Macecha chce vnučce změnit křestní jméno

Total
0
Shares

Smrt snachy byla pro nás velká rána, další přišla v podobě synovy druhé ženy. Nevycházíme spolu, a navíc chce vnučce změnit její jméno po mamince.

Nikdy nezapomenu, jak si náš syn Ondra přivedl domů Janu. Byla to tak milá a usměvavá dívka, kterou si musel každý zamilovat. S manželem jsme si hned řekli, že taková snacha by se nám líbila. A když se pak ukázalo, jaká je skvělá hospodyňka, radovali jsme se, že syna potkalo velké štěstí, že narazil v této době na tak skvělou ženu. Když se jim narodila krásná a zdravá holčička, nebylo šťastnější rodiny, než té naší. Jenže osud nám nepřál. Když byl Janičce rok, objevila se u její maminky leukémie. Snacha bojovala urputně, ale nakonec bitvu o život prohrála. Syn byl zlomený a já s manželem jsme u něj museli být několik měsíců ve dne i v noci, aby si něco neudělal.

Život musí jít dál

To jsme mu říkali každý den. Ondra nás nakonec po více jak roce truchlení poslechl. Hledal po seznamkách, setkal se s několika ženami, ale nikdy to nevyšlo. Nakonec našel svůj nový objev na úřadě. Jmenovala se Patricie a našeho Ondru si omotala okamžitě kolem prstu. Vztah se vyvíjel podezřele rychle, během měsíce už bydlela u něho a starala se o malou. Až jsem měla dojem, že se snaží eliminovat její vztah se mnou. Občas jsem měla pocit, že se o ní až přetahujeme. Když nám Ondra oznámil, že bude svatba, nebyli jsme z toho tak nadšeni, jako v případě Jany. Nová snacha to svým šestým smyslem vycítila. Na svou předchůdkyni Janu žárlila, i když to nikdy nepřiznala. A vrcholem všeho bylo, když začala tlačit na syna, aby změnil vnučce jméno.

Bylo příliš obyčejné

Rozhodla se, že jí chce jméno za každou cenu změnit, prý se k ní nehodí. Jana se jí zdá příliš obyčejné, fádní. Nemáme žádnou fantazii a dávat dítěti jméno po rodiči nebo prarodiči je hloupá tradice. Myslím, že to bylo hlavně tím, že kamarádky naší nové snachy mají samé Natálky, Rebeky, Sofinky a další jména, která za našeho mládí nikdo neměl. Mně to přijde jako absolutní hloupost. Snacha je však rozhodnutá pro změnu jména, jako snad nikdy o ničem nebyla. Jméno prý bude mít vliv na celý život dítěte a je jenom na nás, jestli bude vnučka obyčejná, nebo výjimečná. Pokud si tento svůj bláznivý nápad snacha prosadí, jak si to srovná v hlavě vnučka, že na ní najednou namísto Janičko budeme volat třeba Salome?

Anna (52), Bruntál

Také se vám může líbit

Tchyně na zabití

Psala se raná devadesátá léta a mně se všechno dařilo. S Patrikem jsme plánovali společné bydlení a co se kariéry týká, nabídla mi velká zahraniční firma mimořádně zajímavou práci. Její…
Zobrazit

Zakázaná láska

„Pro krásu se musí trpět,“ říkali mi doma. Já jsem ale pochopila, že pro lásku se trápíme daleko víc. Byla jsem vychovávána maminkou a tetou. V naší rodině nebyli muži.…
Zobrazit