Domů     Naši dceru ubodal agresivní zeť
Naši dceru ubodal agresivní zeť

Vždycky jsem si s dětmi rozuměla, moje dcera ale začala být najednou jiná. Odcizila se nám. Život jí začal řídit nebezpečný manipulátor, a ten už nedovolil, aby ho opustila.

Každý den jezdím do práce okolo hřbitova, kde jsme před čtyřmi lety pochovali naši milovanou Evičku. Pak celou cestu až do města, kde pracuji, s ní promlouvám o tom, jaké by to bylo, kdyby tu ještě byla s námi. Prosím ji, aby mi dala znamení, že její duše došla klidu.

Byla radostná a měla dobré srdce

Byla jsem na dceru velmi pyšná. Byla krásná a mohla se stát modelkou, kdyby o to stála, ale ji zajímala historie. Vystudovala vysokou školu a ve svém oboru se stala odbornicí, její kariéra se slibně rozvíjela.

Byla tak krásným a úžasným člověkem, usměvavá a neustále dobře naladěná. Pro svého mladšího bratra byla skvělou starší sestrou a z nás se staly nejlepší kamarádky. Byly jsme za všech okolností na vše vždy dvě.

Pokud bylo zapotřebí, tak jsme věděly, že nás naše rodina kdykoli podrží a se vším pomůže. Teď cítím, že jsem na vše sama, i když mi je můj milovaný manžel nablízku a i můj syn Hynek se snaží udržovat dobrou atmosféru, ale ono to prostě nejde…

Od počátku se nám nelíbil

Evě bylo dvacet sedm let a zamilovala se do Kryštofa, kluka, se kterým se poznala přes internet. Nebyla to její první láska, ale od samého začátku byl ten vztah jiný, než ty předchozí. Když ho poprvé přivedla domů na oběd, měli jsme všichni smíšené pocity.

Jeho chování bylo podivné. Sice příliš nemluvil, a když už něco řekl, tak to bylo samolibé a navíc ten jeho tón, kterým nám sděloval, že všechno zná a všude byl.

Rozhodla se, že se vdá

Postupně se mi dcera přestala svěřovat. Byla uzavřená, tajuplná, vzdalovala se mi. Nepoznávala jsem ji, až mi to nahánělo strach. Začala jsem pochybovat o tom, že si vybrala správného partnera. Po pěti měsících známosti mi řekla, že se s Kryštofem vezmou.

Rozmlouvala jsem jí to, že se znají velice krátce, že o něm toho moc neví a nemusí nikam přeci pospíchat. Postavila si však hlavu a začala se svým partnerem vyjednávat svatbu. O moji pomoc vůbec nestála. Bylo jasné, že se z ní stává jiný člověk.

Měla jsem pocit, že se někdy chová jen jako loutka na nitích. Chtěla jsem jí sdělit, že všichni cítíme, že ji chce Kryštof ovládat. Hrozně se urazila, že to není pravda, že jen na něho žárlíme.

Láska ji zaslepila

Kryštofa bych popsala jako osamělého introverta, který se řídí jen svými potřebami, s mírně agresivními výpady, sužovaný depresemi, které pramení ze vzpomínek na dětství, které nebylo příliš harmonické.

Dceru prý skutečně miloval, ona to tak vnímala a přesvědčovala nás o tom, ale vůbec si nepřipouštěla, že ji chce řídit celý její život. Milovala ho tak, že by snad za něj i dýchala.

Držel ji v ústraní

Po svatbě se přestěhovala do bytu, ve kterém do té doby žil Kryštof se svojí matkou, která už řadu let nepracovala a měla sklon nadměrné konzumaci různých léků, zejména antidepresiv. Vůbec nikam nechodili a samotnou ji Kryštof také nikam nepouštěl.

Po čase mi plná nadšení volala, že se budou stěhovat do pronajatého bytu, aby měli soukromí. Po dlouhé době jsme se domluvily, že mě navštíví.

Skoro jsme ji nepoznali

Celá natěšená jsem připravila vybrané lahůdky. Natěšený byl i manžel, přišel kvůli tomu dříve z práce a mladší syn pospíchal po škole rychle domů, abychom se všichni navzájem užili, jako za starých časů.

Když se za dveřmi objevila Eva, trošku nám všem padla čelist. Byla pohublá, ne příliš upravená a měli jsme pocit, že pod make-upem skrývá nějaké zranění na obličeji. Nebyla příliš sdílná. Po hodince už měla pocit, že by měla jít.

Vymlouvala se, že jde ještě na brigádu. Měla jsem o ni náhle strach. I z jejího opatrného vyprávění bylo zřejmé, že její manžel trpí agresivními výbuchy.

Konečně nám řekla pravdu

Po jejím odchodu jsme všichni byli vyděšení. Ještě dlouho jsme diskutovali o tom, jak se asi doopravdy má, ale také o tom, co bychom měli udělat. Zhruba za týden se sama ozvala.

Nejdříve se hovor jevil jako zmatený, ale nakonec se ukázalo, že si chtěla nenápadně postěžovat. Pochopila jsem, že ji Kryštof citově vydírá a Eva začala konečně zvažovat, co dál. Každý den mi volala.

Bylo jasné, že chce, abychom jí pomohli, ale stále ještě nebyla úplně rozhodnutá, že od něj odejde. Konečně nám přiznala, že její manžel neskutečně žárlí, i to, že ji bije.

Vymysleli jsme plán, že se nastěhuje k nám a my ji pomůžeme s hypotékou, aby si pořídila svůj malý byt. Prosili jsme ji však, aby mu nic neříkala. Odpoledne mi však napsala smsku, že manželovi řekla, že se od něj odstěhuje. Prý ji velmi prosil, aby mu dala ještě jednu šanci, že se určitě změní…

Zemřela v bolestech

Druhý den ráno, seděli jsme všichni právě u snídaně, zazvonil u našich dveří policista a oznámil nám, že dcera nežije. V hádce ji Kryštof ubodal nožem.

Dcera prožila poslední minuty svého života v bolestech a mukách, sama jen se svým tyranem, jehož rukou byla zavražděna. Všichni si vyčítáme její smrt, měli jsme ji prostě bez řečí odstěhovat. Soud se zěťákem jsme si ujít nenechali.

Kroutil se tam jako slizký had, tvrdil, že byla Eva nepořádná, že měla nemanželský poměr a spousty dalších nehorázných lží. Z úst státního zástupce jsme se dozvěděli, že dcera měla po těle šrámy staršího data a dokonce i známky po škrcení.

A podle toho také soud rozhodl. Život dcery nám nikdo nevrátí, ale doufám pevně, že jejímu manželovi pobyt ve vězení nikdo za dobré chování nezkrátí.

Jana M. (58), Praha

reklama
Související články
12.5.2024
Můžete se rozhádat, na řadu let ztratit. Pravé přátelství však vydrží. To naše s Danou však mělo velké šrámy. Bylo to ve školce. Pamatuji, jak jsem měla lakovky a ta copatá blondýnka mi je záviděla. Schválně mi šlapala na nohu zablácenou botou. Tehdy jsme se pohádaly. Ale pak jsme se potkaly i ve škole, a jelikož jsme se znaly, nějak jsme se skamarádily. Nerozlučné kámošky od školy V prvn
12.5.2024
Vdávala jsem se v 25 letech a už tehdy mi říkali, že si to mám rozmyslet. Můj nastávající byl prchlivý a podezíravý. Já si ale myslela, že nám to vydrží navěky. Když dnes vidím u své dcery, kolik mají dnešní holky dostupných informací, trochu závidím. Dnes a denně čtu příběhy o ženách, které trpěly pod drobnohledem žárlivce. Začíná to skoro vždy stejně, tak jako kdysi u mne, jenže já to nemo
4.5.2024
Stejně jako máma jsem byla posedlá vzhledem. U ní jsem to nenáviděla, a přitom jsem dusila svoji dceru. Moje matka měla štěstí, že se vdala za úspěšného muže. Můj otec vydělával dost peněz, takže ona mohla být doma a starat se o sebe. Zastávala názor, že žena musí být prostě krásná. Tento styl výchovy jsem převzala od ní i já, ačkoli jsem to nenáviděla. Jak se to stalo? Snadno. „Nepoveden
3.5.2024
Tereza je naše vymodlené dítě. Dlouho se nám nedařilo počít, ale nakonec se na nás usmálo štěstí. I když pak se od nás zase odvrátilo. S Vláďou jsme se seznámili, když nám bylo už 35 let. Oba jsme toužili po rodině, ale před tím jsme nenašli vhodné partnery. Osudový muž Vláďa Jakmile jsme narazili na sebe, oba jsme věděli, že to je přesně ono. Proto jsme ani neotáleli a dohodli jsme se, ž
2.5.2024
Po smrti nevlastního otce se stalo to nejhorší, co mě mohlo potkat. Dědictví zasáhlo do mého života nelítostně, ten domek jsem musela rychle opustit. Nevlastního otce jsem měla moc ráda. Maminka si ho vzala, když mi bylo pět let. Vycházela jsem s ním dokonce lépe než s mámou. Spolu pak měli syna Vojtu. Máma Vojtu rozmazlovala a stavěla nás proti sobě. Byla jsem ráda, když jsem vypadla po učňáku
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
epochanacestach.cz
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
Pohádková krása zrcadlená ve vodní hladině! Vodní hrady a zámky zrcadlící se na hladině bývaly nedobytnými baštami i pohodlnými luxusními šlechtickými sídly a dnes jsou perlami české krajiny, za kterými putují statisíce turistů. A snad nejvýraznější mezi nimi je zámek Červená Lhota. Jméno podle ďábelské legendy Pro to, aby se jejich tvrz změnila ve vodní,
Automatické mlýny: K chrámu moderní architektury patří 212 klíčů
historyplus.cz
Automatické mlýny: K chrámu moderní architektury patří 212 klíčů
Bývaly doby, kdy architekti dokázali i obyčejným funkčním továrnám vtisknout eleganci výstavných zámků. Pardubice jeden takový skvost mají, a dokonce si ho v posledních letech vycizelovaly k dokonalosti. Umění, které mele Na břehu řeky Chrudimky v Pardubicích stával mlýn už v roce 1586. Na počátku 20. století však mlynářské konkurenci v oblasti vládnou bratři Egon (1871–1932) a Karel (1879–1944) Winternitzovi,
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
iluxus.cz
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
Právě probíhající „Perlový týden“ překvapil fantastickým náhrdelníkem značky Mikimoto. Ten bude možné vidět až do neděle v pražském butiku v ulici Na Příkopě, následně se všemi ostatními šperky poputu
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Pružné tělo v 50+? Je to snadné…
nejsemsama.cz
Pružné tělo v 50+? Je to snadné…
Bolí vás svaly a klouby, ládujete do sebe pilulky tišící bolest, a nic nezabírá? Chce to změnu… Vyčleňte si jen pár minut denně na protažení celého těla, a budete se cítit jako znovuzrozená. Protažení trapéz Tento cvik můžete provádět vsedě i vestoje, dodržet musíte jen zcela rovná záda. Jednou rukou přitáhněte hlavu k rameni, druhé rameno se
Podmořský monument Jonaguni: Jde o pozůstatky bájného kontinentu Mu?
enigmaplus.cz
Podmořský monument Jonaguni: Jde o pozůstatky bájného kontinentu Mu?
Jonaguni je ostrov náležející do japonské prefektury Okinawa. Poblíž něj leží pod mořskou hladinou gigantické kamenné bloky, které připomínají obrovské terasy se schodišti vytesanými do kamene. Odhadu
Když může Prachař, koketuje i ona
nasehvezdy.cz
Když může Prachař, koketuje i ona
Herečka Sara Sandeva (26) ze seriálu Jedna rodina to s Jakubem Prachařem (40) zřejmě nemá jednoduché! Že by jí už docházela trpělivost? Ještě než se dali dohromady, říkalo se, že není krásné ženy, k
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
epochalnisvet.cz
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
Bizarní skandál na začátku tohoto roku otřásá židovskou komunitou v New Yorku. Pod historickou synagogou je objeven tajný podzemní tunel vedoucí do suterénu prázdného obytného domu. O jeho původu a účelu se hned po odhalení rozhoří divoké spekulace. Sloužil k obchodování s dětmi nebo k jiným nezákonným činnostem, jak tvrdí konspirační teoretikové?   V polovině
Tagliatelle s bazalkovým pestem
tisicereceptu.cz
Tagliatelle s bazalkovým pestem
Tagliatelle představují dlouhé široké nudle. Seženete je v každém supermarketu. A nejlépe chutnají právě s pestem. Ingredience 1 balení těstovin tagliatelle dvě hrsti čerstvé bazalky 6 lžic ol
Naše Galaxie je domovem myriád bludných světů
21stoleti.cz
Naše Galaxie je domovem myriád bludných světů
Země a jejích sedm sestřiček se od svého zrodu drží pomyslných máminých sukní. Možná se jejich orbity v minulosti měnily, možná pohltily některé ze svých sourozenců, ale z dálky Sluneční soustava půso
Musím zachránit manželství!
skutecnepribehy.cz
Musím zachránit manželství!
Krásně jsme si žili, v klidu a pohodě. Vůbec by mě nenapadlo, že se můj život najednou zvrátí do nejistoty a emocí. Můj manžel Petr je velmi šikovný zahradník. Proto se před pěti lety rozhodl, že si založí firmu, aby měl ještě nějaké peníze ke klasickému platu navíc. Jsme manželé už mnoho let. Zamilovali jsme
Co potkalo planety na vesmírné cestě?
epochaplus.cz
Co potkalo planety na vesmírné cestě?
Bylo jednou jedno Slunce a mělo osm dětí. Jejich jména všichni známe. Mají ale něco společného s lidmi? I když už jsou to dnes dospělé planety, životem si nesou následky svého divokého dětství. Příběh se začíná psát před 4,6 miliardami let. Okolo právě vznikající hvězdy se vytvoří rotující prachoplynný disk. Částice v něm se začnou srážet