Domů     Pro každou svou lásku jsem vždy byla ochotná udělat cokoli
Pro každou svou lásku jsem vždy byla ochotná udělat cokoli

Nejvíc bolí zrada od toho, od koho byste ji nečekali. Zvlášť když přijde nečekaně, ve chvíli, kdy si myslíte, že vlastně žádné velké problémy nemáte.


Lásku jsem vždycky brala vážně. Tak vážně, že jsem si na první vztah počkala až do dvaadvaceti. Bohužel dopadl katastrofálně. Aniž bych to tušila, zapletla jsem se s mužem, který už partnerku měl. Vzpamatovávala jsem se z toho dlouho a těžce.

Pak přišlo pár známostí, které vypadaly sice nadějně, ale vždycky to skončilo mým zlomeným srdcem. V sedmadvaceti jsem se seznámila s Petrem. Vlastně nás dala dohromady moje práce. Jsem totiž vyučená čalounice a Petr sbíral starožitnosti.

Neměl moc peněz, a tak kupoval věci, které mohl sám nebo s nějakou pomocí zrestaurovat. Pak je se ziskem prodal a peníze, které vydělal utratil za nějaký kousek, který opravdu chtěl. U nás v dílně se zastavil s nádhernou secesní židlí.

Opravu dřevěných částí zvládl sám, ale jak si poradit s čalouněním, to nevěděl. Když mu můj šéf oznámil, kolik by stála oprava, posmutněl. Pak řekl, že to raději zkusí sám. Byl mi sympatický, a tak jsem mu nabídla, že mu pomohu. 


Nechtěla jsem mít zase zlomené srdce


Byla jsem šikovná, židli jsem opravila a pak se pustila do korálkového lustru, který koupil. Práce se nám dařila, bylo nám spolu hezky. I tak ale trvalo skoro rok, než mi řekl, že mě má rád a chtěl by se mnou být.

Neodpověděla jsem mu hned, po tom, co jsem zažila, jsem si vůbec nebyla jistá, jestli jsem připravená na další vztah. Ale nakonec jsem kývla. Byla jsem ale rozhodnutá, že tentokrát si srdce zlomit nedám. První dva roky to se mnou neměl vůbec lehké.

Byla jsem plná pochyb a ne vždycky jsem se k němu chovala hezky. I když mi s ním bylo dobře a měla jsem ho ráda, bála jsem se pustit si ho k tělu. Ale pak se to zlomilo. Najednou mi došlo, že tenhle muž mě opravdu miluje, že je ten pravý a že s ním chci zůstat.

Chtěla jsem mu to, že se mnou vydržel, co nejvíc vynahradit, a tak jsem pro něj dělala první poslední.


Patřili jsme k sobě


Já jsem obdivovala jeho cit pro starožitnosti, podnikavost i odvahu. V tom, co dělal, měl úplnou svobodu. Nikdy jsem neřešila, kolik utrácí za své koníčky, přece si na ně vydělal.

A nikdy jsem ho nenutila do svatby, protože jsem si říkala, že my se přece ani brát nemusíme. Patřili jsme k sobě, tak k čemu svatba. Dlouhou dobu se nám dařilo. Petr si pořídil obchod se starožitnostmi, jeho sbírka utěšeně rostla.

Já zase začala vedle práce šít kabelky. Nijak jsem se nesnažila prorazit, prostě mě to bavilo. Mojí hlavní životní náplní byl Petr, chtěla jsem, aby byl se mnou šťastný a spokojený.


Měla jsem to složité


Tak to šlo celých dlouhých patnáct let. Pak na mě přišlo takové složité období. Měla jsem nějaké zdravotní problémy, přišla jsem o práci a dost těžko jsem si hledala jinou.

Petr se tvářil, že mám samozřejmě jeho podporu, ale po čase začal být bez nálady, jakoby ho to zlobilo. Trápilo mě to, nevěděla jsem, jak z toho ven, ale zároveň jsem neměla sílu to s ním řešit.

Jedním z háčků v našem vztahu bylo totiž to, že nikdy nedokázal moc mluvit o tom, co ho trápí. Pak se situace u mě uklidnila, ale zase se objevili potíže u něj. Celé dva roky jsem se ho vyptávala, co se děje, jak mu mohu pomoci.

Ale většinou se vymluvil na práci a já mu věřila. Mrzelo mě to, ale brala jsem to tak, že každý máme lepší a horší období. 


Neznala jsem jí


A pak, jednou odpoledne odešel z domu a nechal na stole svůj mobil. Nikdy jsem se mu do něj nedívala, a nevím, proč jsem to tentokrát udělala. Vykoukla na mě esemeska od nějaké Pavly, se kterou se chystal na hory. Normálně by mě to nezarazilo.

Měl spoustu kamarádů a kamarádek, se kterými jezdil ven. Jenže bylo zvláštní, že tuhle Pavlu jsem neznala. Stáhl se mi žaludek a podívala jsem se do historie. Podle zpráv si s ním psala už víc jak půl roku a trávili spolu dost času. To se mě strašně dotklo.

V poslední době na mě totiž vůbec neměl čas, nikam jsme nechodili, protože byl pořád pracovně vytížený. Večer jsem se ho zeptala. Neřekl mi nic. Když jsem se ho ptala, snažil se to zahrát do autu a nějak mě uchlácholit.

Tím víc mi ale bylo jasné, že to není jen nějaká kamarádka. Po týdnu odjel na služební cestu. Já byla celou dobu jako na jehlách. Nakonec jsem to nevydržela a milé Pavle jsem zavolala. Nejdřív dělala, jako že Petra skoro nezná, ale pak se rozpovídala.

Že s Petrem sice nic nemají, ale je jí sympatický a ráda by s ním chodila. Ale že má malé dítě, tak to zatím není možné. Že od něj ví, že už se ode mě snaží delší dobu odejít, že mě nemiluje, náš vztah vyšuměl a že se mnou není spokojený. Ale že prý se od něj nenechám odstřihnout.


Myslím že náš vztah skončil


Když jsem telefon položila, klepaly se mi ruce a myslela jsem, že omdlím, nebo umřu. Najednou se mi začaly skládat dohromady různé drobnosti. Když jsem zavolala Petrovi, byl příšerně rozčílený, Pavla už mu totiž poslala zprávu.

Moc mi toho neřekl, ale ani nezapíral. Když se vrátil ze služební cesty, vůbec se mnou nemluvil. A nemluví dodnes. Jsou to už dva měsíce a on jen mlčí a odmítá o tom, co se stalo mluvit. Nevím co mám dělat. Mám ho ráda a nechci o něj přijít. Ale tak, jak teď žijeme, se žít nedá.

Kamila (42), Pardubice

reklama
Související články
3.6.2023
Seznámili jsme se na diskotéce. Tehdy mi každý prorokoval, že nám vztah nevydrží, protože je Pavel mladší, my se ale navzdory tomu vzali. Narodily se nám tři děti. Oba jsme chodili do práce a doma jsme měli středně velké hospodářství. A když jsme měli chvilku, rádi jsme ji strávili třeba na horách. Všichni podváděli? Vlastně mi nic nescházelo. Jen můj život pomalu zapadal do stereotypu. S
2.6.2023
Než jsme k sobě s mým současným partnerem našli cestu, trvalo to řadu let. Ale vyplatilo se nám počkat si. Když jsem Aleše poprvé spatřila po příchodu do kanceláře, netušila jsem, že jednou, za pár let, budeme žít v jednom bytě, na jedné adrese a s vidinou společné budoucnosti. Přátelsky se na mě usmíval a hned se mi líbil. Dlouho se pak nic nedělo, každému z nás ubíhal život vlastním směrem. P
26.5.2023
Prodavačkou jsem chtěla být už jako malá. Ovšem neměla jsem ani tušení, že mi má vysněná profese přinese i životní štěstí. Když jsem po škole dostala první místo v obchodě s textilem, byla jsem z toho v sedmém nebi. Ochotně jsem pomáhala lidem s výběrem oděvů a s velkým nadšením pro ně v našem krámku hledala ty nejvhodnější doplňky, jako kloboučky, rukavičky či kravaty. A právě jedna taková kra
23.5.2023
V noci se mi zdálo, že se za ním štrachám na vrchol skály s úmyslem vší silou do něj strčit, aby spadl do propasti. Příšerně mi lezl na nervy. Vyrůstali jsme vedle sebe, naše vilky spolu sousedily. Mám v živé paměti, jak se do vedlejšího domku, několik let opuštěného, přistěhovali. Lubošovi bylo šest, stejně jako mně, a brečel. Vylezl z bledě- modrého embéčka, v jedné ruce malý dětský kufřík, v
22.5.2023
Prožili jsme spolu spoustu krásných roků, které se nedaly jen tak zahodit. Naštěstí si to včas uvědomil i můj manžel Jakub. Byla jsem přesvědčená o tom, že jsme šťastní a že je všechno v pořádku. Žili jsme s Jakubem už mnoho let ve spokojeném manželství. Netrápily nás žádné problémy. Nehádali jsme se. Byli jsme spokojení, zajištění. Alespoň já jsem si to tedy myslela. Vůbec jsem netušila, co bu
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Zámek Vrbičany spjatý s nacistickou minulostí: Zůstává zde snad negativní energie ponurých událostí až do dnešních dnů?
enigmaplus.cz
Zámek Vrbičany spjatý s nacistickou minulostí: Zůstává zde snad negativní energie ponurých událostí až do dnešních dnů?
Zámek Vrbičany najdeme nedaleko Lovosic na Litoměřicku. Tento pozdně barokní zámek byl postaven v 18. století Františkem Kresselem, svobodným pánem z Kvaltenberku, a to velice pravděpodobně na místě b
Krásna saunování: Horká alchymie a umění ceremoniálů
epochalnisvet.cz
Krásna saunování: Horká alchymie a umění ceremoniálů
Sauna. Nejdemokratičtější chrám, jaký kdy lidé postavili. Přináší odreagování, jaké může poskytnout hladovému jídlo, žíznivému voda, básníkovi čistý list papíru. A k tomu vyvolává v těle neuvěřitelné
BMW Alpina B5 GT: nejvýkonnější Alpina pro 250 vyvolených
iluxus.cz
BMW Alpina B5 GT: nejvýkonnější Alpina pro 250 vyvolených
Už více než 50 let se značka ALPINA věnuje vývoji a výrobě výjimečných automobilů pro znalce a nadšence. Firma obohacující automobilový svět prostřednictvím unikátních vozů, které charakterizuje dynam
Člověk vs. robot: Má smysl posílat lidi do vesmíru?
epochaplus.cz
Člověk vs. robot: Má smysl posílat lidi do vesmíru?
Vytvořili kráter na kometě 9P/Tempel. Postávají na Venuši, Titanu, asteroidu Eros i kometě Čurjumov-Gerasimenko. V současnosti prozkoumávají Měsíc i Mars a dva z nich vstoupili do mezihvězdného prosto
Usmíření až těsně před jeho smrtí
nasehvezdy.cz
Usmíření až těsně před jeho smrtí
České legendární herce Jiřinu Bohdalovou (92) a Radoslava Brzobohatého (†79) spojil osud. Vypadalo to, že tito dva umělci jsou pro sebe stvoření. Bouřlivé manželství ale nevydrželo a z lásky zbyla záš
Wrap se skyrovým dipem
tisicereceptu.cz
Wrap se skyrovým dipem
SKYR slouží nejen jako bílkovinami nabitá svačina, ale také jako ingredience, která má své místo ve sladkých i slaných receptech. Ingredience na salátovou směs – 4 porce 2 kuřecí prsa 1 konzerv
Proč je bolest v noci intenzivnější?
21stoleti.cz
Proč je bolest v noci intenzivnější?
Bolest vnímáme negativně, jako něco nepříjemného, co nám nedovoluje podávat stoprocentní výkon v práci či při sportu. Bolesti zubu, hlavy, zad či kloubů jsou zkrátka obtěžující, a tak často saháme po
Věnečky z kvítí jsem vysvobodila zakleté duše
skutecnepribehy.cz
Věnečky z kvítí jsem vysvobodila zakleté duše
To kvílení v noci mi nedalo spát, musela jsem zjistit, co se ve starém domě stalo. Kronika mi odhalila příběh tří nešťastných dívek, které neměly ani po smrti klid. Tehdy jsem jela na služební cestu do západních Čech. Pracovní jednání včetně setkání s německými kolegy se mělo uskutečnit během tří dnů a já našla ubytování v malém penzionu na
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
epochanacestach.cz
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
Socha Samsona se lvem se uprostřed největšího českobudějovického náměstí odráží ve vodní hladině zdejší historické kašny už téměř tři sta let. Kašna je jednou z největších v zemi a je také symbolem města. Nikdo z návštěvníků Českých Budějovic nemůže minout náměstí Přemysla Otakara II. Leží přece přímo v centru města a navíc je druhým největším čtvercovým náměstím v republice. Ten
Ořechová másla
tisicereceptu.cz
Ořechová másla
Lze je dělat z nejrůznějších druhů ořechů, třeba z kešu či pistácií. Suroviny 500 g ořechů sklenice mixér Postup Připravte si vybrané ořechy a buď je použijte ve stavu, v jakém jste je k
Ilona Svobodová věří v další lásku
nasehvezdy.cz
Ilona Svobodová věří v další lásku
Herečka ze seriálu Ulice Ilona Svobodová (62) v posledních letech velmi milovala dva muže. Bohužel kvůli nepřízni osudu o oba přišla. Nejprve pochovala svého milovaného manžela, hudebního skladatel