Domů     Z vnuka se stal zlý tyran
Z vnuka se stal zlý tyran

Byla jsem si jistá, že jsme vnuka vychovali dobře. K mému překvapení z něho ale vyrostl krutý a sobecký tyran, který se pro majetek a peníze nebojí ubližovat i svým nejbližším.

Vzpomínám jako by to bylo dnes, když u našich dveří zazvonil syn Kamil a v náruči svíral malý ukřičený uzlíček. Třesoucím se hlasem nám ještě v chodbě sdělil, že za ním přišla jeho bývalá přítelkyně a do rukou mu doslova vrazila jen pár týdnů staré děťátko.

Řekla mu, že je to jeho syn, že si myslela, jak všechno zvládne, ale nešlo to. Neměla prý kam jít, tak jí Kamil nabídl, aby zůstali i s chlapečkem přes noc, že ráno něco vymyslí. Když se ale vzbudil, byla pryč.

Na stole mu nechala stručný vzkaz, že odchází, rodný list malého Vašíka a průkaz novorozence. Syn se stal přes noc tatínkem a k nám přišel s prosbou o pomoc. S manželem jsme ani vteřinu neváhali.

Všechno jsme mu obětovali

Kamil v té době pracoval i přes svůj nízký věk jako vrcholový manažer a nemohl si dovolit skončit v práci a zůstat doma s malým. Proto jsem ze zaměstnání odešla já a ve svých šestačtyřiceti letech si znovu okusila jaké to je pečovat o miminko.

Nikdy by mě asi nenapadlo přemýšlet nad tím, co všechno jsem pro svého jediného vnuka udělala a obětovala, nebýt toho, jak odporně se později k nám zachoval.

Smutné oznámení

Všechno jsme s mužem dělali z čisté lásky k němu a ve snaze vynahradit mu maminku, která ho narychlo opustila. Nesoudili jsme ji, neznali jsme její důvody, jen jsme doufali, že o své dítě jednou neprojeví zájem a po tom všem nám ho neodvede.

Naše obavy se rozptýlily o několik let později, když synovi přišel úmrtí list jeho bývalé přítelkyně. Podlehla údajně těžké a vleklé nemoci. Vnuk tak navždy ztratil šanci, že pozná svou maminku. O to víc lásky a pozornosti od nás měl.

Přepsali jsme na něj vilu

Ještě smutnější než ztráta maminky, kterou vnuk nikdy nepoznal, byla skutečnost, že po ní zůstaly jen dluhy. Tato událost nás všechny přiměla více přemýšlet o budoucnosti a zajištění chlapce.

Syn, na kterého jsme už před lety přepsali naši rodinnou vilku, přišel s tím, že by ji rád věnoval Vaškovi. Kamil byl zajištěný, vydělával dost peněz a chtěl, aby i jeho syn měl nějaký majetek, kdyby se cokoli stalo.

Jakmile dosáhl vnuk dospělosti, tak jsme u notáře vše sepsali a i přes naše protesty nakonec nechali ve smlouvě věcné břemeno, že smíme ve vile dožít. Tím jsme si nevědomky podepsali svůj ortel.

Syn odcestoval

Vnuk byl obeznámen s tím, že od nás a od svého otce dostal předčasné dědictví v podobě naší vily. Díky odhadci jsme zjistili, že náš domov včetně přilehlé zahrady má hodnotu téměř osmi milionů korun.

Nenapadlo nás, jak může tak štědrý dar zamotat hlavu mladému klukovi. V době, kdy Vašek chodil na vysokou školu, odjel Kamil na Slovensko, kde převzal vedení firmy. Zhruba tehdy se u nás začaly dít strašné věci.

Rušili noční klid

Vašek si vodil do domu své nevychované a pochybné kamarády. Popíjeli do noci, dělali nepořádek, ničili zařízení domu a útočili na sousedy. Chvíli jsme to nechali být.

Říkali jsme si, že je kluk mladý a potřebuje se vyřádit, když k nám ale začala jezdit pravidelně policie kvůli rušení nočního klidu, zasáhli jsme. Reakce vnuka byla taková, že je to jeho dům a může si dělat, co chce.

A jestli se nám to prý nelíbí, můžete se sbalit a táhnout do domova důchodců. Nevěřili jsme vlastním uším.

Útoky se stupňovaly

Ačkoli bylo chování vnuka opravdu nesnesitelné, přisuzovali jsme to stále divokému dospívání a snaze ukázat se před kamarády. Útoky na mě a manžela ale neustávaly, naopak nabíraly na obrátkách.

Zprvu jsme vše považovali za souhru špatných náhod, později nám ale začalo docházet, že jsme terčem vnukovy snahy dostat nás z domu pryč. Jednou nám třeba vyměnil zámek u dveří, jindy poškodil bojler a připravil nás o horkou vodu na několik dní.

Rozbil také úmyslně lednici, propíchal nám gumy u auta nebo v noci rozbil okno v ložnici, kde jsme spali.

Chtěl nás otrávit

V okamžiku, kdy už nám ale začalo jít o holý život, dostali jsme strach a chtěli vše oznámit synovi a policii, tak vnuk v naší části domu pustil všechny plotýnky plynového sporáku. Jen díky obrovskému štěstí nedošlo k výbuchu.

Poslední kapkou pak bylo, když manžel po cestě od lékaře naboural, protože auto zkrátka nebrzdilo. Vnuk mu totiž naštípl hadičky od brzd.

Policie nic nezmohla

Našemu oznámení policie nevěnovala příliš pozornosti. Vnuka totiž nikdo při činu nechytil a bylo to jen naše slovo proti jeho. Navíc, když se dozvěděl o našem udání, přestal se ovládat úplně. Sebral nám mobilní telefony a v domě nás zamkl.

Týden nás držel o hladu a bez topení. Hrůzou z toho, co nás další den čeká, jsme mnohdy ani nespali. Se synem, který čas od času volal, jestli je vše v pořádku, jsme směli mluvit jen pod vnukovým dozorem, takže jsme neměli šanci požádat ho o pomoc.

Syn měl šestý smysl

Naštěstí náš syn zřejmě vycítil, že je něco v nepořádku a aniž by komukoli cokoli řekl, objevil se u našeho domu. Vnuk byl tou dobou ve škole, a tak jsme mohli přes zamčené dveře Kamilovi vylíčit, co se zde děje.

Přivolaná policie nás vysvobodila z domácího vězení a předala k ošetření záchranářům. Byli jsme podchlazení, hladoví a otřesení, jinak ale v pořádku. Jakmile jsme nabrali trochu sil, vzal nás Kamil k sobě na Slovensko.

Našeho povedeného vnuka, který ani na okamžik neprojevil sebemenší lítost, teď čeká soud a možná i vězení.

Božena R. (68), Bratislava

Předchozí článek
reklama
Související články
16.4.2024
Když jsem slavila šedesáté narozeniny, číšník mi přinesl obálku. Ale nebyly tam peníze. Uvnitř se skrýval můj nejkrásnější narozeninový dárek. Celý život jsem neměla kamarádku. Tedy když nepočítám Bohunku, ale o tu jsem přišla. S Bohunkou jsme byly spřízněné duše. Než ta první něco dořekla, ta druhá se tomu už smála, až se za břicho popadala. Bohunku nikdy nikdo nenahradil. Všechny ty úžasné
16.4.2024
Stala se ze mě matka samoživitelka, na kterou se začaly dluhy hrnout ze všech stran, a já je nedokázala řešit. Bojím se kvůli tomu znovu vdát. Pokud je žena dobrá máma, tak nedopustí, aby její děti někdo šikanoval a bil. Život s mým manželem bylo peklo. Byl to tyran. Tak jsem sbalila tašky, nasedla s dětmi do auta a odjela. První tři měsíce jsem žila z úspor. Moje práce byla špatně placená. Dět
16.4.2024
Byl tak vlezlý a trapný! Nakonec jsem se ale do něj zamilovala. Dokázal totiž, že je to muž, o kterého se může žena v nouzi pevně opřít. Měl a jsem o muži svého života přesnou představu a od té jsem se nehodlala vzdálit. Jakmile to nebyl pan Dokonalý, neměl šanci. A tak to bylo i s Ivanem. Potkala jsem ho v době, kdy jsem chodila s Láďou. Toho jsem nekriticky milovala. Byl to krasavec, vysporto
15.4.2024
S mužem jsme 40 let snili o Karibiku. Když jsme na něj našetřili a vyrazili jsme, vrátili jsme se do domova, který byl zcela zničen. Jako náš život. S Karlem nemáme děti. Chtěli jsme, ale nepovedlo se. O to víc jsme si chtěli užít život, abychom si řekli, že jsme jej spolu naplnili. Jezdili jsme na výlety a dopřávali si, avšak nebyli jsme tak bohatí, abychom si jen tak dovolili Karibik, o němž
14.4.2024
Rodina je základem všeho, ovšem co když ty kořeny nepoznáte už v dětství? To byl totiž přesně můj případ a tehdy se začal psát můj katastrofický životní osud. Celý život a stále je to ve mně. Je mi 81 let a lituji, že jsem prožila tolik let v bolesti. Přitom stačilo být tvrdší. Jenže zkušenosti získáváme postupně, a proto dnes kroutíme hlavou nad tím, co jsme kdysi udělali a jak jsme si život z
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Tanzanit: Nejkrásnější modrý kámen
epochaplus.cz
Tanzanit: Nejkrásnější modrý kámen
Většina drahých kamenů má za sebou stovky či tisíce let, po které je lidé obdivují. Může být proto překvapením, že od objevu jednoho z nejvzácnějších drahokamů uplynulo teprve 57 let. Na světě přitom existuje jen jediný jeho zdroj a očekává se, že bude vyčerpán během následujících 20 až 30 let. Jak název tohoto kamene napovídá,
Kostel sv. Mořice a jeho unikátní varhany
epochanacestach.cz
Kostel sv. Mořice a jeho unikátní varhany
Přejdeme-li od katedrále ulicí 1. máje a přes Náměstí republiky, po necelém kilometru se před námi otevře pohled na další významnou olomouckou církevní památku – kostel svatého Mořice. Ten je svou kapacitou 4000 věřících největší gotickou svatyní na Moravě a první písemná zmínka o něm pochází už z roku 1257, i když v 15. století bylo třeba
Argentinské případy UFO: Proč se vrací na stejná místa?
enigmaplus.cz
Argentinské případy UFO: Proč se vrací na stejná místa?
Záhada jednoho z nejzvučnějších případů UFO v zemi, pokřtěného tiskem jako argentinský případ Roswell, dodnes přetrvává v paměti argentinských ufologů i ufologů z různých částí světa. Byl tak pojmenov
Salát z červeného zelí a pomeranče
tisicereceptu.cz
Salát z červeného zelí a pomeranče
Tenhle salát potěší nejen tělo, ale díky své krásné barvě i oči. Potřebujete 1 menší červené zelí 2 červené cibule 1 jablko 250 g vařené červené řepy 50 g vlašských ořechů 1 pomeranč 3 lží
Kníže Konrád II. Ota: Posmrtně ho uvařili?
historyplus.cz
Kníže Konrád II. Ota: Posmrtně ho uvařili?
Zadumaně si prohlíží fresky na stěnách rotundy sv. Kateřiny. Připomínají mu slavnou minulost jeho rodu. I Konrád II. Ota by se rád do historie dynastie Přemyslovců zapsal výrazným písmem. Ctižádost mu k tomu nechybí… Ambiciózní povahu nejspíš zdědil po svém otci. Konrád II. Ota (1136/1141–1191) totiž přichází na svět jako dědic vládce znojemského údělu Konráda
Nejpodivnější žákyně, kterou jsem učila
skutecnepribehy.cz
Nejpodivnější žákyně, kterou jsem učila
Chodila do sedmé třídy, byla velký samotář, podivín a věděla všechno dopředu – i své známky i to, že se stane neštěstí. Nikdy se nemýlila. Ve třídě bylo ticho jako v hrobě. Právě se ke svému cíli blížila hodina matematiky a žáci 7 C. psali náročný test. Následující hodinu jsem měla volno, a tak jsem se v kabinetě chtěla pustit do kontroly
Každá někdy „potřebujeme“
nejsemsama.cz
Každá někdy „potřebujeme“
Mluvit o potížích souvisejících s toaletou není vždy snadné. Jako by neměla močový měchýř každá žena. Jeho správná funkce může odrážet vaše celkové zdraví. Jak stárneme, mění se i močový měchýř. Elastická tkáň močového měchýře se stává méně pružnou, a měchýř najednou nedokáže pojmout tolik moči jako dříve. Musíte tedy chodit častěji na záchod. Navíc ochabuje stěna močového měchýře a svaly pánevního
Low Key: Nová kolekce kabelek Louis Vuitton
iluxus.cz
Low Key: Nová kolekce kabelek Louis Vuitton
Louis Vuitton uvádí novou kolekci kabelek Low Key, která zaujme elegantním a sofistikovaným designem. V úvodu se představují dva modely, které vynikají minimalistickým přístupem a nadčasovým stylem Lo
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Prstýnek za miminko je pro Kaňokovou také zásnubní?
nasehvezdy.cz
Prstýnek za miminko je pro Kaňokovou také zásnubní?
Dokonalé štěstí prožívá herečka Beáta Kaňoková (35) ze seriálu Zlatá labuť, která má ve svém partnerovi, kameramanovi Tomášovi Kotasovi (35), velkou oporu. Anonymní zdroj z jejich blízkého okolí nám
Čína vysílá SOS: Její města se propadají!
21stoleti.cz
Čína vysílá SOS: Její města se propadají!
Nejhorší noční můry vědců se pomalu naplňují. Téměř polovina čínských měst se propadá, a to zejména kvůli čerpání vody a zvyšující se hmotnosti rychle se rozrůstajících městských oblastí. Jen nejlidna
Pátrání po biblických záhadách pokračuje: Zničil město Sodoma asteroid?
epochalnisvet.cz
Pátrání po biblických záhadách pokračuje: Zničil město Sodoma asteroid?
Slavný biblický příběh o zničení hříšných měst Sodoma a Gomora zná téměř každý. Až do současnosti si ale odborníci lámali hlavu nad tím, jestli si autor této části Bible událost vymyslel, nebo vycházel z něčeho, co se skutečně událo. Podle nejnovějších archeologických objevů se ale zdá, že se celá zkáza stala přesně tak, jak tvrdí Bible!