Domů     Posílala mi vzkazy ze záhrobí
Posílala mi vzkazy ze záhrobí

Moje maminka zemřela při autohavárii, když mi bylo jednadvacet let. Ale ani poté nade mnou nepřestala držet ochrannou ruku a dávala mi různá znamení.

Během dospívání mě maminka před chlapci často varovala. Sama měla s mužskými špatnou zkušenost – otec od nás odešel ještě předtím, než jsem se narodila, a ani potom se jí nepodařilo natrefit na toho správného, hodného a milujícího muže. Vzpomínám si moc dobře na naši první debatu o chlapcích.

Věřila jsem na lásku

Bylo mi patnáct let a poprvé jsem se zamilovala. Jednalo se o Petra, kluka ze školy, který chodil o dvě třídy výš. Když jsem to mamince pověděla, vzala mě za ruku a podívala se mi zpříma do očí.

Potom mi zcela vážným hlasem řekla, abych si s mužskými nic nezačínala. „Nestojí za to. Podvedou tě a tobě zůstanou jen oči pro pláč,“ varovala mě. „Uvidíš, že budu mít víc štěstí než ty. Věřím na lásku i na to, že pro mě existuje ten pravý muž,“ řekla jsem.

„Moc bych si přála, aby to byla pravda, ale ani já ani moje maminka a babička to štěstí neměly. Nemysli si, že u tebe to bude jiné,“ odpověděla mi a pak dodala. „Jakoby ženy z naší rodiny snad byly nějak prokleté.“

Na chlapy zanevřela

Muže mé matky a její matky, mé babičky, jsem znala pouze z jejich vyprávění. S žádným z nich jim to nevydrželo déle než rok.

Z jednoho se vyklubal opilec a násilník, další byl nevěrník, a jiný, jako můj otec, se zalekl povinností a závazků a bez jediného slova utekl.

Nebylo se tak čemu divit, že jak moje matka, tak moje babička, na muže zanevřely a myslely si o nich, že jsou to bídáci. Po posledním vztahu, kdy matce po bývalém příteli zůstaly jen samé dluhy, se zařekla, že s chlapy definitivně končí. To mi bylo deset let. A svému slovu skutečně dostála – s nikým dalším si už nic vážného nezačala.

Odháněla nápadníky

Vyrůstala jsem tak pouze s matkou, vychovávaná k přesvědčení, že s mužskými jsou jen samé potíže a že každá rozumná žena by se od nich měla držet dál. Když jsem přišla do puberty, začala jsem se o kluky samozřejmě zajímat.

Každou moji zamilovanost a poblouzení však matka velice rychle „vyléčila“. Bylo mi osmnáct a stále jsem s nikým pořádně nechodila, na rozdíl od mých kamarádek a spolužaček, které si prošly už mnoha vztahy.

Nečekaně zemřela

Po gymnázium jsem se dostala na prestižní vysokou školu a studium mi zabralo tolik času, že jsem na randění s kluky ani neměla čas.

Ostatním jsem možná připadala trochu divná, ale já jsem si říkala, že celý život mám před sebou a že svého prince jednoho dne určitě potkám. Pak ale přišla velká rána. Krátce po mých jednadvacátých narozeninách měla maminka smrtelnou autonehodu na dálnici.

Na místě zemřela. Neměla jsem ani možnost se s ní rozloučit.

Zamilovala jsem se

I nadále jsem žila v našem starém bytě. Chodila jsem do práce a snažila jsem se rozšiřovat svoje koníčky, abych nemusela na matku tolik myslet. Navštěvovala jsem knihovnu, výstavy, chodila jsem na procházky do parku.

A právě tam jsem se jednoho odpoledne seznámila s Lukášem. Zrovna jsem seděla na lavičce a četla jsem si, když zafoukal vítr a odletěla mi záložka. On mi ji přinesl. Dali jsme se do řeči. Byl milý a pohledný a dobře jsme si spolu rozuměli.

Párkrát jsme spolu zašli na procházku a na večeři a nakonec jsme spolu začali chodit.

Návštěva hřbitova

Když jsme spolu byli půl roku, nabídla jsem mu, aby se ke mně nastěhoval. Čas běžel a najednou to už byl rok, co maminka zemřela. Chystala jsem se na hřbitov a Lukáš se nabídl, že mě doprovodí. Byla jsem ráda, aspoň je budu moci symbolicky představit.

Došli jsme k jejímu hrobu. „Maminko, tohle je Lukáš,“ řekla jsem a zadívala se na její fotku v rámečku. Lukáš se ošil a položil na její hrob květiny. Pobyli jsme tam pár minut a vrátili jsme se domů.

Nápis na zrcadle

Zrovna jsem chystala večeři, když se z předsíně ozval Lukášův křik. Vběhla jsem tam a našla ho, jak vyděšeně kouká do zrcadla. „Co se stalo?“ Lukáš natáhl prst. Zrcadlo bylo téměř zamlžené a uprostřed bylo jakoby prstem napsáno „zrádce“.

V hlavě mi v tu chvíli zazněl matčin hlas, který říkal: „Helenko, chlapům nevěř.“ Podívala jsem se na Lukáše, v obličeji byl bledý jako stěna. Nápis jsem setřela a snažila se na to dál nemyslet.

Odstěhoval se

V noci mě vzbudila obrovská rána. Na Lukáše spadla polička, která visela přímo nad postelí, a rozsekla mu hlavu. Nehoda si vyžádala tři stehy nad obočím. Když jsme jeli z nemocnice, pověděl mi, že se mu zdálo o mé matce.

Prý na něj křičela, že mám z jejího bytu zmizet. Uklidňovala jsem ho, že to určitě nic neznamenalo, ale samotné mi to vrtalo hlavou. Že by mi snad chtěla matka něco sdělit? Lukáš se nakonec rozhodl, že se na nějaký čas přestěhuje ke kamarádovi.

Prý se v mém bytě necítí vůbec dobře. Asi týden nato se se mnou po telefonu rozešel.

Další podvodník

Po nějaké době jsem poznala Davida. Byla to láska jako hrom. Chodili jsme spolu pár měsíců, když se mi začaly zdát ty sny o matce. Byly pořád stejné. Varovala mě a říkala o Davidovi, že je podvodník. Prý se mám od něj držet dál. Vzbudila jsem se celá zpocená.

David vedle mě spokojeně oddechoval. Zrnko pochybností však ve mně bylo zaseto, a tak jsem si najala soukromého detektiva. Po týdnu mi oznámil, že má David ženu a pětiletého syna. Jako důkaz mi ukázal fotografie. Byla jsem v šoku.

Okamžitě jsem se s ním rozešla. Od té doby jsem sama a ptám se: Opravdu je možné, že jsou všechny ženy z naší rodiny prokleté, jak říkávala moje maminka?

Helena K. (44), Hradec Králové

reklama
Související články
10.12.2023
Stála jsem u hrobu a vzpomínala na svého strýce, když se zničehonic začaly dít neuvěřitelné věci, které se rozumem vysvětlit nedají. Negativní emoce si mohou lidé přenést až do záhrobí! Nenávist mých příbuzných se přenesla až na onen svět! Na vlastní oči jsem viděla, jak zuřivý boj mezi dvěma lidmi probíhal ještě po jejich smrti. Do oka si nepadli Jak se říká, přátele si člověk vybrat můž
10.12.2023
Zdědila jsem dům, který kdysi postavil děda vlastníma rukama. V noci v něm slyším podivné kroky. Mám si ho nechat, nebo se ho zbavit? Když zemřela moje babička, zdědila jsem dům, ve kterém strávila celý život. Má velkou zahradu a byla by to úžasná změna v porovnání s tím, že teď se s manželem a dvěma dětmi tlačíme v menším panelákovém bytě. Jenže už první noc v tom baráku mě pořádně vyděsila. J
6.12.2023
Když můj muž tu práci přijal, bývalý hrobník mu kladl na srdce, aby se nezdržoval na hřbitově po jedenácté. Jednou ho ale neposlechl. Byl pátek, na kostele právě odbilo šest hodin večer a můj manžel se vydal do práce. Funkci hrobníka v obci, kam jsme se před pár týdny přistěhovali zastával nově, říkal tehdy, že to bude fajn přivýdělek. Slunce už zapadalo, prošel hřbitovní branou a zamířil k 
5.12.2023
Ze spaní mě probudilo děsivé stvoření. Mělo rohy a ocas. Místo do pekla mě vyvedlo ven z domu. Najednou se ozvala rána jako z děla. Bylo to tehdy v předvánočním čase, kdy chodí čert a Mikuláš. Byla jsem ještě malá holčička. Tenkrát mě hlídala babička, která bydlela v malém domku, kolem kterého pobíhalo všelijaké zvířectvo – husy, slepice, kočky i starý pes Azor. Bývala jsem tam moc ráda. Byl
5.12.2023
Před spaním jsem myslela na svého syna tak usilovně, že se najednou objevil naproti mně. V tu chvíli se mu prý v cizině zdál sen o mně a o domově. Tento příběh se mi přihodil před dvaceti lety. Bylo to zvláštní propojení mezi mnou jako matkou a mým synem Jakubem, který byl dlouhodobě v cizině. Pracoval až za oceánem a neviděli jsme se už přes rok, ani na Vánoce bohužel nepřijel. Měli jsme sp
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Přišla Forejtovi na milenku?
nasehvezdy.cz
Přišla Forejtovi na milenku?
Bojuje se syndromem vyhoření, to ale asi není nejhorší. Eva Burešová (30) se trápí, podle mnoha informací za to může její partner Přemek Forejt (36). Našel si jinou ženu? Je slavná, má peníze a spous
Silný vývar z hovězí oháňky
tisicereceptu.cz
Silný vývar z hovězí oháňky
Chcete si udělat skutečně silný vývar? Použijte hovězí oháňku a spoustu petržele. Suroviny 1 kg hovězí oháňky 1 velká cibule 2 velké mrkve ½ menšího celeru 5 kuliček nového koření 6 kuliček
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
21stoleti.cz
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
Je tomu zhruba 75 milionů let, co si jistý dinonosaurus dal k obědu stehno z předka dnešního krocana. Asi netušil, že je to poslední jídlo v jeho životě, protože pár dní poté jej dostihla smrt v koryt
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
epochaplus.cz
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
Ráno přijdete do koupelny, vyčistíte si zuby a sáhnete na poličku pro svůj deodorant… , ale žádný tam není! Co teď? Pojďte s námi hledat jiný. Ovšem ne do obchodu, ale do historie! Proboha, co je to za hrozné zvíře, které si na vás brousí zuby? Ocitli jste se v pravěku a během odpočinku v
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
iluxus.cz
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
Společnost DS Automobiles představila od svého vzniku velké množství nových modelů v Muzeu Louvre a jeho okolí, pod jeho pyramidou a v Tuilerijských zahradách. Exkluzivní prezentace a výjimečné výstav
Nenávist trvala i po jejich smrti
skutecnepribehy.cz
Nenávist trvala i po jejich smrti
Stála jsem u hrobu a vzpomínala na svého strýce, když se zničehonic začaly dít neuvěřitelné věci, které se rozumem vysvětlit nedají. Negativní emoce si mohou lidé přenést až do záhrobí! Nenávist mých příbuzných se přenesla až na onen svět! Na vlastní oči jsem viděla, jak zuřivý boj mezi dvěma lidmi probíhal ještě po jejich smrti. Do oka
Ořechy s krémem
tisicereceptu.cz
Ořechy s krémem
Plněné ořechy nesmí chybět. Potřebujete 100 g mletých vlašských ořechů 250 g hladké mouky 150 g másla 70 g cukru moučky lžičku kakaa 1 vejce 1/2 lžičky kypřicího prášku olej a mouku na vy
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
epochalnisvet.cz
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
„Zmenši tělo, budeš míň hladovět!“ Pod tímto heslem se snaží přečkat zimu krtci. Zimní spánek si totiž nemohou dovolit, brání tomu jejich metabolismus, který patří mezi vůbec nejaktivnější mezi savci.
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
epochanacestach.cz
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
V letošním roce trh potrvá až do 7. ledna 2024 včetně Silvestra a Tří králů. Veletrh bude otevřen každý den kromě: • 24. prosince 2023 (Štědrý den) – v tento den bude veletrh uzavřen • 25. prosince 2023 (1. svátek vánoční) – v tento den bude veletrh uzavřen • 26. prosince , 2023 (2. svátek vánoční) – v tento den Jarmark
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
enigmaplus.cz
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
Na skutečnost, že naše pohoří mají své patrony-strážce, můžeme být patřičně hrdí. Krakonoš v Krkonoších, Praděd pečující o Jeseníky, Rampušák hospodařící v Orlických horách. Záhadou ale zůstává duch M
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
nasehvezdy.cz
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
Když herec, režisér a moderátor Ondřej Sokol (52) opustil komediální pořad Partička, diváci byli velmi zklamaní. A ihned se začaly rojit spekulace, co za tím stálo. To teď rozsekl přímo Sokol, kte