Domů     Neznámý muž věděl všechno
Neznámý muž věděl všechno
5 minut čtení

Odcházela jsem z kavárny, když mě neznámý muž náhle oslovil. A následně mi začal vyprávět můj životní příběh.

Od jisté doby věřím a jsem přesvědčená o tom, že tělo po smrti zmizí, ale naše duše přetrvává dál. Můj dávný milovaný se totiž převtělil do jiného člověka! Jak jinak si to vysvětlit? Odkud mohl dotyčný muž znát o mé první lásce tolik podrobností? Je možné, že si vzpomínky na minulé životy s sebou nese i nová lidská duše?

Sama, ale spokojená

Můj soukromý život se příliš nepovedl. Dvakrát jsem se vdala, dvakrát jsem se rozvedla. Žádného partnera jsem po svém boku neměla. Žila jsem sama. Měla jsem jen syna z prvního manželství, ten už byl dospělý a měl svoji vlastní rodinu.

Pravidelně jsme se navštěvovali a vzájemně jsme dobře vycházeli. Nemohla jsem si na nic úplně stěžovat, žilo se mi celkem dobře. V podstatě mi vlastně skoro nic nechybělo.

Vypadala jsem dobře

Díky dědictví po rodičích jsem byla i dobře finančně zajištěná. Bylo mi už přes šedesát, ale udržovala jsem se, a tak mi většinou každý hádal o pár let méně, což mě samozřejmě těšilo.

Občas tak na mně ulpělo i oko muže o generaci mladšího, což mi pochopitelně lichotilo. Nijak mě proto nepřekvapilo, když jsem jednoho dne v kavárně zjistila, že se na mě dívá mladší muž u vedlejšího stolku.

Intuice mi správně napověděla

Hleděl mým směrem natolik pronikavě, až jsem pocítila nutnost nějak na to reagovat. Nemohlo mu být více než třicet let. Podívala jsem se mu do očí, ale on neuhnul a hleděl upřeně dál.

Neuvědomovala jsem si, že by mi byl něčím povědomý, ale intuitivně jsem pocítila, že něco společného asi máme.

Oslovil mě jménem!

Zkusila jsem se přátelsky pousmát, muž si však zachoval vážnou tvář. Oči odvrátil až po dlouhé chvíli, čímž mě trochu zklamal. Zaplatila jsem a odcházela z kavárny s tím, že už ho určitě nikdy neuvidím.

Když jsem však procházela kolem jeho stolku, potichu vyslovil mé křestní jméno. Zůstala jsem překvapeně stát. Musel mě tedy odněkud znát, ale odkud? Ať jsem ve své paměti pátrala sebevíc, nemohla jsem přijít na to, kdo je dotyčný zač. Probudilo to ve mně ale samozřejmě zvědavost.

Moje první velká láska

Zeptala jsem se toho muže, kde jsme se předtím potkali. Neodpověděl hned, ale jeho tvář dost posmutněla. Potom řekl, že už je to hrozně dávno a že když mi to poví, nebudu mu věřit. Vybídla jsem ho, ať mluví. Chtěl vědět, jestli si pamatuji na Aleše Procházku.

Hrklo ve mně a po těle mi přejel mráz. Odkud by mohl znát to jméno? Aleš byl kdysi mojí první velkou láskou, když jsem začala chodit na střední školu. Bydlel nedaleko nás a bylo mu o rok víc.

Osud bolestivě zasáhl

Prožila jsem s ním krásný vztah. Výborně jsme si spolu rozuměli, měli jsme společné zájmy, chodili jsme do kina, do cukrárny na zmrzlinu nebo na procházky kolem rybníka. Představovala jsem si, že si Aleše jednou vezmu za muže a budeme mít velkou rodinu.

Třeba by k tomu skutečně došlo, jenže zapracoval krutý osud. Aleš odjel s rodiči na dovolenou do ciziny. Po cestě do nich narazilo nákladní auto. Můj kluk jako jediný nepřežil.

Další vztahy jsem odmítala

Z jeho nečekané smrti jsem se úplně sesypala. Život pro mě najednou ztratil smysl. Budoucnost, kterou jsme si plánovali, byla náhle pryč. Vzpamatovávala jsem se hodně dlouho a až do maturity jsem odmítala jakékoliv další vztahy.

Vyprávěl mi o důvěrných věcech

Co ale může o Alešovi vědět tenhle neznámý muž v kavárně? Mojí první domněnkou bylo, že se třeba jedná o nějakého kamaráda nebo vzdáleného příbuzného. Nijak se ovšem mé první lásce fyzicky nepodobal.

Zeptala jsem se tedy přímo, odkud zná muž mé jméno a jak ví o Alešovi. Neodpověděl mi na rovinu. Místo toho mi začal povídat o nejrůznějších věcech, které se kdysi odehrály mezi mnou a Alešem. Nikdo jiný o nich nemohl vědět!

Narodil se znovu v jiném těle?

Byla jsem z toho naprosto v šoku. To se ještě znásobilo, když mě ten neznámý oslovil přezdívkou, kterou mi tenkrát Aleš říkal. Náhle mi to začalo být jasné. Se slzami v očích jsem chtěla vědět, jestli mluvím s Alešem, který se znovu narodil v jiném těle. Opět jsem nedostala přímou odpověď, muž se pouze smutně usmál.

Potkám ho ještě?

Přála jsem si, aby mluvil dál, ale on se omluvil s tím, že už spěchá. Neměla jsem v sobě sílu zastavit ho. Byla jsem tím vším úplně zkoprnělá, šokovaná, že jsem se nezmohla ani na pouhé „ahoj“. Tehdy to bylo poprvé a naposledy, co jsem ho viděla.

Od té doby uběhlo už několik let, ale já jsem přesvědčená o tom, že smrt není nikdy definitivní a v nějaké další podobě se vracíme na svět zpátky. Třeba ke mně ještě bude osud milosrdný a dopřeje mi s Alešem v jeho nové podobě další setkání. Moc bych si to přála.

Štěpánka V. (65), Jihlava

Související články
3 minuty čtení
Po smrti maminky se začaly v jejím bytě dít zvláštní věci. Mně se dařilo skvěle, zato Franta prožíval peklo. Nesměl se na mě ani křivě podívat. Od chvíle, co jsme se s mým mužem Frantou přestěhovali po smrti maminky do jejího bytu, dějí se nám podivné věci. První záhada, která se mi stala, přišla asi dva týdny po nastěhování. Odehrálo se to v noci, úplněk nebyl, spíše novoluní. Manžel Franta mě
2 minuty čtení
Zradilo mě srdíčko, skončila jsem v nemocnici s náběhem na infarkt. Krátce nato jsem měla podivný sen, mluvil o pokladu ukrytém v zahradě. Před několika lety jsem se dostala do těžké situace. Odešel ode mě manžel. Celý svět se mi zhroutil. V noci jsem nemohla spát a tlak mi vylétl až do oblak. Ani dcera a vnuci mě nedokázali rozptýlit. Jednoho dne jsem zkolabovala. Lékaři říkali, že to byl nábě
5 minut čtení
Mohou někteří lidé skutečně vidět do naší budoucnosti? Roky jsem vůči věštbám byla skeptická. Pak se ale stalo něco, co můj názor změnilo. řed lety mě kamarádka Mirka přemluvila, abychom společně zašly k jedné věštkyni. Moc jsem těmto věcem nevěřila a původně jsem jít nechtěla, ale Mirka mě přemluvila. A tak jsem si nechala svoji budoucnost také vyložit. Ovšem tomu, co jsem vyslechla z úst v
3 minuty čtení
Rádi se jako rodina scházíme a hrajeme karty. Jednou jsme hráli dlouho do noci a manželovi se začaly najednou objevovat vize. Můj muž Aleš se nikdy o věštění nezajímal a příliš těmto věcem nevěřil. Věštce považoval za šarlatány a podvodníky. A netajil se tímto názorem. To, co se mu tedy událo, bylo něco naprosto ojedinělého. Společné večery Čas od času jsme se společně s mým mužem, sestro
3 minuty čtení
Trápily mě podivné sny. Vídala jsem v nich svého otce, za nímž létali dva havrani. Pár týdnů nato jsem se dozvěděla zlou zprávu. Sny se mi zdají, ostatně jako každému z nás, už od dětství. Nikdy jsem si z nich moc nepamatovala. Vždycky jen pár útržků. Tentokrát se mi v nich ale opakovaly podobné scény, v nichž figuroval můj otec a havrani. A jiné bylo i to, že jsem si po probuzení vybavila prak
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Roboti součástí našich všedních životů? Jak se k tomu staví Češi?
21stoleti.cz
Roboti součástí našich všedních životů? Jak se k tomu staví Češi?
Může třeba nadávkovat léky nebo monitorovat stav člověka, stiženého vážným chronickým onemocněním. Když na to přijde, klidně si „poklábosí“ s osamělým seniorem. Je to ale něco, co jsou Češi ochotni př
Honil Platon studenty na přednášky pískáním?
historyplus.cz
Honil Platon studenty na přednášky pískáním?
„Zase pozdě,“ povzdechne si Platon a lehce protočí oči v sloup. Vidí, jak se další ze studentů trousí na jeho přednášku a zdánlivě nenápadně přisedne k hloučku ostatních. „Co jsem to jen chtěl říct?“ zamyslí se filozof. Konečně znovu naváže nit předchozího vyprávění. Každé vyrušení ho hrozně obtěžuje…   Student Alexios se líně protáhne. Sluníčko
Bramboračka podle babičky
tisicereceptu.cz
Bramboračka podle babičky
Co rychle uvařit chutného, protože jsme zapomněli nakoupit? Ideální je bramborová polévka. Infredience 8 brambor 1 mrkev 1 menší petržel 1 cibule ¼ celeru 4 stroužky česneku hrst sušených
Byla jsem až příliš nesmělá
skutecnepribehy.cz
Byla jsem až příliš nesmělá
Do nového kolegy v práci jsem se zakoukala hned první den. Jenže jsem ve vztazích neuměla chodit a bála jsem se ho oslovit… S Danou jsme byly zaměstnané v účtárně jednoho velkého výrobního podniku. Měly jsme dost rozdílnou povahu. Dana žila poměrně pestrým osobním životem a střídala muže v dost rychlém tempu, já jsem byla, co se týkalo navazování známostí, nerozhodná
Jarní alergie pod kontrolou
nejsemsama.cz
Jarní alergie pod kontrolou
Jaro sice všichni vítají, ale pro mnohé to znamená začátek úmorného kýchání, slzení a únavy. Začíná sezona jarních alergií. Díky našim postupům ji ale můžete pořádně zkrotit, a někdy také zastavit. Stromy už začaly kvést, určitě už lísky a břízy. Do vzduchu se uvolňují miliony pylových zrn, a bude hůř. Imunitní systém alergika na ně ale reaguje přehnaně a spouští zánětlivou reakci. Výsledkem
Sklo jako působivý architektonický materiál
rezidenceonline.cz
Sklo jako působivý architektonický materiál
Velkoplošné prvky ze živého transparentního materiálu stavbu osvěžují, propouštějí do jejího nitra spoustu světla, a tím zlepšují kvalitu vnitřního prostředí. Navíc významně ovlivňují vzhled budovy. Tak jako dřevo a kámen v konstrukčních řešeních zdařile zastupuje ocel, výplně z cihelného či jiného zdiva zase velmi působivě nahrazuje sklo. Jeho vizuálního benefitu v podobě zrcadlení oblohy i
Teror na Istrii: Pronásledoval vesničany upír?
enigmaplus.cz
Teror na Istrii: Pronásledoval vesničany upír?
Vesnice se topí ve tmě. Za zavřenými okenicemi hoří svíčky a lidé se modlí, aby celá ta hrůza už jednou provždy skončila. Někde tam venku je přízrak. Nikdo si nemůže být jistý životem. Kdysi to byl mi
Ovládal tajuplný Cagliostro skutečnou magii?
epochalnisvet.cz
Ovládal tajuplný Cagliostro skutečnou magii?
Je považován za podvodníka, šarlatána a manipulátora. Zároveň je uctíván jako zasvěcenec, mág a nositel prastarého vědění. Sicilan Alessandro Cagliostro patří k záhadným postavám dějin. Čím víc se jej historici snaží zařadit, tím méně se to daří. A čím důrazněji jej oficiální prameny odsuzují, tím vytrvaleji jej esoterické kruhy brání. Kdo tedy je muž známý
Oslava ženskosti v podání nové vůně Feragamo
iluxus.cz
Oslava ženskosti v podání nové vůně Feragamo
Úžasnou kolekci vůní Signorina doplňuje nový parfém, Signorina Romantica. Snoubí se v ní okouzlující italská elegance s odstíny růžové barvy, která ztělesňuje novou generaci která, si umí vychutnávat
Románek Novákové s trenérem?
nasehvezdy.cz
Románek Novákové s trenérem?
Zatímco muž Sandry Novákové (43) prý rád tráví čas u dobrého jídla nebo na gauči, herečka ze seriálu Ulice se rozhodla na sobě makat. Každou volnou chvíli je teď v posilovně, ale jen kvůli hezké p
Když mráz tvoří umění: Ledové štoly v Jáchymově
epochanacestach.cz
Když mráz tvoří umění: Ledové štoly v Jáchymově
V hlubinách jáchymovských dolů vzniká každou zimu neobyčejná podívaná. Mrazivý vzduch a kapající voda zde vytvářejí fascinující ledové útvary připomínající křišťálové sochy. Toto jedinečné „ledové království“ však s příchodem jara rychle mizí – a zůstávají po něm jen fotografie a vzpomínky. Zima dokáže v přírodě vytvářet neuvěřitelné scenérie – a někdy k tomu nepotřebuje ani
Mozek ve spánku uklízí sám sebe: Jak funguje glymfatický systém?
epochaplus.cz
Mozek ve spánku uklízí sám sebe: Jak funguje glymfatický systém?
Když večer usínáme, máme pocit, že tělo jednoduše vypíná. Ve skutečnosti se ale v mozku rozbíhá důležitá noční směna. Zatímco vědomí odpočívá, speciální systém začíná odplavovat odpadní látky, které se během dne nahromadily mezi neurony. Vědci ho nazývají glymfatický systém a bez něj by se mozek postupně doslova zanášel. Během dne mozek pracuje naplno. Nervové