SkutečnéPříběhy.cz
Domů     A najednou byla z přátelství láska
A najednou byla z přátelství láska

Když máte za kamaráda kluka, všichni se hned domýšlejí, bůhvíco mezi vámi není. Kamarádství mezi mužem a ženou zkrátka nemůže být bez postranních úmyslů. Nebo snad ano?

S Matějem jsme si rozuměli od prvního dne, co jsme se poznali. Nebylo to na střední, ani jsme spolu nevyrůstali na jednom sídlišti. Prostě jsme na sebe jednoho dne narazili na skupinové lekci angličtiny na soukromé jazykové škole.

Párkrát jsme si navzájem půjčili poznámky, pomohli si s domácím úkolem, zašli jsme spolu na kafe a bylo to. Měli jsme toho hodně společného, ale v mnohých názorech jsme se také rozcházeli.

reklama

Občas jsme se pěkně pohádali, jeden z druhého jsme si dělali legraci, a taky jsme se spolu hodně nasmáli. Prostě se z nás stali výborní přátelé.

Jeden pro druhého

Brzy jsem zjistila, že mít za kamaráda kluka, má i další velkou výhodu – můžete alespoň trochu poodhalit tajemství mužského myšlení. Když se třeba váš partner zachová v nějaké situaci naprosto nepochopitelně, kamarád vám jeho podivný výstup vysvětlí.

A fungovalo to tak i obráceně. Jeden druhému jsme se postupně začali svěřovat se vším, protože jsme věděli, že si navzájem můžeme stoprocentně věřit. Nikdy by mě nenapadlo Matějovy důvěrnosti ventilovat dál, a jeho ty moje také ne.

Spolubydlící

S Matějem jsme spolu trávili čím dál tím více času. Společně jsme vyráželi na různé akce a výlety, a když mu vypršela nájemní smlouva, nabídla jsem mu, že se ke mně může dočasně nastěhovat. V mém návrhu tehdy nebyly žádné postranní úmysly.

reklama

Stejně bych se snažila pomoci jakémukoli jinému dobrému kamarádovi. Matěj azyl v mém bytě s radostí přijal. Společné bydlení nám šlo skvěle. Ukázalo se, že Matěj je výborný kuchař, a na rozdíl od mých dosavadních partnerů nebyl ani bordelář.

Pomáhal mi s úklidem, obstarával nákupy a tak podobně. Od chvíle, co se ke mně Matěj nastěhoval, jsem nový vztah neměla, a popravdě řečeno jsem ho ani nehledala. Proč taky. Vždyť Matěj byl spolehlivý, ohleduplný, prostě skvělý. Dokázal mě rozesmát, byl mi oporou, a znal všechna moje tajemství.

Srdci neporučíte

Postupem času mi začalo docházet, že už Matěje asi nevnímám pouze jako kamaráda. Třeba když usnul na gauči nebo se soustředěně učil slovíčka, dokázala jsem ho pozorovat dlouhé minuty.

reklama

A když se po sprše odcházel obléknout do svého pokoje jen s ručníkem kolem pasu, věděla jsem, že to, co mi letí hlavou, nejsou kamarádské myšlenky. A když se mi o Matějovi začaly zdát romantické sny, došlo mi, že jsem se do něj vážně zamilovala.

Vyděsilo mě to, protože jsem se bála, že tím celé naše přátelství vezme za své. Zároveň jsem si také s hrůzou uvědomila, že tím potvrzuji ono příšerné klišé, že kamarádství mezi mužem a ženou neexistuje.

První, co mě napadlo, bylo, že se to Matěj nikdy nesmí dozvědět. Prostě nesmím žádným způsobem dát najevo, co k němu ve skutečnosti cítím. A budu doufat, že mě to časem přejde.

Vodil si domů přítelkyni

Dál jsem fungovala tak, jako doposud. Bylo to od našeho seznámení poprvé, co jsem před Matějem měla nějaké tajemství. Modlila jsem se, aby na mě nic nepoznal.

Dokud byl Matěj sám a jen si občas s nějakou holkou vyrazil na rande, byla jsem schopná držet své emoce na uzdě, ale když si pak našel vážnou známost – Ilonu, trpěla jsem jako zvíře. Sžírala mě taková žárlivost, jako ještě nikdy.

Pokaždé, když o ní bájil, jak je úžasná a senzační a že se do ní zamiloval, bylo mi úzko. Opravdové peklo ale nastalo ve chvíli, když mě s Ilonou seznámil a následně ji začal vodit k nám domů.

Předstírat před Matějem, jak jsem v pohodě a nový vztah mu přeji, pro mě bylo naprosto vysilující. Když byl doma, zavírala jsem se ve svém pokoji, nebo jsem pod nejrůznějšími záminkami chodila ven. Pohled na něj s Ilonou byl pro mě nesnesitelný.

Nečekaný rozchod

Po nějakém čase se mezi Matějem a Ilonou začaly objevovat potíže. Nejprve to byly jen malé roztržky o nedůležitých drobnostech, ale později se jejich hádky stupňovaly. Matěj mi vše vyprávěl jako jindy.

Vždy jsem ho vyslechla a snažila se mu poskytnout ženský pohled na věc. Nakonec ale Iloně při jedné hádce ruply nervy a poslala Matěje do háje. Rozchod s Ilonou nesl Matěj těžce. Byl smutný a trápil se, kde udělal chybu. Tak skleslého jsem ho ještě neviděla.

Objala jsem ho a řekla mu, že je nejlepší mužský, jakého jsem kdy poznala a že Ilona je slepice, když si toho nevšimla. Že každá holka, se kterou bude kdy chodit, by měla děkovat bohu za to, že jí seslal tak skvělého, hodného a čestného chlapa.

Nejšťastnější nevěsta

V tu chvíli se na mě Matěj otočil a zadíval se mi pátravě do očí. „Ty ses do mě zamilovala, že jo?“ vykřikl. Nemělo cenu to zapírat. Místo odpovědi jsem ho dlouze políbila. A on, k mé radosti, mi polibek opětoval. Začali jsme spolu chodit.

Uplynulo šest měsíců a Matěj mě požádal o ruku. Co jsem mu odpověděla, je vám asi jasné…

Erika K. (50), Praha

reklama
Související články
20.3.2023
Žila jsem si už svůj poklidný život důchodkyně, když ho pěkně rozvířila neuvěřitelná náhoda. Dnes jsem ráda, že jsem ji tehdy chytla za pačesy. Sedím u svatebního stolu spolu s celou rodinou a dvěma vnoučaty. Řeklo by se, normální svatební hostina, tak o co jde? Já totiž sedím v čele toho stolu a jako čerstvá nevěsta jím společnou lžící polévku se svým manželem. První svatba v životě. Špatné
19.3.2023
Poté, co jsem ovdověla a onemocněla, jsem nedoufala, že mě ještě něco pěkného potká. Pak jsem ale našla muže, který mi vrátil smysl života! Doufám, že můj příběh poslouží vašim čtenářkám jako důkaz o všemocné síle lásky a o tom, že dokud jsme tady na světě, může se stát cokoli. Hlavní je mít pevnou vůli a víru. Vždy nás totiž může potkat krásný a hluboký cit, bez ohledu na stáří. Nic mi nesc
11.3.2023
Když šel syn Honzík do první třídy, nebylo to zrovna jednoduché období. Byla jsem na něho sama, pracovala jsem do úmoru, aby měl všechno. Bláhově jsem se domnívala, že mu fakt, že nejsme úplná rodina, dokážu uspokojivě vynahradit. Naivně jsem si předsevzala, že budu-li pracovat za dva, vydělám dost na to, abychom v ničem netrpěli nedostatkem. Byl to absolutní nesmysl. Dřepěla jsem v kanceláři n
9.3.2023
Poznali jsme se přes seznamku, ze začátku se mi jevil jako slušný muž. Vyklubal se z něj ale podvodník, který vyhledával přes internet osamělé ženy. Proto si tak střežil své soukromí. Od rána jsem byla nervózní a myslela jen na to, jestli bude skutečně tak sympatický, jak se jeví na fotografiích, které mi posílal. Od mého rozvodu s despotickým manželem uplynuly čtyři roky a už jsem moc toužila
6.3.2023
Trvalo mi celou věčnost, než jsem se zamilovala. Až v sedmnácti se mi zalíbil Tomáš, který byl můj pravý opak. Tomáš byl excentrický extrovert, já zase plachý introvert. Ale něco nás k sobě magicky přitahovalo. Když jsme spolu začali v sedmnácti letech chodit, byla to taková téměř dětská láska. Vodili jsme se za ruku, líbali se. Objížděli jsme koncerty, scházeli se s přáteli a bylo nám spolu mo
Nenechte si ujít další zajímavé články
Manželská krize Jany Švandové?
nasehvezdy.cz
Manželská krize Jany Švandové?
Momentálně září Jana Švandová (75) v oblíbeném seriálu ZOO a další nabídky se jí jen hrnou. V osobním životě se jí prý ale už tolik nedaří. Říká se, že ačkoli je se svým manželem Pavlem Satoriem (73
Elegantní rapsodie v černé a zlaté
rezidenceonline.cz
Elegantní rapsodie v černé a zlaté
Základem exkluzivního stylu sofistikovaného interiéru, překypujícího tvorbou designéra Carla Donatiho, jsou jedinečné kousky, inspirované ikonickým modernistickým hnutím v architektuře a designu pod t
Putování po Labi: Od pramene až k moři…
epochanacestach.cz
Putování po Labi: Od pramene až k moři…
Putování po Labi vás dovede do překrásných míst, která stojí za to navštívit a shlédnout. Pojďme se projít alespoň k hranicím naší vlasti. Labe je jednou z největších řek i vodních cest Evropy. Jeho
Nešťastná Radka Třeštíková. Zoufalé ženy někdy tropí zoufalé hlouposti
nasehvezdy.cz
Nešťastná Radka Třeštíková. Zoufalé ženy někdy tropí zoufalé hlouposti
Od rozchodu s fotografem Tomášem Třeštíkem (45) jako by se ve spisovatelce Radce Třeštíkové (41) probudilo její divoké já. Nedávno znovu obnovila svůj profil na sociálních sítích, který v jakémsi a
Slavnostní paštika se slaninou
tisicereceptu.cz
Slavnostní paštika se slaninou
Ochutnejte drůbeží paštiku se slaninou, červeným vínem a zavařenými třešněmi. Ingredience 500 g drůběžích jater 3 velké cibule 250 g slaniny 2,5 dcl červeného vína 150 ml smetany na vaření
Umělá inteligence jako hrozba budoucnosti?
21stoleti.cz
Umělá inteligence jako hrozba budoucnosti?
Umělá inteligence (AI) dokáže usnadnit práci napříč obory. Od medicíny přes reklamu, výrobní proces až po investování na burze. Stále častěji se však setkáváme se strachem, zda se nevyplní apokalyptic
Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
iluxus.cz
Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
Ikonická řada Extreme, která se poprvé objevila téměř před dvaceti lety, se nyní vrací v novém designu. Hodinky se sportovní DNA a nezaměnitelným designem mají za úkol zdůraznit dobrodružného ducha zn
Kdy se klobouk stal symbolem stavovské cti?
epochaplus.cz
Kdy se klobouk stal symbolem stavovské cti?
„Čepici, kuklu, helmu nebo hučku?“ Ať si narazím na hlavu cokoli, jednoznačně dám najevo, co jsem zač. Nikdo se mnou nemusí promluvit ani slovo, ale přesto má hned jasno. Policista, nebo bohatá dáma?
Sen mě upozornil, že je paní Svatava v nebezpečí
skutecnepribehy.cz
Sen mě upozornil, že je paní Svatava v nebezpečí
Pracovala jsem v domově pro seniory a oblíbila si tam starou milou paní. Jedné noci se mi o ní ale zdál děsivý sen. Ukázal se jako varování. Pracovala jsem léta v domově pro senio­ry. Poznala jsem za tu dobu mnoho různých stařečků, ale jedna žena se mi zapsala do paměti nejvíce. Byla to paní Svatava. Měla jsem ji jako
Co se skrývá za létajícím mexickým přízrakem?
enigmaplus.cz
Co se skrývá za létajícím mexickým přízrakem?
Do prašné cesty jsou vytlačeny podivné otisky neznámého tvora. Se zájmem v očích je roku 1908 sleduje obyvatel mexické obce Villa García ležící 570 kilometrů severně od Mexico City.   [gal
Mrazivá předpověď: Do roku 2100 zmizí polovina ledovců na Zemi
epochalnisvet.cz
Mrazivá předpověď: Do roku 2100 zmizí polovina ledovců na Zemi
Ledovce jsou krásné a majestátní. Vytvářejí horské štíty, vyhloubily malebná údolí a mnohé jsou rájem pro lyžaře. Na jiných koncích světa poskytují tolik potřebnou sladkou vodu. Brzy se stanou jen vzp
Krůtí maso se zeleninovým salátem
tisicereceptu.cz
Krůtí maso se zeleninovým salátem
Bezchybná volba, pokud hubnete. Krůtí maso patří k nejdietnějším. Ingredience 1 cibule 1 salátová okurka 1 červená kapie 1 žlutá kapie 1 zelená kapie 5 rajčat 150 g měkkého salámu 3 vejce