Odhalená nevěra zničila všechny rodinné vztahy

Total
1
Shares

Potkalo mě to, čemu jsem nechtěla věřit a co mělo katastrofální následky!

Vždycky, když jsem se doslechla o rozpadech manželství kvůli nevěře nebo když jsem o tom četla, cítila jsem uspokojení, že mě se nic takového netýká. Hynkovi, svému manželovi, jsem bezvýhradně věřila. On na druhou stranu věděl, že já nejsem žádný žárlivý typ, stíhačka, která by ho pronásledovala. Nevadilo mi, když se na ulici ohlédl za pěkně vypadající ženou. Takhle nám to vydrželo čtvrt století.

Chtěla se mnou mluvit

Měli jsme syna Aleše a dceru Kláru. Syn se narodil rok po svatbě. Už během dospívání mi neušlo, jak se mu líbí Petra, dcera Dvořákových, našich nejbližších známých. A po maturitě se z toho vyklubal vztah, který se mi hodně zamlouval. K mé radosti syn projevil už ve dvaadvaceti touhu oženit se s Petrou – a tak se i stalo. Společně s Dvořákovými jsme mladým koupili byt. Těšila jsem se, že přijdou vnoučata, nevadilo mi stát se babičkou ještě před padesátkou. V tomhle směru se ale synovi a snaše příliš nedařilo, takže očekávaná zpráva o tom, že budou mít dítě, stále nepřicházela. Místo toho mě jednoho dne zaskočila úplně jiná informace. Dcera mě jednoho dne oslovila s ustaranou tváří, že se mnou chce o něčem mluvit. V první chvíli jsem si myslela, že možná čeká dítě ona, i když jsem o žádném jejím příteli nevěděla. To, co mi řekla, bylo ovšem mnohem více šokující.

Hodně drsná informace

Klára se mě zeptala, jestli vím o tom, s kým se stýká její otec a můj manžel. Nechápavě jsem na ni hleděla. S vážnou tváří a s těžkým srdcem mi dcera oznámila, že viděla otce společně s Petrou. Nechápala jsem, co je na tom divného, vždyť se občas stalo, že snacha potřebovala třeba někam odvézt a syn nebyl doma. Klára mi ovšem sdělila, že se spolu objímali a líbali. Byla to náhoda a dceru to nejprve zaskočilo, tak začala svého otce sledovat. Zjistila, že se s Petrou opravdu tajně schází a že je mezi nimi úplně jiný vztah, než by měl být mezi tchánem a snachou. Odmítala jsem tomu uvěřit. Snažila jsem se Kláru přesvědčit, že má jen bujnou fantazii a dává věcem jiný význam, než ve skutečnosti mají. Skoro se urazila a pak se rozplakala. Došlo mi, že si nevymýšlí. Viděla jsem jedinou možnost, jak tu situaci řešit: zeptat se Hynka přímo. Současně jsem se bála obou možných odpovědí: jak té, že bude všechno zapírat, tak té, že všechno přizná.

Všechno se rozpadlo

Dcera trvala na tom, že chce být u toho, až se budu manžela ptát. Věděla jsem, že nemá smysl snažit se jí té situace ušetřit. Hynek se nejprve snažil zapírat, ale když mu Klára řekla, kolikrát a kde ho s Petrou viděla, rezignoval. Byla to tedy pravda! A co hůř, manžel mi řekl, že se chce rozvést. Prý se rozvede i Petra, protože oba pochopili, že k sobě patří. Připadala jsem si, jako kdyby najednou vypukla válka – kruté události, před kterými se nedá nikde schovat. Hynek se ještě téhož dne od nás odstěhoval do pronajaté garsonky. Aleš byl naprosto zničený z toho, že ho o milovanou partnerku připravil jeho vlastní otec. Dvořákovi s námi přestali mluvit, zřekli se i Petry. Ani jsem se nesnažila tu lavinu zastavit a Hynka přemlouvat. Cítila jsem, že bych mu už stejně nikdy nemohla věřit, když byl schopný udělat něco takového. Rozvod následoval po půl roce. Hynek nedělal problémy, se vším souhlasil, všeho se zřekl. Syn odešel z Prahy pracovat na Moravu, aby zapomněl a vyléčil si hlubokou ránu. Dcera se změnila, uzavřela se a vzdala vysokou školu. A to nejhorší přišlo po roce: věkový rozdíl zapracoval, Petra samozřejmě s Hynkem nevydržela a rozešli se, takže všechny ty dlouholeté vztahy byly zničené zbytečně!

Magda D. (49), Praha

Také se vám může líbit

Stále mě jen kritizoval!

Kdysi smířlivý a se vším spokojený manžel se mi změnil před očima. Stačila chvilka a stal se z něho jiný člověk. Nerudný, a hlavně neuvěřitelně kritický! Ruce se mi chvěly, jako bych skládala nějakou…
Zobrazit

Dcera chce mít doma hvězdu

Samé zákazy, rozkazy a povinnosti. Život, o který nikdo nestojí, připravila dcera mojí vnučce jen proto, aby se z ní stala hvězda. Malá, drobná a hubená. Moje vnučka měla ztrápený výraz ve tváři, a vlastně…
Zobrazit