Macecha chce vnučce změnit křestní jméno

Total
0
Shares

Smrt snachy byla pro nás velká rána, další přišla v podobě synovy druhé ženy. Nevycházíme spolu, a navíc chce vnučce změnit její jméno po mamince.

Nikdy nezapomenu, jak si náš syn Ondra přivedl domů Janu. Byla to tak milá a usměvavá dívka, kterou si musel každý zamilovat. S manželem jsme si hned řekli, že taková snacha by se nám líbila. A když se pak ukázalo, jaká je skvělá hospodyňka, radovali jsme se, že syna potkalo velké štěstí, že narazil v této době na tak skvělou ženu. Když se jim narodila krásná a zdravá holčička, nebylo šťastnější rodiny, než té naší. Jenže osud nám nepřál. Když byl Janičce rok, objevila se u její maminky leukémie. Snacha bojovala urputně, ale nakonec bitvu o život prohrála. Syn byl zlomený a já s manželem jsme u něj museli být několik měsíců ve dne i v noci, aby si něco neudělal.

Život musí jít dál

To jsme mu říkali každý den. Ondra nás nakonec po více jak roce truchlení poslechl. Hledal po seznamkách, setkal se s několika ženami, ale nikdy to nevyšlo. Nakonec našel svůj nový objev na úřadě. Jmenovala se Patricie a našeho Ondru si omotala okamžitě kolem prstu. Vztah se vyvíjel podezřele rychle, během měsíce už bydlela u něho a starala se o malou. Až jsem měla dojem, že se snaží eliminovat její vztah se mnou. Občas jsem měla pocit, že se o ní až přetahujeme. Když nám Ondra oznámil, že bude svatba, nebyli jsme z toho tak nadšeni, jako v případě Jany. Nová snacha to svým šestým smyslem vycítila. Na svou předchůdkyni Janu žárlila, i když to nikdy nepřiznala. A vrcholem všeho bylo, když začala tlačit na syna, aby změnil vnučce jméno.

Bylo příliš obyčejné

Rozhodla se, že jí chce jméno za každou cenu změnit, prý se k ní nehodí. Jana se jí zdá příliš obyčejné, fádní. Nemáme žádnou fantazii a dávat dítěti jméno po rodiči nebo prarodiči je hloupá tradice. Myslím, že to bylo hlavně tím, že kamarádky naší nové snachy mají samé Natálky, Rebeky, Sofinky a další jména, která za našeho mládí nikdo neměl. Mně to přijde jako absolutní hloupost. Snacha je však rozhodnutá pro změnu jména, jako snad nikdy o ničem nebyla. Jméno prý bude mít vliv na celý život dítěte a je jenom na nás, jestli bude vnučka obyčejná, nebo výjimečná. Pokud si tento svůj bláznivý nápad snacha prosadí, jak si to srovná v hlavě vnučka, že na ní najednou namísto Janičko budeme volat třeba Salome?

Anna (52), Bruntál

Také se vám může líbit