Domů     Chci tě takového, jaký jsi
Chci tě takového, jaký jsi

Mělo to být původně stejné odpoledne jako už několik takových předtím. Tentokrát nás ale čekal rozhovor, na který nebyl ani jeden z nás připravený.

S mým novým přítelem Davidem jsem si dala schůzku na konečné stanici metra. Měli jsme se jít projít a povědět si o sobě zase něco víc, než jsme zatím věděli.

Jenže se stalo to, že jsem v týdnu potkala někoho, kdo Davida znal lépe než já – a dozvěděla jsem se zajímavé a dost překvapující věci.

Tajemství, které mi neřekl

Většinou, když někdo něco před druhým tají, tak se jedná o cosi špatného, s čím se nerad chlubí. V případě Davida tomu tak ale úplně nebylo. Dokonce jsem i rozuměla tomu, že mi určitým sdělením zatím nechtěl komplikovat život.

Měli jsme ten den sraz u stanice metra. Spěchala jsem, abych nepřišla příliš pozdě. Věděla jsem, že David je na moji nedochvilnost zvyklý, jenže tentokrát bylo naše setkání důležitější než jindy.

Musela jsem dát svému příteli najevo, že vím všechno, co se přede mnou v dobrém úmyslu snažil utajit. Netušila jsem jen, jak to udělám…

Nevěděla jsem, jak s tím začít

David už na mě čekal a v klidu poslouchal hudbu ze sluchátek. Když mě viděl přicházet, usmál se a sluchátka si sundal. Dal mi lehkou pusu na tvář na přivítanou. Vzal mě za ruku a jako dvojice, která k sobě prostě patří, jsme se vydali pěšky přes sídliště.

Po cestě jsem sbírala odvahu k rozhovoru. Běžné přátelské popichování, na jaké jsem si zvykla, jsem vnímala tak na půl ucha, až si David konečně všiml, že nějak nejsem ve své kůži.

Nepříjemný rozhovor

„Něco tě trápí, Martino?“ zeptal se. „No… trápí, to není to pravé slovo,“ začala jsem opatrně. „Jen bych ráda… vlastně nevím, jak začít…“ bezradně jsem se na Davida podívala.

Pak jsem se rozhodla nezvyšovat trapnost situace obcházením kolem horké kaše a začala jsem mluvit na rovinu. „Povídala jsem si o tobě s někým, koho oba známe a nevěděli jsme o tom… s Luckou Drobnou.“

„Aha…,“ utrousil tiše a zatvářil se rozpačitě. „Co ti o mně všechno napovídala?“ zeptal se. „Nic špatného,“ usmála jsem se. „Jenom to, co jsi mi měl už dávno říct ty sám,“ dodala jsem. „Takže už víš o…“ nedopověděl David. Přikývla jsem.

Náhodné setkání s dávnou kamarádkou

Vedli jsme se za ruce a dlouhou chvíli mlčeli. Ani jeden z nás nevěděl, co říct. David si srovnával v hlavě skutečnost, že vím o jeho tajemství a já se cítila uvolněně, protože to mezi nás nevneslo žádné napětí.

V duchu jsem si znovu přehrávala ten rozhovor s Luckou. Neviděly jsme se asi dva roky. Byla to moje bývalá spolužačka ze základní školy a nějaký čas pracovala jako Davidova kolegyně – odešla zhruba měsíc předtím, než jsem začala s Davidem chodit.

Samozřejmě jsem se jí novou známostí pochlubila a řeč přišla i na to, kde pracuje. „Nejmenuje se náhodou ten tvůj David příjmením Horský?“ zarazila se Lucka.

Syn, o kterém jsem nevěděla

„Ano, jak to víš?“ vydechla jsem překvapeně. „Hmm, tak to ti gratuluji, je to moc hodný člověk,“ pokývala kamarádka hlavou. „Pracovala jsem v ním v podniku asi půl roku, takže vím, jak se na něj ostatní dívají.

Kdyby nic jiného, tak už za to, že si nechal postiženého synka poté, co se za něj jeho přítelkyně odmítla provdat a odjela do ciziny, zaslouží uznání.“

Měla jsem o čem přemýšlet

Překvapeně jsem na ni vyvalila oči. „Cože? On má… syna?“ polkla jsem ztěžka. „To ti ještě neřekl, viď?“ konstatovala Lucka. „Víš, není to pro něho jednoduchá situace, už dvakrát se s ním po několikatýdenní známosti nová partnerka rozešla, když se to dozvěděla.

Vlastně… vlastně ani nevím, jestli je dobře, že jsem ti to řekla,“ zarazila se moje bývalá spolužačka. Uklidnila jsem ji, že pro mě ta informace na vztahu k Davidovi nic nemění. A do příštího setkání s ním jsem měla o čem přemýšlet.

Viděla jsem, jak je dojatý

S Davidem jsme došli až na kraj sídliště. „Víš, chci ti říct jedno,“ promluvila jsem konečně. „Vážím si toho, jaký jsi a co děláš a nechápu své předchůdkyně, pro které byl tvůj syn překážkou. Je mi jasné, že to nemáš snadné a nemaluji si nic růžově.

Rozhodně ale stojím při tobě a chci tě takového, jaký jsi, se všemi tvými blízkými i s tvými problémy.“

David na to nejprve neřekl nic, na očích jsem mu však viděla, jak je dojatý. Potom mě k sobě pevně přivinul.

A je z nás všech rodina

Stáli jsme v objetí, vpíjeli se svými těly jeden do druhého a bylo to víc, než kdybychom si říkali tisíce slůvek lásky. Naše objetí bylo jako přísaha, kterou bereme oba vážně.

Jak já, tak David jsme věděli, že tímto odpolednem začíná běh na dlouhou trať a oba jsme se na tu společnou trasu těšili… To bylo před deseti lety. Nyní je Davidův syn už dávno dospělý, i když naši péči potřebuje stále, stejně jako naše osmiletá dcera Terezka.

Martina F. (43), Praha

reklama
Související články
8.12.2023
Prožila jsem kus života s mužem, do kterého jsem se zamilovala už v mládí. Podzim života trávím ale s jeho bratrem. Bratry Marka a Leoše znala v mém dětství celá škola. Já jsem nebyla výjimkou, i když Marek chodil o třídu výš, a starší Leoš dokonce o dvě třídy. Neustále na sebe nějak upozorňovali. Mohli jste se vsadit, že když se stal nějaký průšvih, byl u toho jeden z bratrů nebo spíše oba dva
7.12.2023
Toník se mi líbil už na základní škole. Ale bylo to marné, oženil se s dívkou z města. Zbyly mi jen oči pro pláč. Osud mi dal ale šanci... Stále častěji jsem chodila k oknu a koukala ven. Cesta, která se vinula od lesa loukami až k naší polosamotě, byla prázdná jako popůlnoční nádraží. Zmocňovalo se mě zoufalství. Tolik jsem ho chtěla vidět. Přitom na svatou Barboru se u nás pokaždé objevil s k
4.12.2023
Byla jsem dvacet let sama a neměla jsem už v plánu hledat další chlapy. Osud ale chtěl něco jiného. A já potkala Jardu, dávnou lásku. Když mi bylo necelých padesát let, stala jsem se babičkou na plný úvazek a zároveň přišla o manžela. Časem jsem si zvykla na to, že lásku už prožívám jen skrz červenou knihovnu. Ostatně, ona už to nebyla žádná sláva ani po tolika letech s mým ex. Nikdy bych proto
27.11.2023
Věděli jsme, že jsme pro sebe stvoření. Kdo by však čekal, že nás dožene osud a provalí se nevěra mého otce? Zamilovala jsem se do svého sourozence! S Davidem jsme se znali od plenek. Celý život jsme vyrůstali vedle sebe coby sousedé. Byli jsme nejlepší přátelé na život a na smrt a neudělali bychom bez sebe jediný krok. S Davidem jsme byli stejně staří a stejný den jsme spolu slavili narozeniny
27.11.2023
Chodila jsem s Petrem od střední školy a malovala jsem si, že spolu budeme mít velkolepou svatbu, kupu dětí a budeme žít šťastně až do smrti. Ve druhém ročníku na vysoké se ale něco změnilo. Neměli jsme na sebe tolik času, ale já se utěšovala, že až dostudujeme, bude to lepší. Jenže Petr začal být odtažitý. Byla jsem ve třetím ročníku a intenzivně jsem se připravovala na státnice. S Petrem jsm
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
epochanacestach.cz
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
Vylezte si na ledovec! Tyrolské ledovcové středisko Stubai, kde můžete lyžovat od října do června, je položeno ve výšce mezi 1750–3212 metry nad mořem. Největší skiareál na ledovci vám však kromě 34 sjezdovek nabídne i netradiční adrenalinový zážitek v podobě zdolávání zamrzlé stěny. Ta se tyčí do výšky 20 metrů přímo u horní stanice lanovky Gamsgarten
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
epochaplus.cz
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
Schválně si některý den změřte, kolik hodin během něj prosedíte. A to nejen v práci, ale i cestou do a z ní či večer na gauči před televizí. Výsledek může být překvapivý – až 14 či 15 hodin denně! Co takové dlouhé sezení udělá s vaším tělem? Kouření, alkohol, drogy, nadměrné slunění, špatná strava a přejídání jsou zničující,
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
nasehvezdy.cz
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
Osud si s herečkou několikrát nepěkně pohrál. Vždy ale sebrala zbytky svých sil a vyrazila do boje. Dnes se snaží žít jenom přítomností a užívat si každého dne. A zdá se, že to dokonale funguje. Kř
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
21stoleti.cz
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
Máte před sebou výdaje, s nimiž jste nepočítali? Krátkodobá půjčka může být dobrým pomocníkem. Je velmi rychlá a věcná, neptá se na detaily z osobního života a dovede pomoci vždy efektivně. Lze se
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
nasehvezdy.cz
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
Ačkoli už uplynulo od rozchodu herečky ze seriálu ZOO Denisy Nesvačilová (32) a scenáristy Petra Kolečka (39) několik měsíců, podle informací od našeho anonymního zdroje ho stále nedostala z hlavy.
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
epochalnisvet.cz
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
Jestliže pro horolezce je vrcholem Mount Everest a operní pěvec sní o La Scale, interpret klasické i populární hudby má jako nejvyšší metu Carnegie Hall, magickou koncertní síň v New Yorku.  
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
enigmaplus.cz
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
Nejznámější pověst o vzniku Pelhřimova, města v kraji Vysočina, uvádí jako jeho zakladatele pražského biskupa Pelhřima. Tento biskup se vydal jako prostý poutník pěšky na cestu do Říma. V místě blízko
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
iluxus.cz
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže o nejlepší destilát a likér Czech National Spirits Competition 2023 proběhl v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera v sobotu 2.
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Ukrajinský boršč s hovězím masem
tisicereceptu.cz
Ukrajinský boršč s hovězím masem
Věděli jste, že skvělý boršč je ve skutečnosti nikoliv ruskou, ale ukrajinskou specialitou! Je dokonce zapsán jako dědictví UNESCO. Můžete si jej připravit třeba tímto způsobem. Suroviny 200 g z
Vlastně jsem se znovu narodila
skutecnepribehy.cz
Vlastně jsem se znovu narodila
Už několik let se jen velmi obtížně pohybuji i s hůlkou. Snažím se proto být maximálně opatrná. Abych se nedostala do situace jako před třemi lety. S krátícím se dnem si chodím nakupovat raději už dopoledne. Také provoz v ulicích je bezpečnější. To jsem si aspoň myslela ještě před třemi lety, než mne z mého omylu vyvedla nadmíru nepříjemná událost. Vypnutá
Kokosové pusinky
tisicereceptu.cz
Kokosové pusinky
Lehoučké nadýchané cukroví bez mouky je jako stvořené pro zdravé mlsání. Potřebujete 1 hrnek strouhaného kokosu 1/4 hrnku medu 1/2 lžičky mandlového/vanilkového extraktu špetku mořské soli 3