Domů     Slyší dcera nářky padlých vojáků?
Slyší dcera nářky padlých vojáků?
5 minut čtení

Pokaždé, když jsme s dcerkou na to místo došly, si zacpala uši a chtěla pryč. Rozhodla jsem se zjistit, co se tam kdysi stalo.

Když byly naší dceři Natálce tři roky, chodily jsme společně každý den na procházku do blízkého lesoparku. Kdykoliv jsme tam byly, tak mi dcerka říkala, že nechce jít na místo, kde slyší křičet lidi. Pochopila jsem, že má moje dcera nadpřirozené schopnosti.

Hodná, veselá holčička

S partnerem Petrem jsme měli svatbu až krátce před čtyřicátým rokem. Ovšem i tak byla naše svatba velkolepá, já jsem si ten den připadala skutečně jako princezna. Po dvou letech manželství se nám narodila dcera Natálka. Naše sluníčko.

Natálka byla dítě za odměnu. Hodná, přirozeně poslušná a veselá holčička. Manžel je podnikatel, pracovně je hodně vytížený, často jezdí i na několikadenní služební cesty, a tak jsme se dohodli, že já se budu starat o dům a vychovávat děti a on nás zabezpečí.

Tento model nám perfektně funguje doteď. S Petrem jsme vždycky toužili po velké rodině. Když jsem viděla někde na internetu nebo v časopise rodiny, které vychovávají pět a více dětí, vždycky jsem se rozněžnila. To byl náš sen. Dům plný dětí.

Petr podniká v realitách a musím říct, že ho obdivuji. Už tenkrát, na svůj poměrně mladý věk, uměl vydělat pěkné peníze a luxusně nás zabezpečit. Já se na oplátku snažila o rodinu starat tak, aby byli všichni spokojení.

Naše malé sluníčko

Naše dcera Natálka byla už od narození naše sluníčko. Už od miminka usměvavá. Ani si nepamatuji, kdy naposledy plakala. Už jako maličká byla rozumná a nechala si vše vysvětlit. Nikdy jsem na ni nemusela křičet nebo zvyšovat hlas. A na to, že jí byly teprve dva roky, začínala i hezky mluvit.

Zaběhnutý režim

Každý den jsme měly více méně stejný program. Ráno jsem vstala a rychle poklidila. Pak jsem vzbudila dcerku a nasnídaly jsme se. Jely jsme na nákup, uvařila jsem oběd a po odpoledním spánku jsme vyrazily ven na procházku.

Následovalo podvečerní hraní a příprava večeře. Když Petr dorazil domů, společně jsme se najedli, vykoupali dceru a večer jsme se věnovali sobě navzájem. Občas jsme si otevřeli lahev vínka, pustili si film nebo si jen tak povídali. Prostě rodinná pohoda.

Dcera se náhle rozplakala

Ještě v době, kdy dcera nemluvila, jsem si všimla, že se na jednom místě v lesoparku, kam jsme denně chodily na procházku, chová divně. Zastavila se a zacpala si rukama uši. Potom se rozběhla ke mně a chtěla vézt v kočárku.

Nevěnovala jsem tomu pozornost, myslela jsem si, že je to nějaká dětská hra. Nicméně o pár měsíců později, když se už snažila mluvit a skládat první věty, začala při zmínce o procházce k velkému kameni plačky protestovat.

V okolí jsem nikoho neviděla

„Mami, tam ne! Bojím já tam! Tam křičí lidi.“ Když jsme se jednou odpoledne blížily k onomu místu, dcera si zase zakrývala uši. Přišla jsem k ní, vzala ji do náručí a zeptala se, co dělá. Odpověděla mi, že slyší křik lidí.

Dívala jsem se po okolí, jestli dcera nemá lepší sluch než já a není tu nějaká skupina osob, ale byli tam jen jednotlivci. Vzala jsem ji za ruku a vrátily jsme se domů. Později po svačině jsem si s ní o místu u velkého kamene povídala. Zopakovala mi totéž.

A ještě mnohokrát znovu. Vlastně pokaždé, když jsme se pohybovaly okolo. Petr v tom viděl dětskou hru nebo fantazii.

Místo vykopávek

Mně to ovšem nedalo a zašla jsem do místního muzea, kde pracovali lidé zajímající se o historii našeho kraje.

Dozvěděla jsem se, že na místě dnešního lesoparku se před třemi stoletími střetly dvě menší armády, a archeologové tam v šedesátých letech minulého století našli nějaké vykopávky.

Nálezy datovali do období kolem roku 1757. Nemohla jsem se dočkat, až manžel přijde domů. Vše jsem mu řekla a požádala ho, abychom o víkendu s dcerou k velkému kameni zašli. Petr souhlasil.

Slyší křik umírajících?

Když jsme všichni společně o tři dny později dorazili na místo, dcera reagovala jako pokaždé. Opět si zakrývala uši, opět říkala, že slyší křik lidí a plakala, že chce pryč.

Na místě není žádná cedule nebo zmínka o historické události, ani my o ní nevěděli, takže nás dcera nemohla slyšet, že bychom se o místu v této souvislosti bavili. Je to velice zvláštní. Natálka má pravděpodobně nějaký dar.

Je asi senzibilní a umí se vcítit do tohoto místa. Asi opravdu slyší křik zraněných a umírajících lidí.

Na procházky chodíme jinam

S manželem jsme se pak dohodli, že už tam chodit nebudeme, abychom dceru zbytečně nestresovali. Domluvili jsme se, že za pár let, až bude dcera větší, místo znovu navštívíme a budeme pozorovat její reakci. Uvidíme, co bude.

Evidentně se tam dějí věci mezi nebem a zemí, těžko pochopitelné námi obyčejnými lidmi. Senzitivním jedincům ale utajené nezůstávají. Vnímají je i po mnoha stech letech.

Zuzana K. (50), Vysočina

Související články
3 minuty čtení
Před lety jsem byla na dně. Když jsem v parku spatřila starou ženu bez domova, dala jsem jí svou poslední bankovku. Když se mi blížila čtyřicítka, měla jsem takové podivné období. Se svým tehdejším přítelem jsem chodila šest let a ocitli jsme se ve slepé uličce. Nějak jsme se nedokázali rozhýbat k tomu, abychom udělali další krok. Nechtěli jsme svatbu ani děti, nakonec se ukázalo, že nechceme a
5 minut čtení
Po rozchodu jsem si pronajala malou garsonku. Jak se ale vzápětí ukázalo, neobývala jsem ji pouze já sama. Ponechala jsem rozsvícené světlo, ale ani to nezabránilo záhadné bytosti se projevit. Tajemná síla postupně měnila způsoby, jakými mě chtěla vyděsit. Šokující příhody nakonec měly své vysvětlení, ze kterého však rovněž běhal mráz po zádech. Záchvaty smutku Stalo se mi to před mnoha l
3 minuty čtení
S mužem jsme se přestěhovali na vesnici. První noc jsme zaslechli vytí psa z vedlejší zahrady. Nechápali jsme to, protože dům nebyl obydlený. Když jsme se s manželem Václavem blížili k šedesátce, dohodli jsme se, že se z města odstěhujeme. Opustili jsme náš byt a pořídili si menší domeček na vesnici. Malý domeček byl podle našich představ. Jednalo se o místo, kde kolem nás stály další tři do
3 minuty čtení
Jednou se mi ve velmi živém a napínavém snu zjevil dědeček. Řádila druhá světová válka, a on šel s rýčem zakopat naše cennosti. Pak ho ale zabila bomba. Když můj děda vyšel ze své dílny směrem k zahradě, která tvořila uprostřed rodinného domku zelenou oázu, ozvaly se v dáli rány, které působily jako mnohonásobný hrom. Záblesky se kmitaly na pozadí zamračené oblohy, kvílela siréna. Válka spěla d
3 minuty čtení
Osud mě nečekaně a tvrdě srazil na kolena. Loučila jsem se s rodinou a chystala se za manželem. Pak jsem si ale řekla, že musím zkusit bojovat. Měla jsem spokojený a vyrovnaný život. O to horší byl pád, který přišel v podzimu mého života. Všechno začalo odchodem syna do ciziny, vzápětí nato zemřel manžel a pak se zhroutilo mé zdraví. Jistě to bylo následkem dlouhého smutku a psychického vypětí
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Maďarský rybí paprikáš
nejsemsama.cz
Maďarský rybí paprikáš
Skvělé kotlíkové jídlo, které můžete připravit také na chalupě. Ingredience: 800 g filetů ze sladkovodní ryby 3 rajčata 1 žlutá a 1 červená paprika 2 cibule 100 ml smetany 33% 100 g anglické slaniny 1 lžíce sádla 2 lžičky mleté sladké papriky ½ lžičky mleté pálivé papriky sůl Postup: Rajčata spařte, oloupejte a nakrájejte na čtvrtky. Rybu nakrájejte na kusy o velikosti sousta. Slaninu nakrájejte
Udržitelná móda v souladu s přírodou: TATUUM
iluxus.cz
Udržitelná móda v souladu s přírodou: TATUUM
Nová kampaň TATUUM SENSES AT EASE je věnovaná udržitelné módě. Kolekce z přírodních materiálů zdůrazňuje, že móda může být stylová, nadčasová, ale i zodpovědná k planetě. Je tak skvělou volbou pro ty,
Styděla se, že ji okradla!
skutecnepribehy.cz
Styděla se, že ji okradla!
Jsem už v důchodu a mou největší radostí je občasná návštěva vnučky. Někdy si ke mně rovnou po škole zajde na oblíbený koláč. Je to taková malá slečna a já si chvíle s ní moc užívám. Povídáme si o všem možném, probereme její kamarádky, co poslouchá za hudbu a někdy chce, abych jí vyprávěla, jak zlobila její maminka, když byla malá. Tak jsem ji neznala
Od gladiátorů po jezdecké akrobaty: Fascinující historie cirkusu
epochaplus.cz
Od gladiátorů po jezdecké akrobaty: Fascinující historie cirkusu
Cirkusy provázejí lidstvo po staletí – od krvavých římských her až po okázalé show plné akrobacie a kaskadérských kousků. Jak se z antických arén stala manéž plná barev a hudby? A proč někteří lidé cirkusy milují, zatímco jiní je odmítají? Antický circus: Popravy určené k pobavení Dávnou historii cirkusu můžeme vystopovat až do antiky. „Circus“
Stylový pobyt v zahradě
rezidenceonline.cz
Stylový pobyt v zahradě
Funkčnost, odolnost, uživatelský komfort, v neposlední řadě ale rovněž designová úroveň. To jsou parametry, které by měl venkovní nábytek splňovat bez ohledu na to, za jakých materiálů je vyroben. Patříte-li k příznivcům přírodního dřeva, měli byste se zaměřit především na produkty bez problémů odolávající rozmarům počasí, především vlhkosti, působení plísní a různých škůdců. Pro svůj vysoký
Česká republika vstupuje do polovodičové ligy: Brno otevřelo nové inovační centrum
21stoleti.cz
Česká republika vstupuje do polovodičové ligy: Brno otevřelo nové inovační centrum
V Brně vzniklo České polovodičové centrum, které propojí výzkum s průmyslem a pomůže nastartovat polovodičový ekosystém. Má ambici posílit nejen českou, ale i evropskou technologickou suverenitu.
Pouť Českého Anděla: Další ročník je za dveřmi
epochanacestach.cz
Pouť Českého Anděla: Další ročník je za dveřmi
Když se řekne pouť, mnoho lidí si nejspíš představí Matějskou pouť a její menší obdoby, konající se v různých městech po celé zemi. Takováto pouť, to jsou kolotoče, labutě, autodromy, střelnice, klobásy, cukrová vata, hlasitá změť vzájemně se překřikujícího hudebního doprovodu a k tomu dav bavících se lidí. Jiní si představí křesťanskou pouť s knězem
Bouchalo cestou do Brixenu šampaňské?
historyplus.cz
Bouchalo cestou do Brixenu šampaňské?
Brodí se sněhem, který leží na silnici na Vysočině. „Co mi to dali za starou špatnou bednu,“ rozčiluje se Franz Dedera. Jen co vyjeli, vůz museli opravovat. Teď si tu vykračuje pustinou s tím buřičem Havlíčkem. „No nic, aspoň se podívám domů,“ říká si komisař, rodák z Jindřichova Hradce. Sníh málem nevnímá. Karel Havlíček (1821–1856) má
Má Randová deprese kvůli nesplněným snům?
nasehvezdy.cz
Má Randová deprese kvůli nesplněným snům?
Chtěla milujícího chlapa, nedočkala se. Toužila po miminku, které nemá. Martina Randová (53) se však musela rozloučit i s dalšími sny, jež se jí nikdy nesplnily. Poslední dobou ji prý kolegové víd
Těstoviny s hříbkovou omáčkou
tisicereceptu.cz
Těstoviny s hříbkovou omáčkou
Nejlépe se pro tento recept hodí hříbky nebo lišky. Suroviny 4 lžíce másla 1 cibule 250 g čerstvých hub 200 ml smetany 2 lžíce hladké mouky 3 lžíce strouhaného parmazánu 500 g těstovin sů
Záhadný mrak nad Novým Mexikem: Prováděli zde Američané tajné jaderné zkoušky?
enigmaplus.cz
Záhadný mrak nad Novým Mexikem: Prováděli zde Američané tajné jaderné zkoušky?
V březnu 2014 zaznamenali meteorologické radary nad americkou raketovou střelnicí White Sands v Novém Mexiku zvláštní bouřkový mrak. Na první pohled připomínal atomový hřib. Testuje zde americká armád
Vyrostla na londýnském mostě celá čtvrť?
epochalnisvet.cz
Vyrostla na londýnském mostě celá čtvrť?
Oba břehy Temže v Londýně spojovala kdysi stavba, označovaná za jeden z divů světa. Most, který se stal samostatnou městskou čtvrtí a také místem odporné přehlídky popravených nešťastníků.   Most v samém centru Londýna postavili už Římané v roce 46 našeho letopočtu. Byl dřevěný a vydržel téměř 1000 let, než ho v roce 1013 nechal spálit král Ethelred II. (asi