Domů     Nechal ji se dvěma dětmi a ještě těhotnou a utekl za jinou

Nechal ji se dvěma dětmi a ještě těhotnou a utekl za jinou


S dcerou jsme si hodně blízké. To co se jí stalo, je rána i pro mě. Nedokážu pochopit, jak se mohl její manžel zachovat tak strašně podle.


Když se Vladana vdávala, měli jsme z ní radost. Našla si perfektního kluka. Tomáš byl pracovitý, spolehlivý, vypadalo to, že kromě téměř bláznivého nadšení pro vše, co souvisí se železnicí, nemá žádnou vadu. Jejich budoucnost jsem viděla v růžových barvách.

A zdálo se, že se nemýlím. Od Vladany jsem věděla, že jim to klape, nebyl problém,který by společně nedokázali vyřešit. Co bylo ještě důležitější, měli stejný názor na to, kam by se měl jejich život ubírat, kolik by chtěli dětí a co je pro ně opravdu důležité.

Společné plány, které měli, jim vycházeli. Začali opravovat domek po Tomových prarodičích. Investovali do něj každou korunu, kterou vydělali a každou chvilku volného času. Bylo to náročné, ale věděli, co chtějí.

Nastěhovali se do nového hnízdečka a do roka byla Vladana těhotná. Tomáše v práci jako na zavolanou povýšili a zvedli mu plat, takže se nemuseli bát, jak na tom budou s penězi, až Vladana zůstane doma s miminkem. 


Všechno zvládala na jedničku

Kamilek se narodil trochu dramaticky, císařským řezem, ale jinak bylo všechno, jak má být. Novopečení rodiče zářili štěstím a my, novopečení prarodiče jakbysmet. Vladanu péče o synka bavila, ale nezapomínala ani na manžela.

Obdivovala jsem ji, jak všechno zvládá, já nebyla zdaleka tak dobrá, když se mi narodila. Po čase se na mateřské začala Vladana tak trochu nudit.

Začali s Tomem přemýšlet, co by tak mohla dělat, aby jí to vyhovovalo časově, bavilo jí to a přineslo to i něco rodině. Nakonec se rozhodla, že bude šít dětské oblečení. Tomáš jí koupil stroj a začala.

Byla úspěšná, i s Kamilkem v patách dokázala rozjet malou, ale dobře fungující živnost. Když byl z Kamilka tříletý capart, Vladana znovu otěhotněla. Věděla jsem od ní, že to tentokrát úplně plánované nebylo, ale stejně měli radost. Ke Kamilkovi přibyla Zorka.

Tomáš by se pro rodinu přetrhnul, Vladana měla domácnost v dokonalém pořádku a ještě zvládala své podnikání, prostě rodinka jako z reklamy. 


Neměli moc času


Děti rostly jako z vody, Tom se víc věnoval kariéře, oblečení od Vladany bylo žádané. Měli se dobře, jen si mi dcera občas postěžovala, že na sebe nemají moc času.

Občas si vyrazili, když jsme jim my nebo Tondovi rodiče hlídali, ale bylo znát, že by na sebe rádi měli víc času. Nikdo z nás, ani oni sami v tom ale neviděli ohrožení vztahu. Asi už nikdy nezjistíme, kdy se to začalo kazit.

A já osobně nikdy nepochopím, jak mohl být Tomáš takový tajnůstkář. Bylo to v listopadu, Zorka měla krátce po čtvrtých narozeninách, když mi do kuchyně vrazila ubrečená dcera. Nechápala jsem, co se děje.


Nemohla jsem tomu uvěřit


Chudinka se úplně sesypala, ale nejdřív mi nezapomněla říct, že jí děti hlídá kamarádka a nemám se ničeho bát. Ale měla jsem. „Mami, on má jinou ženskou,“ vypravila ze sebe.

Byl poslední dobou stále unavený a naštvaný, ale tvrdil, že toho v práci mají moc, že se po něm vozí šéf… Věřila jsem mu to, neměla jsem důvod mu nevěřit.

A teď najednou přijde s tím, že má nějakou Alenu, že se s ní schází už od jara a že jeho život až do teď nestál za nic. Nechápu to. Vždyť máme Kamču a Zorku. Jak nám to mohl udělat”? Ráda bych jí dala nějakou uklidňující odpověď, ale žádná mě nenapadla.

Taky jsem to nechápala. Jak Tomáš, ten spolehlivý, milující a zodpovědný manžel a táta, mohl udělat takovou pitomost. Nejhorší bylo, že už se, podle Vladany, rozhodl. Prý nemůže nadále žít ve lži, a tak mu nezbývá nic jiného, než od rodiny odejít.

S tím se ale Vladana nehodlala smířit. I když jí Tomáš tak strašně ublížil, nechtěla ho nechat odejít, už kvůli dětem. A já s ní souhlasila.


Nechtěla rozvod


Snažila se s Tondou dohodnout, najít nějaké řešení. Jenže on byl slepý a hluchý. Od manželky se dvěma dětmi se v podstatě odstěhoval k holce, které bylo stěží dvacet. Pořád kolem ní skákal, na děti nebyl schopný udělat si čas.

A aby toho nebylo málo, Vladana zjistila, že je potřetí těhotná. To bylo něco, co mi hlava obzvlášť nebrala. Ten zmetek, a jinak mu opravdu nemůžu říct, totiž s Vladanou do poslední chvíle, než jí oznámil že odchází, normálně spal, jakoby se nechumelilo.

Obě jsme doufaly, že by miminko mohlo jejich vztah zachránit, To jsme se ale přepočítaly. „Mrzí mě, že jsem ti zkomplikoval život, ale můžeš jít přece na potrat. Neboj se, zaplatím to…“. Přesně tohle jí Tomáš řekl. Pro mě v tu chvíli skončil.

Kdybych ho měla po ruce, zabila bych ho. Vladana ne. Sesypala se, skončila na kapačkách v nemocnici, ale ani po takové obludnosti se nedokázala Tomáše vzdát a smířit se s koncem vztahu. 


Už nemají šanci


Je mi jí neskutečně líto. Ten zmetek od ní odešel a pořád jí otravuje, aby přistoupila na rozvod. Jenže Vladana nechce. Má pocit, že je pořád ještě co zachraňovat.

Já ani manžel si to nemyslíme, nemyslí si to ani Tomovi rodiče, kteří mimochodem syna zavrhli a postavili se na stranu naší dcery. Všichni víme, že je to pro ni hrozně těžké, kvůli Kamilkovi a Zorce, i kvůli tomu malému, co se má brzo narodit.

Přesto doufáme, že dostane brzo rozum a nechá ho jít. Protože i kdyby se nakrásně rozhodl vrátit, s člověkem, který byl schopný dopustit se takové ohavnosti, se prostě žít nedá.

Hana (66), Klatovsko

Související články
22.7.2024
Iva jsem potkala až po čtyřicítce. Do té doby jsem myslela, že každý chlap musí být jen prevít. On byl však jiný. Byla to náhoda. Ivo tenkrát dojel do hospody ve vsi, kde jsem byla na chalupě. Nečekané setkání Normálně jsem do těchto zařízení nechodila, pozvali mne však sousedé. S Ivem jsme do sebe vrazili na schodech, já zakopla a on mě chytil do náruče. Romantika, že? Byl jiný, i kdy
22.7.2024
Jednou jsem kamarádce řekla, že žiji nudný život. Tak ráda bych to vzala zpět! Bohužel je pozdě. Ta bolest je nepopsatelná. I když si uvědomujete, jaká to je tragédie, nikdy zcela nepochopíte, dokud to nezažijete. Bohužel to vím. Přišla jsem o dítě. Nepomáhá nic. Chcete tu být pro rodinu, ale pak se vás zmocní pláč, stesk, otázky, proč zrovna vy. Napadne vás, že byste šli za svým dítětem. Nechc
18.7.2024
Byl to můj velký kamarád. Kluci ho šikanovali a já ho bránila. Když mi pak zmizel ze života, nevýslovně a dlouho to bolelo. S Románkem se děti nebavily. Pocházel z domečku pod strání, máma umřela, táta si po její smrti se životem ani výchovou syna nedokázal poradit. Všechno se mu vymykalo z rukou, měl problémy v práci, pil, v domácnosti byl jako hrom do police. Domeček postrádal záclony, okenní
18.7.2024
S tou starší paní jsem se seznámila, když venku lilo jako z konve. Pozvala mě i s Kristýnkou, ať se v její chatce schováme před deštěm. S paní Boženkou jsem se seznámila náhodou. Dobrota jí koukala z očí, mám dojem, že jsem tak hodnou a milou paní nikdy předtím nepotkala. To bylo Kristýnce teprve šest nebo sedm let. Už tehdy milovala houbaření, což je pro mě přímo posedlost, a tak jsme spolu ch
12.7.2024
Byla jsem příliš důvěřivá. Věřila jsem jeho slibům, že se rozvede a bude žít jen se mnou. Roky ubíhaly a on byl stále se svojí rodinou. Zůstala jsem sama, bez dětí i manžela. Nebyl mým šéfem a já jeho sekretářkou, jak to v kýčovitých filmech bývá. Můj vztah s ženatým mužem byl snad ještě horší a ještě kýčovitější. Ten, jehož jsem milovala, bydlel ve stejném domě jako já. Naivně jsem jeho planým
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Průsečík barev a designu
rezidenceonline.cz
Průsečík barev a designu
Interiér tak trochu extravagantního domu navrhla velmi kreativní designérka, jež hledala inspiraci v barvitém životním příběhu investorského páru, a vytvořila tak svěží a moderní platformu pro život uprostřed přírody. V městečku Itupeva v srdci brazilského státu São Paulo stojí rezidence, jež je více než jen obyčejným obydlím; je to místo setkávání velké rodiny, zasahující do
Léta, kdy Charlie Sheen užíval drogy, se mu nakonec pořádně vymstila
nasehvezdy.cz
Léta, kdy Charlie Sheen užíval drogy, se mu nakonec pořádně vymstila
Charlie Sheen (58) si slávu užíval plnými doušky. Alkohol tekl proudem a bez drog a sexu nedokázal ani fungovat. Jednoho dne ale všechno zčistajasna skončilo – z úst lékařů si vyslechl, že je HIV pozi
Japonská kapitulace: Císařův projev propašovali z paláce v koši s prádlem
historyplus.cz
Japonská kapitulace: Císařův projev propašovali z paláce v koši s prádlem
Pučisté v čele s majorem Kendžim Hatanakou horečně prohledávají Hirohitův císařský palác v Tokiu. Nemohou nalézt vytoužený úlovek a v nitru jindy zdvořilých Japonců už to pořádně vře. Půlnoc se zatím překulila do nového dne, kdy jejich vládce přizná světu hořkou válečnou porážku.   Na obloze nad japonskou Hirošimou se 6. srpna 1945 objevuje mohutný hřib.
Nebeské menu bude možné ochutnat na nové adrese
iluxus.cz
Nebeské menu bude možné ochutnat na nové adrese
Zážitkově gastronomická atrakce Večeře v oblacích patří k podzimní Praze stejně jako Karlův most či Pražský hrad. Nejen tyto dominanty české metropole si můžete při obědě či večeři prohlédnout z nevše
Jemně pikantní thajská polévka s kokosovým mlékem
tisicereceptu.cz
Jemně pikantní thajská polévka s kokosovým mlékem
Je pikantní, velmi jemná a odráží se v ní hned několik výrazných chutí. Suroviny 1 –2 kachní prsíčka 1  l zeleninového vývaru 1 balení rýžových nudlí 1 cm zázvoru 2 plechovky kokosového mlék
Poušť Atacama, nejsušší místo na planetě, rozkvetla uprostřed zimy
21stoleti.cz
Poušť Atacama, nejsušší místo na planetě, rozkvetla uprostřed zimy
Atacama se nachází v Jižní Americe, táhne se tisíc kilometrů podél Pacifiku od jižní hranice Peru po centrální část Chile. Prší zde jen velice zřídka, dle měření v jejím středu mezi roky 1570 až 1971
Italská  královna – Sardinie
nejsemsama.cz
Italská královna – Sardinie
Pokud plánujete dovolenou, kdy si dopřejete plážovou zahálku, pak je pro vás Sardinie ideál­ní. Téměř 2000 km dlouhé pobřeží, fantasticky čisté moře a také zajímavé zbarvení písku od bílé až po zlatou či růžovou. Budete se tu cítit jako v ráji Na čtyři desítky sardinských pláží se pyšní oceněním Modrá vlajka. Nejkrásnější pláž Sardinie je
Hřbitovní záhada: Vesnici děsí živí mrtví!
enigmaplus.cz
Hřbitovní záhada: Vesnici děsí živí mrtví!
Na vesnickém hřbitově v San Bernardu v Kolumbii se už několik desítek let pohřbení nebožtíci sami od sebe mumifikují. Vědci si přitom marně lámou hlavu, co se to děje. Činí tak jeden nebožtík po druhé
Tajemná Macocha: Proč přitahuje sebevrahy?
epochanacestach.cz
Tajemná Macocha: Proč přitahuje sebevrahy?
Rozdíl teploty je značný. Zatímco venku zuří horké léto, při vstupu do jeskynního systému se výrazně ochlazuje. Ve vzduchu je vlhkost, dno jeskyně tvoří vodní hladina. Pohled ze stometrové hloubky propasti Macocha je neskutečný a nádherný. A mrazivý, když si uvědomíme, že tělo sebevraha dopadne na dno během pouhých čtyř vteřin. Píše se rok 1723.
Geny, hormony, nebo sex: Proč plešatíme?
epochalnisvet.cz
Geny, hormony, nebo sex: Proč plešatíme?
Každý den člověku vypadne asi 100 vlasů. Mezi 100 000 zbývajícími je to celkem zanedbatelná ztráta. Řídnoucí ohon nebo první spálenina pokožky hlavy sluncem ale může signalizovat, že něco je v nepořádku. Zcela bez povšimnutí může dotyčný přijít až o 50 procent své kštice, než si uvědomí nesporný fakt: Začíná plešatět.   Muži se jí
Když potkám toho pravého, poznám to okamžitě
skutecnepribehy.cz
Když potkám toho pravého, poznám to okamžitě
Zatvrdila jsem se a řekla si, že si už do života žádného chlapa nepustím. Potom jsem našla přede dveřmi kytici lučního kvítí. Všechno začalo tak, že jsem napochodovala ve Štěchovicích na parník. Doprovázel mě můj tehdejší kluk, a musela bych se hluboce zamyslet, abych si vzpomněla, jak se jmenoval. Měla jsem jich fůry. Byly to však samé
Domácnosti i firmy pod náporem hackerů! Braňte se!
epochaplus.cz
Domácnosti i firmy pod náporem hackerů! Braňte se!
Počítače dnes používáme k mnoha transakcím od objednávání k jídla přes nákupy v obchodech až po ovládání bankovního účtu. Přitom jejich zabezpečení řada z nás věnuje menší pozornost než výběru zámku ke vchodovým dveřím a pojištění bytu. Zloději jsou však vždy napřed a již před dlouhou dobou se přesunuli i na internet. Vybílit kreditní kartu, kterou používáte k nákupům na