Kouzelná květina pomáhala odhalovat, kdo mluví pravdu

Total
9
Shares

Získala jsem na čas tajuplný dárek, který mi odhaloval lháře.

Člověk v životě potká nejrůznější divné lidi a občas se stane, že od nich dostane i divné věci. Mně se to stalo před pěti lety. Kdyby mi tu příhodu ale někdo vyprávěl o sobě, asi bych mu nevěřila.

Brala jsem to jako vtip

Toho pána jsem potkala na ulici, když jsem se vracela z práce. Byl zvláštně oblečený, v té pestrobarevné kombinaci vypadal jako klaun. V ruce držel kufřík. Zrovna když jsem se k němu blížila, tak se kufřík otevřel a jeho obsah se vysypal na chodník. Přispěchala jsem mu na pomoc a posbírala pár z těch věcí, které opravdu vypadaly jako nějaké cirkusové rekvizity. Pán mi děkoval, žertovně se klaněl a pak mi řekl, že za moji ochotu pro mě má dárek. Věnoval mi malou umělou květinu se špendlíkem do klopy. Řekl, že je to kouzelná květina, která mění barvu podle toho, jestli člověk mluví pravdu nebo lže. Pokud mi někdo bude lhát, poznám to prý tak, že květina zčervená. Brala jsem to jako vtípek, ale dárek jsem si nechala. Když jsem přišla domů, ptala jsem se syna, co bylo ve škole a jaké dostal známky. Řekl, že žádnou známku nedostal. V tu chvíli mi neušlo, jak květina v mé klopě změnila barvu na červenou!

Měnila jsem názor na lidi

Byla jsem tak moc v šoku z toho, že ten pán možná mluvil pravdu, že jsem synovi nakonec odpustila, když jsem z něho vytáhla, že dostal pětku. Od té chvíle jsem květinu stále nosila s sebou a jen zírala, co umí. Naštěstí těch lží nebylo tolik – nejvíc jsem si jich vyslechla v práci od kolegyň. Květina měnila barvy ale jen u lidí, se kterými jsem přímo mluvila, ne u hovorů, které se mě netýkaly. Během několika týdnů jsem díky tomu kouzlu na některé lidi změnila názor – a pár se jich mě začalo bát, protože věřili v to, že jsem dobrá psycholožka. Bohužel jsem jednoho dne zázračný dárek ztratila. Snad tomu, kdo květinu našel a pochopí, k čemu slouží, k něčemu ten nález bude.

Radka S. (47), Trutnov

Také se vám může líbit