finanční problémy

Samozřejmě, že rady paní vědmy nebyly zadarmo. A laciné rozhodně nebyly. Utratila jsem za ně všechny svoje úspory. Když jsem musela sáhnout i na úspory rodinné, ozval se konečně manžel.

Do té doby mou podivnou zálibu v kartářce neřešil, i když ji vůbec nechápal. Já už ale byla naprosto nesoudná a hlavně na kartách závislá. Na rozdíl od Elišky, která dokázala včas zabrzdit.

I mně radila, ať tolik na karty nedám a raději se řídím svým rozumem a svou vlastní intuicí. To ovšem neměla říkat.

I já mám tu schopnost

Kamarádka mi tou radou nasadila pořádného brouka do hlavy. Začala jsem se víc soustředit na to, co vnímám a co si myslím já. A ejhle, objevila jsem v sobě nebývalé schopnosti.

Moje intuice mi například říkala, že nemáme jezdit o víkendu na chatu,protože bude ošklivo. Nejeli jsme a celý víkend propršelo. Samozřejmě, že jsem to nevyvěštila z křišťálové koule, zřejmě jsem někde podvědomě zaslechla předpověď počasí. Jenže mě má hra s intuicí přímo nadchla.

Měla jsem takové tušení

Každou chvíli jsem díky své intuici něco tušila. A pak to konzultovala s Eliškou. Loňského Silvestra naše rodina trávila společně s několika přáteli. Byla mezi nimi samozřejmě i Eliška se svým manželem Karlem.

Ten se podle mne příliš motal celý večer kolem manželky našeho souseda. Byla o dost mladší a velice atraktivní. Měla jsem ji celkem ráda, ale nějaké tušení mi napovídalo, že je v ní zlo, které ublíží mé kamarádce Elišce.

Místo abych si tuto „vymyšlenost“ nechala pro sebe, ihned jsem Elišku varovala. Netušila jsem vůbec, co tím rozpoutám.

Karty nám to potvrdily

Eliška se myšlenky, že ji manžel podvádí s o dvacet let mladší sousedkou, ihned chytla jako klíště. Podezření tedy bylo na světě. Teď zbývala ještě naše kartářka. Ta nám ten fakt jen potvrdila. Eliška vyrazila do boje a začala manželovi tropit žárlivé scény.

V tomto hloupém počínání měla moje kamarádka bohužel ve mně velkou oporu. Její manžel se ale vzepřel. Řekl nám oběma, co si o našich kartářských experimentech myslí. Elišce dal ultimátum. Buď s tím přestane nebo odejde. Eliška ale bla příliš pod mým vlivem a nepřestala.

Zakročil i můj muž

Eliščin manžel se nakonec vážně odstěhoval. A také můj Kamil měl už všeho dost. Naštěstí mě neopustil, ale přesvědčil mě, že bych se svou závislostí měla něco udělat. Věděla jsem, že mi už nic jiného nezbývá. Vždyť se mnou už nemluvila ani moje kamarádka.

Alena H. (53), Prostějov

Předchozí článek
Další článek
Související články
21.6.2024
Seznámili jsme se na oslavě Mezinárodního dne žen. Aleš v té restauraci pracoval jako číšník, slušelo mu to, pozorovala jsem ho s obdivem. Moje rodina mi Aleše neschvalovala. V duchu jsem děkovala bohu, že je moderní doba a ke sňatku není třeba svolení rodičů. Nikdy by to totiž nedovolili. Od chvíle, kdy jsem jim partnera představila, máma lamentovala a táta mlčel a zachmuřeně si na balkoně při
19.6.2024
Nikdy to nevymažu z hlavy. Ten den, kdy jsem se šla rozloučit s mojí dcerou. Neskutečná bolest, když víte, že je to poslední rozloučení. Monika byla zdravá, chytrá a krásná holčička. Nebyly s ní velké problémy v pubertě, když dospěla, byla úspěšná. Měla život před sebou Měla své plány. Vystudovala, našla si dobré místo a potkala Honzu, s nímž se chtěli vzít. Vše se zdálo být zalité slunce
14.6.2024
Nebyla to chyba moje ani manželova, že se nám narodilo postižené dítě. K nešťastnému poškození mozku došlo při porodu. Předpotopní technologie doby nedokázala ještě určit vrozené genetické vady a lékaři nebyli příliš sdílní. Mladá, vystrašená maminka jako já byla v přeplněné okresní porodnici jen jednou z mnoha. Porod byl komplikovaný. Veškeré snahy dostat dítě do správné polohy selhávaly. Děťá
7.6.2024
Vím, je mnoho podobných osudů. Ale stejně si říkám: „Proč právě my?“ Dcera přišla o lásku. A vnučka? Ta se nedočkala, až ji tatínek vezme za ruku a povede do školy. Dan byl můj zeť. Od prvního setkání sympaťák. I když jsem byla na chlapce mé dcery Anežky přísná, za něj jsem byla ráda. A i proto, že se s Anežkou našli brzy. Brali se v 25 letech a o rok později se jim narodila Anička. Byli opravd
5.6.2024
Sháněla jsem ženicha, kde se dalo. Hlavně na plesech a na tancovačkách, kam ale nechodili jen slušní kluci. Byla tam i spousta pobudů. Můj příběh je takový zmatený. Občas nemohu uvěřit, že se mi něco takového skutečně stalo. Zejména ráno po probuzení si kolikrát myslím, že to byl třeba jen sen a že moje minulost je taková nějaká, řekněme učesanější, ale není tomu tak. Jak to tenkrát bylo? Inu,
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kvalita a design pro zdravý spánek
rezidenceonline.cz
Kvalita a design pro zdravý spánek
Noční odpočinek regeneruje tělo i mysl, zlepšuje paměť, podporuje imunitu a přispívá k lepší náladě. Kvalita spánku tedy ovlivňuje nejen zdraví, ale i produktivitu, kreativitu a sociální vztahy každého člověka. Základem každé ložnice je kvalitní a dobře umístěná postel. Její pozice by měla umožňovat pohodlný přístup z obou stran lůžka, což zamezí rušení partnera při
Není akné jako akné: Zpozorněte zejména v létě
epochaplus.cz
Není akné jako akné: Zpozorněte zejména v létě
Kromě běžného akné, které se vyskytuje především v době puberty v důsledku prudkých hormonálních změn, existuje však též takzvané kosmetické akné, které vzniká v důsledku používání některých mastných krémů. Často se tak děje ve snaze zamaskovat již vzniklé vřídky. Stejně tak, jako některé kosmetické prostředky mohou situaci s akné zhoršit, existují pak samozřejmě i takové,
Konec světa, který nepřišel
enigmaplus.cz
Konec světa, který nepřišel
Astronomické znalosti starých Mayů ohromují i dnešní vědce, stejně jako mayský kalendář, který přesně předvídá pohyby Slunce, planet, zatmění a další jevy. Tento kalendář ale končí. Znají Mayové konec
Řecký salát „trošku jinak“
tisicereceptu.cz
Řecký salát „trošku jinak“
Tohle jsou všechny chutě léta. Olivy můžete nakombinovat i zelené. Místo sýra můžete udělat i variantu s tuňákem. Ingredience na 4 porce 200 g listového salátu 100 g černých oliv 150 g balkáns
Teď jsem šťastnou babičkou
skutecnepribehy.cz
Teď jsem šťastnou babičkou
Doktoři mi říkali, že nikdy nebudu máma. O to větší radost jsem měla, když mi gynekolog pověděl, že jsem ve třetím měsíci těhotenství. Bylo červencové ráno a já po dlouhé těžké noci svírala vytoužené novorozeňátko. Zdravá holčička s dolíčky na tvářích. Slzy mi radostí stékaly z očí. Pět krásných let jsme si s dcerkou užívali. Měli jsme to, o
Jedovatí ohniví červi, kteří jedovatí nejsou
21stoleti.cz
Jedovatí ohniví červi, kteří jedovatí nejsou
Ta zpráva mohla vyděsit tisíce lidí, kteří zamíří v létě na Jadran. Kvůli oteplování moře se u pobřeží Černé Hory, zejména v moři u pláží v okolí Budvy, objevili mnohoštětinatci známí jako ohniví červ
Cesta za pivem Karlovarským krajem
epochanacestach.cz
Cesta za pivem Karlovarským krajem
Každý správný výlet by měl být spojený s ochutnávkou místních specialit. Pokud už vás lázeňské oplatky ničím nepřekvapí, je na čase začít objevovat chutě piv z Karlovarského kraje. Existuje zde lokálních pivovarů hned několik a je na nich krásné to, že je každý jiný. Kamkoli zavítáte, vždy vás překvapí něco nového. V Karlovarském kraji se vaří
SIN Studio Gallery, nová galerie na Jungmannově náměstí v Praze, přivítala první návštěvníky
iluxus.cz
SIN Studio Gallery, nová galerie na Jungmannově náměstí v Praze, přivítala první návštěvníky
SIN Studio Gallery, známá svou jedinečnou sklářskou technologií Vitrum Vivum, přivítala návštěvníky ve své nově otevřené galerii na Jungmannově náměstí. Tato nová pobočka, která spojuje tradiční sklář
Monolity Pumapunku: Přesnost, která udivuje dodnes
epochalnisvet.cz
Monolity Pumapunku: Přesnost, která udivuje dodnes
V departementu La Paz najdete jednu z nejvýznamnějších archeologických lokalit Bolívie. Bývalé andské město Tiwanaku. Necelý kilometr od něj leží nejzáhadnější část – Pumapunku, v překladu Brána pumy.   Západobolivijský chrámový komplex objeví již španělští dobyvatelé. „Na jedné z plošin se tyčí mohutná brána a cosi jako okno,“ popíše nám, zřejmě jako první, jezuitský misionář Bernabé Cobo (1582–1657).
Lososová pomazánka
nejsemsama.cz
Lososová pomazánka
Ryby by se v jídelníčku měly objevovat alespoň dvakrát týdně, ať už v podobě pomazánky, zavináčů, nebo pečeného kusu masa. Ingredience: 100 g uzeného lososa 400 g Lučiny nebo jiného krémového sýra 2 šalotky (1 červená cibule) hrst klíčků (ředkvička, řeřicha) hrst nasekané čerstvé petrželky sůl pepř Postup: Zeleninu jemně nastrouháme nebo použijeme robota. Vymačkáme přebytečnou šťávu a smícháme
Potrestal král významného měšťana neprávem?
historyplus.cz
Potrestal král významného měšťana neprávem?
Protestuje, že se ničím neprovinil, odmítá obvinění ze zrady. Zbytečně, Ferdinand I. se rozhodl, že udělá ze svého věrného služebníka obětního beránka! Krále neobměkčí ani Jakubův věk – 70letého starce vydá katovi…   Vzpoura českých stavů proti králi Ferdinandovi I. (1503–1564) skončila v roce 1547 debaklem. Habsburk si svůj triumf náležitě vychutná. Tvrdě potrestá hlavně
Místo veselky smutný rozchod mezi Sedláčkovou a Töpferem?
nasehvezdy.cz
Místo veselky smutný rozchod mezi Sedláčkovou a Töpferem?
Hvězda seriálu Zlatá labuť Jitka Sedláčková (63) už několik let tvoří pár se starším restauratérem Pavlem Töpferem (76). Bratra herce Tomáše Töpfera (73) dlouho vykreslovala jako svého pana Božského