Hvězdy opravdu nikdy nelžou

Total
1
Shares

Horoskopům nejsme ochotni věřit, když se zdá, že mluví v náš neprospěch. Svého přítele jsem viděla přes růžové brýle a astrologa, který mi o něm pověděl pravdu, jsem považovala za lháře…

O astrologii jsem se zajímala od mládí. Jeden čas jsem měla skoro fanatické období, kdy jsem takřka neudělala v životě krok, aniž bych věděla, jak moc mi planety přejí. Horoskopy jsem četla každý den a řídila se jimi do posledního detailu.

Příjemný koníček

Později jsem ale přece jen pochopila, že nejvíc ze všeho záleží na mně samotné, na mé vůli jít za svým cílem, na ochotě něco obětovat a mé píli a snaze se zdokonalovat. Horoskopům a různým výkladům z čísel i karet jsem se věnovala už jen jako občasnému koníčku, respektovala jsem ale názory odborníků. Z dob, kdy jsem se o tento obor tak moc zajímala, jsem mezi svými známými měla i pár renomovaných astrologů.

Manželství se rozpadlo

Když mi bylo třiatřicet let, tak mé manželství s Viktorem skončilo. Musím říct, že mě rozvod ani moc nepřekvapil. Tím spíš, že můj kamarád Zdeněk, který se astrologií zabýval hlouběji než já, mě předem varoval, že se blíží kritické období v mém manželství. Pociťovala jsem i bez toho, že vztah s manželem je vyhořelý a bez perspektivy. Už delší čas jsme si s Viktorem neměli co říct a každý jsme si jeli sólo. Jedna velká hádka, na kterou skoro jako bychom čekali, pak všechno urychlila. Rozvedli jsme se bez velkých dramat a oba jsme si oddechli.

Ideální přítel

Sama jsem pochopitelně zůstat nechtěla, takže jsem se brzy začala poohlížet po nějakém jiném stálém partnerovi. Našla jsem ho celkem brzy a přinesl do mého života spoustu změn. Standa byl úplně jiným typem chlapa než můj bývalý manžel. Sportovně založený, hovorný, přátelský, neustále hýřil aktivitou. A co si budeme nalhávat, když jsme se poznali i intimně, vrátila se mi zpátky v plné míře chuť na milování. Připadala jsem si po všech stránkách, jako bych vyhrála v loterii. Neměla jsem o Standovi žádné pochybnosti.

Požádala jsem ho o výklad

Tak jako u většiny svých známých jsem si nechala vypracovat i Standův horoskop – zpracoval mi ho právě kamarád Zdeněk. Standa sice na podobné „nesmysly“, jak se sám vyjádřil, nevěřil, ale já chtěla vědět víc o jeho dispozicích, sklonech a budoucnosti. A Zdeňkovi i jeho schopnostem jsem důvěřovala. Věděla jsem, že vše vypracuje pečlivě a pravdivě.

Chtěl se sejít

Asi týden poté, co jsem mu předala Standova data, mi Zdeněk volal. Na jeho hlase bylo znát, že je trochu v rozpacích. Chtěl se mnou horoskop mého nového partnera projednat osobně. Přišlo mi to trochu zvláštní, ale souhlasila jsem. Byla jsem zvědavá a současně jsem vnímala, že se kamarádovi na Standovi něco nezdá. Hned následující den jsme se sešli v kavárně. Zdeněk mi vyložil stručnou charakteristiku mého přítele. V něčem jsem tam Standu poznávala, v něčem ne – a ohradila jsem se, docela razantně.

Radil mi, abych vztah ukončila

Zdeněk totiž došel k závěru, že má Standa sklony k podvodům a že dokáže s lidmi manipulovat a dokonce jim i nečekaně ublížit. Nechtělo se mi věřit tomu, co mi kamarád povídal. „Nevím, jestli se to už ve vašem vztahu někdy nějakým způsobem projevilo, ale kdybych ti měl poradit, tak bys z toho vztahu měla raději co nejdříve vycouvat,“ dodal ještě Zdeněk. To jsem samozřejmě odmítla. „Díky, že ses obtěžoval, ale všechno jsou to nesmysly,“ řekla jsem rázně. Pak jsem se zvedla od stolu a odešla.

Láska mě zaslepila

Cítila jsem se zrazená a Zdeňka jsem podezírala, že mi schválně o Standovi lhal. I když jsem nemohla přijít na důvod, proč by to dělal. Sám měl přítelkyni a o mě nikdy žádný zájem neprojevoval. A do Standy jsem byla navíc šíleně zamilovaná a viděla ho jen v těch nejlepších barvách. Byl to hodný, slušný a pozorný muž, který mě neustále zahrnoval různými dárečky a nic z toho, co mi o něm Zdeněk navykládal, na něj nepasovalo. Poprvé v životě jsem tak odmítla věřit tomu, co říkaly hvězdy.

Začali jsme spolu bydlet

Čas plynul dál. Se Standou jsem dál chodila a žádné problémy se mezi námi nevyskytly. Za tři měsíce se ke mně nastěhoval. Bydlela jsem stále v bytě, který mi po rozvodu s mým ex manželem připadl. Byl to prostorný, třípokojový byt a pro mě byl přece jen dost velký. Uvítala jsem proto společný život ve dvou. Občas jsem si vzpomněla na to, co Zdeněk o Standovi vyprávěl a pokaždé jsem dospěla ke stejnému závěru, a sice, že se kamarád musel zmýlit. Standa se totiž choval přímo ukázkově. Pomáhal mi s chodem domácnosti a slušnou částkou přispíval i do společné kasy.

Tvrdá životní lekce

Se Standou jsme bydleli necelé dva měsíce, když jsem musela odjet na dvoudenní služební cestu. Po návratu domů mě čekal šok – byt byl úplně vykradený, skoro nic tam nezůstalo! A Standa nikde. Když jsem mu volala na mobil, číslo bylo nedostupné. Pochopila jsem, že celou dobu jen čekal na vhodnou příležitost. Šla jsem vše nahlásit na policii a tam mi došlo, že i jméno a příjmení mého přítele byly falešné! Z dalších vztahů jsem dodnes krutě vyléčená, raději jsem sama. A Zdeňkovi jsem se dodatečně omluvila, že jsem mu nevěřila…

Ladislava P. (49), České Budějovice

Také se vám může líbit