Domů     A najednou byla z přátelství láska
A najednou byla z přátelství láska

Když máte za kamaráda kluka, všichni se hned domýšlejí, bůhvíco mezi vámi není. Kamarádství mezi mužem a ženou zkrátka nemůže být bez postranních úmyslů. Nebo snad ano?

S Matějem jsme si rozuměli od prvního dne, co jsme se poznali. Nebylo to na střední, ani jsme spolu nevyrůstali na jednom sídlišti. Prostě jsme na sebe jednoho dne narazili na skupinové lekci angličtiny na soukromé jazykové škole.

Párkrát jsme si navzájem půjčili poznámky, pomohli si s domácím úkolem, zašli jsme spolu na kafe a bylo to. Měli jsme toho hodně společného, ale v mnohých názorech jsme se také rozcházeli.

Občas jsme se pěkně pohádali, jeden z druhého jsme si dělali legraci, a taky jsme se spolu hodně nasmáli. Prostě se z nás stali výborní přátelé.

Jeden pro druhého

Brzy jsem zjistila, že mít za kamaráda kluka, má i další velkou výhodu – můžete alespoň trochu poodhalit tajemství mužského myšlení. Když se třeba váš partner zachová v nějaké situaci naprosto nepochopitelně, kamarád vám jeho podivný výstup vysvětlí.

A fungovalo to tak i obráceně. Jeden druhému jsme se postupně začali svěřovat se vším, protože jsme věděli, že si navzájem můžeme stoprocentně věřit. Nikdy by mě nenapadlo Matějovy důvěrnosti ventilovat dál, a jeho ty moje také ne.

Spolubydlící

S Matějem jsme spolu trávili čím dál tím více času. Společně jsme vyráželi na různé akce a výlety, a když mu vypršela nájemní smlouva, nabídla jsem mu, že se ke mně může dočasně nastěhovat. V mém návrhu tehdy nebyly žádné postranní úmysly.

Stejně bych se snažila pomoci jakémukoli jinému dobrému kamarádovi. Matěj azyl v mém bytě s radostí přijal. Společné bydlení nám šlo skvěle. Ukázalo se, že Matěj je výborný kuchař, a na rozdíl od mých dosavadních partnerů nebyl ani bordelář.

Pomáhal mi s úklidem, obstarával nákupy a tak podobně. Od chvíle, co se ke mně Matěj nastěhoval, jsem nový vztah neměla, a popravdě řečeno jsem ho ani nehledala. Proč taky. Vždyť Matěj byl spolehlivý, ohleduplný, prostě skvělý. Dokázal mě rozesmát, byl mi oporou, a znal všechna moje tajemství.

Srdci neporučíte

Postupem času mi začalo docházet, že už Matěje asi nevnímám pouze jako kamaráda. Třeba když usnul na gauči nebo se soustředěně učil slovíčka, dokázala jsem ho pozorovat dlouhé minuty.

A když se po sprše odcházel obléknout do svého pokoje jen s ručníkem kolem pasu, věděla jsem, že to, co mi letí hlavou, nejsou kamarádské myšlenky. A když se mi o Matějovi začaly zdát romantické sny, došlo mi, že jsem se do něj vážně zamilovala.

Vyděsilo mě to, protože jsem se bála, že tím celé naše přátelství vezme za své. Zároveň jsem si také s hrůzou uvědomila, že tím potvrzuji ono příšerné klišé, že kamarádství mezi mužem a ženou neexistuje.

První, co mě napadlo, bylo, že se to Matěj nikdy nesmí dozvědět. Prostě nesmím žádným způsobem dát najevo, co k němu ve skutečnosti cítím. A budu doufat, že mě to časem přejde.

Vodil si domů přítelkyni

Dál jsem fungovala tak, jako doposud. Bylo to od našeho seznámení poprvé, co jsem před Matějem měla nějaké tajemství. Modlila jsem se, aby na mě nic nepoznal.

Dokud byl Matěj sám a jen si občas s nějakou holkou vyrazil na rande, byla jsem schopná držet své emoce na uzdě, ale když si pak našel vážnou známost – Ilonu, trpěla jsem jako zvíře. Sžírala mě taková žárlivost, jako ještě nikdy.

Pokaždé, když o ní bájil, jak je úžasná a senzační a že se do ní zamiloval, bylo mi úzko. Opravdové peklo ale nastalo ve chvíli, když mě s Ilonou seznámil a následně ji začal vodit k nám domů.

Předstírat před Matějem, jak jsem v pohodě a nový vztah mu přeji, pro mě bylo naprosto vysilující. Když byl doma, zavírala jsem se ve svém pokoji, nebo jsem pod nejrůznějšími záminkami chodila ven. Pohled na něj s Ilonou byl pro mě nesnesitelný.

Nečekaný rozchod

Po nějakém čase se mezi Matějem a Ilonou začaly objevovat potíže. Nejprve to byly jen malé roztržky o nedůležitých drobnostech, ale později se jejich hádky stupňovaly. Matěj mi vše vyprávěl jako jindy.

Vždy jsem ho vyslechla a snažila se mu poskytnout ženský pohled na věc. Nakonec ale Iloně při jedné hádce ruply nervy a poslala Matěje do háje. Rozchod s Ilonou nesl Matěj těžce. Byl smutný a trápil se, kde udělal chybu. Tak skleslého jsem ho ještě neviděla.

Objala jsem ho a řekla mu, že je nejlepší mužský, jakého jsem kdy poznala a že Ilona je slepice, když si toho nevšimla. Že každá holka, se kterou bude kdy chodit, by měla děkovat bohu za to, že jí seslal tak skvělého, hodného a čestného chlapa.

Nejšťastnější nevěsta

V tu chvíli se na mě Matěj otočil a zadíval se mi pátravě do očí. „Ty ses do mě zamilovala, že jo?“ vykřikl. Nemělo cenu to zapírat. Místo odpovědi jsem ho dlouze políbila. A on, k mé radosti, mi polibek opětoval. Začali jsme spolu chodit.

Uplynulo šest měsíců a Matěj mě požádal o ruku. Co jsem mu odpověděla, je vám asi jasné…

Erika K. (50), Praha

reklama
Související články
8.12.2023
Prožila jsem kus života s mužem, do kterého jsem se zamilovala už v mládí. Podzim života trávím ale s jeho bratrem. Bratry Marka a Leoše znala v mém dětství celá škola. Já jsem nebyla výjimkou, i když Marek chodil o třídu výš, a starší Leoš dokonce o dvě třídy. Neustále na sebe nějak upozorňovali. Mohli jste se vsadit, že když se stal nějaký průšvih, byl u toho jeden z bratrů nebo spíše oba dva
7.12.2023
Toník se mi líbil už na základní škole. Ale bylo to marné, oženil se s dívkou z města. Zbyly mi jen oči pro pláč. Osud mi dal ale šanci... Stále častěji jsem chodila k oknu a koukala ven. Cesta, která se vinula od lesa loukami až k naší polosamotě, byla prázdná jako popůlnoční nádraží. Zmocňovalo se mě zoufalství. Tolik jsem ho chtěla vidět. Přitom na svatou Barboru se u nás pokaždé objevil s k
4.12.2023
Byla jsem dvacet let sama a neměla jsem už v plánu hledat další chlapy. Osud ale chtěl něco jiného. A já potkala Jardu, dávnou lásku. Když mi bylo necelých padesát let, stala jsem se babičkou na plný úvazek a zároveň přišla o manžela. Časem jsem si zvykla na to, že lásku už prožívám jen skrz červenou knihovnu. Ostatně, ona už to nebyla žádná sláva ani po tolika letech s mým ex. Nikdy bych proto
27.11.2023
Věděli jsme, že jsme pro sebe stvoření. Kdo by však čekal, že nás dožene osud a provalí se nevěra mého otce? Zamilovala jsem se do svého sourozence! S Davidem jsme se znali od plenek. Celý život jsme vyrůstali vedle sebe coby sousedé. Byli jsme nejlepší přátelé na život a na smrt a neudělali bychom bez sebe jediný krok. S Davidem jsme byli stejně staří a stejný den jsme spolu slavili narozeniny
27.11.2023
Chodila jsem s Petrem od střední školy a malovala jsem si, že spolu budeme mít velkolepou svatbu, kupu dětí a budeme žít šťastně až do smrti. Ve druhém ročníku na vysoké se ale něco změnilo. Neměli jsme na sebe tolik času, ale já se utěšovala, že až dostudujeme, bude to lepší. Jenže Petr začal být odtažitý. Byla jsem ve třetím ročníku a intenzivně jsem se připravovala na státnice. S Petrem jsm
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Přišla Forejtovi na milenku?
nasehvezdy.cz
Přišla Forejtovi na milenku?
Bojuje se syndromem vyhoření, to ale asi není nejhorší. Eva Burešová (30) se trápí, podle mnoha informací za to může její partner Přemek Forejt (36). Našel si jinou ženu? Je slavná, má peníze a spous
Silný vývar z hovězí oháňky
tisicereceptu.cz
Silný vývar z hovězí oháňky
Chcete si udělat skutečně silný vývar? Použijte hovězí oháňku a spoustu petržele. Suroviny 1 kg hovězí oháňky 1 velká cibule 2 velké mrkve ½ menšího celeru 5 kuliček nového koření 6 kuliček
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
21stoleti.cz
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
Je tomu zhruba 75 milionů let, co si jistý dinonosaurus dal k obědu stehno z předka dnešního krocana. Asi netušil, že je to poslední jídlo v jeho životě, protože pár dní poté jej dostihla smrt v koryt
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
epochaplus.cz
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
Ráno přijdete do koupelny, vyčistíte si zuby a sáhnete na poličku pro svůj deodorant… , ale žádný tam není! Co teď? Pojďte s námi hledat jiný. Ovšem ne do obchodu, ale do historie! Proboha, co je to za hrozné zvíře, které si na vás brousí zuby? Ocitli jste se v pravěku a během odpočinku v
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
iluxus.cz
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
Společnost DS Automobiles představila od svého vzniku velké množství nových modelů v Muzeu Louvre a jeho okolí, pod jeho pyramidou a v Tuilerijských zahradách. Exkluzivní prezentace a výjimečné výstav
Nenávist trvala i po jejich smrti
skutecnepribehy.cz
Nenávist trvala i po jejich smrti
Stála jsem u hrobu a vzpomínala na svého strýce, když se zničehonic začaly dít neuvěřitelné věci, které se rozumem vysvětlit nedají. Negativní emoce si mohou lidé přenést až do záhrobí! Nenávist mých příbuzných se přenesla až na onen svět! Na vlastní oči jsem viděla, jak zuřivý boj mezi dvěma lidmi probíhal ještě po jejich smrti. Do oka
Ořechy s krémem
tisicereceptu.cz
Ořechy s krémem
Plněné ořechy nesmí chybět. Potřebujete 100 g mletých vlašských ořechů 250 g hladké mouky 150 g másla 70 g cukru moučky lžičku kakaa 1 vejce 1/2 lžičky kypřicího prášku olej a mouku na vy
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
epochalnisvet.cz
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
„Zmenši tělo, budeš míň hladovět!“ Pod tímto heslem se snaží přečkat zimu krtci. Zimní spánek si totiž nemohou dovolit, brání tomu jejich metabolismus, který patří mezi vůbec nejaktivnější mezi savci.
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
epochanacestach.cz
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
V letošním roce trh potrvá až do 7. ledna 2024 včetně Silvestra a Tří králů. Veletrh bude otevřen každý den kromě: • 24. prosince 2023 (Štědrý den) – v tento den bude veletrh uzavřen • 25. prosince 2023 (1. svátek vánoční) – v tento den bude veletrh uzavřen • 26. prosince , 2023 (2. svátek vánoční) – v tento den Jarmark
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
enigmaplus.cz
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
Na skutečnost, že naše pohoří mají své patrony-strážce, můžeme být patřičně hrdí. Krakonoš v Krkonoších, Praděd pečující o Jeseníky, Rampušák hospodařící v Orlických horách. Záhadou ale zůstává duch M
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
nasehvezdy.cz
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
Když herec, režisér a moderátor Ondřej Sokol (52) opustil komediální pořad Partička, diváci byli velmi zklamaní. A ihned se začaly rojit spekulace, co za tím stálo. To teď rozsekl přímo Sokol, kte