Domů     Švagrová mi svádí manžela
Švagrová mi svádí manžela

Co si počít se švagrovou, která si kupuje stejné šaty, nosí stejný účes a usiluje mi o manžela? Vyhlásit proti ní boj nestačilo. Pomohl až pořádný výprask!

Že se na stará kolena poprvé za život poperu, by mě nikdy nenapadlo ani ve snu. Ale přesto se to stalo a rvačka byla tak veliká, že musela zasahovat policie. Vše začalo úplně nenápadně, návštěvou mojí švagrové, s kterou jsem se neviděla hezkou řádku let. Byl to manželka mého bratra, s kterým jsem dlouhé roky nemluvila.

Švagrové se líbil můj muž

Ne, že bychom byli pohádaní, ale tak nějak se to prostě stalo. Bratr bydlel i s rodinou hodně daleko a měl spoustu pracovních povinností. Tak vždycky poslal pohled na svátky a narozeniny, já mu odpověděla a to bylo všechno. Nějaké návštěvy jsme nepěstovali.

Vlastně ani coby malé děti jsme k sobě neměli nijak blízký vztah. Já byla o dost starší a on takový ten vymodlený chlapeček. Když naši umřeli, odkázali mu svůj rodný domek a mně nějaké peníze. Že on na tom byl o mnoho lépe, nebylo pochyb.

Do domku se přistěhoval i se ženou, mojí švagrovou, kterou jsem naposled viděla na jejich svatbě. Musím přiznat, že se moc nezměnila. Byla stále stejně pěkná, štíhlá a obličej téměř bez vrásek. Můj bratr ji zahrnoval vším, co si jen přála.

Jedno ji ale dopřát nemohl. Tím vytouženým kouskem do její sbírky se stal můj manžel.

Chtěla se mi podobat

Evidentní zájem dala najevo hned při první návštěvě: „Teda švagruše, ty máš ale pěkného mužského! Jak to děláš, že si ho udržíš! Mohl by mít klidně o dost mladší!“ Nebylo to právě taktní, co řekla, ale můj manžel se mě zastal:

„Po nikom jiném netoužím, vždyť jsme spolu už skoro třicet let!“ Byla jsem mu vděčná, za to, co řekl a dala mu pusu. To na moji švagrovou zaúčinkovalo jako rudý hadr na býka.

„To se ještě uvidí!“ vyprskla vzdorně a usmála se takovým křivým úsměvem, až mi přeběhl mráz po zádech. Od té chvíle byla u nás pečená vařená. Chodila bez pozvání na návštěvu, kdy ji jen napadlo.

Až když u nás byla asi po desáté v jednom měsíci, všimla jsem si změny v její vizáži. Začala se mi podobat! Nejdřív jsem si myslela, že si něco namlouvám, vždyť jsem nebyla mladší ani hezčí. Ale bylo to tak.

Ona si změnila účes i barvu vlasů a dokonce měla na sobě podobné šaty, jako byly moje nejoblíbenější.

Pořídila jsem si nové šaty i účes

Nechápala jsem, co tím sleduje, ale když přinesla mému manželovi jeho nejoblíbenější jídlo, pochopila jsem. „Uvařila jsem tvému Jaroušovi kynuté borůvkové knedlíky. Ty on má nejraději!“ nakrůcala se ta svůdnice, ale Jarouš byl jako zhypnotizovaný.

Přidával si jeden knedlík za druhým a ona se nad ním svůdně nakláněla, jako by jí patřil. Vjel do mě vztek. Vyhodila jsem ji z bytu! A už k nám nechoď, potvoro!“ křičela jsem na ni jako smyslů zbavená. Scéna, kterou jsem ztropila, mě po chvíli začala mrzet.

Jen jsem dala najevo svoji slabost. Nebylo to k ničemu! Další návštěva švagrové následovala hned další den. Tvářila se, jako by se nic nestalo. Jaroušovi přinesla krabici chlebíčků a voněla stejným parfémem, jako já. Stala se z ní moje kopie.

Už jsem to nemohla vydržet. Nastal čas na boj. Nechala jsem ji s Jaroušem a vydala se do města. Byla jsem to já, kdo se změnil. Koupila jsem si nové šaty a nechala se přebarvit.

Strhla se rvačka

Sama jsem se nepoznávala, ale změna mi prospěla. Domů jsem šla v dobré náladě. Byla jsem sama se sebou spokojená a těšila se, že můj manžel proměnu ocení. On si mě ale ani nevšimnul. Se švagrovou totiž mastil u stolku v obýváku karty a nevnímal okolí.

Ona mu do úst vkládala nějaké jednohubky a dolévala víno. Na obou bylo vidět, jak si dobře rozumějí. Mně si vůbec nevšímali. Jako bych neexistovala! Měla jsem toho jejich vrkání právě dost. Vyfotila jsme je a poslala fotku bratrovi.

Aby viděl na vlastní oči, co ta jeho proradná ženská vyvádí. Potom jsem mu zavolala, zda by si svoji ženušku nepřijel vyzvednout. A na švagrovou jsme se hned vzápětí vrhla. Chtěla jsem jí dát jen facku, ale ona si nic nemínila nechat líbit. Značně posilněná alkoholem se na mě začala sápat.

Dostala jsem napomenutí

Měla dlouhé rudé nehty a ty mi zaryla do tváře. Bolest mě značně rozvzteklila a tak jsem ji kopla do holeně. Zařvala a nepřestala křičet, dokud se od sousedů neozvalo bušení na zeď. „Zavoláme policii, jestli toho nenecháte!“ ozvalo se a já odpověděla:

„Klidně ji zavolejte, protože já ji asi zabiju!“ Samozřejmě jsem to tak nemyslela, ale v rozčílení člověk řekne ledacos. Za chvíli se ozval u dveří zvonek. Hlídka městské policie nás přijela zkontrolovat. Měli nahlášené domácí násilí!

Byli docela překvapeni tím, co uviděli. Dvě ženské se praly o chlapa! No, švagrovou vyprovodili ze dveří a já dostala napomenutí. Byla to velká ostuda. Ale od té doby mám klid. Můj bratr si svoji ženu hlídá a já zas svého muže. Opatrnosti není nikdy dost!

Šárka H. (59), Most

reklama
Související články
8.12.2023
Když můj syn dospěl, byla jsem ráda, že mi zůstal doma. Jsem pár let vdova, tak jsem byla ráda, že ještě nějakou dobu nebudu opuštěná. Můj Tomáš byl vždy moc hodný kluk. Po maturitě sice uvažoval o vysoké škole ve velkém městě, ale když ho nevzali, našel si práci u nás a zůstal bydlet doma. Sama jako kůl v plotě Jsem už pět let vdovou, tak jsem to přivítala s nadšením. Sama bych náš velký
6.12.2023
Máme s mužem srdce veliké, vejde se nám do něj hodně lásky. Nevíme, proč bychom se zejména na Vánoce neměli vídat s bývalou snachou. Syny máme dva, starší Venca zůstal starým mládencem, zatímco mladší David se ženil už v pětadvaceti. Ženit se musel, půl roku po svatbě se nám narodila vnučka Věruška a za tři roky ještě chlapeček Matýsek. Manželství synovi ale dlouho nevydrželo. Skutečný důvod
4.12.2023
Jsem jedináček a vyrůstala jsem vlastně od pěti let, kdy nás můj otec opustil, jenom s matkou. Tedy spíš s babičkou a dědou v jejich domě. Nikdy dřív jsem si neuvědomovala, že mám s mámou dost divný vztah a že mi chybí blízkost, kterou prožívaly moje kamarádky. Já měla mámu spíš jako takovou superstar, která je krásná, úspěšná a já se těším na to, až si na mě udělá čas. Lásku mi dávala babič
3.12.2023
Lhala jsem a nikdy nepřiznala, kdo je synův otec. Netušili to ani moji rodiče! Minulost mě doběhla a já stála před rozhodnutím, zda přiznat pravdu. Těhotenství jsem tajila až do sedmého měsíce. Bála jsem se tehdy, že mě můj přísný otec donutí jít na potrat. Možná že právě ta jeho přísnost mě přivedla do náručí o rok staršího spolužáka. Tedy bývalého spolužáka. Máma vyváděla a táta pomohl
1.12.2023
Bylo mi už sedmnáct let a naši si mysleli, že jsem velká holka a že mi proto jejich rozvod nebude už tolik vadit. Ale to se velice spletli. Kdybych psala dopis Ježíškovi, jako jsem to dělávala, když jsem byla malá, napsala bych tam, že si přeji jediný dárek: mít tátu na Štědrý den doma. Ale byla jsem už velká, sedmnáctiletá, a dospělí se bůhvíproč domnívali, že se s jeho odchodem vyrovnám. Slyš
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
epochanacestach.cz
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
Vylezte si na ledovec! Tyrolské ledovcové středisko Stubai, kde můžete lyžovat od října do června, je položeno ve výšce mezi 1750–3212 metry nad mořem. Největší skiareál na ledovci vám však kromě 34 sjezdovek nabídne i netradiční adrenalinový zážitek v podobě zdolávání zamrzlé stěny. Ta se tyčí do výšky 20 metrů přímo u horní stanice lanovky Gamsgarten
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
epochaplus.cz
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
Schválně si některý den změřte, kolik hodin během něj prosedíte. A to nejen v práci, ale i cestou do a z ní či večer na gauči před televizí. Výsledek může být překvapivý – až 14 či 15 hodin denně! Co takové dlouhé sezení udělá s vaším tělem? Kouření, alkohol, drogy, nadměrné slunění, špatná strava a přejídání jsou zničující,
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
nasehvezdy.cz
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
Osud si s herečkou několikrát nepěkně pohrál. Vždy ale sebrala zbytky svých sil a vyrazila do boje. Dnes se snaží žít jenom přítomností a užívat si každého dne. A zdá se, že to dokonale funguje. Kř
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
21stoleti.cz
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
Máte před sebou výdaje, s nimiž jste nepočítali? Krátkodobá půjčka může být dobrým pomocníkem. Je velmi rychlá a věcná, neptá se na detaily z osobního života a dovede pomoci vždy efektivně. Lze se
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
nasehvezdy.cz
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
Ačkoli už uplynulo od rozchodu herečky ze seriálu ZOO Denisy Nesvačilová (32) a scenáristy Petra Kolečka (39) několik měsíců, podle informací od našeho anonymního zdroje ho stále nedostala z hlavy.
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
epochalnisvet.cz
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
Jestliže pro horolezce je vrcholem Mount Everest a operní pěvec sní o La Scale, interpret klasické i populární hudby má jako nejvyšší metu Carnegie Hall, magickou koncertní síň v New Yorku.  
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
enigmaplus.cz
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
Nejznámější pověst o vzniku Pelhřimova, města v kraji Vysočina, uvádí jako jeho zakladatele pražského biskupa Pelhřima. Tento biskup se vydal jako prostý poutník pěšky na cestu do Říma. V místě blízko
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
iluxus.cz
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže o nejlepší destilát a likér Czech National Spirits Competition 2023 proběhl v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera v sobotu 2.
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Ukrajinský boršč s hovězím masem
tisicereceptu.cz
Ukrajinský boršč s hovězím masem
Věděli jste, že skvělý boršč je ve skutečnosti nikoliv ruskou, ale ukrajinskou specialitou! Je dokonce zapsán jako dědictví UNESCO. Můžete si jej připravit třeba tímto způsobem. Suroviny 200 g z
Vlastně jsem se znovu narodila
skutecnepribehy.cz
Vlastně jsem se znovu narodila
Už několik let se jen velmi obtížně pohybuji i s hůlkou. Snažím se proto být maximálně opatrná. Abych se nedostala do situace jako před třemi lety. S krátícím se dnem si chodím nakupovat raději už dopoledne. Také provoz v ulicích je bezpečnější. To jsem si aspoň myslela ještě před třemi lety, než mne z mého omylu vyvedla nadmíru nepříjemná událost. Vypnutá
Kokosové pusinky
tisicereceptu.cz
Kokosové pusinky
Lehoučké nadýchané cukroví bez mouky je jako stvořené pro zdravé mlsání. Potřebujete 1 hrnek strouhaného kokosu 1/4 hrnku medu 1/2 lžičky mandlového/vanilkového extraktu špetku mořské soli 3