Domů     Mé těhotenství nás stmelilo
Mé těhotenství nás stmelilo

Jakmile jsme se poprvé s Romanem podívali navzájem do očí, bylo to tady. Láska na první pohled…

Oba jsme však považovali vznik nějakého vztahu za nemožný. Sešli jsme se ve školícím středisku firmy, pro kterou jsme pracovali – jenže každý v jiném koutě republiky. Navíc mně zbývaly do odjezdu dva dny a Roman zrovna na týden přijel.

„Škoda, že nejsi odněkud blíž nebo že tady nezůstaneš o něco déle,“ řekl mi poté, co mi sdělil, jak moc se mu líbím. „S tím asi nic nenaděláme,“ pokrčila jsem smutně rameny. „A vadil by ti vztah na dálku?“ zeptal se Roman.

„Myslíš nějaké platonické dopisování?“ „Ano, zatím… než se najde nějaká lepší cesta,“ přikývl. Tak jsme si vyměnili adresy, poštovní i mailové, čísla telefonů a slíbili jsme si, že budeme udržovat komunikaci tak často, jak to půjde.

Toužili jsme po něčem víc

V dopisech i po telefonu jsme se postupně jeden druhému otevírali. Sdělovali jsme si své pocity, svá tajemství a zjišťovali, že právě takový protějšek potřebujeme k životu. Tím víc jsme litovali, jak velká vzdálenost nás dělí.

Já jsem žila v západních Čechách, Roman v Brně. Po měsíci jsme se domluvili na osobní schůzce v Praze. Bylo to vlastně naše první rande. Počasí nestálo za nic, ale nám déšť nevadil.

Pociťovali jsme štěstí, že jsme spolu a uvědomovali si, jak nám nestačí ten vztah na dálku.

Milenci na dálku

„Něco pro to musíme udělat,“ neustále opakoval Roman. „Tak se přistěhuj někam blíž,“ navrhovala jsem. „Nebo ty,“ usmál se. „Třeba bychom si mohli pronajmout nějaký byt v Brně.“ Jeho návrh mě překvapil a chvíli jsem nad ním dokonce reálně uvažovala.

Pak jsem ale připustila, že by bylo těžké odejít úplně do neznáma a vzdát se všech kamarádek, příbuzných a světa, na který jsem zvyklá. A uvědomovala jsem si, že Roman by řešil stejný problém. A tak jsme se domluvili na vztahu na dálku.

Zásadní rozhodnutí

Domluvili jsme se, že jednou za měsíc přijedu já za ním a jednou on za mnou. Každý druhý víkend jsme se tak střídali v cestování za láskou napříč republikou.

A protože naše služební povinnosti nás poměrně často zavedly do hlavního města, setkávali jsme se i tam. Když tam byl jeden pracovně, ten druhý přijel soukromě.

Po čtvrt roce takovéto „kočovné“ lásky jsem si uvědomila, že Roman v mém životě a v mém srdci hraje opravdu důležitou roli. A on to vnímal naštěstí stejně. Po jednom setkání v Praze mi poslal moc krásný mail.

Psal v něm, že na mě moc myslí, stýská se mu a chtěl by být se mnou. Zároveň navrhoval, abychom v našem vztahu udělali razantní krok. Klidně se prý „obětuje“ a přistěhuje se za mnou. Hned jsem mu volala.

Mluvili jsme spolu asi hodinu a nakonec jsme se dohodli na tom, že se oba přestěhujeme do Prahy a začneme náš společný život právě tam. Nemuselo by to ani znamenat změnu zaměstnání, pokud nám ve firmě vyjdou vstříc.

První šťastné měsíce

S tou prací se to povedlo nakonec napůl. Romanovi problémy nedělali a převedli ho na pražské ústředí firmy. Já jsem neuspěla, ale podařilo se mi alespoň ukončit pracovní poměr dohodou a doufala jsem, že se mi v Praze podaří brzy najít práci novou.

Byt jsme našli brzy a o nájem a poplatky jsme se podělili. Teprve nyní jsme se začali skutečně poznávat. Zpočátku jsme si vychutnávali vzájemnou blízkost, po které jsme tak dlouho toužili.

Já jsem si zaměstnání našla poměrně brzy, dokonce jen o pár ulic dál, než pracoval Roman. Každé ráno jsme tak jezdili společně a odpoledne jsme se setkávali před Romanovou prací a společně chodili na nákup.

Nebyla jsem natolik naivní, abych si nemyslela, že časem nepřijdou hádky. Ale vždy jsme si vše v klidu vyříkali a usmířili jsme se.

Přišel o práci

Po pár měsících se však objevil zásadnější problém: Roman přišel o práci. Dost se ho to dotklo, protože firmě mnoho obětoval. Jenže vyměnilo se tam vedení a nový ředitel nařídil redukci počtu pracovníků. Roman byl jedním z těch, kdo to odnesli.

Poměrně dlouho se z té rány vzpamatovával a s hledáním nové práce měl docela potíže. Ne že by nebyla, ale on příliš srovnával a každá nabídka mu připadala taková, že si výrazně pohorší.

Vrcholem všeho bylo, když se mu z firmy ozvali, že by se mohl eventuálně vrátit na své původní místo na Moravě. Viděla jsem na něm, jak tu nabídku zvažuje, nakonec ji ale odmítl.

Hádky a napětí

Zůstal v Praze, našel si novou práci, ale nebyl šťastný. Nic ho netěšilo, ze společně naplánovaných akcí se vymlouval a už jsme se ani tak často nemilovali. Jednou se domů vrátil až pozdě v noci a opilý.

Druhý den ráno jsme kolem sebe chodili jako na válečné stezce. Napětí mezi námi se drželo celý další týden. Pak mi Roman řekl: „Když jsme byli od sebe vzdálení stovky kilometrů, říkala jsi, že láska si vždycky najde cestu… abychom nespěchali.

Udělejme to nyní také tak. Necháme věcem volný průběh. Slibme si, že se budeme snažit vyjít si vstříc nebo se alespoň nechat na pokoji, ano?“ „A má takový vztah cenu?“ pochybovala jsem.

„To poznáme,“ řekl a já z tónu jeho hlasu vnímala, že si přeje, aby vše dopadlo dobře.

Miminko nás stmelilo

Láska si nakonec cestu opravdu našla… Dva týdny nato jsem Romanovi oznámila, že jsem těhotná. Zachoval se jako zodpovědný a dospělý muž. Vzpamatoval se a najednou to byl znovu ten starý Roman, jak jsem ho znala a milovala. Po narození syna Libora jsme se vzali a teď jsme spolu už skoro dvacet let.

Simona L. (49), Praha

Předchozí článek
reklama
Související články
27.11.2023
Věděli jsme, že jsme pro sebe stvoření. Kdo by však čekal, že nás dožene osud a provalí se nevěra mého otce? Zamilovala jsem se do svého sourozence! S Davidem jsme se znali od plenek. Celý život jsme vyrůstali vedle sebe coby sousedé. Byli jsme nejlepší přátelé na život a na smrt a neudělali bychom bez sebe jediný krok. S Davidem jsme byli stejně staří a stejný den jsme spolu slavili narozeniny
27.11.2023
Chodila jsem s Petrem od střední školy a malovala jsem si, že spolu budeme mít velkolepou svatbu, kupu dětí a budeme žít šťastně až do smrti. Ve druhém ročníku na vysoké se ale něco změnilo. Neměli jsme na sebe tolik času, ale já se utěšovala, že až dostudujeme, bude to lepší. Jenže Petr začal být odtažitý. Byla jsem ve třetím ročníku a intenzivně jsem se připravovala na státnice. S Petrem jsm
26.11.2023
Po několika velkých zklamáních jsem vzdala snahu být šťastná. Jen jsem přežívala ze dne na den a nedoufala, že se něco změní. Potom přišel on a já začala doufat, že se ještě může stát zázrak. Asi to zná hodně rozvedených ženských. Zatímco jejich bývalý je šťastný v náručí nové, většinou mladší a hezčí milenky, ona se ocitne na dně. Zůstane sama na děti, práci a placení provozních nákladů celé dom
17.11.2023
Našli jsme k sobě cestu až v otevřeném manželství. Kdekdo se nad tím podivuje, my jsme si ale začali vážit jeden druhého. Ještě před patnácti lety bych se návrhu na volný vztah zcela určitě vysmála. Nyní ale s manželem Filipem zkoušíme tento systém uplatnit a nemůžeme si ho vynachválit. Bála jsem se toho zbytečně, cítím se mnohem méně upjatá. Chtěli jsme oba něco víc Naše manželství se do
17.11.2023
Myslela jsem si, že matkou nikdy nebudu. Když se narodila moje Lucinka, byla jsem nejšťastnější na celém světě. Pohupovala jsem kočárkem. Málem bych byla šťastná, ale to jsem si nemohla dovolit, když jsem si vzpomněla na všechny svoje problémy. Zachmuřeně jsem sledovala spící miminko i všechno to veselí na zasněženém svahu. Siluety kousek dál ode mě jsem si všimla na poslední chvíli. Rozený
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kolik nakonec zaplatí za drbání na zádech?
nasehvezdy.cz
Kolik nakonec zaplatí za drbání na zádech?
Bývalá osobní asistentka Graham Chase Robinson, která pracovala před čtyřmi lety pro Roberta De Nira (80), svého chlebodárce žaluje. Tentokrát nejde o obvinění ze sexuálního deliktu, ale o krutou d
GOLDBERGH GO BIG OR GO HOME: nová kolekce snow couture
iluxus.cz
GOLDBERGH GO BIG OR GO HOME: nová kolekce snow couture
Lyžařský ráj David Sport představuje snow couture kolekci luxusní značky GOLDBERGH, kterou si díky jedinečnému stylu, špičkové kvalitě a dokonale funkčnímu zpracování oblíbila i řada módních osobností
Obíhá Zemi mimozemský satelit?
epochalnisvet.cz
Obíhá Zemi mimozemský satelit?
Na oběžné dráze Země je v posledních letech dost rušno. Pohybuje se po ní totiž již několik tisíc satelitů. Podle záhadologů má být jedním z nich také Black Knight, tedy Černý rytíř. Na nebi byl údajn
VÁNOČNÍ JARMARK.
epochanacestach.cz
VÁNOČNÍ JARMARK.
Tradiční vánoční jarmark v Mnichově Hradišti s bohatou nabídkou vánočních dárků a pochutin ve stáncích se uskuteční 9. prosince na Masarykově náměstí. Můžete očekávat pestrý kulturní program místních škol, spolků a kapel na pódiu před budovou radnice. http://mnhradiste.cz
Modrá krev ostrorepa: Drahocenná surovina biomedicíny v ohrožení?
21stoleti.cz
Modrá krev ostrorepa: Drahocenná surovina biomedicíny v ohrožení?
„Každý muž, žena, dítě a domácí zvíře na této planetě, které užívá lékařské služby, je spojeno s ostrorepem,“ připomíná profesor zoologie Win Watson z UNH. Zatímco poptávka po modré, antibakteriální k
Vymění ho za tanečníka?
nasehvezdy.cz
Vymění ho za tanečníka?
První malé neshody se mají objevovat v manželství herce ze seriálu Pod hladinou Marka Adamczyka (35) a snowboardistky Evy Adamczykové (30). Rivalita v taneční show StarDance jim prý ve vztahu nedělá
Pohádkový poklad bývalého benediktinského kláštera: Bude někdy skutečně nalezen?
enigmaplus.cz
Pohádkový poklad bývalého benediktinského kláštera: Bude někdy skutečně nalezen?
Bývalý bohatý benediktinský klášter Opatovice nad Labem byl vypleněn v listopadu 1415 Otou z Bergova a Janem Měšteckým z Opočna. Přestože hlavní poklad, přísně střežený v klášterním podzemí, přes vešk
Byla jsem až moc sobecká
skutecnepribehy.cz
Byla jsem až moc sobecká
Spíš o tom čteme. Jak někdo neuměl stárnout s noblesou. Já to neviděla, dokud mne všichni neopustili. Jsem žena a ty se chtějí vždy líbit. Nepatřila jsem však mezi ty dámy, které by ve dvaceti nebo i ve třiceti šílely z prvních vrásek. Zde mám genetickou výhodu, v podstatě až ve čtyřiceti jsem si všimla, že tam
Záhadní jezuité v Čechách: Nelegální majetek se v Klementinu nenašel, ale provázela je špatná pověst
epochaplus.cz
Záhadní jezuité v Čechách: Nelegální majetek se v Klementinu nenašel, ale provázela je špatná pověst
Muž v černém hábitu zaklepe na dveře malého zednického domku kousek od Vltavy. Když se z nitra ozve rozpačitá pobídka ke vstupu, vezme za kliku. Cizinec sáhne do kapsy, vytáhne z ní kovově lesklý peníz a přisune ho zedníkovi před oči. „Nechtěl bys další?“ zeptá se. Když zedník kývne, muž ho pobídne, aby si vzal své nástroje a
Lilkové závitky se sýrem
tisicereceptu.cz
Lilkové závitky se sýrem
Pro milovníky italské kuchyně přinášíme originální recept na zapékané lilkové rolky. Suroviny na 2 porce 1 větší lilek 200 g ricotty 50 g parmezánu 50 g cottage sýru snítka tymiánu snítka r
Skvělý jahodový tvarožník
tisicereceptu.cz
Skvělý jahodový tvarožník
Tvarožník je tuzemskou obdobou italského tiramisu. Ingredience 400 g jahod 120 g piškotů 350 g zakysané smetany 400 g plnotučného tvarohu 2 vanilkové cukry 3 lžíce moučkového cukru 2 lžíce
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř