Domů     Protivný kolega se proměnil v galantního muže
Protivný kolega se proměnil v galantního muže
3 minuty čtení

Kamila neměl nikdo v lásce. Tvářil se jako morous a s nikým nemluvil. Byl to podivín. Kolegyně se ale vsadila, že toho samotáře svede.

Stáli jsme tam spolu sami a on mlčel. Koukal do křoví, něco si mumlal pro sebe a za nic na světě by se ke mně neotočil čelem, aby se mi musel podívat do očí nebo se mnou dokonce promluvit. Nikdo z našeho podniku ho neměl rád.

Byl to protiva, který se pohyboval ve svých počítačových sférách. Shodli jsme se na tom, že vlastně vůbec netušíme, zda to dělá schválně, že nás nevidí, nebo je prostě duchem mimo realitu. Každopádně nám byl všem krajně nesympatický.

Stranil se veškerých společných akcí, co jsme ve firmě měli, včetně různých večírků a oslav, kde se mohl alespoň zadarmo najíst a napít.

Sázka

Chtě nechtě jsem na něj musela myslet, co to je za člověka a proč se tak chová? Načapala jsem občas sama sebe, jak mi někdy proběhne hlavou. Jestli žije sám nebo má přítelkyni? Čas běžel a my si Kamila přestali všímat a někteří ho už ani nezdravili.

Pak ale přišla do naší firmy nová pracovnice – Marcelka. Byla to velká krasavice, která to s muži uměla. Točili se kolem ní jako vosy kolem bonbonu. A Marcelka si usmyslela, že našeho Kamila svede.

Dokonce začaly padat sázky, za jak dlouho se jí to podaří a zda vůbec. Najednou jsem zjistila, že mi to není příjemné. Nelíbilo se mi, že se na tichého kluka, který se straní lidí pořádá takový hon.

Velká náhoda

Že by za tím mohla být láska, to určitě ne. Byl to můj smysl pro čest a slušnost, co mě vedlo k tomu, co jsem nakonec udělala. Číhala jsem na chodbě, kdy si půjde Kamil zakouřit na dvorek. Dlouho jsem neměla štěstí, abychom tam stáli sami dva.

Vždycky se kolem mě seběhly všechny kolegyně, zatímco Kamil stál stranou jako vždy. Měla jsem vztek a taky strach, že bude Marcelka mít větší štěstí na náhodu. Jenže pak přišla ona chvíle. Až jsem se lekla toho, že jsme najednou na dvorku sami dva.

Přemýšlela jsem, co udělám vtipného, abychom spolu navázali hovor. Jak jsem si tuto chvíli představovala mnohokrát, najednou se mi zdály všechny moje plány trapné a nedomyšlené. Stáli jsme tam spolu – já mu zírala na záda a on se neotočil. A pak mi pomohla neuvěřitelná náhoda!

Spadla klec

O tom, že nám běhají po budově potkani, jsem zaslechla, ale šlo mi to jedním uchem dovnitř a druhým ven. Bylo to tím, že jedna kolegyně krmila na dvorku toulavé kočky, a místo nich se naučili hodovat na granulích tito odporní hlodavci.

Kde se vzal, tu se vzal, přiběhl ke mně jeden, a dokonce panáčkoval, jak se těšil, že něco dostane. Začala jsem ječet, Kamil se otočil a byl jediný široko daleko, komu jsem mohla skočit do náruče. A bylo to. Nebylo třeba žádné lsti.

Odnesl mě do budovy, protože potkany taky nemusel. Tam si nás stihla recepční vyfotit na mobil. Za hodinu už kolovalo naše foto mezi ostatními kolegy. Zamilovaný pár z nás udělali oni, já ale tehdy také zjistila, že Kamil je skvělý chlap. A tak měla Marcelka smůlu, klofla jsem ho já!

Ilona (57), Vyškov

Předchozí článek
Související články
4 minuty čtení
Ve školce jsem pracovala až do chvíle, než se změnilo vedení a já musela z práce odejít. Brzy jsem si našla novou práci a s ní i kamarádku. Byla veselá a přátelská a já vždy byla důvěřivá. Po rozvodu jsem společnost nevyhledávala, chodila jsem jen z práce domů a ráno zase do práce. Děti nemám a jsem spíš introvert. „Musíš se přestat schovávat před světem,“ radila mi Sandra, moje nová kamarád
3 minuty čtení
Vždy jsem se považovala za člověka, který je racionální. Nikdy by mě nenapadlo, že padnu do osidel podvodnice, léčitelce. Od mládí jsem sportovala a dá se říct, že jsem dbala na správnou životosprávu. Ani s alkoholem jsem to nikdy nepřeháněla. Cigarety mi nesměly do domu. Ale co naplat, roky přibývají. Objevily se zdravotní potíže. Nechala jsem se zmást Byla jsem naučená věřit lékařům, pr
4 minuty čtení
Těšila jsem se na romantický výlet, kam jsem měla jet se svým přítelem. Jenže ten mě už poněkolikáté zklamal, a tak jsem se rozhodla jet sama. S Vojtou jsme tehdy oslavili roční výročí. Zatímco já mu jako dárek věnovala adventní zájezd do Vídně, on na náš den zapomněl. Stejně jako na mnoho jiných věcí. Bylo mi to líto a jeho nezodpovědnost mě poslední dobou vytáčela, ale rozhodla jsem se, že mu
3 minuty čtení
Manželství se mi rozpadlo, můj první muž byl mizera. Když jsem pak ženila syna, nejenže mi manžel nepomáhal, ale ještě přidělával starosti. Naštěstí tu byl někdo, kdo se mě zastal. Můj jediný syn se ženil. Byl to pro mě velký nervák. Zoufale jsem si přála, aby všechno dobře dopadlo, aby měl hezkou svatbu, i když peněz nebylo nazbyt, protože jsme už dlouho žili sami. Jeho otec byl mizera, budižk
2 minuty čtení
Tolik jsem se těšila, až budu řídit auto. Když to dokázaly jiné ženy, tak já přece také! jenže jsem asi na takovou činnost absolutní nemehlo. Autoškolu jsem dlouho odkládala, jednoduše proto, že jsem řídit nepotřebovala. Když jsem ale pak změnila práci, bylo nezbytné, abych řídila. A tak jsem se ve svých pětadvaceti zapsala do autoškoly. Byla jsem přesvědčená, že budu dobrá řidička. Testy jsem
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Panské sídlo čokoládové dynastie
rezidenceonline.cz
Panské sídlo čokoládové dynastie
Honosná rezidence v blízkosti amerického Piedmontu, jen pár kroků od Sanfranciského zálivu, vyrostla na počátku 20. století, aby reprezentovala Gieseppa Ghirardelliho, patriarchu slavné rodiny, která pohádkově zbohatla výrobou čokolády. Joseph ale zemřel dřív, než si palácové obydlí se šesti sty metry obytné plochy vůbec mohl užít. Dědicové, v čele s Ghirardelliho vdovou a jejím novým manželem,
Poeta laureatus: Básníci ve službách státu
epochalnisvet.cz
Poeta laureatus: Básníci ve službách státu
Celá země se v září roku 2022 noří do smutku, protože přišla o svou milovanou královnu…Zatímco obyčejní lidé začnou nosit květiny a svíčky před Buckinghamský palác, Simon Armitage usedá k bílému papíru – čeká ho jedna z nejtěžších výzev v životě.   Starodávně znějící titul poeta laureatus (oficiální básník) už dnes po světě moc nenajdeme.
Ženský křik mě celou paralyzoval
skutecnepribehy.cz
Ženský křik mě celou paralyzoval
Příčí se mi to říct takhle nahlas, ale myslím si, že jsem se setkala s duchem. Nevím, o koho šlo ani co po mně chtěl. Během studií jsem bydlela s kamarádkou v pronajatém bytě. Jeho majitel byl starší pán, kterého bych v klidu nazvala podivínem, ale pronájem byl levný, takže jsme to neřešily. Za tu dobu, co nám byt pronajímal, s námi prohodil
Vědci potvrdili, co se skrývá uvnitř Měsíce
21stoleti.cz
Vědci potvrdili, co se skrývá uvnitř Měsíce
Není ani dutý, ani se v něm neukrývají mimozemšťané, ani si tam ilumináti nebudují základny, ani není ze sýra. Po letech spekulací se konečně zdá, že vědecká obec má jasno, co se skrývá uvnitř Měsíce.
Šťavnatá panzanella z Itálie
tisicereceptu.cz
Šťavnatá panzanella z Itálie
Všichni, kteří milují rajčata, se už těší na jejich sezónu. Protože rajčata nejsou jenom na salát. Potřebujete 1 červená cibule (může být i bílá) 100 ml bílého vinného octa 2 lžičky cukru ½ l
Vltavská filharmonie: Nová kulturní dominanta Prahy od architektů manufaktury Audemars Piguet
iluxus.cz
Vltavská filharmonie: Nová kulturní dominanta Prahy od architektů manufaktury Audemars Piguet
Vltavská filharmonie, ambiciózní projekt nové pražské koncertní haly, pochází z dílny dánského architektonického studia BIG – Bjarke Ingels Group, které stojí i za unikátní manufakturou a muzeem švýca
Operní divy Pecková a Kalivodová v přestřelce
nasehvezdy.cz
Operní divy Pecková a Kalivodová v přestřelce
Názory Dagmar Peckové (63) zvedly její kolegy ze židle. Před více než dvěma lety se známé operní divy Dagmar Pecková (63) a Andrea Kalivodová (47) postaraly o pořádný rozruch, když se do sebe pus
Člověk se má loučit, jako by to bylo naposled
nejsemsama.cz
Člověk se má loučit, jako by to bylo naposled
Pohádali jsme se kvůli malichernosti a rozešli se ten den ve zlém. Byla to chyba. Nikdy totiž nevíte, jestli to nejsou vaše poslední společné chvilky. Moje moudrá babička vždycky říkávala, že i když se večer s někým pohádáme, nejpozději ráno bychom se měli udobřit a pak rozloučit v dobrém. To kdyby se domů už večer jeden z nás nevrátil. Nebrala jsem
Větrný mlýn Kuželov: Centrum folklóru pod větrnými lopatkami
epochanacestach.cz
Větrný mlýn Kuželov: Centrum folklóru pod větrnými lopatkami
Obec Kuželov na severním svahu hřebene Bílých Karpat stojí v krásné krajině, ale vodními toky, a tedy ani vodními mlýny, okolí právě neoplývá. V roce 1842 se tak obec problémy s mletím obilí rozhodla vyřešit jednou provždy. Kuželovitá stavba větrného mlýna holandského typu v našich krajích není právě obvyklá, ale funkci mlýn rozhodně plnil. Jeho stavba si vyžádala 300
Princezna Diana: Jak se stala ideální kandidátkou na královskou manželku?
epochaplus.cz
Princezna Diana: Jak se stala ideální kandidátkou na královskou manželku?
Máte v oblibě pohádky? Dianin příběh začal pohádkou. Princezna si vzala prince. Krásná dívka s aristokratickým původem bez jakékoliv skandální minulosti měla splnit ty nejvyšší nároky. Začátek jejich příběhu sledoval v televizi celý svět. Narodí se jako třetí a nejmladší dcera tehdejšího vikomta a vikomtesy Althorpové, dnes zesnulého (8.) hraběte Spencera a zesnulé paní Shand-Kyddové, dcery 4. barona
Temné stíny nad alpskými velikány: Jaká smrtící hrozba číhá v ledovcovém údolí?
enigmaplus.cz
Temné stíny nad alpskými velikány: Jaká smrtící hrozba číhá v ledovcovém údolí?
Před dvěma lety proběhl v ledovcovém údolí pod horou Zugspitze zvláštní smuteční obřad. Představitelé křesťanských církví zde uspořádali zádušní mši za tající ledovec. Vědci se však snaží, aby případn
5 tajemných řeckých věštíren: Vládci v nich slyšeli jen to, co chtěli
historyplus.cz
5 tajemných řeckých věštíren: Vládci v nich slyšeli jen to, co chtěli
Hostince a ubytovny v Delfách už několik dní praskají ve švech. Blíží se totiž sedmý den v měsíci a to znamená jediné – brány slavné věštírny se dnes opět otevřou. Ze vzruchu žije celé město, na své si přijdou hospodští, kupci, průvodci cizinců i prodavači suvenýrů. Už od starověku touží lidé vědět, co je čeká a nemine,