SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Strážný anděl mě varoval
Strážný anděl mě varoval

Když v životě tápeme a nevíme si rady, může se nečekaně objevit pomoc z onoho světa. Mně se to stalo po smrti milovaného manžela…

Upřímně musím říct, že jsem nikdy neuměla příliš hospodařit s penězi. Už jako malá holka jsem svoje kapesné utratila jen, co mi ho rodiče začátkem měsíce dali.

Nikdy jsem si nic bokem nedávala, a když jsem se seznámila s Danielem, kterého jsem si později vzala za muže, tak jsem mu ráda a s důvěrou přenechala všechny finanční záležitosti, ať už se jednalo o placení složenek, daní nebo sledování výdajů.

Já byla na módu, manžel na umění

Daniel podnikal a dařilo se mu, takže jsem vlastně nikdy neměla s penězi žádné starosti. Vždy, když jsem chtěla něco pořídit do domácnosti nebo si koupit něco pro sebe, Daniel mi dal kreditní kartu a řekl, ať si udělám radost.

reklama

V tomto směru jsme se také nikdy nehádali. Daniel byl zase vášnivý sběratel umění, a tak moje výdaje za boty a kabelky, kompenzoval koupěmi obrazů a jiných starožitných předmětů.

Rád a často se účastnil různých aukcí, a tak se nám doma postupně hromadily drahé umělecké skvosty.

Odešel nečekaně zde dne na den

Jednou za čas jsme se vždycky v žertovném tónu bavili, co všechno po Danielovi zdědím. Měl v úmyslu sepsat závěť, ale stále to odkládal. A pak se najednou, zcela nečekaně, stalo něco strašného.

reklama

Manžel zničehonic zemřel na silný srdeční záchvat ještě před šedesátým rokem svého života. Kdyby se to bývalo nestalo v autě na odlehlé venkovské silnici, možná ho mohli lékaři zachránit.

Takhle ho ale objevila náhodně projíždějící cyklistka až v době, kdy už byl mrtvý. Pro mě to byl naprostý šok. Syn i dcera se mě snažili psychicky a citově podržet. Byla jsem jim za to vděčná. Bez jejich péče a lásky bych se zcela jistě zhroutila.

Sbírku jsem se rozhodla prodat

Dědické řízení proběhlo bez závěti a bez hádek, protože jsme se na všem s dětmi dohodli. Sbírka obrazů, kterou manžel během těch let nastřádal a která měla opravdu vysokou cenu, zůstala mně. Nevěděla jsem, co s ní budu dělat.

reklama

Na jednu stranu mi bylo líto se jí zbavovat, na druhou stranu mi ale připadalo zbytečné si sbírku ponechávat. Umění mi nic neříkalo, nerozuměla jsem mu a říkala jsem si, že by manželova sbírka mohla udělat radost jiným umělecky založeným lidem.

Přijel mě navštívit strýc

Jednoho dne se u mě objevila nečekaná návštěva, můj strýc Josef, se kterým jsem se nikdy předtím moc nestýkala. Z rozhovoru vyplynulo, že se dozvěděl o manželově sbírce obrazů a přišel mi nabídnout pomoc s jejich prodejem.

Docela jsem to přivítala, pro mě samotnou by podobná transakce byla složitou záležitostí. Josef byl také podnikatel a měl spoustu známostí i mezi významnými a zámožnými lidmi. Bylo jasné, že už ví, komu by se obrazy mohly prodat.

Sám pro sebe chtěl jen symbolickou provizi z ceny. Neměla jsem s tím problém. Domluvili jsme se na dalším setkání, kde domluvíme veškeré podrobnosti.

Noční přízrak

Noc před onou schůzkou jsem špatně spala. Trápily mě noční můry a podivné sny. Zdálo se mi o manželovi a ten sen mi po probuzení vehnal slzy do očí. Když jsem otevřela oči, stála u mojí postele nezřetelná malá postava.

Ačkoli jsem jí neviděla přímo do tváře, poznala jsem v ní Lucku, mojí kamarádku z dětství, která ve dvanácti letech zemřela i s rodiči při autonehodě. Přízrak mi šeptal, abych si dala pozor na Josefa, že není tak poctivý, jak se zdá.

Udělal mi nabídku

Ta podivná příhoda mi stále vrtala hlavou, že už jsem do rána oka nezamhouřila. Hned po ránu mi volal Josef. Navrhl, aby se obrazy dočasně převedly na jeho firmu. Uklidňoval mě tím, že se prý nemám ničeho bát, že jde jen o nějaké daňové zvýhodnění při prodeji.

Strýc moc dobře věděl, že se v podobných záležitostech nevyznám, takže mi mohl napovídat co chtěl. Nespatřovala jsem v tom nic riskantního, dokonce jsem si v první chvíli myslela, že mi chce opravdu pomoct.

Domluvili jsme se, že ještě to odpoledne přijedu k němu do kanceláře převod podepsat. Dnes už vím, že kdybych ty papíry podepsala, tak bych bývala o všechny obrazy přišla. Zachránil mě však můj strážný anděl v podobě mojí kamarádky Lucky.

Snažila se mi ve schůzce zabránit

Když jsem se na schůzku vypravovala, došlo k řadě podivných příhod. Nejprve jsem se nemohla dostat z bytu kvůli rozbitým dveřím. Potom mi nešlo nastartovat auto.

Vždy v těch okamžicích se přede mnou objevil přízrak kamarádky, jako by mi chtěl něco naznačit a zabránit mi, abych na schůzku s Josefem šla. Už jsem měla velké zpoždění, tak jsem strýci zavolala, abych se mu omluvila, že nedorazím na domluvený čas.

Zaslechla jsem rozhovor

Vysvětlovala jsem mu, že mám problémy s autem, že nemůžu nastartovat. Spojení různě vypadávalo, ale pak jsem najednou jasně uslyšela, jak Josef někomu říkal, že prý jsem asi chytřejší, než si myslel a že jsem ten trik asi prohlédla. To mi definitivně stačilo.

Zavěsila jsem a dál už jsem s Josefem neprohodila ani slovo. Dodnes se nestýkáme. Sbírku jsem později prodala s pomocí syna za velice slušné peníze, které jsem pak rozdělila. Část jsem dala dětem a část investovala do fondů, co mi syn poradil. Nebýt ale mého ochránce z jiného světa, byla bych bez obrazů i bez peněz…

Věra T. (61), Znojmo

Předchozí článek
reklama
Související články
2.2.2023
Ten černý pták se objevil zničehonic na okenním parapetu. Jako kdyby věděl, že se můj manžel chystá odejít na věčnost. S mým manželem Hynkem nebylo jednoduché žít. Kdybych neměla vesnickou výchovu, kdy nám maminky kladly na srdce, že žena musí všechno zamést pod svou sukni, určitě bych se svým chotěm nevydržela. Nebyl vůbec oblíbený Byl to výbušný cholerik, který nešel nikdy daleko pro rá
2.2.2023
Ten, kdo nahlédne do prostoru mezi dvěma světy, pocítí velké usmíření. Když získáme jistotu, že naše duše přetrvá, smrti se už nebojíme! Stalo se to před necelými sedmi lety. Měla jsem dlouhou dobu velké bolesti v oblasti žlučníku, které mě nakonec přiměly k návštěvě doktora. Vyšetření ukázala, že mám zánět žlučníku. Zkoušela jsem nejprve dietu, ale nepomohlo mi to. Nakonec mi lékař doporučil o
2.2.2023
Nemohla jsem v noci spát. Byl úplněk. Zírala jsem z okna a najednou se to objevilo. Když jsem si ale nasadila brýle, bylo to pryč. Nerada čtu články o záhadách a nadpřirozených bytostech, protože se těchto věcí bojím. Jednou jsem ale viděla na vlastní oči úkaz, který se mi zdál neuvěřitelný. Nikdy jsem nenašla na něj uspokojivé vysvětlení. Bezesná noc Bylo to před několika lety v noci ze
27.1.2023
Manžel mě varoval, abych tou zkratkou nejezdila. Já ho poslechla až ve chvíli, když jsem potkala na starém bicyklu zesnulého inženýra. Nad úzkým pruhem cesty se válela mlha hustá jako kaše. Vyvalila se jako pára nad kotlem nebo husté těsto, prchající z díže. Ačkoli jsem měla světlo na kole, viděla jsem jen pár metrů před sebou. Šlapala jsem na kole co mi síly stačily. V hlavě mi znělo varová
27.1.2023
Nikdo tu dívku neznal. Objevovala se v zahrádkářské kolonii vždy kolem poledne. Kudy šla, tam se tráva zelenala a květy rozkvétaly. Věřili jsme tomu, co nám babička vyprávěla. Sama jsem tu dívku viděla na vlastní oči, byla krásná, vznášela se nad zemí jako víla a vždycky měla náruč plnou květin. Když rozkvetly v babiččině zahrádce nové květy, říkala, že za to vděčí květinové víle, a také jí nik
Nenechte si ujít další zajímavé články
Řádí v Malawi čupakabra? Neznámý tvor vysál krev slepicím na tržišti
epochalnisvet.cz
Řádí v Malawi čupakabra? Neznámý tvor vysál krev slepicím na tržišti
Čupakabra je charakteristická pro americký kontinent, zdá se ale, že podobný tvor začal řádit i v Africe. V roce 2015 neznámý predátor zaútočil na trh v hlavním městě Malawi a pozabíjel tamní kuřata.
Dolomitské hřebeny na skialpech
epochanacestach.cz
Dolomitské hřebeny na skialpech
Opustíte-li ruch lyžařských středisek a vydáte se do Jižního Tyrolska, narazíte na národní park Fanes-Sennes-Prags, rozprostírající se v samém centru Dolomit. Při cestě k horské chatě Rifugio Fanes,
Nový šéfcukrář hotelu Four Seasons v Praze Giovanni Marco Carandino se představuje valentýnským Afternoon Tea
iluxus.cz
Nový šéfcukrář hotelu Four Seasons v Praze Giovanni Marco Carandino se představuje valentýnským Afternoon Tea
Giovanni Marco Carandino, rodák ze sicilského Palerma, přináší do týmu restaurace CottoCrudo více než desetileté zkušenosti a nepopiratelnou vášeň pro sladké chutě z Itálie. Před přesunem do Prahy
VEGETARIÁNSKÉ PLNĚNÉ PAPRIKY S RAJSKOU OMÁČKOU
tisicereceptu.cz
VEGETARIÁNSKÉ PLNĚNÉ PAPRIKY S RAJSKOU OMÁČKOU
„Užít si tradiční jídlo plné vůně a chuti ve vege verzi? Ano a je to opravdu snadné. Uvařte si snadno z dostupných ingrediencí toto atraktivní jídlo s vychytanou omáčkou.“ Ingredience Na papriky
Ztratil se radioaktivní zdroj? Vývojáři dronů z FEL ČVUT umí pomoct
21stoleti.cz
Ztratil se radioaktivní zdroj? Vývojáři dronů z FEL ČVUT umí pomoct
Pátrání po ztraceném miniaturním zdroji radioaktivního césia 137 dokázalo v uplynulých dnech vytížit úřady a záchranné složky v západní Austrálii. Zdroj nebezpečného beta a gama záření se po intenzivn
Moje žárlivost vše zničila
skutecnepribehy.cz
Moje žárlivost vše zničila
Můj život se ocitl v troskách. Zničila jsem sebe a celou mou rodinu. Neposlouchala jsem dobré rady. ž jsem se zase přistihla, jak bedlivě sleduji svého jezevčíka. Vesele pobíhá s ostatními pejsky po trávníku a já mám najednou pocit závisti. On se dobře baví a já tu stojím jako kůl v plotě. Ani ho nenapadne hrát si se mnou, když
Ananasový pohár s jogurtem
tisicereceptu.cz
Ananasový pohár s jogurtem
Jako sladkou tečku zkuste tenhle ananasový pohár – je plný zdravých ingrediencí, takže po něm nepřiberete. Potřebujete 1 ks menší ananas 2 lžíce medu 200 ml jogurtu 4 lžíce ananasového džusu
Radikální adamité: Praktikovali volnou lásku i s dětmi?
epochaplus.cz
Radikální adamité: Praktikovali volnou lásku i s dětmi?
V roce 1421 vrcholí husitská revoluční vlna. Jedna početně malá větev husitů si kázání kněžích vyloží po svém, utrhne se a začne praktikovat divoký, sexuálně nespoutaný způsob života. „Děvička nejmenš
Geometrie ve službách minimalismu
rezidenceonline.cz
Geometrie ve službách minimalismu
Jasná koncepce moderní vily dává vyznít architektonickému konceptu objektu a výhledům na okolní krajinu, rovněž však poskytuje maximum uživatelského komfortu. Architektonická firma TRAMA navrhla a p
Vztah s nevěrníkem Kolečkem jí zničil kariéru!
nasehvezdy.cz
Vztah s nevěrníkem Kolečkem jí zničil kariéru!
Sice se může zdát, že z milostného trojúhelníku vyšla Denisa Nesvačilová (31) ze seriálu Dobré zprávy jako vítězka, neboť si nakonec scenárista Petr Kolečko (38) vybral ji a na Anetu Vignerovou (35) s
Milenka ve hře?
nasehvezdy.cz
Milenka ve hře?
Představitel proradného Alberta v seriálu ZOO David Gránský (30) si užívá svou rodinu plnými doušky. Přesto jeho manželka Nikola Gránská (29) přiznala, že není všechno tak růžové, jak to na první po
Pro a proti: Dokazují zážitky klinické smrti existenci onoho světa?
enigmaplus.cz
Pro a proti: Dokazují zážitky klinické smrti existenci onoho světa?
Prožitky blízké smrti jsou ve všech případech téměř totožné. Odborníci proto hledají odpověď na palčivou otázku: Jsou tato svědectví důkazem existence onoho světa, nebo jde jen o poslední signály umír