SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Naši dceru ubodal agresivní zeť
Naši dceru ubodal agresivní zeť

Vždycky jsem si s dětmi rozuměla, moje dcera ale začala být najednou jiná. Odcizila se nám. Život jí začal řídit nebezpečný manipulátor, a ten už nedovolil, aby ho opustila.

Každý den jezdím do práce okolo hřbitova, kde jsme před čtyřmi lety pochovali naši milovanou Evičku. Pak celou cestu až do města, kde pracuji, s ní promlouvám o tom, jaké by to bylo, kdyby tu ještě byla s námi. Prosím ji, aby mi dala znamení, že její duše došla klidu.

Byla radostná a měla dobré srdce

Byla jsem na dceru velmi pyšná. Byla krásná a mohla se stát modelkou, kdyby o to stála, ale ji zajímala historie. Vystudovala vysokou školu a ve svém oboru se stala odbornicí, její kariéra se slibně rozvíjela.

reklama

Byla tak krásným a úžasným člověkem, usměvavá a neustále dobře naladěná. Pro svého mladšího bratra byla skvělou starší sestrou a z nás se staly nejlepší kamarádky. Byly jsme za všech okolností na vše vždy dvě.

Pokud bylo zapotřebí, tak jsme věděly, že nás naše rodina kdykoli podrží a se vším pomůže. Teď cítím, že jsem na vše sama, i když mi je můj milovaný manžel nablízku a i můj syn Hynek se snaží udržovat dobrou atmosféru, ale ono to prostě nejde…

Od počátku se nám nelíbil

Evě bylo dvacet sedm let a zamilovala se do Kryštofa, kluka, se kterým se poznala přes internet. Nebyla to její první láska, ale od samého začátku byl ten vztah jiný, než ty předchozí. Když ho poprvé přivedla domů na oběd, měli jsme všichni smíšené pocity.

reklama

Jeho chování bylo podivné. Sice příliš nemluvil, a když už něco řekl, tak to bylo samolibé a navíc ten jeho tón, kterým nám sděloval, že všechno zná a všude byl.

Rozhodla se, že se vdá

Postupně se mi dcera přestala svěřovat. Byla uzavřená, tajuplná, vzdalovala se mi. Nepoznávala jsem ji, až mi to nahánělo strach. Začala jsem pochybovat o tom, že si vybrala správného partnera. Po pěti měsících známosti mi řekla, že se s Kryštofem vezmou.

Rozmlouvala jsem jí to, že se znají velice krátce, že o něm toho moc neví a nemusí nikam přeci pospíchat. Postavila si však hlavu a začala se svým partnerem vyjednávat svatbu. O moji pomoc vůbec nestála. Bylo jasné, že se z ní stává jiný člověk.

reklama

Měla jsem pocit, že se někdy chová jen jako loutka na nitích. Chtěla jsem jí sdělit, že všichni cítíme, že ji chce Kryštof ovládat. Hrozně se urazila, že to není pravda, že jen na něho žárlíme.

Láska ji zaslepila

Kryštofa bych popsala jako osamělého introverta, který se řídí jen svými potřebami, s mírně agresivními výpady, sužovaný depresemi, které pramení ze vzpomínek na dětství, které nebylo příliš harmonické.

Dceru prý skutečně miloval, ona to tak vnímala a přesvědčovala nás o tom, ale vůbec si nepřipouštěla, že ji chce řídit celý její život. Milovala ho tak, že by snad za něj i dýchala.

Držel ji v ústraní

Po svatbě se přestěhovala do bytu, ve kterém do té doby žil Kryštof se svojí matkou, která už řadu let nepracovala a měla sklon nadměrné konzumaci různých léků, zejména antidepresiv. Vůbec nikam nechodili a samotnou ji Kryštof také nikam nepouštěl.

Po čase mi plná nadšení volala, že se budou stěhovat do pronajatého bytu, aby měli soukromí. Po dlouhé době jsme se domluvily, že mě navštíví.

Skoro jsme ji nepoznali

Celá natěšená jsem připravila vybrané lahůdky. Natěšený byl i manžel, přišel kvůli tomu dříve z práce a mladší syn pospíchal po škole rychle domů, abychom se všichni navzájem užili, jako za starých časů.

Když se za dveřmi objevila Eva, trošku nám všem padla čelist. Byla pohublá, ne příliš upravená a měli jsme pocit, že pod make-upem skrývá nějaké zranění na obličeji. Nebyla příliš sdílná. Po hodince už měla pocit, že by měla jít.

Vymlouvala se, že jde ještě na brigádu. Měla jsem o ni náhle strach. I z jejího opatrného vyprávění bylo zřejmé, že její manžel trpí agresivními výbuchy.

Konečně nám řekla pravdu

Po jejím odchodu jsme všichni byli vyděšení. Ještě dlouho jsme diskutovali o tom, jak se asi doopravdy má, ale také o tom, co bychom měli udělat. Zhruba za týden se sama ozvala.

Nejdříve se hovor jevil jako zmatený, ale nakonec se ukázalo, že si chtěla nenápadně postěžovat. Pochopila jsem, že ji Kryštof citově vydírá a Eva začala konečně zvažovat, co dál. Každý den mi volala.

Bylo jasné, že chce, abychom jí pomohli, ale stále ještě nebyla úplně rozhodnutá, že od něj odejde. Konečně nám přiznala, že její manžel neskutečně žárlí, i to, že ji bije.

Vymysleli jsme plán, že se nastěhuje k nám a my ji pomůžeme s hypotékou, aby si pořídila svůj malý byt. Prosili jsme ji však, aby mu nic neříkala. Odpoledne mi však napsala smsku, že manželovi řekla, že se od něj odstěhuje. Prý ji velmi prosil, aby mu dala ještě jednu šanci, že se určitě změní…

Zemřela v bolestech

Druhý den ráno, seděli jsme všichni právě u snídaně, zazvonil u našich dveří policista a oznámil nám, že dcera nežije. V hádce ji Kryštof ubodal nožem.

Dcera prožila poslední minuty svého života v bolestech a mukách, sama jen se svým tyranem, jehož rukou byla zavražděna. Všichni si vyčítáme její smrt, měli jsme ji prostě bez řečí odstěhovat. Soud se zěťákem jsme si ujít nenechali.

Kroutil se tam jako slizký had, tvrdil, že byla Eva nepořádná, že měla nemanželský poměr a spousty dalších nehorázných lží. Z úst státního zástupce jsme se dozvěděli, že dcera měla po těle šrámy staršího data a dokonce i známky po škrcení.

A podle toho také soud rozhodl. Život dcery nám nikdo nevrátí, ale doufám pevně, že jejímu manželovi pobyt ve vězení nikdo za dobré chování nezkrátí.

Jana M. (58), Praha

reklama
Související články
4.2.2023
Dětství se pro mě stalo peklem. Otec byl hodný, ale pevně pod pantoflem, máma mi dělala ze života peklo. Své děti jsem jí nikdy nepůjčila! Ačkoli má dítě spát nejméně osm hodin, já často nespala ani čtyři. Matka mi to nedovolila. Měla utkvělou představu, že mě neporodila pro to, aby se ze mě stala obyčejná holka, která bude žít průměrný život. Celé moje dětství bylo tudíž utrpení. Otec byl n
3.2.2023
Říká se, že kdo si počká, ten se dočká. Zní to velmi optimisticky, ale někdy k tomu vysněnému cíli vede velmi strastiplná cesta. Na zahrádce ještě leží sníh, ale Pavel už je celý nedočkavý a zjišťuje, kde by mohl začít zahradničit. Musím se tomu smát. Dříve ho totiž zahrada vůbec nezajímala a říkal: „Nechápu, jak se můžeš celý víkend vrtat v záhonech.“ V té době byl ale ještě ženatý s Monikou a
1.2.2023
Byla jsem v pubertě, když se moji rodiče rozvedli. Zůstala jsem sama s mámou, která po novém vztahu rozhodně neprahla. A mně to vyhovovalo. Na nezájem opačného pohlaví si rozhodně nemohla stěžovat. „Žádného chlapa nepotřebuji, mám tebe,“ tvrdila mi často pořád dokola. V první řadě to však byla vždy úžasná máma, která se mi odmalička maximálně věnovala a pomáhala mi. Když mi v maturitním ročníku
31.1.2023
Po druhém dítěti jsem to už nevydržela. Šlo to se mnou rychle z kopce, domov mě ubíjel. Musela jsem pryč. Pryč od dětí, pryč od manžela! Celý život jsem byla spíš děvče do světa. Milovala jsem život ve městě, vyžívala jsem se v chození na akce a zbožňovala jsem svoji volnost. Vždycky jsem byla velice extrovertní člověk a milovala jsem společnost. Dlouho jsem si života užívala plnými doušky. Moj
31.1.2023
Byla jsem hrdá na muže, který stál po mém boku. Byl galantní a hodný, udělal by pro mě první poslední. Všechno se ale změnilo, když se mi nedařilo otěhotnět… Karla jsem poznala v práci. Byl můj přímý nadřízený, milý a vřelý ke všem. Zakoukala jsem se do něj okamžitě. Byl o sedm let starší než já, líbilo se mi na něm, jak je vždy pozorný k ženám a bere na jejich práci velký ohled. Začali jsme sp
Nenechte si ujít další zajímavé články
Řádí v Malawi čupakabra? Neznámý tvor vysál krev slepicím na tržišti
epochalnisvet.cz
Řádí v Malawi čupakabra? Neznámý tvor vysál krev slepicím na tržišti
Čupakabra je charakteristická pro americký kontinent, zdá se ale, že podobný tvor začal řádit i v Africe. V roce 2015 neznámý predátor zaútočil na trh v hlavním městě Malawi a pozabíjel tamní kuřata.
Dolomitské hřebeny na skialpech
epochanacestach.cz
Dolomitské hřebeny na skialpech
Opustíte-li ruch lyžařských středisek a vydáte se do Jižního Tyrolska, narazíte na národní park Fanes-Sennes-Prags, rozprostírající se v samém centru Dolomit. Při cestě k horské chatě Rifugio Fanes,
Nový šéfcukrář hotelu Four Seasons v Praze Giovanni Marco Carandino se představuje valentýnským Afternoon Tea
iluxus.cz
Nový šéfcukrář hotelu Four Seasons v Praze Giovanni Marco Carandino se představuje valentýnským Afternoon Tea
Giovanni Marco Carandino, rodák ze sicilského Palerma, přináší do týmu restaurace CottoCrudo více než desetileté zkušenosti a nepopiratelnou vášeň pro sladké chutě z Itálie. Před přesunem do Prahy
VEGETARIÁNSKÉ PLNĚNÉ PAPRIKY S RAJSKOU OMÁČKOU
tisicereceptu.cz
VEGETARIÁNSKÉ PLNĚNÉ PAPRIKY S RAJSKOU OMÁČKOU
„Užít si tradiční jídlo plné vůně a chuti ve vege verzi? Ano a je to opravdu snadné. Uvařte si snadno z dostupných ingrediencí toto atraktivní jídlo s vychytanou omáčkou.“ Ingredience Na papriky
Ztratil se radioaktivní zdroj? Vývojáři dronů z FEL ČVUT umí pomoct
21stoleti.cz
Ztratil se radioaktivní zdroj? Vývojáři dronů z FEL ČVUT umí pomoct
Pátrání po ztraceném miniaturním zdroji radioaktivního césia 137 dokázalo v uplynulých dnech vytížit úřady a záchranné složky v západní Austrálii. Zdroj nebezpečného beta a gama záření se po intenzivn
Moje žárlivost vše zničila
skutecnepribehy.cz
Moje žárlivost vše zničila
Můj život se ocitl v troskách. Zničila jsem sebe a celou mou rodinu. Neposlouchala jsem dobré rady. ž jsem se zase přistihla, jak bedlivě sleduji svého jezevčíka. Vesele pobíhá s ostatními pejsky po trávníku a já mám najednou pocit závisti. On se dobře baví a já tu stojím jako kůl v plotě. Ani ho nenapadne hrát si se mnou, když
Ananasový pohár s jogurtem
tisicereceptu.cz
Ananasový pohár s jogurtem
Jako sladkou tečku zkuste tenhle ananasový pohár – je plný zdravých ingrediencí, takže po něm nepřiberete. Potřebujete 1 ks menší ananas 2 lžíce medu 200 ml jogurtu 4 lžíce ananasového džusu
Radikální adamité: Praktikovali volnou lásku i s dětmi?
epochaplus.cz
Radikální adamité: Praktikovali volnou lásku i s dětmi?
V roce 1421 vrcholí husitská revoluční vlna. Jedna početně malá větev husitů si kázání kněžích vyloží po svém, utrhne se a začne praktikovat divoký, sexuálně nespoutaný způsob života. „Děvička nejmenš
Geometrie ve službách minimalismu
rezidenceonline.cz
Geometrie ve službách minimalismu
Jasná koncepce moderní vily dává vyznít architektonickému konceptu objektu a výhledům na okolní krajinu, rovněž však poskytuje maximum uživatelského komfortu. Architektonická firma TRAMA navrhla a p
Vztah s nevěrníkem Kolečkem jí zničil kariéru!
nasehvezdy.cz
Vztah s nevěrníkem Kolečkem jí zničil kariéru!
Sice se může zdát, že z milostného trojúhelníku vyšla Denisa Nesvačilová (31) ze seriálu Dobré zprávy jako vítězka, neboť si nakonec scenárista Petr Kolečko (38) vybral ji a na Anetu Vignerovou (35) s
Milenka ve hře?
nasehvezdy.cz
Milenka ve hře?
Představitel proradného Alberta v seriálu ZOO David Gránský (30) si užívá svou rodinu plnými doušky. Přesto jeho manželka Nikola Gránská (29) přiznala, že není všechno tak růžové, jak to na první po
Pro a proti: Dokazují zážitky klinické smrti existenci onoho světa?
enigmaplus.cz
Pro a proti: Dokazují zážitky klinické smrti existenci onoho světa?
Prožitky blízké smrti jsou ve všech případech téměř totožné. Odborníci proto hledají odpověď na palčivou otázku: Jsou tato svědectví důkazem existence onoho světa, nebo jde jen o poslední signály umír