Domů     Záměna kufrů mně přinesla lásku!
Záměna kufrů mně přinesla lásku!

Bylo mi devatenáct, pracovala jsem jako sekretářka v podnikovém časopise v našem městě a těšila jsem se z vážné známosti.

S Milošem jsme spolu už bydleli. Všechno nasvědčovalo tomu, že mě brzy požádá o ruku. Skutečnost, že koupil zájezd do Jugoslávie, jsem uvítala. Bylo pravděpodobné, že Miloš mě na horké pláži při západu slunce požádá o ruku. Anebo to udělá v romantické hospůdce na břehu moře.

Zbrusu nový kufr

Koupila jsem si kufr, dodnes ho vidím před sebou. Byl elegantní, hnědý, spíš pánský. Cestoval v autobuse v zavazadlovém prostoru. Když jsme se blížili k Makarské riviéře, div jsem nepadla okouzlením.

Úplně jsem samou nádherou a cestovatelským nadšením ztratila hlavu. Snad to omlouvá moji následnou zbrklost: autobus zastavil uprostřed ráje a já popadla zavazadlo, které jsem považovala za svoje.

Hodili jsme kufry do hotelového pokoje, převlékli se do plavek, které jsme si dali do příručních zavazadel, a naskákali do moře. Po dni stráveném v mořské vodě a horkém písku jsme se potáceli do hotelového pokoje.

Trochu jsem se spálila, těšila jsem se, že se namažu chladivým mlékem. Když jsem otevřela zavazadlo, vybaflo na mě pánské oblečení. Vyjekla jsem.

Láska na první pohled

Osprchovala jsem se a v dlouhé košili, kterou jsem si vypůjčila od Miloše, jsem uháněla na recepci. Recepční mi s úsměvem lámanou češtinou sdělil, že mě tu dvakrát hledal nějaký pán a teď čeká v hale. Neznámý se už zvedal z křesla a s úsměvem ke mně kráčel.

Hovořil o nedorozumění, které hravě napravíme. Ukázal na můj kufr. Ten mě ale v této chvíli nezajímal, zcela mě zaujal onen neznámý. Byl to nádherný mladík s okouzlujícím úsměvem. Láska na první pohled! Tolikrát jsem o ní slýchala, ale nevěřila jsem na ni. A teď mi srdce proklál Amorův šíp během dvou vteřin.

Naše ruce se střetly

Lekla jsem se, že to na mně poznal. Snažila jsem se zachovat chladnou hlavu, usmála jsem se a poděkovala. Pak jsem se zmateně omluvila, to já jsem byla viníkem toho, že se zaměnila naše zavazadla. Běžela jsem nahoru pro jeho kufr.

Když jsme si zavazadla vyměňovali, naše ruce se na vteřinu střetly. Ucítila jsem elektrický výboj. Řekl, že je rád, že jsme se setkali, odpověděla jsem, že mě to také těší.

Byla jsem myšlenkami jinde

Modlila jsem se, aby nedošlo k žádosti o ruku. A kromě toho jsem se modlila, abychom se s tajemným neznámým někde potkali. Samozřejmě že jsem znala jeho jméno i adresu, byla bych na hlavu padlá, kdybych si nepřečetla jmenovku na zavazadle.

Jmenoval se Jaromír a bydlel ve městě, které sousedilo s tím mým. Musela jsem se chovat jako blázen, protože Miloš se několikrát zeptal, co se mnou je. Mrzelo mě, že mu kazím vysněnou dovolenou, ale nemohla jsem si pomoci.

Lísteček se vzkazem

Příští den na pláži jsem se rozhlížela, jestli ho neuvidím. To se mi podařilo až den nato. Uviděla jsem ho v hloučku kamarádů. Bylo už šero.

Čtyřlístek mladíků zamířil ke mně s Milošem, jeden z nich se nás zeptal, kde je tu podle našeho názoru nejpříjemnější hospůdka. Zatímco Miloš popisoval cestu, mládenec, který si se mnou vyměnil kufr, mi do ruky vsunul lísteček. Orosila jsem se.

Čtveřice se zdvořile rozloučila a zamířila směrem, který popsal Miloš. Poslala jsem ho pro zmrzlinu a přelétla očima tajemný lísteček, kde stálo: zítra ve 22:30 na hotelové pláži. Úplně jsem se roztřásla.

City mě ovládly

Měla jsem dvacet čtyři hodin na to, abych vymyslela pohádku pro Miloše. Pohádku, proč musím večer na chvíli opustit hotelový pokoj. A sama. Od rána jsem byla zralá div ne na infarkt.

Dokonce ani když jsem plula vlnami na matraci, což mám ráda, náladu mi to nezlepšilo. Mrzelo mě, že podvádím Miloše, bezelstného a zamilovaného. Ale neuměla jsem si pomoci.

Večer na pláži

Před půl jedenáctou večer jsem se vytratila z pokoje. Šlo to snadno, protože Miloš tvrdě spal. Zkrášlila jsem se v koupelně, oblékla si nejhezčí šaty a vyplížila se na hotelovou pláž. Stál tam, pod oblohou posypanou hvězdami.

Moře šumělo a já jsem si říkala, že nic romantičtějšího jsem asi ještě nezažila. Vůbec jsme se nezdržovali rozhovorem, vletěla jsem mu do náruče. Řekl: „Láska na první pohled.“ Stáli jsme ve slané mořské vodě a poslouchali její šumění.

„Kdo je ten, co je tu s tebou?“ zeptal se smutně. Moje odpověď ho trochu rozveselila, protože jsem řekla: „Donedávna jsem si ho chtěla vzít. Ale teď vím, že se s ním musím rozejít.“

Moje životní láska

Patrně namítnete, jak jsem se tehdy mohla na základě dvou kratičkých setkání rozejít s Milošem? Byli jsme přece vážná známost. Jenže já se rozhodla naslouchat hlasu svého srdce.

A ten mi už delší dobu říkal, že Miloš není ten pravý, že bych s ním nebyla šťastná. A potvrdilo se mi, že naslouchat vnitřnímu hlasu se vyplatí. Jaromír totiž rozhodně tím pravým byl a je. Jsme manželé už desítky let, máme děti a už i vnoučata.

Vyprávěli jsme jim o tom, jak jsme se seznámili v cizině u moře. A náš romantický příběh se všem moc líbil.

Magda V. (60), Svitavy

Předchozí článek
Související články
16.6.2024
Po letech jsem zjistila, že jsem kvůli dcerám a vnoučatům odsunula svého manžela na druhou kolej. Je ještě čas všechno napravit? Situace nebyla vůbec radostná. S manželem máme dvě dcery, moje zlatíčka. Bohužel se obě, stejně jako já, rychle vdaly a měly děti. Vždycky jsem pro ně chtěla ten nejlepší život a kariéru. Ale dobře, vybraly si tohle. Tak jsem jim chtěla pomoci, jak jen to půjde. Rozho
11.6.2024
Na muže jsem štěstí neměla, a tak jsem se spíše ze zvědavosti přihlásila na seznamku. Lásku jsem ani nehledala, ale ona si mě stejně našla. Mnoho z nás dá na první dojem a věří v lásku na první pohled. V případě mě a Tondy byl průběh seznámení, vztahu i hledání společné cesty úplně jiný. Dá se říct, že opačný. Od rozčarování a neporozumění jsme se nakonec dostali až k lásce, která stále trvá. U
29.5.2024
Byl máj, a tak jsem se k smrti zamilovala. Dokonce tak, že jsme s Martinem plánovali tajnou svatbu v okresním městě. Byl máj. Vidím to jako dnes: blížila jsem se k venkovskému nádraží v letních šatech. K vlaku vedla cesta vroubená rozkvetlými třešněmi. Vlak měl jen patnáct minut zpoždění, to byla taky dobrá zpráva. Když přisupěl, Martin mával z otevřeného okýnka a vesele volal: „Máš občanku?“ V
25.5.2024
Byla jsem praktická holka z vesnice, uměla jsem podojit kozu, pokosit louku či postarat se o drůbež. Jenomže Petr byl úplně jiný. Táta byl na mě pyšný. „Naše holka je do hospodářství,“ říkával s dojetím v hlase. Měla jsem to ostatně po kom zdědit, předkové z matčiny i otcovy strany byli statkáři, a tak nám to kolovalo v krvi. Byla jsem praktická venkovská holka, která bez problémů podojila kozu
19.5.2024
Po letech jsem se setkala se svojí studentskou láskou. Z nespokojeného manželství jsem odešla a nelitovala. Dnes jsem opět šťastná. V sedmnácti letech jsem začala chodit s Jindrou, byl to nejhezčí kluk ze školy. Mé kamarádce se samozřejmě líbil taky. Když jsem strávila tři týdny po operaci slepáku v nemocnici, řekla mi Klára, že Jindra balil nějakou holku z prváku, prý je viděla, jak se líbají.
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kořeněné trhané maso
tisicereceptu.cz
Kořeněné trhané maso
Kdo má rád pikantní pokrmy, ten si na trhaném vepřovém rozhodně pochutná. Suroviny 300 g vepřové kýty 2 zelené chilli papričky 10 ředkviček 1 lžíce grilovacího koření čerstvě namletý pepř s
Srovnání hodinových sazeb za úklid v různých regionech: Na co se zaměřit při výběru úklidové společnosti
epochaplus.cz
Srovnání hodinových sazeb za úklid v různých regionech: Na co se zaměřit při výběru úklidové společnosti
Hodinová sazba za úklid… Je klíčovým faktorem při výběru úklidové služby. Cena může výrazně kolísat v závislosti na regionu, velikosti a povaze úklidového úkolu a specifických požadavcích zákazníka. Tento článek se zaměří na srovnání hodinových sazeb za úklid v různých regionech a na to, co je třeba při výběru úklidové společnosti zohlednit. Regionální rozdíly v hodinových
Třená niva
nejsemsama.cz
Třená niva
Můžeme ji dochutit i jemně nasekanou jarní cibulkou nebo česnekem. Ingredience: 150 g sýru niva 1 žervé 1 tavený sýr 100 g majolky 6 lžic zakysané smetany 5 g mletých vlašáků 20 g zeleného pepře 1 pomeranč Postup: Nivu nastrouháme, přidáme ostatní sýry, majolku, zakysanou smetanu a dobře rozmixujeme. Přisypeme ořechy a pepř. Pomeranč nakrájíme na plátky a chlebíčky natřené
Čelil nezkrotný básník Li Po trestu smrti?
historyplus.cz
Čelil nezkrotný básník Li Po trestu smrti?
Zdi sün-jangského vězení jsou vlhké a olezlé plísní. Na vlastní kůži se o tom přesvědčí i geniální čínský básník Li Po, který zde čeká na osudný ortel. Dohnaly sem Li Poa hříchy mládí, kdy při soubojích zabil několik lidí, nebo skončil v žaláři z jiného důvodu?   Na promrzlou zem dopadají krvavé krůpěje. Patří lehce raněnému
Je Anežka Rusevová opět nešťastně zamilovaná?
nasehvezdy.cz
Je Anežka Rusevová opět nešťastně zamilovaná?
Stálice seriálu Ulice, herečka Anežka Rusevová (37), zatím v lásce moc štěstí neměla. V případě sympatické a milé Anežky je to poněkud zvláštní, i proto, že ona sama prý po milujícím partnerovi a rodi
I sloni si dávají přezdívky… Nevěříte?
21stoleti.cz
I sloni si dávají přezdívky… Nevěříte?
Potvrzeno! Ze studie založené na pozorování dvou sloních stád ve volné přírodě v Keni nedávno vyplynulo, že i sloni se navzájem dokážou „oslovovat“ individuálními jmény. Až dosud přitom byla tato scho
Láska hory někdy nepřenáší
skutecnepribehy.cz
Láska hory někdy nepřenáší
Vdávala jsem se před třiceti lety. Vlado pochází z Bratislavy, po mamince je částečně Maďar, po otci má polskou a rakouskou krev. Já jsem se narodila v Praze ve vinohradské nemocnici, na Vinohradech jsem chodila do jazykové školy i na gympl, jen na vysokou jsem se posunula do jiného pražského obvodu, na lékařskou fakultu blízko Karlova náměstí.
Najděte svůj vysněný Gin & Tonik a řekněte mu své „ANO“
iluxus.cz
Najděte svůj vysněný Gin & Tonik a řekněte mu své „ANO“
Gin & Tonik, známý jako „G&T“, je globálním fenoménem a stálicí snad v každém baru. Věděli jste ale, že i s jedním prémiovým ginem si můžete připravit hned několik variant osvěžujícího drinku?
Tajemný kruh u Chanctonbury: Vytvořil jej sám ďábel?
enigmaplus.cz
Tajemný kruh u Chanctonbury: Vytvořil jej sám ďábel?
Záhadami opředený kruh u Chanctonbury se nachází na křídových útesech jižní Anglie. Je to místo, jehož pověst je černější než ta nejtemnější noc. Podle některých názorů zde působí démonické síly! S ja
Bohémský interiér s pařížským šarmem
rezidenceonline.cz
Bohémský interiér s pařížským šarmem
Zcela nový projekt, vybavený odborníky na design z LUXXU, byl promyšlen do nejmenších detailů a evokuje francouzskou klasiku s dotekem historie. Exkluzivní realizace je tak ztělesněním pronikavého kouzla a elegance půvabné metropole země galského kohouta a jejího životního stylu. Hned po vstupu do nitra charismatického bytu je téměř hmatatelně cítit vůni panujícího avantgardního stylu –
Strašidelný pronájem v Salemu: Tamní duchové jsou prý přátelští!
epochalnisvet.cz
Strašidelný pronájem v Salemu: Tamní duchové jsou prý přátelští!
Dům, který si můžete pronajmout na Airbnb, je postaven v roce 1838 v Salemu ve státě Massachusetts ve Spojených státech amerických. Mnoho hostů, kteří v domě zůstali, tvrdí, že v něm straší. Jaká nadpřirozená síla tam přebývá? Původní majitel domu Henry Derby pracoval v malém americkém městečku Salem ve státě Massachusetts jako krejčí až do
Bečov nad Teplou: Botanická zahrada pro zdatné návštěvníky
epochanacestach.cz
Bečov nad Teplou: Botanická zahrada pro zdatné návštěvníky
Šlechtický rod Beaufort-Spontinů po sobě v Bečově zanechal ještě nejednu významnou stopu. Jednou z nich je i unikátní botanická zahrada, jedna z největších na našem území. Na místě zbouraného pivovaru vzniklo v roce 1870 malé zahradnictví, kolem něj se v podhradí rozvíjel park a zahrada rostla i v dalších letech, nejvíce v období po vzniku