Odmítnutý ctitel mi začal dělat ze života naprosté peklo

Total
0
Shares

Mužská ješitnost a samolibost dokáže udělat v životě druhých velké problémy!

Na střední škole se mnou do třídy chodili mimo jiné dva kluci. První z nich se jmenoval Kamil, pocházel z „lepší“ rodiny a hodně spolužaček by si bývalo přálo, aby se stal jejich přítelem. Druhý se jmenoval Hynek, byl celkem obyčejný, ale slušný a zdálo se, že má na slečny spíš smůlu. V mládí bývá člověk dost povrchní. Nebylo proto divu, že když mě Kamil pozval na rande, měla jsem z toho velkou radost. A když se mnou začal oficiálně chodit, byla jsem nejprve celá v sedmém nebi.

Přišel na třídní sraz

Jak se říká, není všechno zlato, co se třpytí. Ukázalo se, že Kamil má nesnášenlivou, žárlivou, panovačnou povahu. Snášela jsem ji celkem dlouho, ale nakonec mi došla trpělivost. Po pár měsících následoval rozchod. Uražený Kamil se okamžitě začal věnovat jiné spolužačce. Já se díky jednomu náhodnému setkání sblížila právě s Hynkem – a vydrželo nám to opravdu hodně dlouho. Skončilo to svatbou a manželstvím se dvěma dětmi. A po dvaceti dvou letech bohužel také rozvodem. Prostě jsme si přestali rozumět a náš vztah se ocitl ve slepé uličce. Rozchod proběhl chladně, ale ne nepřátelsky. Rok nato se konalo pravidelné třídní setkání, které jsme pořádali každých pět let. Zatímco já a Hynek jsme na žádném nechyběli, Kamil se tam ukázal za ty roky jen jednou. Nijak mi nechyběl. Tentokrát ale přišel, zatímco já jsem tam byla sama. Hynek mi předtím zavolal, že by nebylo vhodné, abychom se tam prezentovali jako rozvedený pár a že se proto dobrovolně účasti vzdává.

Moje odmítání ignoroval!

Jakmile vyšlo najevo, že už s Hynkem nejsem, začal mi Kamil na třídním srazu věnovat mimořádnou pozornost. Netěšilo mě to. Snažil se budit dojem, že se změnil a dokonce sám sebe pořádně zkritizoval za své chování v mládí. Moc jsem mu to nevěřila. Byl také rozvedený, dokonce dvakrát, což mě nepřekvapovalo. Naléhal na mě, abychom si dali soukromou schůzku. Prý určitě najdeme společnou řeč. Odmítla jsem ho dost jasně a tvrdě. Tvářil se v tu chvíli, že mu to nevadí. Netušila jsem, jak se vzápětí projeví jeho pomstychtivá povaha. Kamil na mě bohužel získal kontakt od jedné spolužačky, která si na nás všechny brala čísla mobilních telefonů a mailů. Týden po srazu mi zavolal poprvé a zopakoval své přání se znovu setkat. Opět jsem odmítla. Potom už volal denně. Nebyla jsem zvyklá vypínat mobil na noc pro případ, kdyby něco potřebovali syn nebo dcera. Teď jsem to ale udělat musela, protože Kamil byl schopen volat třeba ve tři ráno. O záplavě jeho textovek, slibujících i výhrůžných se ani nebudu zmiňovat.

Nastoupil k nám do práce!

Nezůstalo ale jen u pronásledování na dálku. Kamil na mě několikrát čekal před prací. Nenechával se jen tak odbýt. Ten největší šok ale přišel ve chvíli, kdy nastoupil k nám do firmy, na pozici, která mi byla nadřízená! To už jsem se ho opravdu začala bát. Za těch několik týdnů, co mi odmítnutý ctitel dělal ze života peklo, jsem měla nervy hodně pocuchané. Kamil o mně navíc začal v práci rozšiřovat různé pomluvy. Nevěděla jsem, jak se bránit. Jednoho dne jsem měla nutnou schůzku s Hynkem. Potřebovala jsem se svým bývalým manželem vyřešit něco ohledně syna. Hynek si všiml, jak na tom jsem. Zajímal se, co se stalo. Nejprve jsem váhala, jestli mu to mám říct. Pak jsem to udělala. Hynek přišel druhý den k nám do práce a udělal Kamilovi takovou scénu, že z toho měl ten zákeřný člověk ostudu jako hrom. Druhý den už nepřišel, odešel ve zkušební době. Mně už se také naštěstí neozval, takže mám klid. Nevím ale, jestli se příští rok odvážím na další třídní sraz.

Zuzana V. (47), Kladno

Také se vám může líbit