SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Předpověděla mu smrt. Nevěřil jí.
Předpověděla mu smrt. Nevěřil jí.

Kdybych toho nebyla svědkem, nevěřila bych tomu. To, co se na první pohled může zdát naprosto absurdní, se může někdy skutečně stát. Svému osudu zkrátka neutečeme.

Celý život dělám účetní. Do prvního zaměstnání jsem nastoupila hned po škole a byla tam až do mateřské. Pak jsem se na totéž místo nakrátko vrátila, ale jelikož se mezitím vystřídalo vedení i někteří kolegové, už to zkrátka nebylo „ono“.

Ta přátelská a uvolněná atmosféra byla pryč, a tak jsem raději dala výpověď a našla si práci v jiném podniku. Mezi nové kolegy jsem rychle zapadla a stala jsem se součástí skvělého pracovního týmu i party bezva lidí.

Pracuji zde přes deset let a stále do práce chodím ráda, což v dnešní době může říct jen málokdo.

Četla lidem z ruky

Za tu dobu se na našem úseku vystřídalo poměrně dost lidí, ale takové to pevné jádro zůstává. Před třemi lety k nám nakrátko přibyla kolegyně Tereza. Všechny nás zaujala tím, že se věnovala esoterice, horoskopům, numerologii a věštění. Byla tím úplně posedlá.

reklama

Pořád četla různé knížky, články v časopisech i na internetu, dokonce i cizojazyčné. Časem jsme se dozvěděli, že její teta, která pochází ze Slovenska, je uznávanou kartářkou a že tohle nadšení nejspíš Tereza podědila po ní.

Svěřila se nám, že se tomu věnuje už od střední školy a že mnoha lidem vypracovala na základě údajů rozbor osobnosti nebo jim vyložila karty, četla z ruky a podobně. Když jsme se jí zeptali, zda její předpovědi vyšly, řekla, že z devadesáti procent ano.

Zvědavost byla silnější

To mě zaujalo. Do té doby jsem na podobné výklady příliš nevěřila a nikdy jsem neměla potřebu ke kartářce nebo věštkyni jít, abych se dozvěděla, co mě v životě čeká. Teď to však bylo jiné.

reklama

Terezu jsem měla den co den na očích a navíc někteří z kolegů si od ní už nějaké rozbory či výklady udělat nechali, takže se za chvíli v kanceláři nemluvilo už o ničem jiném.

Moje zvědavost dozvědět se o své budoucnosti něco bližšího stále rostla, až jsem se jednoho dne také nechala zlákat a požádala jsem Terezu, aby mi rozbor osobnosti také vypracovala. Když mi ho pak předala, nestačila jsem se divit.

V drtivé většině věcí se trefila. A to mě skoro vůbec neznala!

Jejím věštbám se vysmíval

Jediný z kolegů, kdo vůči Tereze zaujímal odmítavý a pohrdavý postoj, byl náš dlouholetý kolega Jindřich. Bylo mu už skoro šedesát a Terezino šarlatánctví, jak to nazýval, považoval za hloupé a směšné. Jindra byl jejím přesným opakem.

reklama

Tvrdý realista, který věřil jen tomu, na co si mohl sáhnout. Zaměřil se vyloženě na materiální požitky, kultura nebo duchovní věci mu nic neříkaly. Nebyl ale zlý nebo zákeřný, jen si prostě tvrdohlavě stál na svém.

Poslouchat ho, jak se hádá nebo spíš horlivě debatuje s Terezou, bylo pro nás ostatní vždycky zážitkem.

Smrt přijde brzy

Jednoho dne to dospělo až k tomu, že Jindra chtěl od Terezy vědět, kdy a jak zemře. Připadalo nám to jako nebezpečná hra a říkali jsme Jindrovi, ať neblbne. On ale stál na svém a Tereza nakonec taky souhlasila.

Na základě obdržených údajů pak Jindrovi pověděla poměrně neuvěřitelnou věc. Prý zemře předčasně, do pěti let, a bude to jeho vlastní vinou. Zatímco my ostatní jsme se zděsili, Jindra se začal smát. Tvrdil, že větší hloupost nikdy neslyšel.

Pár dní se o té předpovědi v kanceláři ještě dost hovořilo, ale potom přišly jiné, pracovní starosti. A když Tereza půl roku poté z firmy odešla, už jsme o tom nemluvili.

Na věštbu se zapomnělo

Jindra u nás zůstal ještě dlouho, výpověď podal teprve loni na jaře, když se mu začal rozjíždět jeho vlastní byznys. I nadále se u nás ale jednou, dvakrát do měsíce zastavil, aby nás pozdravil a zeptal se, jak se všem daří.

Na tu smrtící prognózu si už nikdo z nás ani nevzpomněl. Já osobně jsem si myslela, že to Tereza řekla Jindrovi takhle schválně, aby ho vytrestala za jeho ironické a pohrdavé řeči.

Smuteční oznámení

Věřila jsem tomu až do chvíle, než se po firmě rozšířila zpráva, že náš bývalý kolega údajně zemřel. Nejprve mě napadlo, že je to jen hloupý žert, ale když přišlo smuteční parte, došlo mi, že je to vážně pravda. Byla jsem v šoku.

Vždyť ještě nedávno tu byl Jindra na návštěvě a překypoval energií i zdravím. Co se mu jen mohlo stát? Musela jsem to zjistit. Už jen pro to, abych věděla, jestli bývalá kolegyně měla se svojí věštbou nakonec pravdu.

Nešťastná nehoda

Asi před třemi měsíci jsem zašla na Jindřichův hrob. Chtěla jsem mu tam dát květiny a zapálit za něj svíčku. Už jsem byla na odchodu, když jsem si všimla, že k hrobu přichází jeho žena. Pozdravily jsme se a popřála jsem jí upřímnou soustrast.

Pak mi to nedalo a jemně jsem se zeptala, jak Jindra vlastně zemřel. Pověděla mi, že se utopil v bazénu, který měla jejich rodina za domem na zahradě. Údajně se prý vrátil opilý pozdě v noci z nějaké oslavy a do bazénu nejspíš nešťastně spadl a utopil se. Jak to bylo doopravdy se už nejspíš nikdy nedozví.

Nemýlila se

Objala jsem ji a řekla, že je mi to moc líto. Jindru jsem znala za ta léta dobře a přesto, že měl svoje vrtochy, tak to byl fajn chlap. Pozvala jsem ji na kávu, kde jsme společně zavzpomínaly na muže, kterého jsme znaly.

Když jsem se vracela domů, uvědomila jsem si, že Tereza měla se svojí předpovědí pravdu – Jindra skutečně zemřel do pěti let a navíc i vlastní vinou.

Libuše R. (54), Dvůr Králové nad Labem

Předchozí článek
reklama
Související články
7.2.2023
Musela jsem si splnit svůj těžký životní úkol, abych si našla správného muže. Pohyboval se v mé blízkosti dlouhý čas, já ho ale neviděla. Bývala jsem v mládí pohledná dívka, muži se na mě lepili, já ale měla smůlu. První manžel propadl alkoholu, všechno, co jsme měli, propil. Druhého dokonce zavřeli do vězení, zbyly po něm jenom velké dluhy. Pak jsem si našla chlapa, který mě po roce velké l
6.2.2023
K neznámým ženám, které se zjeví před vámi nenadále a vypadají jako z jiného světa, se chovejte vždy vlídně a uctivě. Opak by se vám vymstil. Byl krásný podvečer, který si říkal o procházku. Se sestrou a kamarádkami jsme vyrazily. To, co jsme zažily, bylo nad rámec chápání. Prožily jsme noc hrůzy a dodnes jsme šťastné, že jsme se z toho dostaly... Neznámá žena Vyrazily jsme přes les na lo
6.2.2023
Se smrtí matky jsem se nemohla smířit, nepomohlo ani deset let od jejího odchodu. Až mi přineslo odpověď sezení u záhadné jasnovidky. Když vám odejde blízký člověk, je to neštěstí. Když navíc odejde za podivných okolností, trápí vás to víc. Tak to bylo s mou maminkou. Nemohla jsem se s jejím odchodem smířit. Neměla jsem zdání, co ji trápilo natolik, že si vzala život, jak tvrdili všichni. Bu
2.2.2023
Ten černý pták se objevil zničehonic na okenním parapetu. Jako kdyby věděl, že se můj manžel chystá odejít na věčnost. S mým manželem Hynkem nebylo jednoduché žít. Kdybych neměla vesnickou výchovu, kdy nám maminky kladly na srdce, že žena musí všechno zamést pod svou sukni, určitě bych se svým chotěm nevydržela. Nebyl vůbec oblíbený Byl to výbušný cholerik, který nešel nikdy daleko pro rá
2.2.2023
Ten, kdo nahlédne do prostoru mezi dvěma světy, pocítí velké usmíření. Když získáme jistotu, že naše duše přetrvá, smrti se už nebojíme! Stalo se to před necelými sedmi lety. Měla jsem dlouhou dobu velké bolesti v oblasti žlučníku, které mě nakonec přiměly k návštěvě doktora. Vyšetření ukázala, že mám zánět žlučníku. Zkoušela jsem nejprve dietu, ale nepomohlo mi to. Nakonec mi lékař doporučil o
Nenechte si ujít další zajímavé články
Čokoládové palačinky
tisicereceptu.cz
Čokoládové palačinky
Překvapte svůj protějšek neobyčejným dezertem skvělé chuti. Ingredience 50 g hořké čokolády v malých kouscích 200 ml mléka 120 ml smetany 30 ml kakaového prášku 115 g hladké mouky 2 vejce
#HeartWritten: Sv. Valentýn s Montblanc
iluxus.cz
#HeartWritten: Sv. Valentýn s Montblanc
Montblanc vybírá ty nejkrásnější valentýnské dárky, které jsou láskyplně zabalené do ručně psaných slov přímo od srdce. Bílá dárková krabička jako prázdné plátno, neodolatelná výzva k tomu, aby se
Valašské muzeum v přírodě ožije opět Masopustem
epochanacestach.cz
Valašské muzeum v přírodě ožije opět Masopustem
Po třech letech se v sobotu 11. února 2023 vrátí do Dřevěného městečka v Rožnově pod Radhoštěm masopustní veselí a zavoní řeznické speciality. „Návštěvníci se mohou těšit na masopustní obchůzky z va
Utajila Kaňoková rozchod s přítelem?
nasehvezdy.cz
Utajila Kaňoková rozchod s přítelem?
Ještě před časem se zdálo, že je Beáta Kaňoková (33) šťastně zamilovaná. Loni v listopadu poprvé oficiálně vyvedla do společnosti svého nového přítele Tomáše. „Jsme spolu čerstvě,“ prozradila tehdy
Lidstvo vyráží hledat život: Kde v budoucnosti zakotvíme?
epochalnisvet.cz
Lidstvo vyráží hledat život: Kde v budoucnosti zakotvíme?
Jeden je od naší domovské planety vzdálený zhruba 630 milionů kilometrů, ten druhý dvakrát tolik Přesto představují světy, které by se dali kolonizovat. NASA hodlá prozkoumat potenciál dvou vzdálen
Straší na Velšské univerzitě dáma s drdolem?
enigmaplus.cz
Straší na Velšské univerzitě dáma s drdolem?
Blíží se Vánoce roku 1962 a na Velšské univerzitě v Newportu konečně začínají prázdniny. Studenti se rozjíždějí do svých domovů a koleje jsou po dlouhé době opuštěny .   [gallery ids="116
Mé dceři pomohl vrátit chuť do života, tak jako mně
skutecnepribehy.cz
Mé dceři pomohl vrátit chuť do života, tak jako mně
Ošetřující lékař nás ujistil, že to dobře dopadne. Udělají všechno, co je v jejich silách. Drama mělo šťastnější konec, než jsem doufala. Není nic horšího, než když onemocní dítě. Představit si to umí jen ten, kdo to skutečně prožil. A kdo to prožije a přežije, pak už se netrápí ani nerozčiluje kvůli maličkostem. Je šťastný, když se ráno
Raper Jay-Z: Z ulice mezi smetánku
epochaplus.cz
Raper Jay-Z: Z ulice mezi smetánku
Tenhle večírek lepší newyorské společnosti je jako vždy plný drahého alkoholu a drog, lehkých holek, ale také nabubřelých gest. Jenže tentokrát na něm nechybí ani útok nožem, který málem zničí kariéru
Slané rohlíčky
tisicereceptu.cz
Slané rohlíčky
Chutnají také samotné, ale můžete si je upéct i jako přílohu. Ingredience 400 g hladké mouky 250 ml vlažné vody 50 ml oleje lžička cukru lžička soli 25 g droždí Postup Vše dáme do mix
Geometrie ve službách minimalismu
rezidenceonline.cz
Geometrie ve službách minimalismu
Jasná koncepce moderní vily dává vyznít architektonickému konceptu objektu a výhledům na okolní krajinu, rovněž však poskytuje maximum uživatelského komfortu. Architektonická firma TRAMA navrhla a p
Nedokáže Shakira Piquému odpustit rozchod?
nasehvezdy.cz
Nedokáže Shakira Piquému odpustit rozchod?
Zdálo se, že rozchod zpěvačky Shakiry (46) s fotbalistou Gerardem Piquém (36) proběhne v klidu, jenže ani čas rány nezahojil. Kolem jejich rozchodu proběhla řada spekulací, z nichž jednou byla i ta
Kometa ZTF mezi „nebeskými vozy“
21stoleti.cz
Kometa ZTF mezi „nebeskými vozy“
V úterý 7. února 2023 publikoval americký úřad NASA jako prestižní Astronomický snímek dne fotografii s názvem „A Comet and Two Dippers“ (Kometa a dva vozy), jehož autorem je Petr Horálek z Fyzikálníh