Můj osudový příběh

Total
0
Shares

Psal se rok 2010, 13. prosince, čas 13 hodin a mně se převrátil život naruby. Přišla jsem o všechno, o domov, děti, rodiče, bratry, kolegy z práce. Rozchod byl rychlý, ale bolestný. Nevadí, život jde dál.

Co mi vlastně zůstalo. Můj život, pes, batoh s granulemi a dluhy. Co dál? Tekly mi slzičky, ale věděla jsem, že musím jít dál. Sára – má věrná přítelkyně – stála u mě a dávala mi sílu a dala, dnes už je v nebíčku, ale já vím, že mě ochraňuje dál. Uteklo sedm let a já žiji se svým osudem sál. Dnes vím, že nejzákeřnější zvíře na světě je člověk. Ale také vím, že přítel je ten, který zůstává, když Vás opustí celý svět.

V průběhu sedmi let mě navždy opustil můj táta, mrzí mě to a bolí dál, nestačila jsem mu říci: „Tati, děkuji, mám Tě ráda.“ Nemoc byla rychlejší a čas utíkal rychleji.

Své děti jsem neviděla celých sedm let, dnes jim je 28 a 30 let, denně mi tečou slzičky, jen vzpomínky mi zůstaly uvnitř srdíčka.

A dnes? Jsem šťastná, mám byt, práci, věřím sama sobě, vím, jak bolí láska, zrada i nenávist.

Slyším slova své maminky, umím odpustit, ale ne zapomenout. Bratři, kteří dali ruce pryč, když jsem padla na úplné dno.

Cizí lidé mi pomohli a já opět našla důvěru k lidem, ale bohužel už potrvá ponaučení. Důvěřuj, ale prověřuj. Dnes i po autonehodě, která se mi stala, jen říkám toto: Vážím si každé vteřiny v životě, protože život tak rychle utíká. Byla jsem v autě pouhou minutu, smyk, náraz do stromu, ale žiji, odnesla to jen ruka.

Já vím, velké holky nepláčou, jen jim stéká slzička po tváři. A dneska mi tu slzičku utře a pohladí a řekne: Já Tě mám rád. A já děkuji, pro tyto okamžiky jsem na světě ráda. Miluji život a život miluje mě.

Šárka Š., Sušice

Také se vám může líbit

Zamilovaní superhrdinové

Nejsem klasická holka. I když mám v práci vysokou a zodpovědnou pozici, v soukromí se ubírám do svého oblíbeného světa fantasy. Světa hobitů, elfů, ale taky komiksových superhrdinů a postav…
Zobrazit

Moje city mu byly k smíchu

Roman byl moje první velká školní láska. Jenomže, zatímco já milovala jeho, on byl zakoukaný do mé nejlepší kamarádky Jany, která ovšem jeho city vůbec neopětovala. Jeho přízeň, kterou jí…
Zobrazit