Domů     Čajová směs uměla léčit
Čajová směs uměla léčit

Příroda kolem nás ukrývá síly, které bohužel neumíme využívat. Já jsem před lety získala na čas schopnost uzdravovat lidi.

Tajemné bylinky ze mě udělaly na čas léčitelku! Na krátký čas jsem dokázala pomáhat lidem, kteří měli bolesti. Stačilo vypít odvar ze zázračné směsi, přiložit ruku na nemocného a bylo to. Dodnes se mi to zdá téměř neuvěřitelné, ale skutečně se to stalo.

Pobyt v lázních

Před sedmi lety jsem byla na lázeňském pobytu po prodělané operaci. Pojišťovna mi proplatila celý měsíc a já jsem si užívala klid i procedury. Byli tam celkem příjemní lidé a s některými z nich jsem se rychle skamarádila.

Jedna paní mi pak ukázala na tajemného starého pána, který se často pohyboval na promenádě.

Kouzelný dědeček

Mluvila o něm jako o kouzelném dědečkovi. Přišlo mi to trochu bláznivé, ale najevo jsem nic nedala. Brala jsem to s nadsázkou.

Když jsem si ale toho pána, jehož věk se dal jen stěží určit, prohlédla blíž a pozorněji, neušlo mi, jaká pozitivní energie z něho vyzařuje. Povšiml si mého pohledu, usmál se a já cítila, jak mě zalilo teplo.

Příjemný rozhovor

Nedlouho nato jsem seděla sama na lavičce v nedalekém parku a četla jsem si časopis, když ke mně ten kouzelný dědeček přišel a zeptal se, zda si může přisednout. Přikývla jsem. Představil se mi jako Josef a dali jsme se spolu do řeči.

Daroval mi sáček s bylinkami

Vyprávěl hodně zajímavě o tajemných přírodních silách, které se skrývají kolem nás – například v bylinkách. Na závěr našeho rozhovoru mi pak nabídl plátěný sáček, obsahující bylinky, které mi měly pomáhat při mém uzdravování.

Poděkovala jsem mu a bylinky si vzala. Ještě jsem ale nevěděla, co s nimi udělám a zda budu slovům toho pána věřit. Žena, která mě na kouzelného dědečka upozornila, mi pak řekla, že jde o vyhlášeného bylinkáře, který umí dělat hotové zázraky.

Všechny bolístky byly pryč!

Řekla jsem si, že nemám, co ztratit, a udělala jsem si malý šálek čaje z těch usušených rostlinek, které jsem dostala. Chutnal trochu podivně, ale výsledek byl přímo zázračný. Různé drobné bolístky, které mě předtím trápily, skoro vymizely. Nemohla jsem tomu uvěřit, ale skutečně tomu tak bylo.

Dal mi podivnou radu

S tím kouzelným dědečkem, jak jsem mu také i já začala říkat, jsem se setkala ještě jednou před svým odjezdem. To už jsem se cítila opravdu jako znovuzrozená. Moc jsem mu děkovala. Řekl mi trochu zvláštní věc.

Až mě prý bylinky úplně uzdraví, mám je pít dál a energii, kterou z nich získám, předávat ostatním. Půjde to samo, pouhým dotekem nebo pohlazením. Na jiné lidi ale odvar sám účinkovat nebude.

Složení směsi mi neprozradil

Kdybych se předtím sama na vlastní kůži nepřesvědčila o tom, jak ony bylinky fungují, měla bych starého pána asi za nějakého šarlatána. Nyní jsem mu ovšem věřila. Přála jsem si znát složení té směsi, ale to mi s úsměvem odmítl prozradit.

Manžel onemocněl

Po návratu z lázní jsem brzy dostala příležitost ověřit si, jakou moc ty bylinky mají. Manžel měl těžkou angínu a zmítal se v horečkách. Vypila jsem odvar z bylinek, a aniž bych svému muži něco řekla, držela jsem mu pak ruku dlouho na čele.

Bral to jako výraz mé podpory, ve skutečnosti jsem ale sama cítila, jak ze mě do jeho těla proudí velká síla a energie. Skutečně to zabralo, hned druhý den byl manžel zcela zdravý.

Tehdy jsem s konečnou platností uznala, že onen dědeček byl skutečně kouzelný – nebo přinejmenším rozuměl tajemstvím přírody lépe než ostatní lidé.

Vzácný dar

Za necelý měsíc onemocněla moje sestřenice Jitka. Trochu jsem váhala, zda mám znovu využít sílu bylinek. Obávala jsem se, aby si toho lidé nezačali příliš všímat. Už tak jsem musela čelit podezření od manžela, že mám léčitelské schopnosti.

Ty jsem ovšem neměla já sama, ale ty bylinky. Došla jsem k závěru, že jsem ten vzácný dar dostala proto, abych lidem pomáhala, takže jsem rychle vyléčila i sestřenici. Potom následovaly ještě dvě kolegyně v kanceláři a můj švagr.

Vrátila jsem se do lázní

Vždy mi skutečně stačilo předat energii z bylinek prostřednictvím své ruky. Obsah sáčku se ale postupně vyprázdnil a tím skončila i moje pověst léčitelky. Vydala jsem se zpátky do lázní, abych kouzelného dědečka našla a požádala ho o další bylinky.

Už jsem ho ale nenašla. Když jsem se místních ptala, nikdo nevěděl, kde se nachází. Se smutkem a trochu i zklamáním jsem se tedy vrátila zpět domů.

O bylinky se více zajímám

Složení té kouzelné čajové směsi tak dodnes neznám, takže dnes už dokážu vyléčit jen samu sebe, a to klasickými prostředky. Mrzí mě to, ani ne tak proto, že mě lidé považovali za léčitelku, jako spíš proto, že už jim neumím pomáhat.

Jeden přínos to ale mělo, začala jsem se více zajímat o léčivé bylinky a také různé druhy koření – skutečně mají sílu pomáhat od zdravotních neduhů, když víte, jak je správně používat.

Klára D. (60), České Budějovice

Související články
16.7.2024
Rádi jsme sedávali na zahradě ve stínu toho košatého, starého stromu. Neměli jsme ani tušení, že se v jeho kořenech skrývá velké tajemství. Strážce byl ale děsivý! Lenošili jsme pod tím stromem často a rádi. Stál v koutě zahrady u plotu, za nímž tekl potůček. Byl to obrovský dub, který musel být starý snad tisíc let. Tyto stromy se dožívají opravdu vysokého věku a pamatují mnoho staletí. Děda s
15.7.2024
Ten duch se na mě přilepil v parku u křížku a pronásledoval mě celou cestu, marně jsem před ním utíkala, zachránila mě až lávka přes potok. Stalo se to před několika lety, když jsem se vracela s manželem, již značně společensky upraveným, z večírku u jeho bratra. Švagrová nás přemlouvala, abychom přespali u nich. Já ale chtěla domů do své postele, a tak jsem popadla manžela a vyrazila na cestu.
15.7.2024
Manžel mě opustil kvůli jiné ženě a já byla úplně na dně. Souhlasila jsem s tím, že se zúčastním podivné seance. Měla jsem v tom vztahu navrch! Manžel nebyl žádný velký krasavec, zatímco já si mohla vybírat. Majetný taky závratně nebyl. Měli jsme byt v osobním vlastnictví, dvě auta a chalupu. Nic víc! Abych si nezkazila život, svou postavu a dobré zaměstnání, tak jsem nechtěla mít nikdy děti.
15.7.2024
Podle lékařů mi nebylo pomoci. Já ale věřila, že se stane zázrak a já porazím smrt. V těžké chvíli se objevila babička, aby mi poradila. Ještě když jsem slavila své šedesáté narozeniny, říkala jsem si, že jsem zdravý člověk, který si nemá na co stěžovat. A asi jsem se rouhala, protože se sešel rok s rokem, a udeřily problémy ze všech stran. Jako by se můj organismus začal úplně sypat. Preventiv
11.7.2024
Když rodiče zemřeli, z jejich domu jsem se odstěhovala a pořídila si menší byt. Jednou k ránu se mi v pracovně rozhořela svíčka. Bydlela jsem roky na polosamotě se svými rodiči, kteří na stáří potřebovali péči. I když jsem se v tom domě vždycky bála, nic zvláštního se tam nedělo. Po smrti rodičů jsem se z něj ale raději odstěhovala. Otec byl hodně nemocný a vzhledem k jeho vysokému věku bylo ja
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
enigmaplus.cz
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
Hrad Svojanov patří mezi naše nejtajemnější hrady. Koluje o něm celá řada záhadných legend a pověstí. Pravděpodobně nejznámější z nich jsou pověsti o tragických osudech místních žen jménem Kateřina
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
epochanacestach.cz
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
Který výhled na česko-polské pohraničí, označované jako Euroregion Silesia, je ten nejkrásnější? Na tuto otázku nemusíme odpovídat teoreticky, ale můžeme v praxi vyzkoušet turistickou stezku Silesianka. Nachází se nedaleko od hradu Štramberk v okrese Nový Jičín. Provede nás k celkem 34 vyhlídkovým objektům na obou stranách hranice – 23 na české straně, 11 na polské. Na trase jsou
Láska v duchu feng-šuej
nejsemsama.cz
Láska v duchu feng-šuej
Jste už dlouho sama a nedaří se vám potkat vhodného partnera? Zkuste to podle moudrého učení feng-šuej, které vám může pomoci nejen tipy, jak udělat domov kouzelnějším, ale také jak potkat pana Božského. Když to v dávných dobách nešlo jinak, lidé se uchylovali k milostné magii. A dělají to i dnes. Existují metody, jak přivábit
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
historyplus.cz
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
„Heil Hitler!“ ozývají se 20. února 1939 halasné výkřiky z davu shromážděného v newyorské hale Madison Square Garden. Paže účastníků švihají nahoru v nacistickém pozdravu. Na 22 000 Němců, naturalizovaných v USA, protestuje proti židovskému spiknutí…   Na shromáždění, konaném u příležitosti blížícího se výročí narození prvního amerického prezidenta George Washingtona (1732‒1799), se vedle sebe objevuje jeho
Randová se strachuje o své blízké
nasehvezdy.cz
Randová se strachuje o své blízké
Hvězda seriálu Ulice je prostě smolařka v lásce. Ač Martina Randová (52) vypadá rok od roku stále lépe, toho pravého pořád ne a ne najít. Ještě před dvěma lety otevřeně říkala, že je přesvědčená o
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
iluxus.cz
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
Letošní limitovaná edice Damast je fascinujícím spojením nože Victorinox Farmer X, oblíbených střenek Alox v syté tmavě hnědé barvě a elegantní čepele Damasteel®. Jmenuje se Farmer X Alox Damast a je
Matka mi pořád mluví do života
skutecnepribehy.cz
Matka mi pořád mluví do života
Asi nejsem jediná, koho to potkalo. Ale až příliš pozdě jsem zjistila, že mi moje matka řídí život a já tak žiju ten její, nikoliv svůj. Moje máma byla doma vždy generál a táta byl typický podpantoflák… Máma ho jen úkolovala a on ani neodporoval. Rozhodovala o všem Když jsem byla trošku starší, dali mě na výběrovou školu s rozšířenou
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
tisicereceptu.cz
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
Houby a těstoviny k sobě pasují jako rajče a bazalka! Takhle je nejraději vaříme my. Ingredience na 4 porce 1 balení oblíbených těstovin 100 g čerstvých hub 1 šalotka 5 snítek tymiánu 300 ml
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
epochalnisvet.cz
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
Záhada jednoho z nejzvučnějších případů UFO v Argentině, pokřtěného tiskem jako argentinský případ Roswell, dodnes přetrvává v paměti nejen argentinských ufologů. Podobnost s legendárním případem v Novém Mexiku z roku 1947 je skutečně až zarážející…   Je právě 17. srpna 1995 a Antonio Galvagno si za jasného dne se svou ženou dopřává oběd, když asi v
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
21stoleti.cz
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
Soužití dvou organismů, kdy jeden žije uvnitř těla druhého, se označuje jako endosymbióza. Pokud dojde k jejich splynutí, změní se jednodušší organismus v organelu druhého. Za celou historii naší plan
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
epochaplus.cz
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
Češi si k trávení své dovolené vybírají čím dál exotičtější země. Kromě obohacujícího zážitku si s sebou domů však mohou přivézt i nechtěný suvenýr – některou ze život ohrožujících nemocí, které se u nás nevyskytují, nebo zde již byly vymýceny. Jak tomu zabránit? Vedle úrazů, které jsou nejčastější zdravotní komplikací, postihující turisty na cestách, se jich velká
Jídelna s vytříbeným vkusem
rezidenceonline.cz
Jídelna s vytříbeným vkusem
Místo pro stolování je velmi často součástí multifunkční společenské zóny, proto na ni svým stylem obvykle navazuje. Shoduje se zejména materiálově, výsledná kompozice mnohdy poslouží i jako přirozený prostorový předěl. Vybavení prostoru, souvisejícího s konzumací jídla, se odvíjí od dané dispozice a její velikosti, odpovídat by mělo rovněž počtu členů domácnosti. Odráží určitě i to,