Věštba nám zachránila svatbu

Total
10
Shares

Kamarádce, která věřila na věci mezi nebem a zemí, jsem se vždycky vysmívala. Nakonec to ale byla právě ona, kdo zachránil moji svatbu.

Odjakživa jsem se řídila hlavně zdravým selským rozumem. Horoskopy, čtení z ruky, výklady z karet a jiné způsoby předpovídání budoucnosti jsem brala jako zábavu. Nikdy jsem si nemyslela, že by na nich mohlo být zrnko pravdy. V souvislosti s mojí druhou svatbou jsem však musela změnit názor.

Osudový muž

Ve třiceti letech mi zkrachovalo první manželství. Rozvod se mnou silně otřásl a trvalo dlouho, než jsem se seznámila s mužem, se kterým bych měla vážný a dlouhodobější vztah. Radka jsem poznala čirou náhodou díky pracovnímu školení, když mi bylo osmatřicet. Okamžitě mezi námi přeskočila jiskra. Byl šarmantní, galantní, ohleduplný, inteligentní i vtipný. Skvěle jsme si spolu rozuměli. Párkrát jsme si spolu vyšli a došlo nám, že k sobě skvěle pasujeme. Po roce jsme se rozhodli, že našemu vztahu dáme oficiální punc.

Datum ji znepokojilo

Svatbu jsme chtěli mít s Radkem malou, jen v okruhu rodiny a nejbližších přátel. Když jsme se konečně dohodli na datu a místě, požádala jsem kamarádku Karlu, aby mi pomohla vyrobit svatební oznámení. Jakmile vybrané datum uviděla, začala ihned protestovat. Karla patří k lidem, kteří věří na věci mezi nebem a zemí. Dokonce i ona sama se jednu dobu zabývala numerologií, výkladem karet a čtením z ruky.

Nový termín

Se znepokojivou tváří prohlásila, že to datum je naprosto nevyhovující. V mém horoskopu viděla na onen den mnoho překážek. I když jsem na podobné předpovědi nevěřila, přece jenom to ve mně zaselo zrnko pochybností. Mám kamarádce věřit a změnit datum svatby? Svěřila jsem se se vším Radkovi a nakonec jsme se rozhodli, že termín o čtrnáct dní posuneme. Vždyť na datu ani tak nezáleželo, hlavní bylo, že si vezmu někoho, koho miluji.

Samé karamboly

Nakonec se ukázalo, že změna data byla správná. V námi původně vybraném dni nastalo hned několik komplikací. Radka ihned po ránu, přestože to byla sobota, odvolali do práce kvůli nějakému problému. Počasí bylo také mizerné. Ačkoli byl červen, od rána bylo zataženo a slabě poprchávalo. Kolem poledne se nebe zatáhlo úplně a až do večera silně pršelo. A pak ještě Radkův kamarád Petr, který mu měl jít za svědka, dostal den předtím střevní chřipku. Tehdy poprvé jsem si pomyslela, že měla Karla ve svém výkladu pravdu a v duchu jsem jí děkovala, že jsme na její popud svatbu přesunuli.

Perfektní den

Svatba v nově vybraném termínu totiž dopadla na výbornou. Byl krásný slunečný den, všechno klaplo do posledního puntíku. Dokonce přijela i moje nejlepší kamarádka ze střední, která bydlela v Londýně. Bylo to pro mě velké a milé překvapení. Dodnes s Radkem na naši svatbu vzpomínáme a rádi o ní vyprávíme všem, kteří se nás na naši veselku zeptají, jako třeba našim třem vnoučatům.

Šárka N. (69), Litvínov

Také se vám může líbit